USD32,82
EURO35,19
JPY0,208000
RUB0,376400
GBP41,64
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.491,49
BTC65.149,94

TikTok Hesabı Nasıl Dondurulur?

tiktok
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TikTok hesabı nasıl dondurulur TikTok kullanıcıları için hesaplarını kullanamadıkları anlarda çözüm olacak bir sorudur. Bazı durumlarda bir süre kullanılamayacak sosyal medya hesapları kullanıcılar tarafından dondurulmak istenmektedir. Her sosyal medya platformunu geliştiren kişilerin farklı olduğu düşünülürse dondurma işlemlerinin de farklılık göstereceği muhakkaktır. Hatta bazı uygulamalarda hesap dondurma olayı yoktur. Bunlardan bir tanesi de TikTok’tur.

TikTok Hesabı Kapatma Seçeneği

TikTok uygulamasının kullanıcıların istedikleri zamanda hesaplarının donduracakları bir ayarı yoktur. Bunun yerine kullanıcılara sunulan çözüm biraz farklı ama yerinde bir uygulamadır. Bunun için kullanıcıların hesaplarını silmeleri gerekmektedir. Bu aşama TikTok silme aşamaları gerçekleştirilerek yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra hesabınız silinmiş olacaktır yalnız bir farkla. Silme işleminden sonra TikTok sadece hesabınız silmez aynı zamanda 30 gün süre ile erişiminiz için size süre tanır. Bu süre bitene kadar tekrar hesabınıza erişim yapmak isterseniz eğer kaldığınız yerden sosyal medya hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

TikTok Hesabı Nasıl Dondurulur? TikTok Hesabı Dondurma Aşamaları

tiktok-hesabi-nasil-silinir
TikTok Hesabı Dondurma

TikTok hesabını dondurmak isteyen kullanıcıların arama motorlarında yapmış oldukları TikTok hesabı dondurma linki, TikTok hesap kapatma linki, TikTok hesap kapatma Hilesi, TikTok hesabı kapatma, TikTok hesap silme başarısız diyor gibi aramalar aslında tamamen duygusal sebeplere dayanmaktadır. Yani işin iç yüzünü bilmeden bir sonuç elde etme çabasında olan kullanıcılar bu tür sorular ile sonuca gitmeye çalışmaktadırlar. TikTok hesabı dondurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

  • TikTok uygulaması üzerinden TikTok hesabınıza giriş yapın.
  • Profil resminizi aracılığı ile profilinize erişim sağlayın.
  • Karşınıza gelen sayfanın sağ üst kısmında yer alan açılır menüye tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiş yapın.
  • Karşınıza gelen menüde hesabınızla ilgili bilgilerin yer aldığını “Hesabımı Yönet” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranda yer alan “Hesabımı Sil” butonuna tıklayarak hesabınızın silinmesi talimatında bulunun.
  • Bu talimattan sonra yeni nesil sosyal medya platformu olan TikTok sizden güvenlik için şifre isteyecektir.
  • Açılan menüde şifrenizi girerek sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
  • Son kısımda bulunan “Hesabımı Sil” butonuna tekrar tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz.

Aslında bu bahsetmiş olduğumuz işlemler hesabınızı silme işlemidir. Yalnız TikTok uygulamasında bahsetmiş olduğumuz üzere hesap dondurma işlemi olmadığı için bu işlem yardımı ile 30 gün boyunca hesabınızı sınırlamış olurunuz. Bununla birlikte eğer daha uzun süre hesabınızı dondurmak istiyorsanız bunun çözümü de şu şekilde olacaktır. 30 gün dolup hesabınız tam silinmeden önce hesabınızı aktif edip tekrar aynı işlemleri yapabilirsiniz. Böylece bir 30 gün daha hesabınızı dondurabilirsiniz.

TikTok Dondurulan Hesabı Açma Nasıl Yapılır? 

Hesap dondurma işlemi bu şekilde tekrarlandığında uzun süre dondurma işlemi gerçekleşebilir. Örneğin 29. Gün hesabınız aktif edip tekrar pasif ettiğinizde bir 29 gün daha hesabınız görünmeyecektir. Bu süreleri düzen olarak uygularsanız istediğiniz elde etmiş olacaksınız. Bu arada unutmayın eğer hesabınıza bir şekilde 180 gün boyunca erişim sağlamazsanız hesabınız kalıcı olarak kapatılacaktır. Bu süreleri kaçırmamak için telefonunuza ya da dijital cihazlarınıza hatırlatıcı kurabilir veya bir kenara not alabilirsiniz. Aksi taktirde TikTok hesabınıza artık bir daha erişim sağlayamazsınız.

tiktok-hesabi-nasil-dondurulur
Tiktok Hesabı Nasıl Dondurulur?

Son olarak sosyal medya platformlarının kendine özgü yapıları ve kuralları mevcuttur. Başka sosyal medya ortamlarında yapabildiğiniz iş ve işlemleri diğer sosyal medya ortamlarına genellemeyin. Her uygulamanın kullanıcı hesap işlemleri farklılık göstermektedir. Belki de insanların farklı sosyal medya hesaplarına giriş yapmalarının sebebi sadece ara yüz farkı değildir.

TikTok Hesap Kapatma Linki Nedir? Link ile TikTok Hesabı Nasıl Dondurulur?

Kısa sürede Tiktok hesabı nasıl dondurulur sorusunu arayanlar için oluşturulmuş özel linklerdir. Doğrudan TikTok hesap kapatma alanına kişiyi yönlendirmektedir. İnternet sayfaları üzerinde buna dair linkler paylaşılır. Fakat dikkatli olmakta fayda var. Çünkü hesap çalmaya yönelik kötü niyetli bireylerin olduğunu söylemek de mümkün. 

TikTok hesabı nasıl dondurulur aşamasında izleyeceğiniz yollar bizzat aşamalı olarak gerçekleştirilmelidir. Tıklayacağınız linkler, kısa sürede işlem yapacağınız anlamına gelse de kötü niyetliler tarafından da kullanılabilir. Farkında olmadan hesabınızın çalınmasına da neden olabilirsiniz. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
TikTok Hesabı Nasıl Dondurulur?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!