USD32,19
EURO34,93
JPY0,206000
RUB0,357400
GBP41,03
EURO/USD1,08
BIST10.899,28
GR. ALTIN2.473,15
BTC70.383,73

2023 Uludağ Kayak Merkezi Fiyatları Cep Yakıyor!

uludag-kayak-merkezi-fiyatlari
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kış tatilini yapmayı düşündüğünüz Uludağ kayak merkezi fiyatları hakkında bilginiz var mı? Beyazın süslediği, kış turizmi denildiğinde akla gelen Uludağ, bu sene fiyatları ile şaşırtıyor! Ekonomide oluşan değişim ile birlikte tatil planları da bu durumdan etkilendi. Uludağ kayak kiralama fiyatları 2023 yılında geçmiş yıllara göre çok arttı!

Teleferik ile dağa çıkma, konaklama alanları, kayak kıyafeti kiralama ve diğerleri… Kış tatili yapmayı düşünüyorsanız tüm bu giderleri bilerek hareket etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde sandığınızdan çok daha zararlı çıkabilirsiniz! İşte söz konusu Uludağ kayak merkezi fiyatları ve genel bir kış tatilinin oluşturacağı maliyet toplamı…

Uludağ Kayak Otelleri için Rezervasyonlar Doluyor!

uludag-kayak-merkezi-fiyatlari
Uludağ Kayak Merkezi Fiyatları

Çok geç değil, henüz 23 Ocak’ta sezonu açan Uludağ aslında ilk başta tatil sevenleri korkuttu. Bir türlü gelmek bilmeyen kardan dolayı suni kar ile ortamın oluşturulması hedeflendi. Kısa süreli de olsa oluşan kar yağışı ile rezervasyonlarda artış meydana geldi. Doluluk oranı %70’i aşan otellerde yer bulmak gün geçtikçe daha zor bir hale gelmektedir.

Uludağ Kayak Merkezi Fiyatları için En Düşük Fiyat 4.500 TL

uludag-kayak-merkezi-fiyatlari

Uludağ kayak merkezi fiyatları konusunda en net bilgi, orada yönetici olan Harbi Türk’ten geliyor. Türk, ‘’ Oldukça mutluyuz, kar yağdıkça müşterilerimiz artıyor. Yoğunluğumuz %70’i buldu. Hafta sonları günübirlik gelenlerle birlikte %80’i buluyoruz. Diğer taraftan tek gece konaklamak isteyenler en az 4.500 TL en çok 6.000 TL’yi gözden çıkarmak zorunda. O da tek kişilik fiyatlar. Sömestr tatilinde gecelik iki kişi 11 bin TL’’ olarak duyurdu.

Sömestr tatili sonrası gelenlerin Uludağ kayak merkezi fiyatları konusunda daha avantajlı olabileceğini vurgulamak daha mümkün. Çünkü fiyatlar o dönem daha düşmektedir.


Editör Önerisi: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt Kazanma ve Korumak İçin 10 Adım!


Günübirlikçiler için Uludağ Kayak Merkezi Ulaşımı 330 TL Tutuyor!

uludag-kayak-merkezi-fiyatlari

Uludağ kayak kiralama yerleri ve kayak alanları konusunda çok revaçta olduğundan birçok kişi günübirlikte olsa kaçmak istiyor. Kısa bir tatil ve kafa dağıtmak adına gidilecek Uludağ’a özel olarak taksiler çıkmaktadır.

Fakat bu taksilerin de sadece tek yönlü gidiş bedeli 330 TL tutuyor! Günü birlik bir de geri dönmek istiyorsanız sadece 660 TL yola vermek zorundasınız. Buna bir de belediye tarafından eklenen Milli Park giriş ücreti 33 TL dahil oluyor, bir kişinin Uludağ’ a girişi 360 TL’ye denk düşüyor. Elbette bu gidiş fiyatına bir de Uludağ kayak merkezi fiyatları ekleniyor..

Tabi misafirler tek kişi gelmek zorunda değil. Taksilerin dört kişilik kapasiteleri söz konusu. Dört kişiye kadar gelinerek yol parası bölüşülebilir böylece daha uygun bir fiyata gelinebilmektedir. Ayrıca Uludağ Birlik Taksi Durağı başkanı Tarık Özgüder, ‘’Her aracın lastikleri çivilidir. Özel olarak lastiklerle Uludağ’a çıkılmaktadır. Diğer taraftan şoförler de psikoteknik eğitim almış özel kişilerden oluşmaktadır. Böylece yolculuk sırasında bir sorun ve sıkıntı yaşanmıyor’’ şeklinde açıklaması bulunuyor.

Yeni Öğrenmek İsteyenlere 900 TL Karşılığında Kayak Dersleri Veriliyor

uludag-kayak-merkezi-fiyatlari

Hazır Uludağ’a gelmişken kayak kiralayarak kayak öğrenmek istiyorum mu diyorsunuz? Güncel Uludağ kayak kiralama yerleri fiyatlarını belirlemiş. Eğer 1 saatlik eğitim + kayak kıyafeti kiralama fiyatları işin içine katılırsa en az 1.600 TL’yi gözden çıkarmalısınız.

Diğer taraftan Türkiye Kayak Öğretmenler Dernek Başkanı Yahya Usta, ‘’Kayak öğrenmek için 2 saatlik bir eğitim gerekmektedir. Biz öğrenmek isteyenlere Avrupa’dan çok farklı olarak iddialı bir şekilde kısa sürede öğretiyoruz. Bizim tatillerimiz Avrupa’dan farklı ve daha kısa. Biz öğretmenler de bu konuda sorumluluğu üzerimize alarak sadece 2 saat içerisinde öğretimi tamamlıyoruz’’ diyerek belirtti.

Minik Atıştırmak İsteyenlere Sucuk Ekmek 50-150 TL Arasında Değişiyor

uludag-kayak-merkezi-fiyatlari

Gezdiniz, gördünüz, kaydınız sıra geldi yemek yemeğe! İnsanların kaydıktan sonra çok acıktığını ve aklına hemen sucuk ekmek geldiğini söyleyen işletme sahibi Burak Kahyaoğlu sözlerine şöyle devam ediyor:

‘’Acıkanlar için sucuk ekmek ya da köfte ekmek seçeneklerimiz bulunuyor. Bunların da fiyatları 100-150 TL arasında gidip gelmektedir. Diğer taraftan ısınmak için çay içmek isteyenler 20-25 TL, Türk kahvesi içmek isteyenler ise 60 TL gibi bir tutar ödemek zorunda kalmaktadır.’’

Sadece Türk Değil; Arap ve Uzak Doğu Ülkelerinden Talep Çok!

Uludağ kayak merkezi fiyatları konusunda tek araştırma elbette Türkler tarafından yapılmıyor! Şehre ve özellikle Uludağ otellerine yabancı turist akımı oldukça fazla. Uzak Doğu ülkelerinden (başta Çin, Güney Kore vs.) gelen turistler özellikle kış tatili için bu dağa çıkmaktadır. Diğer taraftan Arap ülkelerinden yaylalar kadar Uludağ kayak turizmine yatırım yapılmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
2023 Uludağ Kayak Merkezi Fiyatları Cep Yakıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!