USD32,19
EURO35,01
JPY0,206400
RUB0,356200
GBP40,98
EURO/USD1,09
BIST11.065,53
GR. ALTIN2.507,35
BTC71.168,05

Sürat Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

surat-kargo-takip
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürat Kargo takip işlemi internet alışverişi yapan veya kargo bekleyen kişilerin dört gözle beklediği bir olaydır. Taşımacılığın vazgeçilmez yöntemlerinden birisi kesinlikle kargo firmalarından destek almaktır. Neredeyse dünyanın her yerine hizmet veren kargoların gönderi takipleri için de çeşitli yolları bulunmaktadır.

Seçeneklerle Sürat Kargo Takip Nasıl Yapılmakta?

Sürat Kargo takibi müşterilerin gönderisinin nerede olduğunu ve ne zaman teslim edileceğini gösteren bir işlemdir. Heyecanla beklenen kargolar için böylesine bir uygulama geliştirmek elbette ki kişilerin takdirini kazanmaktadır. Üstelik mobil uygulama gerektirmeksizin internetten bakabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılan kargo takibinde kargo bilgisine erişim daha kolay olmaktadır. Kargo gönderiminden daha zorlayıcı bir şey varsa o da şüphesiz ki kargom nerede şeklinde aktif şekilde takip etmektir. Tek bir yolun olmadığı ve her durum için düşünülmüş Sürat Kargo takip yöntemleri şu şekildedir:

surat-kargo-takip
Sürat Kargo Takip

1 – Sürat Kargo Gönderi Numarası ile Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gönderi numarası ile Sürat Kargo takibi işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fatura seri ve numarayla kargo araması için A000001 şeklinde giriş yapmak gerekmektedir. Gönderi takip numarası için ise farklı bir giriş gerekmektedir.

Gönderi takip numarası için siteye 000000000001 şeklinde giriş yapılması gerekir. Sürat Kargo’nun takip sorgusu, satıcı tarafından gönderimi yapılan kargonun nerede olduğunun ve ne zaman teslim edileceğinin bilgilerine ulaşılmasını sağlamaktadır. Bu yöntemde Sürat Kargo takip sistemine gönderi takip numarası veya fatura numarası girilmektedir. İstenen bilgilerin girilmesinin ardından kargonuzun durumunu takip edebilirsiniz.

2 – En Basit Yöntem: Sürat Kargo Takip Numarasıyla İşlem Yapmaktır!

Sürat Kargo takibi sürecinde, takip numarasıyla yapılan sorgulama en basit yöntemdir. Oldukça kolay olan bu yöntemde kargo gönderimi yapılırken oluşturulmuş olan belgenin üzerinde yer alan kargo takip numarası yeterlidir. Sürat Kargo takibi işleminde bu takip numarası, kişilere kısa mesaj yoluyla iletilmektedir.

14 haneden oluşan bu takip numarasını Sürat Kargo’nun internet sitesindeki kargo takip alanına girmeniz yeterlidir. Bilgiler girildikten sonra beklediğiniz kargonun hangi konumda ve hangi aşamada olduğunu, ne zaman ulaştırılacağını öğrenebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde istediğiniz her yerde ve her anda kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. 

surat-kargo-takip

Sürat Kargo Takip Numarası Nedir?

Yurt içi veya yurt dışı fark etmeden gönderilen ya da beklenen kargoların kapsamlı kontrolü takip numaralarıyla sağlanır. Takip numarası sayesinde kargonun gelme/ gitme süreci, kargonun kaç kilo olduğunu hatta hangi aşamada olduğunu bile öğrenebilirsiniz.

Sürat Kargo canlı takip işleminde vazgeçilmez olan bu numara, kişilere büyük fayda sağlamaktadır. İstediğiniz zaman kargonuzu kontrol etmenize olanak sağlayan bu numara, sizlere hemen iletilmektedir. Kargo aşamalarını şeffaf şekilde gösteren bu numara, Sürat Kargo takibiişleminde sıkça kullanılan yöntemdir.

3 – Bir Diğer Yöntem: Sürat Kargo Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçmektir!

Kargo takibi için her durum düşünülerek ona göre alternatif yollar oluşturulmuştur. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek de diğer yöntemler arasındadır. Herhangi bir nedenden ötürü Sürat Kargo takibi numaranızı kaybetmiş veya bilmiyor olabilirsiniz. Endişelenmeyin, bu durum için Sürat Kargo iletişim numarasından faydalanabilirsiniz.

Böyle bir durum yaşıyorsanız cep telefonunuzdan Sürat Kargo’yu arayarak hatta bulunan görevliyle iletişime geçmelisiniz. Görevliye kimlik bilgilerinizi ileterek Sürat Kargoyla teslim edilecek gönderinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Sürat Kargo Şubeleri Sürat Kargo Takip İşleminde Ne Gibi Destekler Sunar?

Sürat Kargo takip iletişim numarasını aramak dışında Sürat Kargo’nun şubelerine gidilerek de kargonuzun takibi yapılmaktadır. Kargo takip numarasına erişemediğiniz durumlarda herhangi bir Sürat Kargo şubesine gitmeniz yeterlidir.

surat-kargo-takip

Gideceğiniz şubedeki görevli kişiye kimlik bilgilerini verdikten sonra kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. İnternet sorgulamasının aksine kişilerin pek ihtiyaç duymadığı bir yöntemdir. Her durum göz önüne alındığında örneğin Sürat Kargo WhatsApp iletişimi veya Sürat Kargo şikayet hattı bağlantısı kuramadığınızda şubeye gidebilirsiniz.

Takip Numarası Olmadan Gönderi  Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sürat Kargo’da kargoların takip numaranız olmadan da sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır. Adınızla sorgulama için 0850 202 02 02 numarayı tuşlayarak müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz.

Sürat Kargo Takibi Hakkında Merak Edilen Diğer Hususlar Neler?

Ayrıntılı şekilde Sürat Kargo takibi işlemi anlatılmıştır. Bu işleme ek olarak kişilerin kargolar hakkında merak ettiği birçok soru bulunmaktadır. Kargo sürecini rahatça geçirmeniz için bilmeniz gereken tüm kargo işlemleri kısaca şu şekildedir:

Sürat Kargo Takip Kodu Sayesinde Hangi Bilgilere Ulaşılır?

Kargoya verilmiş olan ve teslim edilmek amacıyla yola çıkan gönderinizin, durumunu sorgulayabilirsiniz. Sürat Kargo canlı takibi sayfasına barkod numarası girildiği anda birçok bilgiyle karşılaşılmaktadır. Bu bilgiler şunlardır:

  • Kargonun nerede olduğu
  • Kargonun hangi şubeden çıkış yaptığı
  • Kargonun nerede olduğu
  • Kargonun bulunduğu şube adı
  • Kargonun çıkış saati
  • Kargonun teslim edilmek üzere kuryeye teslim edildiği gün ve saat.

Sürat Kargo Teslim Alacak Kişiyi Evde Bulamazsa Ne Olur?

surat-kargo-takip

Kargonuz eve geldiğinde herhangi bir nedenden dolayı size ulaşamadıysa ve kargoyu teslim alacak başka kişi yoksa çözüm çok basittir. Size iletilemeyen kargo, şubeye geri getirilir. Burada dikkat etmeniz gereken şey şubeye geri getirilen kargoların belirli bir süresi bulunmaktadır.

3 gün içerisinde şubeye gidip, kargonuzu teslim almanız gerekir. 3 günü geçen kargolar gönderici ve alıcı talebi olmadıysa göndericiye geri teslim edilir. Çalışma saatleri içerisinde kargonuzu şubeye gidip teslim almanız gerekmektedir.

Sürat Kargo’nun Çalışma Saatleri Nedir?                                              

Kargolar pazar günleri hizmet vermemektedir. Haftanın 6 günü hizmet veren kargoların çalışma saatleri de gönderi teslimi açısından merak oluşturmaktadır. Sürat Kargo hafta içi saat 18.00’e cumartesi günleri ise saat 17.00’ye kadar hizmet vermektedir.

Sürat Kargo En Fazla Kaç Günde Gelir?

Kargolar hiç kesintiye uğramadan kişilere ulaşsın diye yoğun bir çaba gösterilmektedir. Ülkenin en doğusundan en batısına kadar hizmet veren kargoların teslim süresi de merak edilmektedir. Sürat Kargo için gönderinin gönderildiği şube ve kargonun çıkış yaptığı şehir önemlidir.

Gönderinin gönderildiği şube ve kargo çıkış şehri dahil olarak, Sürat Kargo yakın mesafeye 1 iş günü sonrasında teslim etmektedir. En uzak mesafe için bu süre 2 iş gününe çıkabilmektedir. Duruma göre kargonun 1 günde teslim edilmesi bile muhtemeldir.

Kargo Takip Numarasına Ne Zaman Erişilir?

Kargo firmalarının kargo takip numarası oluşturması genellikle birkaç saat sürebilmektedir. Gün içerisinde saat 15.00’e kadar verilen siparişlerin takip numaralarına genellikle ertesi sabah erişilebilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sürat Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!