USD32,22
EURO34,94
JPY0,205600
RUB0,355500
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.418,50
BTC68.733,17

En Etkili Uçuk Kremi Listesi / 10 Mucizevi İlaç

ucuk-kremi
Uçuk Kremi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uçuk kremi genellikle kadın ve erkeklerde dudakta çıkan virüs yok edici merhemdir. Bazı zamanlarda küçük ama oldukça etkili olan bu yaralar hayatınızı olumsuz etkileyebilir. 

Genellikle kendiliğinden 15 ile 20 gün arasında geçen uçuklar bu süre içinde kişinin günlük hayatını negatif olarak etkilediği için, uçuk kremleri ile erken önlem alabilirsiniz. Mutlaka doktor tavsiyesi ile alacağınız en etkili olan uçuk giderici krem listesi aşağıda yer almaktadır. 

En İyi Uçuk Kremi Listesi 

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

Uçuk Herpes Simpleks adı verilen virüsün genellikle kadın ve erkekte dudak kenarında ortaya çıkardığı bir çeşit döküntü, yaradır. Küçük görünse de kişiyi rahatsız eden ve acı veren bu döküntüye en iyi gelen eczaneden alabileceğiniz kremler ile uçuğun kendiliğinden geçme süresini beklemenize gerek kalmaz. Doktor kontrolünde kullanacağınız ve en etkili olan uçuk kremleri listesi şöyledir; 

1 – Vectavir Uçuk Kremi 

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

Uçuk tedavisinde kullanılabilecek olan kremlerin başında yer alır. Kısa sürede uçuğu kurutması ile bilinir. Ayrıca; 

 • İçerisinde penciclovir etken maddesi barındırması sayesinde uçuklara karşı kabus özelliklerine sahiptir. 
 • Hem cilde zararı bulunmaz hem de kısa sürede iyileşme sağlar. 
 • Görünen uçuk yaralarının yanında, uçuğa sebep olan virüsün yok edilmesine ve çoğalmasının önüne geçmektedir. 

Kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalısınız. Çünkü AIDS veya buna benzeyen bağışıklık sistemi ile ilgili tedavi alıyor iseniz dikkatli şekilde kullanmalısınız. Ayrıca yaranızın da uçuk olduğundan emin olmalısınız.

2 – Zovirax Uçuk Kremi 

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

En iyi uçuk kremi listesi içinde başlarda yer alır. Etken maddesi asiklovir olup, uçuk yaralarına en hızlı şekilde çözüm üretmektedir. Uçuk virüsünü tamamen yok etmese bile ortaya çıkan yarayı tamamen iyileştirir. Küçük tüpler ile ambalajlı şekilde satışı yapılan Zovirax dudak uçuk kremi fiyatı da güncel olarak değişmektedir.

3 – Asiviral Uçuk Kremi 

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

Etken maddesi asiklovir kullanan ürünlerden biridir. Uçuk seviyesine göre yukarıdaki iki kreme oranla daha güçsüzdür. Alternatif uçuk kremi listesi içinde aile hekimlerinin en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Genellikle 12 yaş üzerindeki herkes için verilebilir. Viral enfeksiyon için satılan tüm krem çeşitlerinde olduğu üzere bu kremi kullanırken de dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. 

4 – Aklovir Uçuk Kremi 

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

Aklovir uçuk kremi genellikle diğer ürünlere nazaran daha ekonomik fiyatı ile dikkat çeker. İçerdiği antiviral ilaç formülü sayesinde uçuk oluşumuna engel olur. Kullanırken göz içi veya çevresine yada burun mukozasına temas etmeyin. Gebelik sırasında kullanımında sıkıntı görülmesine rağmen emziren annelerde süte geçip geçmediği bilinmediği için, bu noktada kullanırken mutlaka doktora danışmanızda fayda vardır. 

5 – Bepanthen 

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

Bepanthen uçuk kremi deri kremi olarak bilinen ürünlerden biridir. Genellikle her cilde uygun dokusu ve uçuk olmasa dahi kullanılabilen özelliği ile alternatif ilaçlar arasında yer alır. Uçuk tedavisinde bölgesel olarak kullanmak gerekir. Bu özellikleri ile en iyi uçuk ilacı arasında yer alır. 

6 – Acyl

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

En çok tercih edilen ve en etkili uçuk kremlerinden biridir. Herkeste uçuğun derecesi farklı olduğu için herkese iyi gelecek olan krem de farklılık gösterir. İşte tam da bu noktada neredeyse hemen her seviye uçuk için kullanılabilir ürünlerden biridir. Özellikle bu kremi kullanırken antibiyotik ile tercih edilmemesi, dikkat etmeniz gereken kullanım talimatlarından biridir. 

7 – Travazol Uçuk Kremi 

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

Hem uçuk tedavisi hem de kızarıklık, egzama, akne tarzı sorunlarda bu krem oldukça işe yaramaktadır. Etken maddelerine karşı alerjik reaksiyon gösterme durumunda mutlaka doktordan randevu alın.

8 – Orajel 

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

Uçuk kremi olarak kullanılan en etkili ve hızlı çözüm sunan ürünlerden biridir. Benzokin içermesi sayesinde soğuk yaraların sebep olduğu ağrılara ve rahatsızlıklara oldukça iyi gelmektedir. Ayrıca; 

 • Uçuklar ilk ortaya çıktığında ve enfeksiyon belirtileri gösterdiğinde uygulanabilir. 
 • Antiviral etkili kremlerden biridir. 
 • Yanma ve ağrıyı hafifletme özelliğine sahip olup, soğuk yaraların iyileşmesi süresini hızlandırır. 
 • Lokal olarak uygulanır ve içermiş olduğu bileşenler sayesinde enfeksiyonun derecesini minimuma indirir. 
 • Günde 4 ile 5 kez uygulanmak üzere semptomların başladığı günden itibaren kullanılır. 
 • Hsv virüsünün sebep olduğu enfeksiyonların yayılmasına engel olur. 
 • İçeriğinde benzalkonyum klorür, lidokain, petrolatum gibi bileşenler mevcuttur. Lidokain ağrının hafiflemesini sağlar. Klorür virüs üremesine engel olur, petrolatum ise cildin nem seviyesini koruyarak iyileşmeyi hızlandırır.

Aşırı kullanımı cildin tahrişi demektir. Bu sebeple doktor önerisi ile kullanmakta fayda vardır. 

9 – Fucidin Uçuk Kremi 

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

Fucidin cilt enfeksiyonlarının sebep olduğu bakteri içerikli yara tedavisinde işe yarayan ve en etkili uçuk kremi listesi içinde bulunan ilaç grubudur. Antibiyotik etkili bu krem; 

 • Cildin üst tabakasındaki bakterilerin üremesine engel olarak enfeksiyonların yayılma hızını yavaşlatır ve belirtilerin azalmasına yardımcı olur.
 • İçerdiği fusidik asit isimli antibiyotikle etkilidir. 
 • Bu krem ayrıca sivilce, egzama gibi cilt problemlerinin de tedavisinde sıkça tercih edilen kremlerden biridir. 
 • Enfekte olan bölgeye lokal şekilde uygulanır. 
 • Günde iki defa olacak şekilde enfeksiyon olan bölgenin temizlenmesinin ardından uygulanır. 
 • Tedavi süresi genellikle bir iki hafta arasındadır. 
 • Enfeksiyon şiddetine ve ayrıca cilt sorun türüne bağlı şekilde tedavi süresi de farklılık gösterebilir. 

10 – Abreva 

ucuk-kremi
Uçuk Kremi

Piyasada bulunan en popüler ve en çok satan uçuk kremlerinden biridir. Yüzde on oranında konazol içermektedir. Yani soğuk yaralara sebep olan virus önleyici bu krem belirtilerin ilk başlangıcında uygulanmalıdır. Ayrıca; 

 • Bu krem iki gramlık tüp ambalajında satışa sunulur. 
 • İki saatte bir olacak şekilde uygulanması önerilir. 
 • Abreva etken maddesi 9 amino asit içeren ve uçuk virüsüne karşı etkili olan docosanol maddesidir. 
 • Yaraların ilk belirtileri ortaya çıkar çıkmaz uygulanmalıdır. Yani yanma, kaşıntı, karıncalanma bu belirtilerin en yaygınıdır. 
 • Krem soğuk yara belirtilerini azaltıp, iyileşme sürecine katkıda bulunur. 
 • Uçuğun yayılmasına engel olan antiviral bileşenlerden oluşan kremdir. Bileşenler içinde stearik asit, squalane, gliseril stearat, docosanol bulunur. Stearat cilde uygulanırken kayganlık sağlar, squalane ise cildin iyileşme sürecini hızlandırır. 
 • Uçukların etkili ve hızlı şekilde tedavisine yardımcı olur. 

Ancak kremi kullanmadan önce alerjik durumunuz varsa doktora söylemenizde fayda vardır. Ayrıca ellerinizi güzelce yıkadıktan sonra kremi sürmeniz de enfeksiyon yayılmasını önlemek açısından etkili olacaktır. Kullanım talimatına uygun şekilde hareket etmek yaraların iyileşme sürecine katkıda bulunur.

Sıkça Sorulan Sorular 

Küçük ama ağrılı ve bir o kadar da rahatsız edici olan uçuk yaralarına en iyi, etkili çözüm sunan krem listesi için yukarıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca kremlerin fiyatları ve içerikleri ile ilgili sorulara da göz atarak ayrıntılı fikir sahibi olabilirsiniz. 

1 – Vectavir Uçuk Kremi Fiyatı 2024 Ne Kadar? 

Boyutu her ne kadar küçük olsa da etkisi ile büyük olan Vectavir krem ürünü, 2 gramlık tüplerde ambalajlı haliyle eczanelerde satılmaktadır. 2024 fiyatı ise 177,63 TL’dir. 

2 – Asiviral Uçuk Kremi Fiyatı 2024 Ne Kadar? 

Bu kremin 2024 fiyatıyla 134 TL üstünden satışı yapılmaktadır. Bu fiyat bilgisi on gramlık kremler içindir. Ayrıca fiyatlarda zaman zaman yapılan zamlar ile değişiklik olabilmektedir. Normal reçete ile satışı yapılmaktadır. Ancak doktor reçeteye yazsa dahi devlet bu kremi ödemez. Aile hekiminden de kremi reçete edebilirsiniz. 

3 – Sandoz Uçuk Kremi Nedir, Ne İşe Yarar? 

Kırık beyaz ve krem beyaz renkli, kendine has kokusu olan homojen yapılı kremlerden biridir. Simplex deri enfeksiyonu tedavisinde oldukça işe yaramaktadır. Uygulama süresi ve sıklığı gün içinde 5 kez olacak şekilde ve ayrıca gece dozu atlanmak koşulu ile yaklaşık olarak dört saat aralıklar ile uygulanır.

4 – Zovirax Krem Fiyat 2024 Nedir? 

Bu kremin gramajiına uygun şekilde fiyatlandırma yapılır. Yani 2024 800 mg olan tüp 377.18, 200 gr olan fiyatı 117.28 TL, 400 mg olan 214.58 TL, 200 gr olan fiyatı 129.77 TL’dir. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En Etkili Uçuk Kremi Listesi / 10 Mucizevi İlaç

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!