USD33,02
EURO35,98
JPY0,215500
RUB0,388500
GBP42,70
EURO/USD1,09
BIST10.871,48
GR. ALTIN2.503,09
BTC64.926,88

Samsung Tuşlu Telefon İnternete Nasıl Girilir? 

samsung-tuşlu-telefon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsung tuşlu telefon günümüzde hala kullanılmakta olan modeller arasında yer alıyor. Gelişen teknoloji ile hayatımızda artık telefonlar oldukça önemli bir yer almakta. Her an elimizin altında ve istediğimiz her bilgiye tek tuşla ulaşım kolaylığı ile akıllı telefonlar tercih edilirken, hala eski model telefonları daha kullanışlı bulan bir kesimde bulunmaktadır.

Samsung eski tuşlu telefon modelleri arasında hala internet erişimi olan modellerde elbette ki var. Bu modelleri incelerken özelliklerinden de kısaca bahsetmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Samsung Tuşlu Telefon Modelleri ve İnternet Ayarları 

Samsung tuşlu telefon modelleri arasında internet kullanım imkânı vardır. Fakat bu imkân tabii ki günümüzdeki kadar gelişmiş olmamakla birlikte sadece kısıtlı uygulama ve aramalarınıza yanıt verebilir.  Bu samsung modelleri ise;

Samsung B350E 
Samsung S5611 
Samsung S5610

Yukarda belirtilen samsung model telefonlarda 2G bağlantısı ile internete bağlanabilir, daha sonrasında internet erişimi ile istediğinizi yapabilirsiniz. Fakat unutmayın ki 2G internet bağlantısı ve telefon özelliklerine bağlı olarak işlemleriniz oldukça yavaş olacaktır. 

samsung-tuşlu-telefon

Samsung B350E Model Tuşlu Telefon

Samsung tuşlu telefon kategorisinde oldukça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Ekranı 2.4 inç boyutundadır. Batarya kapasitesi 1000 mAh olarak gayet kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Samsung tuşlu telefon olan B350E modelinde çift sim kart özelliği ile kullanım kolaylığı sunuyor. Bu sayede iki hattınızı aynı telefonda kullanabileceksiniz.

Arka kamera çözünürlüğü 3 MP’dir. Bu günümüz koşullarına göre oldukça düşük olsa da telefonun boyut ve imkanlarına göre yeterlidir. Özellikle Samsung tuşlu telefon gt-e1050 olan modele göre internet bağlantısı olması özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. 

İnternet bağlantı özelliği olarak 2G kullanılmaktadır. Özellikle 3G ve 4,5G özelliklerinden sonra 2G size oldukça yavaş gelebilir. Bu model telefonlarda internetin kullanım alanı oldukça kısıtlıdır. 

Samsung Tuşlu Telefon S5611 

samsung-tuşlu-telefon

Samsung eski tuşlu telefon modelleri arasında oldukça popüler olan diğer bir modeldir. Bu modelde yine 2G internet ağı özelliği kullanılır. Daha sonra 2.4 inç özelliği Samsung B350E modeli ile benzer olmaktadır. Bu modelde 15 saat konuşma süresi tanıyan bir batarya söz konusudur. Bu sayede şarjınız uzun süre yetecektir. 

Bu modelde arka kamera çözünürlüğü arttırılmış ve 5MP olmuştur. Üç renk seçeneği bulunmaktadır. Bluetooth bağlantı özelliği ile diğer telefonlardan veri transferi kolaylaşmıştır. Özellikle bu modelde çift sim kart değil tek kart özelliği bulunmaktadır. Tercih ederken buna dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

İnternet bağlantısı olan bir tuşlu telefon modeli olan Samsung modelinde bağlantı oldukça kolaydır. Gprs ayarlarından internet ayarlarını açmanız ve sonrasında arama motorlarını kullanmanız yeterli olacaktır.

 

Samsung Tuşlu Telefon S5610 

samsung-tuşlu-telefon

S5611 olan model ile birçok ortak özelliği bulunmaktadır. Yine 2.4 inç ekran büyüklüğü bulunan modelde internet bağlantısı özelliği yine oldukça kolay aktif edilmektedir. Telefonun mevcut arama motorundan interneti aktif kullanabilirsiniz. 

Bluetooth özelliği bu telefonda da oldukça ön plandadır. Özellikle tuşlu telefonları en kullanışlı hale getiren bu özellik sayesinde diğer telefon ile veri akışı oldukça kolay hale gelmiş oluyor.

2G Bağlantı Ne Demektir?

samsung-tuşlu-telefon

2G, 3G, 4.5G gibi terimler internet hızını temsil ederler. G harfinin açılımı GENERATİON Türkçe karşılığı ise nesil demektir. Bu da demek oluyor ki 2. Nesil, 3. Nesil olarak çeşitlendirilmektedir.

2G ve 3G arasındaki temel farklılıklar;

  • Dijital ses
  • Sms
  • Veri akışı
  • Data transferidir.

bağlantıda sadece ses ve sms gönderirken 3G internet bağlantısında yukarda belirtilen işlemleri yapabilirsiniz. 

2G Ne Kadar Hızlıdır?

samsung-tuşlu-telefon
samsung-tuşlu-telefon

2G teknolojisi kullanan telefonların data hızı genelde 64 Kbps’dir. Gerçek GSM sisteminin temelidir. İlk olarak hayatımıza giren 2G daha sonra teknolojinin gelişmesiyle internete erişimi hızlandırmış ve 3G,4,5G olarak karşımıza çıkmıştır.

Bu değişim aynı zamanda telefonlarda da görülmüştür. 2G telefon özellikleri çok farklıyken telefon marka ve modeli yükseldikçe internete erişim hızı da yükselmiştir. Bu da günümüzde artık hem iletişim kurarken hem de bilgiye ulaşırken daha hızlandığımızın kanıtıdır. 

Samsung Tuşlu Telefon İnternet Ayarı Nasıldır? 

samsung-tuşlu-telefon

Genellikle java sistem bulunan bu telefonlarda internet ayarları ya manuel olarak yapılmakta ya da bağlı olduğunuz operatörü arayarak yapılmaktadır. Genel olarak üç operatör içinde telefonun ayarlar bölümüne giriyorsunuz. Daha sonra bağlantılar seçeneğine tıklayıp oradan şebekeler ve yeni profil oluşturma seçeneğine tıklıyorsunuz. 

İşte java destekli telefonlarda internet ayarı yapmak bu kadar kolay. Yine de zorlandığınız noktalarda operatörünüzden; turk telekom, Vodafone veya turkcellden detaylı destek alabilirsiniz. 

Tuşlu Telefonlar İle İlgili Merak Edilenler

Günümüzde değişen ve gelişen teknoloji ile hayatınıza birçok telefon modeli girmektedir. Bu telefonların birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Özellikle internet çok sık kullanılmakta ve gerek iletişim gerekse diğer ihtiyaç duyduğunuz birçok ihtiyaç için internete ihtiyaç duyulmaktadır. 

Bu telefonlar hakkında merak edilen birçok özellik bulunmaktadır. Bu özellikleri bilerek telefon almanız her zaman işinizi daha çok kolaylaştıracaktır.

1 – Tuşlu Telefon Hala Satılıyor mu? 

Günümüzde her ne kadar üst model ve teknoloji telefonların varlığı artmış olsa bile hala ihtiyaç halinde sıfır tuşlu telefona ulaşılabilmektedir. 

samsung-tuşlu-telefon

2 – Tuşlu Telefon Modeli Nasıl Öğrenilir?

Telefonunuzun tuş takımına girip arama yapıyormuş gibi *#06# tuşlayarak sahip olduğunuz telefonun modeline ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem dışında telefonunuzun IMEI ve seri numarasını kullanarak da marka model bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

3 – Yeni Telefon Çıkınca Eskisinin Fiyatı Düşer mi?

Özellikle aynı serinin bir üst modeli çıktığında bir önceki modeli ucuzlar. Her markayı kendi içinde değerlendirmeniz daha doğru olacaktır.

4 – Samsung Orijinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Her modelde olduğu gibi telefonun orijinal olup olmadığını anlamak mümkündür. Samsung telefonlarda telefonun arama kısmından *#7353# tuşlamalısınız. Eğer karşınıza telefonun özellikleri olan kısım çıkıyorsa telefonunuzun orijinal olduğunu söylemek mümkündür. 

5 – Orijinal Samsung Nerede Üretiliyor?

Samsung marka beyaz eşya üretimi yapılan ülkeler genelde Çin, Hindistan, Polonya ve Kore’dir. 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Samsung Tuşlu Telefon İnternete Nasıl Girilir? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!