USD32,23
EURO34,99
JPY0,207700
RUB0,356100
GBP41,18
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,60
BTC70.259,68

Dünya Üzerinde Sevilen En Güzel Çiçekler

en-guzel-cicekler
En Güzel Çiçekler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En güzel çiçekler dendiğinde herkeste farklı bir anlam uyandıran rengarenk milyonlarca çiçek, mis kokularıyla akılları baştan alıyor.

En güzel çiçekleri derlemek oldukça zor olsa da, bazılarının o şahane duruşundan etkilenmemek elde değil. Özellikle kadınlarda ayrı bir yeri olan çiçeklere; balkonda, bahçede, evde ve iş yerinde sevilerek bakılıyor.

Farklı iklimlerde yetişen değişik çiçek türleri, tüm güzelliğiyle şüphesiz ilk ona girmeyi başarmıştır. Bazılarında rengi ile sevilen çiçekler bir başkasında ise çağrıştırdığı anlamlar ile sevilmektedir. Ağlayan kalpler çiçeğinden tutunda dikenleri güzelleştiren kaktüs çiçeğine kadar farklı şekillerde pek çok tür, doğanın sunduğu en güzel armağandır.

En Güzel Çiçekler Nelerdir?

Hediyelerin en masum şekli olan çiçekler; özel günlerde aşkın simgesi, hasta ziyaretinde ise sevgiyi belirtmenin yolu olmuştur. Çiçeklerin hepsi ayrı güzeldir ama bazıları ciddi anlamda etkileyici ve göz alıcı. Dünyanın en güzel çiçeği olma ayrıcalığına sahip çiçekler şu şekildedir:

1.     Gül

En güzel çiçekler listesinin başında gelen ilk isim şüphesiz güllerdir. Aşkı, sevgiyi, özlemi, hasreti, dostluğu anlatan güller farklı renkleri ile hem göze hem kalbe hitap ediyor.

 Kokuları ve anlamlarıyla çok eski yıllardan beri, en çok sevilen çiçek olma unvanına sahip olmuşlardır. Duyguları en güzel hali ile yansıtmış, mesajları en saf hali ile iletmiştir.

2.     Orkide

Salepgiller familyasında çok geniş bir yere sahip olan orkidenin dünya üzerinde yüzlerce türü bulunmaktadır. Aşkı, sevgiyi, mutluluğu anlatan bu çiçek asaletin simgesidir.

3.     Ağlayan Kalpler(Kanayan Kalp) Çiçeği

Dünya üzerinde kalp şeklinde olan tek çiçektir. İsmini de buradan almış ve romantizmin simgesi haline gelmiştir. Çalı şeklinde büyüyen çiçeğin farklı renkleri mevcuttur. Göz alıcı güzelliği en beğenilen çiçekler arasındadır.

4.     En Güzel Çiçekler| Hazine Çiçeği (Gazania)

Papatyagiller familyasında 20’den fazla türü ile en göz alıcı çiçeklerdendir. Büyük ve gösterişli olan hazine çiçeği pembe, turuncu, beyaz renklere sahiptir.

5.     Nilüfer Çiçeği

    Nilüfer Çiçeği

Bir su bitkisi olan nilüfer çiçeği farklı renk ve türleri ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşatıyor. Göl ve dere kenarlarında yaşayan bu bitkiler muazzam görüntüsünün yanı sıra su sıcaklıklarını dengeleyerek doğaya katkıda da bulunuyor.

6.     Kiraz Çiçeği (Sakura)

Baharın habercisi kiraz çiçekleri meyve vermeyen bir kiraz ağacının çiçekleridir. Barındırdığı farklı anlamlar ile Japonya’da önemli bir yere sahiptir.

İnsanı peri masallarında gibi hissettiren bu çiçekler kısa ömürlüdürler. Bu sebeple yaşam ve ölümün kısa olduğunu anlatırlar.

7.     Cennet Kuşu (Starliçe)

Kuşa benzetildiği için bu adı alan cennet kuşu çiçeği, üzerinde canlı ve güzel renkleri barındırır. Sadakati, sevgiyi ve mutluluğu temsil eder. Bu anlamları onu evlilik yıldönümlerinin vazgeçilmez hediyesi yapmaktadır.

8.     Fuşya (Küpe Çiçeği)

Oldukça hoş bir görünüme sahip olan bu bitki, küpeye benzetildiği için küpe çiçeği ismini almıştır. Genelde bahçeleri süslemek için kullanılan bu bitki en güzel çiçekler arasındadır.

9.     Ağlayan Gelin (Ters Lale)

Ters lale olarak da bilinen ağlayan gelin, eşsiz duruşuyla bulunduğu yere ayrı bir güzellik katmaktadır. Sağlıkta önemli bir yere sahip bitkinin Hristiyanlık için de değeri büyüktür.

10.  Atatürk Çiçeği

Atatürk Çiçeği

Atatürk çiçeği kırmızı kadifemsi yapraklarıyla bakanların bir daha dönüp baktığı eşsiz güzellikte bir çiçektir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çok sevmesi nedeniyle adını buradan almıştır. Atatürk çiçeği 4 ay çiçekli kalabilen, sonbahar ve kışın kendini gösteren bir çiçektir. Kırmızı renkli ve canlı bir duruşu vardır.

En Değişik Çiçek Nedir?

Yüzlerce en güzel çiçekler arasında bulunan bazı ilgi çekici türler, görünümleriyle insanları hayrete düşürüyor. Bunların en başında “en değişik çiçek” unvanına sahip maymun yüzlü orkide geliyor.

Pekte alışık olmadığımız bir orkide türü olan maymun yüzlü çiçek, küçük maymuncuklara çok benzediği için bu ismi almıştır. Ülkemizde yetişmeye uygun olmamasından dolayı özel iklimlendirme çalışmalarıyla seralarda yetişiyor.

En Güzel Kokulu Çiçek Hangisidir?

Çiçekler güzellikleriyle insanı mest ederken güzel kokuları ile de hayranlık uyandırmaktadır. Her biri ayrı bir kokuya sahip çiçeklerin kimisi öylesine büyüleyici ki kokusuna parfümler ulaşamıyor.

Güzel kokan çiçeklerin ilk sırasında ise “Gardenia” yer alıyor. Muhteşem kokusu ile tüm evi dakikalar içinde etkisi alan Gardenia, insanların en çok tercih ettiği çiçekler arasında.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dünya Üzerinde Sevilen En Güzel Çiçekler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!