USD32,82
EURO35,19
JPY0,208000
RUB0,376400
GBP41,64
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.491,49
BTC65.149,94

Rüyada Düğün Görmek | 10 Yorumda Rüyada Evlilik!

ruyada-dugun-gormek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada düğün görmek rüya tabircileri tarafından farklı şekilde yorumlanan rüyalardandır. Ama genel anlamda hayırlara vesile olduğuna dikkat çekilmektedir. Hayırlı ve güzel rüyalar arasında yorumlanan rüya ayrıca sıkıntılardan kurtuluşa işaret eder. Hatta bazı rüya yorumcular rüya sahibinin neşeli ve renkli bir yaşama sahip olacağına dair yorumlarda da bulunmuştur.

İnsan vücudu hareketli bir gün sonunda yorgun düşer. Böylelikle iç organlar ve bünyenin zayıflaması nedeniyle yarı uyanık hayaller görmeye başlamaktadır. Bunların tamamı düşüncelerde harmanlanır ve sonrasında rüyalar oluşmaktadır. Birçok rüya çeşidi, rüya sahibinin gün içerisinde yaşadığı olayların içsel yansıması olarak da meydana gelmektedir. Bunlardan biri rüyada düğün görmek olabilir.

Rüyada Düğün Görmek Ne Anlama Gelir? Nasıl Tabir Edilir?

ruyada-dugun-gormek

Hayırlı ve güzel rüyalar arasında olan rüyada düğün görmek müjdeli ve sevindirici haberler alınacağına delalet etmektedir. Üzüntü, dert, sıkıntı ve elem içerisindeyse rahata kavuşacağına işarettir. Ayrıca rüya sahibinin yaşayacağı olumlu gelişmelere yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişi iş yaşamında başarılar elde edecektir. Bununla birlikte iş hayatının yoruculuğunun artacağı belirtilmiştir.

Rüya sahibi evli ise aile bireyleri ile arasında küçük anlaşmazlıklar yaşanabilir. Ayrıca evli kişinin rüyasında düğün görmesi tabiri mal ve mülk bolluğu olarak yorumlanmıştır. İç karartıcı bir rüya olmamakla beraber anlam ve yorumlanma açısından olumlu rüyalar arasındadır. Rüyanın şekline ve rüya içerisinde yaşanan olaylara göre tabirleri değişmektedir.

1 – Rüyada Düğün Görmek Diyanet Nasıl Yorumlamıştır?

ruyada-dugun-gormek

Rüya tabiri için en fazla merak edilen yorumlar başında Diyanet gelmektedir. Diyanet’in yaptığı rüya tabirlerinden biri olan rüyada düğün görmek güzelliklere vesile olarak yorumlanmaktadır. Yani rüyayı gören kişinin kederlerinin tümünden kurtulacağına işaret eder. Rüya sahibi ailevi sıkıntılar veya anlaşmazlıklar içinde olabilir. Böyle durumda birinin müdahalesi sayesinde anlaşmazlığın çözüleceğine dikkat çekmiştir.

İşlerinde sorun yaşayan bir kişi bu rüyayı gördüyse hatalarının farkına varacaktır. Bununla birlikte tekrar aynı hataları yaşamamak için çabalayacağına dair yorumlara da rastlanmaktadır. Ayrıca detaylı olarak içkisiz ve eğlencesiz düğün görmek üzüntü ve kederin sona ereceğine yorumlanmıştır.

ruyada-dugun-gormek

Dikkat çeken bir tabirde ise rüyada düğün görmek olumsuz olarak yorumlanmıştır. Rüyayı gören hasta ise kötüleşeceğine işaret eder. Ayrıca bir Diyanet yorumunda evli ve çocuklu kimse çocuğunun düğününü gördüyse evladının hastanede olacağını belirtmiştir. Bu yüzden rüya tabirini ilk olarak kendiniz hayırlara vesile olmasını dileyerek yapınız. Sonra tabirlere bakınız. Ayrıca bazı Alimler;

Kirmani Rüyada Düğün Görmek ile İlgili TabirleriDüğünde memur ise: Rüya sahibi vefat eder, cenazesine kimse gelmez.Bir hastanın evinde düğün görmek: Hastanın ölümüne delalettir. Çalgılı düğün görmek: Musibet ve hüzün ile yorumlanmaktadır.
Ibni Kesir Rüya YorumlarıRüyada düğün görmek: Cenaze ile tabir edilmiştir. Rüya sahibi kendi düğününü görmesi:  Rüya sahibinin cenaze töreni,Oğlunu çalgı çengi ile evlendirdiğini görmek: Oğlunun cenazesi,Düğün yemeği yemek: Ölü için pişirilen yemek olarak tabir edilmiştir.
Ebu Said El Vaiz Rüya YorumuRüyada düğün görmek: Rüya sahibi için musibet,Hasta evinde düğün görmek: Hastanın vefatına,Oyunlu düğün görmek: Kötü rüya olarak yorumlanmıştır.

2 – Rüyada Düğün Kalabalığı Görmek Diyanet ve Alimler Nasıl Yorumlamıştır?

ruyada-dugun-gormek

Rüyaların şekli ve görüldüğü ortama göre farklı yorumlar yapılmaktadır. Bunlardan birisi olan rüyada düğün görmek kalabalık şekilde ise ihanet olarak yorumlanmıştır. Ayrıca rüyada düğün kalabalığı sevilen bir yakının ihaneti olarak da tabir edilmiştir. Bununla birlikte rüyada düğüne davetli olmamak yakın zamanda değer verdiği kişinin gerçek yüzüyle karşılaşılacağına delalettir.

Daha çok insanların ihaneti üzerine yorumlanan rüyada rüya sahibinin dikkatli olması gerektiğini söylemektedir. Ayrıca rüyada düğün kalabalığı sıkıntılardan kurtuluşa da yorumlanmaktadır. Özellikle akraba ve yakın çevreden destek alarak sorunlardan kurtulmaya işaret etmektedir. Bununla birlikte evlere bolluk ve bereket getirecek rüyalardan biridir.

3 – Rüyada Başkasının Düğün Görmek Nasıl Tabir Edilir?

ruyada-dugun-gormek

Rüyada bir başkasının evlendiğini görmek rüya sahibinin mutlu olacağının müjdeleyicisidir. Ayrıca sürpriz olaylarla karşılaşacağına ve güzel günlere işaret eder. Rüyada düğün görmek özellikle başkasının düğünü görüldüyse kısmetinin açılacağına da yorumlanmaktadır. Önemli ve mutluluk verici tabirlerden birisi ise rüya sahibinin hayallerinin gerçekleşecek olmasıdır.

Rüyalar her zaman rüya sahibinin içinde olduğu şekilde görülmemektedir. Rüyada düğün görmek başkasının düğününde bulunma da bunlardan biridir. Rüyada başkasının evlendiğini görmek sürpriz bir durum olarak rivayet edilir. Ayrıca rüya sahibinin hayatında mutlu olacağına delalettir. Bazı güzel gelişmelerle karşılaşılacağına yorumlanan rüyada rüya sahibi projelerini gerçekleştirebilir.

4 – Rüyada Düğünde Oynayanları Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada-dugun-gormek

Rüyada düğünde oynayanları görmek için ilginç yorumlar yapılmıştır. Kimi yorumlarda rüya sahibinin sıkıntıya düşeceği kimisinde ferahlık getireceği tabir edilmiştir. Rüyada kalabalık bir grubun oynadığını görmek kişinin sadeleşme ihtiyacında olduğunun belirtisidir. Ayrıca çevresindekileri eleme ihtiyacı hisseder. Bir başka rüyada düğün oynamalı ise neşe ve hüznün bir arada yaşanacağına işaret etmektedir.

Düğün ve düğünde oynayanları rüyada görmek hayatın rüyaya yansıması olarak da yorumlanmaktadır. Ayrıca düğünde oynayanları görmek kuru kalabalık olarak da tabir edilir. Ayrıca rüya sahibinin ileriye yönelik tutumunu değiştireceğine delalet etmektedir. Belirtilen tabirlerle birlikte rüyada oynayanları görmek;

 • Negatif görünen bir durumun hayırla sonuçlanacağına,
 • Bir ayrılık yaşanabileceğine,
 • Maddi açıdan yükselmeye,
 • İşten çıkarılmaya,
 • Kısmetinin açılacağına dair yorumlanmıştır.

5 – Rüyada Kendi Evinde Düğün Olduğunu Görmek Tabiri Nasıl Yapılmıştır?

ruyada-dugun-gormek
Rüyada Düğün Görmek

Kendi evinde düğün olduğunu gören kişinin koşuşturma halinde olacağıyla yorumlamıştır. Bununla birlikte çalışmalarının maddi karşılığını alamayacakları ile tabir edilmiştir. Bu sebeple de rüya sahibinin maddi sıkıntılara düşeceğine delalet etmektedir. Fakat kimi alimler mutluluk ve acıyı bir arada yaşayacaklarına dair tabirlerde de bulunmuştur.

6 – Rüyada Düğüne Gitmek ve Rüyada Düğün Evinde Olduğunu Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyaların tabiri noktasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus rüyanın güzel yorumlanmasıdır. Eski zamanlarda sık bahsedilen bir konu rüyanın ilk yorumlanma şeklinin olacağı kanaatidir. Bu sebeple rüya tabiri yaptıracağınız kişinin sizin hayrınıza yorumlar yapacağından emin olunuz. Tabi ki yorumlatmadan önce kendiniz rüyanızı hayra yorarak tabir edilme arayışına giriniz.

ruyada-dugun-gormek

Düğün evinde olarak görülen rüya kişinin ailesiyle yaşayabileceği ufak çaplı tartışmaya delalettir. Ayrıca rüyada düğüne gitmek küslük ve dargınlıkların kısa süreli olacağını müjdelemektedir. Böylelikle tartışmaların kısa sürmesi huzurun çabuk geleceğini göstermektedir. Bazı rüya tabirlerinde ise;

 • Mutluluk saçan kalabalıklara,
 • Haneye gelecek dostlara,
 • Görücü gelmesi veya nişan yapmak,
 • Kısmetin açılmasına,
 • Bekar olanların evlenmesine,
 • Evli ve çocuksuz rüya sahibinin çocuk sahibi olmasına,
 • Her açıdan iyi ve huzurlu hissetmeye,
 • Rızkın artacağını müjdeleyen tabirler yapılmıştır.

7 – Rüyada Kendi Düğününü Görmek Neye İşarettir?

ruyada-dugun-gormek

Rüyasında kendi düğününü gören kişi sorunların yer aldığı güç bir dönemden geçecek demektir. Rüyayı gören kişinin üzüntü verici haber alacağıyla yorumlanmıştır. Bu üzücü haberi sevdiği ve değer verdiği bir kişiden alacaktır. Rüyada kendi düğününü görmek rüya sahibinin sağlık kaygısı ve sorunları yaşayabileceği ayrıca olumsuz günler geçireceğine delalet edilmiştir.

8 – Rüyada Düğün Hazırlığı Görmek Neye Delalettir?

Düğün hazırlığı görmek rüyanın kendisi kadar anlamının da mutluluk verici olduğu bir rüyadır. Bekar biri rüyada düğün hazırlığı yaptığını gördüyse doğrudan evleneceğiyle yorumlanmıştır. Evleneceği kişinin temiz ve hayırlı bir kısmet olacağı ayrıca hayırlı bir evlilik olacağıyla tabir edilmiştir. Görülen rüya ayrıca evli kişiler için müjdeleyici haberler alacağının anlamına gelir.

9 – Rüyada Düğün Davetiyesi Almak Nasıl Yorumlanmıştır?

ruyada-dugun-gormek

Düğün davetiyesi alınan rüyalar rüya sahibinin hayır kazanç elde edeceğine delalettir. Kişinin hayatı boyunca mutlu olacağına ve hayırlı bir gelişme yaşayacağına yorumlanmıştır. Rüyada düğün davetiyesi almak sorunların ortadan kalkacağına ayrıca aile ve çevresiyle mutlu olacağına işaret eder.

10 – Rüyada Düğün Tazelemek Tabiri Nasıl Yapılmıştır?

Rüyada evli çiftlerin tekrar nikah tazelemesi güzel ve huzur verici yorumlanmış rüyalardan biridir. Rüya sahibine şans kapılarının açılacağına, hayallerine bir an evvel kavuşacağına işaret eder. Bazı tabirciler rüyada düğün tazelediğini gören kişinin mutluluk verici haberler alacağını belirtmiştir. Ayrıca hayırlı rızkın habercisi anlamına gelir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada Düğün Görmek | 10 Yorumda Rüyada Evlilik!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!