USD32,56
EURO34,86
JPY0,211200
RUB0,349900
GBP40,52
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.424,51
BTC66.747,03

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

twitter-mavi-tik-nasil-alinir
Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter mavi tik nasıl alınır sorusu sosyal medya ortamında varlığını ispatlamak isteyen herkesin ortak sorusudur. Kurumsal bir görünüme sahip olmak, profesyonel hayatınızı sosyal medyada da göstermek istiyorsanız, mavi tik sizin için kurtarıcı olacaktır. Mavi tık olayının bir başka adı ise doğrulama rozetidir. Doğrulama rozeti ya da mavi tik için başvuru süreci Twitter’da oldukça basittir. İşte, mavi tik almadan önce bilmeniz gerekenler. 

10 Soruda Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? 

Twitter platformunun hesabınızı doğrulaması birkaç gün sürer. Ancak bu başvuruyu garanti olarak görmeyin çünkü Twitter, hesabınıza mavi rozet ekleme isteğinizi de reddedebilir. Platform, doğrulama rozeti için bazı kriterler belirlemiştir ve gereksinimi karşılayamazsanız mavi onay alamayabilirsiniz.

Sosyal medya platformları mavi tık ya da hesap doğrulama işlemi yaparken başvuru sahibinin ismini, kullanıcı adını, mail adresini yani kısacası onu tanıtan verileri araştırır. Sosyal medya admin hakkı olan kişilerin bu araştırmaları sonucunda onları ikna edecek verilere erişirlerse hesabınıza mavi tik verilir. Tabi bu aşamada sizinle ilgili sitelerde çıkan haberlerde önemlidir.

twitter-mavi-tik-nasil-alinir
10 Soruda Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

1 – Twitter’da Profesyonel Hesaba Geçince Ne Olur?

Twitter sosyal medya hesabında çok daha güvenilir bir profile sahip olmak için Mavi Tik başvurusu yapabilirsiniz. Twitter üzerinden profesyonel bir iş kolu için paylaşım yapacaksanız Mavi Tik ile kurumsal bir kimlik oluşturmuş olursunuz. 
Twitter mavi tik nasıl alınır sorusunu soran herkes, aynı zamanda hesap ücretini merak ediyor. Twitter’da kurumsal bir imaj oluşturmak için düzenli içerik paylaşımı yapmak ve Twitter’da kaliteli zaman geçirmek gerekmektedir. Twitter reklam politikalarına uygun olan hesaplar için başvurular daha kolay onay almaktadır. 
Twitter profesyonel hesap ücreti şu an için yoktur. Bu noktada hesap paylaşımlarınızın kaliteli olmasına ve gerçek kimlik bilgileriniz ile kayıt oluşturmuş olmanız gereklidir. 

3 – Twitter Mavi Tik Herkes Alabilir mi?  Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır

Mavi Tik Herkes Alabilir mi?

Mavi tik için gerçek olan hesapların hepsi mavi tik için başvuru yapabilir ve mavi tik alabilir. Bununla birlikte sosyal medyanın önde gelenlerinden olan Twitter hesabınızın insanlar tarafından tanınan, arama motorlarında yer alan bir birey ya da bir firma olması gerektiğini söylüyor.

Yani sizin gerçekten var olduğunuz bilmeli. Doğrulama rozeti talebiniz reddedilirse, Twitter’dan bir bildirim alacaksınız. Bu, bir daha asla başvuramayacağınız anlamına gelmez. Şu andan itibaren, rozet için kaç kez başvurabileceğiniz konusunda bir sınırlama yoktur, böylece kullanıcılar her zaman aynı istek için yeniden istek gönderebilir. Ancak bunu ayda sadece bir kez yapabilirsiniz.

4 – Twitter Mavi Tik Başvurusu Nereden Yapılır? 

Twitter’de mavi tik almak için basit birkaç işlem yapmanız yeterli. Mavi tik ya da hesap doğrulaması için doğal olarak kendi hesabınızı kullanmalısınız. Hesabınızın doğru şekilde kullanılması ve paylaşımlarınızın yasal herhangi bir sorun teşkil etmemesi gerekir. 

5 – Twitter Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır? 

Twitter’de mavi tik almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Akıllı telefonunuzdan ya da web uygulamasından Twitter’ı açın ve profil simgenize dokunun
  2. Bu adımdan sonra, Ayarlar ve gizlilik > Hesabınız butonuna tıklayın.
  3. Hesabınızla ilgili menüye girdikten sonra “Hesap Bilgileri” kısmına gidin. Karşınıza gelen ekranda “Doğrulama İsteği” butonuna tıklayın. Bu aşamadan sonra doğrulama isteği ile ilgili talimatları takip ederek başvurunuzu bitirebilirsiniz. Bu aşamada sizden kimlik doğrulaması istenebilir. Kimlik numaranızı ve seri numaranızı kapatarak bilgileri paylaşabilirsiniz.

6 – Twitter’ın Doğrulama Rozeti İçin Hangi Ayrıntıları Göndermeniz Gerekiyor?

Doğrulama Rozeti İçin Hangi Ayrıntıları Göndermeniz Gerekiyor?

Twitter, kimliğinizi doğrulamanız için size üç yöntem sunar. Bunlardan biri, size (veya kuruluşunuza) ve Twitter hesabınıza atıfta bulunan resmi bir web sitesine bağlantı sağlayabileceğiniz “Resmi web sitesi”dir. İkinci seçenek “Kimlik doğrulama” dır. Burada, ehliyetiniz veya pasaportunuz gibi devlet tarafından verilmiş geçerli bir resmi kimlik belgesinin fotoğrafını paylaşmanız istenecektir.

Üçüncüsü “Resmi e-posta adresi” dir. Bu seçeneği seçerseniz, Twitter sizden seçtiğiniz kayda değer kategorisiyle ilgili bir alan adı içeren resmi bir e-posta adresi sağlamanızı isteyecektir.

Twitter mavi tik nasıl alınır sorusunun cevabını bulmak için uyguladığınız bu aşamaların ardından doğrulama yapmazsanız mavi tik alsanız dahi bir müddet sonra mavi tiki Twitter geri alabilir. Bunun olmaması için gerçek bilgiler vermeye özen gösterin. Bununla birlikte yaşadığınız herhangi bir sorunda Twitter’ın destek sayfası, platformda bir kez mavi onay işareti aldığınızda, herhangi bir zamanda bildirimde bulunmadan bunu kaldırabileceğini ifade etmektedir.

Kullanıcı adınızı veya işleme adınızı değiştirmeye karar verirseniz, bu sizin başınıza gelebilir. Ayrıca, hesabınız bir süreliğine hareketsiz kalırsa veya doğrulandıktan sonra hesabınızda herhangi bir değişiklik yaparsanız, Twitter mavi rozeti kaldıracaktır.

twitter-mavi-tik-nasil-alinir

7 – Twitter’da Mavi Tik Almak için Kaç Takipçi Gerekir?

Twitter’da takipçi sayınızın miktarı genel olarak mavi tik olayınıza engel değildir. Bununla birlikte Twitter, değişikliklerin yanıltıcı görünmesi veya kullanıcılar hesabınızda bulunan kişiyi önemli ölçüde değiştirmesi durumunda sizden farklı işlemler isteyebileceğini ifade etmektedir.

Buna ek olarak, hesabınızda değişiklik yaptıktan sonra herhangi bir zamanda hesabınız Uygun Değil kategorisine girerse, mavi tik kaybedebilirsiniz. Son olarak, doğrulanmış bir kişilik mavi tik aldığı pozisyonu kaybederse, doğrulama rozeti kaldırılacaktır.

8 – Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır 2022?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarında aktif olanlar için Twitter mavi tik nasıl alınır? 2022 yılında getirilen politika değişiklikleri bu süreci etkilemiş midir? 

Sosyal medyanın adeta can damarı olan Twitter, mavi tik uygulaması ile kurumsal ve profesyonel sosyal medya hesabı kullanmak isteyenlere imkan tanıdı. Twitter Business olarak adlandırılan Profesyonel hesap ile takipçilerinizi ve takip etmesini istediğiniz hedef kitlenin güvenini kazanabilirsiniz. Yayınladığınız postlar çok daha fazla kişiye ulaşabilir. 

twitter-mavi-tik-nasil-alinir
Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır Fiyatı Nedir?

9 – Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır ? Twitter Ücreti Ne Kadar?

Twitter, ücretsiz olarak kayıt olunabilen bir sosyal medya mecrasıdır. Twitter doğrulama işlemi için de ücret talep edilmez. Fakat, Twitter üzerinden reklam ve tanıtım işlemi yapmak isteyenler için ücretli paketler sunulmaktadır. 

Yapay zeka teknolojisi ile iç içe çalışan sosyal medya mecralarında dogru adımlar ile kaliteli profiller oluşturmak mümkündür. Bu noktada hem doyurucu hem de güvenilir içerikler oluşturmak, profilin ve profile sahip olan kişinin başarısını etkilemektedir.

Twitter mavi tik nasıl alınır fiyatı nedir? Bu soruların en doğru cevabı ise başarılı bir sosyal medya yönetimidir. Kullanılan dilin özelliklerine uymaktan tutun da, paylaşılan içeriklerin özelliklerine kadar her bir detayı ince ince düşünmelisiniz. Twitter Politikaları ile çelişen bir paylaşım ya da davranışta bulunmamalı ve kullandıgınız dile önem göstermelisiniz. Bu detaylara uygun profiller için ise Twitter mavi tik nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basittir ve süreç çok daha kısa olur. 

10 : Güvenilir Bir Profil İçin Twitter Mavi Tik Satın Al 

Tüm sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Twitter’da da profesyonel sosyal medya yönetimi hizmeti almak mümkündür. Sosyal medya çalışmaları yapan firmalar, Twitter Mavi Tik Satın Al araması ile gelen müşterilerine, güvenilir, profesyonel ve pek tabi kurumsal görünen profil hazırlamaktadır. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!