USD32,22
EURO34,99
JPY0,207300
RUB0,356300
GBP41,09
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.509,95
BTC69.976,81

14 Adımda Rüyada Örümcek Görmek Anlamları

ruyada-orumcek-gormek
Rüyada örümcek görmek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada örümcek görmek, genel anlamıyla hayra işaret edip, dini sevgiye delalet eder. Yani diğer deyişle son derece olumlu bir rüyadır. Rüyada bu hayvanı görmeniz örümceğin sahip olduğu özelliklere ve görülme şekline bağlı olarak değişiklik gösterir. Peki bu rüya hangi anlamlara gelir?

Rüyada Örümcek Görmek Ne Anlama Gelir? 

ruyada-orumcek-gormek

Bu rüyayı gören kimse için hayır ve dine bağlılığa işaret eder. Yani rüya sahibi ibadetine düşkün olup, takva ehli kimse olarak hayatına devam edecektir. Bazen tembel, zayıf karakterli ve hilekar kimse olarak da bilinir. Ayrıca buna ek sihir yapan kadın ve yoldan çıkan kimse anlamına da gelir. Peki farklı yorumlara göre rüyada örümcek görmek ne demek?  

1 – Rüyada Örümceğin Üstüne Gelmesi 

ruyada-orumcek-gormek

Rüyayı gören kimse bu hayvanın üstüne geldiğini gördüyse, gerçek hayatta bazı üzücü durumlarla karşı karşıya kalacaktır. Ayrıca bu durum istemediği seçimler yapmak zorunda kalmasına ve yanlış kararlar almasına sebep olacaktır. 

2 – Rüyada Örümcek Görmek Korkmak

Rüyasında örümcek görüp korktuğunu gören kişi büyük sıkıntılar ve maddi problemler yaşamak durumunda kalabilir. Özellikle çekeceği maddi sıkıntı sonrası tekrar yükselme şansını yakalayacaktır.

3 – Rüyada Örümcek Ağı Görmek

ruyada-orumcek-gormek

Gördüğünüz örümcek ağı, sabır ve şükür demektir. Allah’ın hikmeti olan bu hayvanlar, ağlarını sabırlı şekilde örerler. Rüya sahibi de başına gelen olayları zamanla ve sabırla atlatacaktır. Ayrıca; 

 • Rüya sahibine uyarı niteliğinde bir rüyadır. Yani kişinin şükür etmesi gerektiğine işaret eder.
 • Bunun yanında malının bir kısmını dağıtması gerektiğine delalet eder.
 • Rüyanızda örümceklerin yaptığı ağa takılmak ise hayatınızda çıkacak sorunlar demektir. Dolayısıyla kişi kendini yanlış yoldan çıkarmalıdır. 
 • Sonuç itibariyle âlimlere göre, kişi isterse doğru yolu bulabilir.

4 – Rüyada Örümcek Sürüsü Görmek 

Rüyanızda gördüğünüz örümcek sürüsü iş hayatınızda güçlü rakipler demektir. Gerçek hayatta bu kişiler ile mücadele vermek için gece gündüz çalışmanız gerekecektir. Ayrıca; 

 • Zorlu bir durumla karşılaşmanız
 • Stresli günler geçirmeniz
 • Dolayısıyla bundan dolayı ruhsal bozukluk yaşayıp mutsuzluk anlamına da gelir. Ancak bütün bunların üstesinden gelecek güce de sahip olacaksınız.

 5 – Rüyada Siyah Örümcek Görmek

ruyada-orumcek-gormek

Rüyasında siyah örümcek gören kişi, gelecekte büyük bir hikmetle karşılaşacaktır. Aynı zamanda rüyayı gören kimse için maddi yükseliş anlamına da gelir. Kısa zaman içinde bu kimse, büyük kar ile hayatına devam edecektir. Ayrıca; 

 • Dini âlimlere göre iki şekilde yorumlanır. Bunlardan birincisi, hanenize tehlikeli ve sinsi bir kadının yaklaşması
 • İkincisi ise rüyayı gören kimsenin daha çok iyilik ve ibadet yapacağına delalet eder.

6 – Bazı Âlimlere Göre Rüyada Örümcek Görmek Anlamı

ruyada-orumcek-gormek

Bazı âlimlere ve rüya tabirlerine göre rüyasında bu hayvanı gören kimse için farklı yorumlar vardır. Aşağıdaki tablo üzerinden bu yorumlara göz atabilirsiniz.

Rüyada Örümcek Görmek Anlamı 
Rüyada Örümcek Görmek İhya Bu rüya ibadete düşkün kimse demektir.Ayrıca bazen yoldan çıkmış hilekar ve zayıf kimseye işaret eder.Örümcek yakalamak ahlak yoksunu kadınla evlenmeye delalet eder.Aynı zamanda örümcek öldürmek kötü karakterli kadından kurtulmak anlamına da gelir.Örümceğin damdan düşmesi şiddetli kış demektir.Örümcek ağı yoksulluğa ve süpürüp atmak ise fakirlikten kurtulmaya işarettir.
Molla Cami Molla Cami’ye göre rüyasında örümcek gören kimse aslında hilekar, tembel ve zayıf birini görür. Ayrıca örümceğe rastlamak aynı zamanda abid ve takva sahibi kişilerle karşılaşmak demektir.Bunun yanında sihir yapan kadını da temsil eder. Dokumacılık sanatı ve tavandan inen örümcek ise şiddetli kış demektir.
Nablusi Bu rüya, kocasının yanında yatmak istemeyen kadını işaret eder. Ayrıca rüyayı gören kimse hilekar ve tembel birini görür.Diğer yandan örümcek ve onun ağını görmek ise zayıflık ve gevşekliği işarettir.
Seyyid Süleyman Yoldan çıkan günahkar kadın veya hilekar adam olarak yorumlanır. Örümceği rüyasında öldüren kimse, böyle bir kadın ve adamdan kurtulacaktır.Ayrıca örümceği elinde tutmak aciz adam ve hileci dost ile karşılaşmak anlamına da gelir.Bunun yanında örümceğin kaçtığını görmekse zayıf karakterli adamdan ayrılmak demektir.Aynı zamanda örümceği tutan kimse ahlaksız bir kadınla evlenecektir.

7 – Rüyada Örümcek Görmek Diyanet

Rüyada bu hayvanı görmek, asi, suçlu ve hileci kimse demektir. Ayrıca rüyasında örümceği öldüren kişi suçlu ve hileci kimseyi gerçek hayatta evinden kovacaktır. Bunun yanında; 

 • Bu kimse gerçek hayatında dokuma ustası ile tanışıp dostluk kuracaktır.
 • Rüyasında örümceğin kaçtığını gören kimse zayıf karakterli biri ile yollarını ayıracaktır. 
 • Diğer yandan kocasıyla anlaşamayan eş ve evinden kaçan ahlaksız kadına da işaret eder. 
 • Rüyasında örümceği tutan kimse, ahlak yoksunu kadınla evlenecektir.

8 – Rüyada Örümcek Görmek Mehmet Emin Kırgil

ruyada-orumcek-gormek

Mehmet Emin Kırgil’e göre rüyada örümcek görmek neye işarettir? Mehmet Emin Kırgil rüyada gördüğünüz örümceği öncelikle maddi sıkıntı olarak yorumlamış, ancak ardından ferahlık ve yükseliş olarak tamamlamıştır.

9 – Rüyada Örümcek Görmek Rüyatabirleri.com

Rüya tabirlerine göre bu rüyanın iyi ve kötü yanları vardır. Yani örümcek dinine düşkün, dürüst kimse ile yan yana gelmek ve aynı zamanda muska, büyü yapan kadın ve zayıf ve çaresiz kimse demektir. Ayrıca örümceği ağı ile birlikte görmek çaresizlik demektir. Ev içinde dolaşan örümcek de iyiye delalet etmez. Kıtlık ve aynı zamanda maddi sıkıntı demektir. 

10 – Rüyada Örümcek Öldürmek Görmek

Düşman üzerinde zafer anlamını taşır. Aynı zamanda hastalıklardan kurtulmak olarak da yorumlanır. Rüya sahibi örümceği öldürüyorsa bu kişi gerçek hayatta cesaretli işler yapacaktır. Ayrıca; 

 • Rüyayı gören kimse için sağlık ve rahatlık anlamına da gelir.
 • Örümcek öldürmek kötü duygulardan arınma ve düşmanlardan zafer elde etmeye işaret eder.
 • Aynı zamanda dokumacılığı da simgeler. Yani rüya sahibi dokuma ustası ile dost olacaktır.
 • Kaçan örümcek ise zayıf ve dindar kişiyle ilişki kesmek olarak bilinir.

11 – Rüyada Büyük Örümcek Görmek 

ruyada-orumcek-gormek

Rüyada gördüğünüz dev örümcek kimi zaman kötüye kimi zaman da iyiye delalet eder. Büyük örümcek büyük hayırlar yapmak demektir. Ayrıca büyük haberler ve müjdeler anlamını da taşır.

12 – Rüyada Evde Örümcek Görmek

Rüyada evde gördüğünüz bu hayvan, kazancın azalıp rızkın düşeceğine delalet eder. Dolayısıyla rüyayı gören kimse yokluk yaşayacak, işleri yolunda gitmeyecek ve para kaybı görecektir.

13 – Rüyada Örümcek Yavruları Görmek 

ruyada-orumcek-gormek

Rüyada bu hayvanın yavrularını görmek huzur dolu evlilik demektir. Ayrıca rüyayı gören kimse vatanı ve milleti için hayırlı evlatlar yetiştirecektir. Aynı zamanda zorlu iş hayatı sonrası rahata kavuşmaya da işaret eder.

14 – Rüyada Örümcek Isırması Görmek 

ruyada-orumcek-gormek

Rüyasında örümcek ısıran kimse için bu rüya, örümceğin dış görünüşüne bağlı şekillerde farklı yorumlanabilir. Yani; 

 • Zehirli örümcek tarafından ısırılmak demek, hayatını zorlaştıran ve malında mülkünde gözü olan kişiye işaret demektir.
 • Yani rüyayı gören kimse, gerçek hayatta bu kişilerle yolunu ayırmadığı müddetçe zarara uğrayacaktır.
 • Aynı zamanda maddi olarak kağıt para noktasında geçim sıkıntısı anlamına da gelir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Rüyada örümcek görmenin farklı anlamları vardır. Bu, hayvanın dış görünüşü ve özelliklerine göre değişir. Bu noktada diğer merak ettikleriniz için de aşağıdan yardım alabilirsiniz. 

1 – Örümcek Neyi Sembolize Eder?

Örümcek bilgelik, yeniden varoluş ve sebat etmenin temsilidir. Aynı zamanda yaşamdan daha çok dini bir sembol olarak da karşınıza çıkar. Bunun yanında örümcek güneş sembolü ve ağı ise avcı sembolüdür. 

2 – Örümcek Şans Getirir mi?

Dünyanın pek çok yerinde bu hayvan para getiren simge olarak kabul edilmektedir. Anadolu’da ise eve servet ve huzur getireceğine inanılır.

3 – Örümcek Bereket midir?

Örümcek Anadolu ve dünyanın her yerinde bolluk, bereket, huzur, servet, parasal sembol olarak bilinip, hatta bereketin simgesi olarak evlerde yerini küçük eşyalar ile almaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
14 Adımda Rüyada Örümcek Görmek Anlamları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!