USD32,19
EURO34,95
JPY0,206800
RUB0,357400
GBP40,91
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.508,25
BTC69.618,61

10 Soruda Tül Perde Metre Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

tul-perde-metre-fiyatlari
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tül perde metre fiyatları belirlenirken sandığınızın aksine daha fazla etmen göz önünde bulundurularak karar verilir. Çocuk odası yatak odası ya da oturma odasında kullanacağınız tül perdeler üretim esnasından tutun da satışa koyulana kadar farklı alanlardan geçer. Her bir işlem sonrası dekoratif anlamda kullanılan bu ürünler ücret anlamında netlik kazanır.

İşte, tül perde metre fiyatları saptanırken göz önünde bulundurulan bazı etkili unsurlar.

tul-perde-metre-fiyatlari

Tül Perde Metre Fiyatları Belirlenirken Nelere Dikkat Edilir?

Tül perde üretimi, üretim yapan firmaya ve o yıl göz önünde bulundurulan moda etkisine bağlı olarak değişiklik gösterir. Henüz kumaş seçiminden başlayan ücretlerin saptanması satış alanına koyulana dek değişmesine neden olur. Bu yüzden aslında maliyet aşamasında uygun görülen fiyatlar sonrasında daha fazla ücretle karşınıza çıkabilir.

Eğer tül perde metre fiyatları belirlenirken nelere dikkat edildiği konusunda bilgi sahibi olursanız bu yönde daha uygun perdeler alabilirsiniz. Alacağınız bir tül perde modeli saptadıktan sonra daha uygun fiyata nasıl getirebileceğiniz konusunda tüyo da kazanmış olursunuz! Güncel olarak tül perde metre fiyatları belirlenirken şu etmenlere dikkat edilir:

1-  Hazır Dikilmiş Tül Perde Modelleri ve Fiyatları

Perdeler satış esnasında iki farklı şekilde alıcılara sunulmaktadır. İlki, hazır dikilmiş tül perde ikincisi ise özel dikim perdelerdir. Şüphesiz ücretlendirmeyi ilk olarak belirleyen unsur bu aşamadır. Eğer hazır dikilmiş perdeler kullanırsanız ciddi anlamda bir fiyat farkını ortadan kaldırmış olursunuz. Zira özel dikimin boy, en ve pile konusunda değişime neden olmasın ekstra emek ve ekstra ücret yaratır.

tul-perde-fiyatlari

2-  Modaya Bağlı Olarak Salon Tül Perde Modelleri Fiyatları

Dikkat ederseniz her sene salonlarda ya da yatak odalarında kullanılan bazı tül perdeler ciddi anlamda ön plana çıkmaktadır. Moda olarak sunulan bu perdelerin tahmin edeceğiniz üzere diğer perdelere nazaran ücretleri değişiklik gösterir. Genelde moda olan perdelerin daha pahalı olacağı görüşü olsa da aslında moda olan perdeyi satabilmek adına çok sayıda üretim yapılır bu da ücretlerin düşmesine neden olur.

3-  Perdenin Sık Pileli Olup Olmaması

4 metre tül perde fiyatları belirlenirken perdenin eni, boyu ve kullanılan pilesi etkili oluyor. Bir perdenin pile oranı; normal, sık, ve en sık olmak üzere yapılmaktadır. Üretilen bu pile oranının fiyat üzerindeki etkisi büyüktür zira görünümde değişim yaratılması emek ve kullanılan malzemeyi arttıracaktır.

4-  Perde Aksesuarları

Genelde tül perde için genel bir aksesuar kullanıldığı görülmemektedir. Ancak olası yeni modellerde tül perdenin daha güzel durması alt kısımlarında balon görünüm yaratılması adına ekstra aksesuar kullanımı gerekebilir. Bu tarz bir aksesuarın alınması ile birlikte fiyatlandırmayı beklenenden değişik olmasına neden olabilir.

tul-perde-fiyatlari-2

5-  Üretim Esnasında Kullanılan Malzemeler

Bir perdeyi kaliteli kulan unsur şüphesiz üretim aşamasında kullanılan malzemelerdir. Henüz bir perdenin üretimi sırasında perdenin ne tarz olacağına karar verilir. Grek tül perde ya da keten tül perde metre fiyatları işte bu aşamada kendini belirler. Eğer malzeme oranı ne kadar artarsa fiyatlandırma maliyete bağlı olarak artış ya da azalış gösterir.

6-  Sahip Olunan Desen ve Renk Farklılıkları

Alışık olunan tül perde modelleri ya da hazır dikilmiş tül perde modelleri düz şekilde bulunur. Ancak tül perdeler zaman içerisinde zırhlı, kelebek ya da çok değişik formatlarda üretilmeye başladı. Renklerinde dahi değişim oluşması (krem, kırık beyaz vs.) bu aşamada tül perde metre fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulmaktadır.

Perde her ne kadar desenli ve işlemesi fazla olursa o derece fiyatlandırmada artış beklenir. Zira üretim yapan firma o perde üzerinde desene bağlı olarak fazla vakit ve emek harcar. Emeğin artması ile birlikte ücretlendirmelerin de değişim göstermesi oldukça normaldir.

tul-perde-metre-fiyatlari

7-  Güncel Tül Perde Metre Fiyatları

Satış yapan perde firmaları ya da mağazaları güncel sunulan ucuz tül perde metre fiyatları listesine dikkat eder. Zira bir firmanın diğer firmalara göre hareket etmesi kâr elde etmesini etkiler. Eğer bir firma çevre firmalara göre daha uyguna satarsa fazla satış yapabilir. Özellikle yeni açılan mağazaların güncel fiyatlara çok daha fazla dikkat etmesi beklenir.

8- Satış Firmasının Hedeflediği Kâr Kazancı

Firmanın uzun ve kısa vadeli planları bulunur. Bu planlar kâr elde etmesi üzerine kurulmaktadır. Bir firma ürettiği ya da bizzat bir toptancıdan aldığı perde üzerine kâr oranı kurmak zorundadır. Ancak böyle kazanç elde edebilir. Firma ne kadar fazla kâr elde etmek isterse perde fiyatları bu derece artış gösterecektir.

tul-perde-metre-fiyatlari

9-  Genel Perde Tasarımı

Tül perde metre fiyatları sadece tek bir etkene bağlı olarak hareket etmez. Perdenin deseni, uzunluğu ve genişliği, rengi ve kalitesine bağlı olarak her şey belirleyici olacaktır. Genel perde tasarımı işte tam bu aşamada etkili olur. Zira genel perde tasarımı bir perdenin yapılacak tüm maliyetini de belirleyici olan unsurdur.

10-  Kullanılan Kumaş ve Kalitesi

Genel itibari ile tül perde fiyatları belirlenirken en belirleyici unsurların başında kullanılan kumaş ve kalitesi bulunur. Yaşam alanlarımızda kullanılan perde ne kadar kaliteliyse tül perde metre fiyatları da o denli artış gösterebilir. Ancak her zaman yüksek kalitede olan tül perde metre fiyatları yüksek olacak anlamına gelmez. Kalite ve uygun fiyatı bir arada tutan firmalar da mevcuttur.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
10 Soruda Tül Perde Metre Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!