USD32,27
EURO35,04
JPY0,207800
RUB0,362900
GBP41,54
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.425,01
BTC69.582,74

Snapchat Hesap Silme Adımları Nelerdir?

snapchat-hesap-silme
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Snapchat hesap silme nasıl yapılır? Snapchat, 2011 yılında büyük bir ses getirerek sosyal medyada yerini aldı. Eğlenceli fitreleri, farklı özellikleri ve ses dublajlarıyla büyük bir kesimin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Öyle ki dünyanın en popüler uygulamalarından biri olmuş ve birçok ünlü tarafından kullanılmıştı.

Son yıllarda eski popülerliğini kaybetmeye başladı. Snapchat Snap silme nasıl yapılır? Instagram ve Facebook her geçen gün kendine yeni özellikler katmaya başladı. Bu durumda en çok Snapchat uygulamasını etkiledi ve birçok kullanıcı kaybetti. Bu durumda da artık insanlar bu uygulamada bilgilerinin olmasını istemediğinden hesaplarını kalıcı olarak silmek istiyorlar.

İnstagram ve Facebook hikâye paylaşımı içeriklerine ağırlık vermesiyle birlikte yıllardır popüler olan Snapchat bir anda kullanıcı kaybetmeye başladı. Dünya çapında ses getiren bu haberle birlikte uygulamanın kullanıcı sayısı her geçen gün biraz daha azaldı. Böylece rakiplerinin gerisinde kaldı. Peki, Snapchat hesap nasıl silinir? Snapchat hesap silme geçici mi yoksa kalıcı mı siliniyor? İşte tüm merak edilenler…

Snapchat Hesap Silme İşlemi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

snapchat-hesap-silme
Snapchat Hesap Silme

Her uygulamada olduğu gibi Snapchat hesap silme işleminden önce de bilinmesi gerekenler vardır. Tüm bilgilerin eksiksiz olarak yerine getirdikten sonra hesabınızı kalıcı olarak silebilir ve bir daha geri giremeyebilirsiniz. Bu nedenle hesabınızı silmeden önce iyi düşünmek ve araştırmak önemlidir. Peki, Snapchat hesap silme işlemi öncesi bilinmesi gerekenler nelerdir?

1 – Kullanıcı Adı ve Şifrenin Bilinmesi Gerekir

Hesabınızı kapatmadan önce Snapchat kullanıcı adı ve şifre bilgilerini bilmek önemlidir. Aksi takdirde bu bilgiler hatırlanmıyorsa Snapchat hesap silme işlemini gerçekleştiremeyebilirsiniz. Eğer hesabınızı kapatmak ve uygulamayı kullanmak istemiyorsanız ilk önce bu bilgileri doğru hatırladığınızdan emin olun. Ardından hesap silme işlemlerine başlayabilirsiniz. Tüm bunların yanında şifre unuttum işleminden tekrar bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

2 – Snapchat Hesap Silme İşleminden Sonra Tüm Bağlantınız Kesilir

Snapchat hesabınızı sildikten sonra uygulama ile tüm bağlantınız kesilir. Arkadaşlarınız ile iletişim kuramaz ve her gün yapmış olduğunuz aktiviteleri uygulama içerisinde gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu nedenle hesabınızı silmeden önce iyi karar vermek sizin için önemlidir. Çünkü bütün anılarınızın ve sosyal medyadaki arkadaşlarınızı da sileceğinizi hatırlatmak gerekir.

3 – Snapchat Hikayelerini Kimse Göremez

Snapchat hesap silme işleminden sonra artık uygulamaya erişiminiz olmaz. Bu nedenle de eskisi gibi hikâyelerinizi arkadaşlarınız ya da takipçileriniz göremez. Hatta siz de hikâye paylaşımı yapamazsınız. Bu nedenle gerçekten uygulamayı silip silmeyeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Eğer tüm bu aşamaları göze alıyorsanız uygulamayı silebilirsiniz.

4 – Hesapta Yer Alan Video, Fotoğraflar Tamamen Silinir

snapchat-hesap-silme

Hesabınızda yer alan video, fotoğraf ve mesajlaşmaların tamamı silinecektir. Sizin için önemli olan fotoğraf ve videolar artık eskisi gibi uygulama içerisinde kalmayacaktır. Silmeden önce yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Böylece sizin için önemli olan dijital veriler silinmeyerek elinizin altında kalmış olur. Bu şekilde değer verdiğiniz anılarınızı silmiş olamayarak uzun yıllar saklama imkanı bulmuş olabilirsiniz.

Snapchat Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sık sık aranan Snapchat hesap silme linki nedir? Snapchat hesap silme uygulamadan gerçekleşmemektedir. Bu sebeple herhangi bir bilgisayar üzerinden, telefon veya tablet üzerinden yapmak gerekmektedir. İnternet tarayıcısını kullanarak kullanıcı adı ve şifre ile Snapchat hesap silme linki 2023 bağlantısına tıklamak gerekmektedir. Bağlantıya tıkladıktan sonra bilgisayardan veya telefondan Snapchat hesap silme artık çok kolaydır.

Snapchat hesap silme işlemi için android telefonlarda yapılması gereken adımlar ise şöyledir:

 • İnternet tarayıcısından Snapchat hesabına ait olan sayfayı açın.
 • Karşınıza gelen akranda sizden istenen kullanıcı adı ve şifrenizi ilgili yerlere girin.
 • Oturum Aç (Log in) seçeneğine tıklayın.
 • Hesabımı Sil butonuna yani Snapchat delete account sekmesine tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda tekrar kullanıcı adı ve şifrenizi ilgili yere tekrar girin.
 • En altta yer alan Devam (Continue) sekmesine tıklayın.

Yukarıdaki işlemleri doğru bir şekilde tamamlamanız ardından Snapchat hesap kapama işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız. Böylece hesabınız silinecek ve eskisi gibi aktif bir şekilde kullanamayacaksınız.

Snapchat hesap silme işlemi için İOS telefonlarda yapılması gereken adımlar ise şöyledir:

 • İlk olarak Snapchat uygulamasını açın ve ilgili sayfaya yönlendirilmeyi bekleyin.
 • Sol üst köşede yer alan profil simgenize tıklayın.
 • Ardından dişli simgesine tıklayın.
 • Daha sonra “Hesap İşlemleri (Account Actions)” ekranına tıklayın.
 • Hesabı Sil (Delete Account) butonuna basın.
 • Ardından hesap sayfasına yönlendirme işlemi gerçekleşecektir. Bu ekranda işlemi tamamlayabilmek için sizden istenen adımları takip edin ve hesabınızı kapatın.
snapchat-hesap-silme

Snapchat Hesap Silme Geri Alma Mümkün mü?

Peki Snapchat hesap silme geri alma mümkün mü? Snapchat hesabınız silindikten sonra tekrar açılabilir. Fakat bu durumun gerçekleşebilmesi için bazı adımları takip etmek gerekir. Öncelikle Snapchat uygulamasını açın ve eski bilgileriniz ile giriş yapın. Fakat bu işlemi gerçekleştirmek için 30 gün içinde hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Hesabınızı silme işlemi gerçekleştirdikten sonra mail adresinizi kullanamayacağınızı hatırlatmak gerekir. Bu nedenle kullanıcı adınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra karşınıza gelen ekranda size Snapchat hesabınızı tekrar etkinleştirmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Eğer cevabınız evet ise Yes’e tıklayın ve uygulamaya tekrar giriş yapın. Böylece Snapchat hesa silme işleminiz geri alınmaktadır.

Snapchat Hesap Silme Kendi Kendine Gerçekleşir mi?

Snapchat kullanıcıların bir bölümü uzun süre aktif olmayan hesapların silinebileceği konusunda endişe yaşayabiliyor. Fakat uygulamanın böyle bir politikası bulunmamaktadır. Uygulamayı telefonunuzdan silip uzun süre kullanmasanız bile hesabınız aktif olmaya devam edecektir. Bu nedenle uygulamayı kullanmayı bıraktığınızda hesabınızın kendi kendine silineceği kanısına varmamanız en doğrusu olacaktır.

Snapchat, uzun süre kullanılmayan uygulamaları silmeyerek kullanıcı sayısını düşürmemeye çalışıyor. Fakat uygulamanın ileride bu politikadan vazgeçip aktif olmayan hesapları silebileceğini de unutmamakta fayda vardır. Bu nedenle uygulamanın izleyeceği politikalar doğrultusunda aktif olmayan hesaplar ile ilgili daha doğru karar alınmaktadır. Bu nedenle Snapchat hesa silme işlemi için mutlaka bireysel olarak hareket etmek gerekir.

Tüm bu etkenler yanında eğer uygulamanın belirlemiş olduğu kurallar dışında bir görüntü sergileniyorsa hesabınız otomatik olarak silinmektedir. Bu nedenle uygulamayı kötüye kullanmamak, illegal aktiviteler ile ilgili paylaşımlar yapmamak daha doğrudur. Çünkü platform sizi bu kötü niyetli paylaşımlarınız yüzünden askıya almakta ya da profilinizi tamamen silerek uygulamaya girişiniz yasaklanmaktadır.

snapchat-hesap-silme

Tüm bu bilgiler ışığında hala hesabınızı kapatıp kapatmamak konusunda emin olmayabilirsiniz. Fakat uygulamayı daha az kullanıyor ve istediğiniz verimi alamıyorsanız hesabınızı kapatmak pek doğru bir karar olacaktır. Tabi ki bu durum tam tersi durumda da geçerlidir.

Snapchat hesa silme işleminin ardından 30 günlük bir sürenizin olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda vardır. Bu süreyi aşılırsa hesabınızı tekrar geri kullanamaz ve eski profilinize ulaşamazsınız. Bu sebeple alacağınız kararları iyi düşünüp vermek daha doğru olacaktır. Peki, Instagram hesap silme nasıl olur? İnstagram için hangi aşamaları yapmak gerekir?

Instagram Hesap Silme Aşamaları

Tıpkı Snapchat hesa silme işleminde olduğu gibi Instagram hesabınızı kalıcı bir şekilde kapatmak istiyorsanız öncelikle dijital verilerinizi yedeklemek gerekecektir. Bazı uygulamalar verilerinizi indirmenize yardımcı olabilmektedir. Tüm bu işlemleri yerine getirdikten sonra instagram hesabınızı kapatmak için şu aşamaları yerine getirmek yeterli olacaktır.

 • Instagram hesap silme bağlantısına tıklayın ve ilgili sayfayı açın.
 • Karşınıza gelen ekranda kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından karşınıza Instagram hesabı neden sil dediğinize dair bir soru ile karşılaşırsınız. Bu soruya mutlaka yanıt vermeniz gerekmektedir.
 • Hesabınızı kapama sebebini detaylı bir şekilde açıklamak istemiyorsanız diğer seçeneğine tıklayarak kapatma işlemine devam edebilirsiniz.
 • Yukarıdaki aşamaları yerine getirdikten sonra artık tek yapmanız gereken şifrenizi girmek olacaktır. Şifrenizi tekrar ilgili yere girdikten sonra aşağıda yer alan “Hesabı Sil” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
 • Hesabı sil butonuna tıklamanızın ardından tekrar Instagram hesabının giriş ekranına yönlendirilecekseniz. Bu aşamaya geldikten sonra artık herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Eski hesabınız artık başkaları tarafından görüntülenemeyecek ve hikâyelerinize erişim sağlanamayacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Snapchat Hesap Silme Adımları Nelerdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!