USD30,92
EURO33,45
JPY20,67
RUB0,334900
GBP39,06
EURO/USD1,08
BIST9.344,97
GR. ALTIN2.015,55
BTC51.458,12

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

tiktok-hesabi-nasil-silinir
Tiktok Hesabı Nasıl Silinir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tiktok hesabı nasıl silinir sorusu bu platformu kullananların akıllarının bir kenarında olan bir sorudur. Aslında farklı sosyal medya kullanıcılarının aklında da bu ve benzer sorular gelmektedir. Çünkü insanlar her ne kadar büyük heveslerle farklı sosyal medya platformlarına katılım sağlasalar da belirli bir süre sonra bu hesaplarını katma isteği duyabilirler. Bunun için farklı birçok sebep olabilir. Bazen fazla vakit geçirme buna sebep olurken bazen de duygusal başka sebepler sosyal medya hesaplarını kapatmaya insanları yönlendirmektedir. Aynı zamanda sosyal medya reklamları ve maddi kaygılarda bu duruma sebep olmaktadır.

Son zamanlarda hızlı bir şekilde genişleyen ve kısa videolar ile insanların eğlendiği Tiktok uygulaması üzerinde hesap kapatma için kullanıcılar TikTok hesap kapatma linki, Şifresi unutulan TikTok hesabı nasıl kapatılır, Eski TikTok hesabı nasıl kapatılır gibi aramalar yaparak bu soruna çözüm aramaktadırlar. Her ne kadar başka sosyal medya platformlarında hesap kapatma konusunda tecrübesi olan kişiler olsanız da farklı uygulamaların dilleri kendilerine özgüdür ve bu konuda yardım almanız gerekebilir. Konu ile ilgili olarak ilk başta Tiktok hesabı silme işleminin adımlarını anlatarak devam edelim.

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

Tiktok Hesabı Silme

Tiktok hesabı silmek için anlatacağımız adımlar açık olan uygulama üzerinden olacaktır. Bunun için uygulamayı açtıktan sonra karşınıza gelen ekrandan;

  1. Sağ altta yer alan profil bilgilerinizi gösteren menüye giriş yapın.
  2. Sağ üstte yer alan üç satırlı simgeye dokunun ve yeni menüye geçin.
  3. Açılan ekrandan “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına tıklayarak sonraki aşamaya geçin.
  4. Karşınıza gelen ekranda “Hesabını yönet” e tıkladıktan sonra “Hesabı sil” öğesine dokunarak sonraki aşamaya geçin.
  5. Tiktok hesabınızı silmek için size gösterilen ve adım adım devam eden aşamaları tamamlayın.

Artık Tiktok hesabınız kapanmıştır. Bu aşamadan sonra kullanıcıların akıllarında yer alan diğer sorular ile devam edelim.

Tiktok Hesabı Kendi Kendine Silinir Mi?

Tiktok Hesabı Kendi Kendine Silinir Mi?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz, eğer sildiğiniz Tiktok hesabınızı 30 gün içinde tekrar açarsanız uygulamaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bununla birlikte her uygulamanın olduğu gibi Tiktok uygulamasının da sonsuza kadar hesap saklama şansı yoktur. Bu süre 180 gün olarak belirlenmiştir ve Tiktok hesabı süre sonunda pasif duruma düşecektir. Burada şu nüansı bildirmekte fayda var. Eğer hesabınız başkaları tarafından etkileşim alıyorsa silinme süreciniz biraz daha uzun olacaktır. Aksi taktirde bir müddet sonra hesabınız silinecektir.

Bununla birlikte bazı durumlarda kullanıcılar uzun süre otomatik girdikleri uygulamaları ait şifreleri unutabilirler. Buna karşında Tiktok uygulamasının geliştirmiş olduğu bir yöntem mevcuttur. Bunun süreci takip etmek için bir sonraki soruya geçebiliriz. 180 gün sonra aktif hale gelen hesapları kullanıcılar tekrar kullanabilir. Bununla birlikte yıllarca girilmeyen hesaplar yapılan uygulama güncellemeleri ile artık kullanılamayabilir.

TikTok hesabı nasıl sıfırlanır?

Tiktok hesabınızın şifresini sıfırlamak için ilk önce kaydol butonuna tıklamalısınız. Daha sonra sayfanın sonunda yer alan giriş butonuna tıklayarak sonraki aşamaya geçmelisiniz. Bu aşamadan sonra giriş yapmak için kullandığınız mail adresi, kullanıcı adı ya da telefon numarası seçeneklerinden bir tanesine giriş yapınız. Kullanıcı ya da e posta ile tercih yaptıktan sonra şifremi unuttum kısmına erişim yapınız. Şifre sıfırlama için telefon ya da e-posta seçeneğine tıklayarak tarafınıza şifre sıfırlama ile ilgili metnin gelmesini sağlayanız. Son olarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra şifre sıfırlama işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

Eski TikTok Hesabıma Nasıl Girebilirim?

Son olarak eski Tiktok hesabına erişim konusunda değinelim. Bu konuda kullanıcılar tarafından sıkça aranmakta ve merak edilmektedir. Bahsetmiş olduğumuz kapsamlarda kapanan Tiktok hesabı için hesap sıfırlamaya benzer şekilde adımlar uyguluyoruz. Aslında hesap sıfırlama sürecini de bir nevi eski hesaba giriş olarak niteleyebiliriz. Burada kullanıcı adı ya da e-posta kısmına gelip daha sonra şifremi unuttum kısmına tıklıyoruz. E-posta talep ettikten sonra telefon numaramızı girip süreci tamamlıyoruz.

Uygulamaların politikaları gereği aktif olmayan hesapları kapatma eğilimleri olsa da müşterileri kaybetmeme korkuları yüzünden çokta bu durumu isteyerek yapmazlar. Onun için şifrenizi unuttuğunuzda, hesabınızı sıfırlamak istediğinizde ve eski hesabınıza girmek istediğinizde gerekli adımları tamamlayarak sosyal medya hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Son zamanlarda sıkça merak edilen Tiktoktan Nasıl Para Kazanılır? isimli içeriğimizi incelemek için tıklayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!