USD32,21
EURO34,98
JPY0,206700
RUB0,351900
GBP41,11
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.419,58
BTC68.708,19

Uğur Dündar’ın Yanıtı: Kılıçdaroğlu’na Karşı Net Duruş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar’a yönelik sosyal medyada yaptığı paylaşım üzerine, Uğur Dündar’ dan cevap gecikmedi. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halkın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu aday olsun, Kılıçdaroğlu aday olmasın isteğini yerine getirmeyen Kılıçdaroğlu için “Tarih onu asla affetmeyecek” açıklamalarında bulunan Dündar, siyasi tercihlerini yeniden gözden geçirmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Hatalı ve Hırçın Tavırlarla Dolu Mektup

Eski CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Uğur Dündar’a açık mektubumdur diyerek sosyal medya üzerinde paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda CHP’nin geçmişte yaptığını düşündüğü hataları ve bunun için çaba harcadığını ifade etti. CHP‘nin kutuplaştırıcı siyasetten uzaklaştığını belirten Kılıçdaroğlu, Dündar’ın geçmişini eleştirdi.

Dündar’ın Karşılığı: Haklılığını Savunma ve Net Duruş

Kemal Kılıçdaroğlu’nun mektubuna karşılık veren Uğur Dündar’ın yanıtı sosyal medya üzerinden 18 milyondan fazla kullanıcı tarafından görüntülendi ve fazlasıyla eleştirildi.

Yazdığı mektubun yalan ve iftiralarla dolu olduğunu söyleyen Dündar, Kılıçdaroğlu’na hakaret etmediğini ancak hesabının kötü niyetli birileri tarafından alınıp alınmadığını vurguladı. Dündar  oy toplamı yüzde 1 olmayan Gelecek Partisi ve Deva Partisine 39 milletvekili armağan ettiğini vurguladı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yazdıklarını hırsı ve nefretinin yazdığını belirten Dündar, kendisinin yüzde 25 barajını yıllardır aşamadığını, ancak Sayın Özgür Özel’in yüzde 25 barajını aştığını belirtti.

Sizin Gitmenizle Başlayan Değişim

Kılıçdaroğlu’nun gitmesiyle değişimin başladığını söyleyen Dündar, Kılıçdaroğlu’na geçmişi hatırlattı ve “Size karşı hiçbir kötü düşünce ve davranışta bulunmadığım gibi Sayın Ekmelettin İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı gösterme gafletinizde bile, AKP’ye karşı sizi destekledim.

Ama CHP’yi kuruluş felsefesinden, Atatürk’ün çizdiği rotadan uzaklaştırma ve sağcılaştırma çabalarınızı da eleştirdim.” ifadelerinde bulundu.

Bana Karşı Yaptığınız Sert Çıkışı, Yıllarca Yenildiğiniz AKP İktidarına Karşı Gösterebilseydiniz

Dündar, kendisinin kötü bir gazeteci olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu’na karşı “Ey Kemal Kılıçdaroğlu madem Uğur Dündar kötü bir gazeteciydi, neden en kritik zamanlarda röportaj için hep onu seçtiniz?” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu’nun Dündar’ın geçmişte yaptığı haberleri eleştirmesi üzerine Dündar “Hayatım boyunca yaptığım tüm haberleri getirin, altına yine imzamı atayım. Zira vicdanen duvara yatak resmi yapıp karşısında mışıl mışıl uyuyacak kadar rahatım.” yanıtını verdi.

Son olarak Dündar, Özgür Özel’ in, Ekrem İmamoğlu’ un ve Mansur Yavaş’ın başarılarına dikkat çekti.

Dündar yanıtını şu ifadeler ile bitirdi: ‘Bakın, Sayın Özgür Özel, Sayın Ekrem İmamoğlu, Sayın Mansur Yavaş ile diğer başarılı başkanlar zafer kazanıp tarih yazdılar. Siz ise “Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettiren makosenli genel başkan” olarak tarih oldunuz!.. Saygılarımla’.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Uğur Dündar’ın Yanıtı: Kılıçdaroğlu’na Karşı Net Duruş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!