USD32,21
EURO34,97
JPY0,206300
RUB0,356700
GBP41,05
EURO/USD1,08
BIST10.940,63
GR. ALTIN2.441,79
BTC69.729,25

Rüyada Uçağa Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? 

ruyada-ucaga-bindigini-gormek
Rüyada uçağa bindiğini görmek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada uçağa bindiğini görmek en çok merak edilen rüya yorumlarından biridir. Rüyalarda gördüğünüz nesne ve olaylar sizlere bazen uyarı niteliğinde olabilir. Ayrıca hayatınız üzerinde doğru yolu çizmeniz bakımından da mühimdir. Rüyada uçağa bindiğini görmek genel anlamıyla iyiye delalet eder. Peki bu rüyanın detaylı olarak birbirinden farklı anlamları nelerdir?

Rüyada Uçağa Bindiğini Görmek Ve Farklı Anlamları

ruyada-ucaga-bindigini-gormek

Bu rüya genellikle uzun zamandır görmediğiniz biri hakkında sağlık ve iş haberleri almanız demektir. Yani çok sevinçli ve güzel haberlerin yanında, aynı zamanda bazı sebeplerden ötürü sıkıntı ve tehlikeye düşmeye de işaret eder. Peki farklı anlamlarıyla rüyada uçağa bindiğini görmek ne anlama gelir? 

1 – Rüyada Uçağa Binmek Ne Demek? 

Rüyayı gören kimse için iyiye işaret eden rüyalardan biridir. Çok sevdiğiniz ve uzun zamandır görmediğiniz bir kişi hakkında güzel ve sevinçli haber alacağınız anlamını taşır. Ayrıca uyarı niteliğinde bir rüyadır. Yani yaşamınızda olacak tehlike ve sıkıntılara karşı tedbir almanız gerektiğine işaret eder. 

Bunun yanında rüyada uçak kaçırmak, iş ve aile yaşamında yaşayacağınız sıkıntıların geçmesi için fırsatları değerlendirmeniz anlamına da gelmektedir.

2 – Rüyada Uçağa Binmek Diyanet / Rüyada Uçağa Bindiğini Görmek 

ruyada-ucaga-bindigini-gormek

Rüyada uçağa bindiğini görmek Diyanet yorumuna göre değişiklik ve uzaktan bir haber alma anlamına gelir. Bunun yanında; 

 • Bu rüyayı gören kimsenin gerçek hayatta makam sahibi olacağına delalet eder.
 • Ayrıca bu rüya gelecek olan yolcunun işaretidir.
 • Diğer yandan işteki başarı demektir.
 • Rüyayı gören kimse kendi çabasıyla güzel bir mevkiye gelecektir.
 • Bunun yanında büyük şeref, ikbal, izzet, rütbe yüksekliği anlamına da gelir. 
 • Son olarak baht, yüce mertebe, ferahlık, sevinç anlamlarını da taşır.

3 – Rüyada Uçağın İçinde Olmak 

ruyada-ucaga-bindigini-gormek
Rüyada uçağa bindiğini görmek

Bu rüya, zor ve imkansız olan durumlara karşı gösterdiğiniz sabrı ifade eder. Yani rüya sahibinin sonsuz çabası sayesinde, kısa sürede yüklü miktarda servetin sahibi olacağı anlamına gelir. 

4 – Rüyada Uçağa Binip Uçmak 

Rüyada uçakta yolculuk yapmak yol demektir. Yani iş, tatil ya da ziyaret amaçlı yolculuk edeceğiniz anlamına gelir. Farklı şekillerde yorumu şöyledir; 

Rüya Şekli Yorumları 
Yükseğe Doğru Rüyada Uçakta Uçmak Maddi kayıp demektir. Felaketi simgeler.
Uçakla Çatıdan Uçmak Mutlu bir evlilik anlamını taşır.
Nedensiz Şekilde Uçmak Kişi üzerindeki hal değişikliğine delalet eder.
Özel Uçakla Uçmak Önemli kararlarda daha dikkatli ve temkinli adım atma demektir. Güvenmediğiniz kişileri hayatınızdan çıkarmak anlamına da gelir.Aynı zamanda mevcut mevki durumunun üstüne çıkmak da demektir.

5 – Rüyada Uçağa Binmek Ama Uçamamak

ruyada-ucaga-bindigini-gormek

Rüyayı gören kimse için hayır duası almak, çektiği sıkıntıların kısa zamanda bitmesi ve amaçlarına ulaşmak demektir. Yani sorun yaratan olaylar kısa sürede bitecektir. Bunun yanında; 

 • Rahat işe girmeye delalet eder.
 • Doğru adımlar atacağınız ve büyük kazançlar sağlayacağınız kapılar demektir.
 • Ayrıca hastalıklardan kurtulma ve sağlığa kavuşmaya da delalet eder.
 • Rüyayı gören kimsenin maddi gücü yerine gelecek ve neşesi artacaktır.

6 – Rüyada İlk Defa Uçağa Binmek 

ruyada-ucaga-bindigini-gormek

İlk defa rüyada uçağa binen kişi için, zorlu sınavlar demektir. Ancak bu zorlu sınavdan başarı ile çıkmaya delalet eder. Ayrıca bu rüyayı gördüyseniz aileniz ile aranızdaki sorunlar yumuşayacak ve özel hayatınızda güzel gelişmeler olacaktır. Bunun yanında başı sıkışan ve tehlikeli bir akrabanıza da yardım edebilirsiniz. 

7 – Rüyada Uçağa Binmek İhya

Rüyada uçağa bindiğini görmek İhya yorumuna göre bu rüya yolculuk, yüksek mertebe, madden ilerleme ve mektup almak demektir. Bazı âlimlere ve rüya tabirlerine göre ise farklı anlamları vardır. Bunlar; 

Molla Cami Bu rüya makam ve rütbe demektir.Uçağın düşmesi ve parçalanması aynı zamanda bir musibet ve bela anlamını taşır.Durumu iyi olan kişinin bu rüyayı görmesi sıkıntıya düşeceği anlamına da gelir.
Güncel Yüksek bilinç, özgürlük ve farkındalığa delalet eder.Uçaklar arası aktarma görmek, önemli yol ayrımları demektir.Uçak kazası görmek, imkansız hayallere işaret eder.Ayrıca özgüven eksikliği, kendinden şüphe etme olarak da yorumlanır.Uçağın kaçırılması ise, bilinçaltınızdaki rahatsız edici duyguların açığa çıktığını gösterir.
Seyyid Süleyman Yavaş yavaş uçakla yükselen kimse rütbe atlayacaktır. Ayrıca birilerinden hayır görecektir.Doğru giden uçak, muvaffakiyet demektir.Rüyada uçağın arızalanıp düşmesi, suç sebebiyle yargılanma demektir.Uçak yapmak başarıya işaret eder.Uçak ile gösteri yapan, cesur olacaktır.Sonuç olarak işte ve özel yaşantıda başarı ve doğruluktur.

8 – Rüyada Uçağa Binmek için Hazırlanmak

ruyada-ucaga-bindigini-gormek

Bu rüyayı gören kimse iş ve eğitim hayatındaki başarısı ile iyi yerlere gelecektir. Ayrıca yapacağı işler sonrasında ise büyük kazançlar elde edecektir. Bunun yanında üzüntülü durumların yok olmasına da delalet eder. Son olarak sosyal yaşamda hayırlı ve güzel işler demektir.

9 – Rüyada Uçak Görmek 

Bu rüyayı gören kimsenin gerçek hayatta kendini geliştiren kişi olacağına delalet eder. Ayrıca bu kişi, iş hayatında büyük başarı elde edecek ve terfi alıp, farklı yerlere gelecektir.

10 – Rüyada Uçağa Binmek Mehmet Emin Kırgil 

Mehmet Emin Kırgil bu rüyayı farklı şekillerde yorumlamıştır. Aşağıdaki tablo üzerinden genellikle olumlu olarak yapılan yorumlar şunlardır; 

Rüyanın Şekli Yorumu 
Yolcu Uçağı Görmek Yakın zamanda düğün görmek olarak yorumlanır.
Kargo Uçağı Görmek Mal sahibi olacağınız anlamını taşır. 
4 Motorlu Uçak Görmek 4 ay içinde yükselme ve başarı demektir.
Uçak Kullanmak İlerleyen zamanlarda maddi olarak kalıcı zenginliğe işaret eder.
Seyahat Uçağı Görmek İlerde birden fazla ev alma ve karlı işler yapmaya işaret eder.

11 – Rüyada Başkasının Uçağa Bindiğini Görmek 

Bu rüya genelde sevmediğiniz bir kişinin başarısına tanıklık etmenizdir. Kötü niyetli kişinin işlerinde başarı ve hayatınızda tehlike oluşturması anlamını taşır. Aynı zamanda zorlu bir seyahatin, başarılı şekilde tamamlanacağını da gösterir. Bununla birlikte rüyadaki kimse tanıdık değilse hayatınıza yeni birinin gelmesi muhtemeldir. 

12 – Rüyada Kızının Uçağa Bindiğini Görmek 

ruyada-ucaga-bindigini-gormek

Rüyada kızının uçakta olduğunu gören kişi, çevredeki kişilerin sorunlarının ve sıkıntılarının düzeleceğini görür. Ayrıca; 

 • Kötülüklerden uzaklaşma
 • İş hayatında ortaklık kurma
 • Zararlı yoldan dönme
 • Kazancın ve rahatlığın kalıcı olmasına da delalet eder. 

13 – Rüyada Eşinin Uçağa Bindiğini Görmek 

ruyada-ucaga-bindigini-gormek

Bu rüya büyük kısmet demektir. Hem sermaye hem de kazanç elde etmek anlamına gelir. Bunun yanında farklı anlamları da vardır; 

 • Lüks yaşam sürme
 • Neşenin ve rahatın artması
 • İçine düştüğünüz ruhsal bozukluk noktasında çözüm bulma
 • İnsanların övgüsünü alma
 • Aşk hayatında ilerleme
 • Hayata bakış açısının değişmesi
 • Aile hayatında huzur ve mutluluğa da delalet eder.

14 – Rüyada Annemin Uçağa Bindiğini Görmek 

Bu rüya ile iş yaşamına ait yurtdışı bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında uyarıcı olarak da etkisi vardır. Belli konularda ısrar ve sabit fikirli olmamanız gerektiği yönünde tedbirler almalısınız. 

Sıkça Sorulan Sorular

Farklı yorumlarıyla rüyada uçağa bindiğini görmek yukarıda yer almaktadır. Bu konuda merak edilen diğer sorular için de aşağıdan fikir alabilirsiniz.

1 – Rüyada Ailecek Uçağa Binmek Ne Demek? 

Özellikle kariyer olarak üst makamlara çıkmak demektir. Bunun yanında beklediğiniz fırsatın elinize geçmesi anlamını da taşır. Bu rüya aynı zamanda aileniz ile birlikte yapacağınız bir etkinliğin de habercisi olacaktır. 

2 – Rüyada Uçağa Geç Kalmak Ne Anlama Gelir?

Uçağı kaçırıp geç kalmak, özlem çektiğiniz biri anlamına gelir. Rüya sahibi gerçek hayatında bir şeylerin ya da birilerinin özlemini çekiyor olabilir. 

3 – Rüyada Uçak Bileti Almak Ne Anlama Gelir?

Yakın zamanda başarıya imza atmak ve çok mutlu olmak demektir. Yurtdışı için bilet aldıysanız, iş amaçlı seyahat anlamına gelir. Ayrıca bol kazanç, huzur ve mutluluk demektir.

4 – Rüyada Havaalanı Görmek Ne Anlama Gelir? 

Bu rüya, hayırlı ve güzel günler demektir. Yani rüya sahibinin hayatında esenlik ve rahata ereceği işler sayesinde yaşamında güzelleşme olacaktır. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada Uçağa Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!