USD32,27
EURO35,04
JPY0,207800
RUB0,362900
GBP41,54
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.425,01
BTC69.582,74

Soulchill Nedir Nasıl Kullanılır?

soulchill
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Soulchill, son günlerin en çok merak edilen mobil uygulamalarından biridir. Aslında ilk bakışta bir sosyal medya platformu olan uygulamanın arka planı da çok tartışılmaktadır. Alışılagelmiş sosyal medya platformlarına alternatif olarak ortaya çıkan uygulama, Türkiye’de ilgi görmüştür. Biz de uygulamanın ne işe yaradığını ve işleyişini sizlere anlatmak istedik.

Soulchill Nedir?

soulchill

Soulchill, ilk bakışta tıpkı Tinder ya da Bundle gibi bir tanışma platformuna benziyor. Fakat bu uygulamayı farklı kılan pek çok detay da bulunmaktadır. Özellikle de uygulamanın sesli tanışma ortamı da sağlıyor olması kullanıcıların ilgisini çekiyor.

İşte, uygulamayı diğer tüm tanışma platformlarından farklı kılan başlıca özellikler:

Uygulama Özellikleri Nelerdir?
Uygulamada Sesli Tanışma Özelliği Vardır
Uygulamanın Selfie Paylaşma Alanı Bulunuyor.
Metin Mesajı ile Sohbet İmkanı Sağlıyor.
“Ruh Testi” Adıyla Kişilik Testleri Bulunuyor.

Yukarıdaki özelliklere bakıldığında uygulamanın diğerlerinden bir hayli farklı olduğunu görebiliyorsunuz. Zaten bu özellikler sayesinde uygulamanın popüler olduğunu da söyleyebiliriz. Uygulama, her ne kadar farklılık getirmiş olsa da aslında pek çok soru işaretini de barındırıyor diyebiliriz. Tüm bu soru işaretlerini de yazımızın geri kalan kısmında konuşacağız.

Soulchill Nasıl Kullanılır?

Soulchill giriş yapılarak kullanılabilen ve sizden bir kayıt aşaması isteyen bir uygulamadır. Elbette her şeyden önce uygulamayı mobil cihazınıza indirmiş olmanız gerekir. Soulchill apk hile gibi uygulamalar olsa da sizleree bu şekilde bir indirme yapmamanızı öneriyoruz. Aksi taktirde verilerinizin güvenliğini riske atabilirsiniz.

İşte, uygulamayı kullanabilmeniz için yapmanız gerekenler:

  • Öncelikle uygulamayı Google Play ya da AppStore aracılığı ile mobil cihazınıza indirmeniz gerekiyor.
  • Daha sonraki adımda uygulamaya girerek kayıt olma işlemini başlatmanız beklenmektedir.
  • Kayıt olurken sizden talep edilen zorunlu bilgileri de uygulama ile paylaşmanız gerekiyor.
  • Kayıt aşamasında konum ve bazı kişisel bilgileri paylaşmanız zorunludur.
  • Kayıt olduktan sonra siz de ses odalarına katılabilirsiniz ya da fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.
  • Uygulamanın ücretsiz sürümü haricinde bir de premium sürümü bulunmaktadır. Belli bir ücret karşılığında premium sürüme geçiş yapmanız mümkün kılınmaktadır.

Yukarıdaki adımlarla siz de kendi hesabınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Örneğin gündelik hayatınızdan kesitler paylaşabilirsiniz ya da hobilerinizi de güncelleyebilirsiniz. Bu aşamaları kaydetmeniz halinde sizlere en uygun olan kişiler ile tanışabilirsiniz.

Soulchill ile Neler Yapılabilir?

soulchill
Soulchill

Uygulamanın kullanıcıya sunduğu pek çok farklılık bulunmaktadır. Yalnızca bir sohbet platformu olmayan uygulama, aynı zamanda eğlenceli aktiviteler de sunabiliyor. Örneğin uygulamaya kayıt olan kişiler, etkileşim kurmak için bazı testleri çözebiliyor.

Ruh testi olarak adlandırılan bu testlerde birkaç soruya yanıt vermeniz gerekiyor. Fakat sorulara yanıt verirken çoğu zaman kişisel verilerinizi paylaşmanız gerekebiliyor. Her ne kadar uygulamada veri güvenliği bulunsa da bazı kullanıcılar, bu durumdan rahatsız olduklarını dile getiriyor.

Sesli sohbet odalarına sahip olan uygulamada siz de uygun gördüğünüz odaya katılım sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede uygulamayı kullanmakta olan diğer kişiler ile sözlü iletişim kurabiliyorsunuz. Ayrıca eğer talep ederseniz kullanıcılara metin mesajları da gönderebiliyorsunuz.

Uygulamanın öne çıkan bir diğer özelliği de fotoğraf paylaşma imkanı tanıyor olmasıdır. Örneğin anlık fotoğraflar paylaşarak uygulamayı SnapChat ya da Instagram Story özelliğinde kullanabilirsiniz. Buna ek olarak isterseniz selfie ya da herhangi bir anın fotoğraflarını da sürekli olarak paylaşabilirsiniz.

Soulchill Güvenilir Bir Uygulama Mı?

Soulchill yorumlar arasında uygulamanın bir ölçüde güven problemleri barındırdığına yönelik iddialar bulunmaktadır. Bazı uygulama kullanıcıları veri güvenliğinden endişe duyduklarını dile getiriyor. Uygulamayı geliştiren firma ise verilerin herhangi bir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşılmadığını ifade ediyor.

Uygulamanın veri güvenliği kısmında şu detaylar dikkat çekiyor:

  • Uygulamayı geliştiren taraflar, kullanıcı bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişi ya da şirketler ile paylaşmamaktadır.
  • Toplanan veriler, güvenli bir bağlantı üzerinden şifrelenmektedir.
  • Kullanıcılar eğer isterlerse verilerin silinmesini de talep edilebilmektedir.

Her ne kadar uygulamayı geliştiren firmanın beyanı bu şekilde olsa da bazı kullanıcılar veri güvenliği konusunda endişeli gözüküyor. Fakat bu durum uygulamanın aslında yeni bir uygulama olması sebebiyle de ortaya çıkmış olabilir. Dolayısıyla uygulamaya kayıt olmada tereddütleriniz varsa bir süre daha beklemeyi tercih edebilirsiniz.

Soulchill Bot Hesap Mı Kullanıyor?

soulchill

Uygulamayı kullanan kişilerin dile getirdiği olumsuz yorumların başında bot hesap kullanıldığı iddiası yer alıyor. Özellikle de Soulchill ekşi yorumları, uygulamanın botlar ile hizmet verdiğini ifade ediyor.

Bot hesap kavramı, hayatımızda hemen hemen her sosyal medya platformunda yer etmiş durumdadır. Botun anlamı da gerçek bir hesap gibi davranmaktadır. Fakat bir algoritma tarafından yapılmıştır ve kontrol edilmektedir. Yani bot olduğu iddia edilen hesapların her biri gerçek kişiler tarafından kontrol edilmemektedir.

Söz konusu Soulchill olduğunda da uygulamada çok sayıda bot hesap olduğu iddia edilmiştir. Uygulamayı kullanan kişiler, özellikle de metin mesajlarında bu tür hesapların yer aldığını ifade etmektedir. Söz konusu ses odaları olduğunda ise bu bölümde gerçek hesaplar ile karşılaşmanız daha olasıdır.

Uygulama “Dating App” Olarak Kullanılır Mı?

Bir nevi tanışma ve arkadaşlık platformu olan uygulamanın ilişkiler için de kullanılması mümkündür. Örneğin ses odalarında iletişime geçtiğiniz kişiler ile gerçek hayatta da tanışabilirsiniz. Her ne kadar direkt olarak bir “dating app” olmasa da bu uygulamanın da romantik ilişkiler için uygun olduğu söylenebiliyor.

Uygulamaya kayıt olan kişiler, gerekli durumlarda karşı taraf ile kişisel bilgilerini paylaşabiliyor. Fakat bu hususta daima temkinli davranmanız sizler açısından daha iyi olacaktır. Özellikle de ilk kez tanıştığınız kişilerle kişisel verilerinizi paylaşmamanız önemlidir. Sonuçta internet ortamı bir yere kadar sizlere güven sunmaktadır. Bunun için de hiçbir zaman tam olarak güvenmediğiniz kişilerle verilerinizi ve fotoğraflarınızı paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: Instagramda Etkili Canlı Yayın Yapma Rehberi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Soulchill Nedir Nasıl Kullanılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!