USD32,53
EURO34,65
JPY0,211500
RUB0,345100
GBP40,55
EURO/USD1,06
BIST9.621,16
GR. ALTIN2.497,01
BTC63.014,30

8 Adımda Rüyada Bit Görmek Anlamları

ruyada-bıt-gormek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada bit görmek, çok farklı anlamlar içermektedir. Hem kötü hem de iyi şekilde yorumlanmaktadır. Genel anlamıyla değinilecek olursa, zenginliği işaret etmektedir. Kişinin rüyada görülen bitin nasıl ve ne şekilde gördüğü ise büyük önem arz etmektedir.

Rüyada Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada-bıt-gormek
Rüyada Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyalar, yıllardır merak konusu olmaya devam etmektedir. Mistik bir özelliğe sahip olan rüyalar hakkında çeşit çeşit yorumlar yapılmaktadır. Örneğin rüyada ekmek görmek ile bit görmek değişik anlamlara sahiptir. Rüya sırasında bit görmek ne demek, rüyada görülen bit rüya sahibinin zengin olacağına yorumlanmaktadır. Aynı zamanda bekar bir kişi bu rüyayı gördüğünde zengin biriyle evlenmesine delalettir. Fakat evli bir insan bu rüyayı gördüğünde ise, bolluk ve bereketin hanesinde artacağını göstermektedir. Peki rüyada görülen bitin diğer anlamları nelerdir? İşte detaylar!

1 – Rüyada Saçta Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyası sırasında bit görmek saçta ise, rüya sahibinin günlük yaşantısından ve içinde bulunduğu iş hayatından uzaklaşacağı bir olay yaşayacağına tabir olunur. Rüya sahibinin bulunduğu durumdan memnun olmadığı ve kendisini sürekli başarısız hissediyor olmasına yorumlanır.

Rüyada kendi saçında bit görmek diyanet yorumuna göre karşılaştığımız olay karşısındaki tereddütleriniz yersiz olmadığı anlamına gelmektedir. Çevrenizdeki insanlar su anda size inanmıyor olsalar da vakti geldiğinde gerçeği onların da göreceği anlamını taşımaktadır.

2 – Rüyada Başkasının Saçında Bit Görmek Diyanet Anlamı

Rüya sırasında bit görmek diyanet anlamına göre, rüyada bit ayıkladığınızı gördüğünüzde hatırını saydığınız ve minnet duyduğunuz bir kimseye yorumlanmaktadır. Aynı zamanda bu rüya, kötü zaman geçiren birinin yanında olacağınıza delalet eder. Ayrıca etrafınız tarafından sevildiğinize de işaret etmektedir.Başkasının kafasında bit görmek ise, biriyle olan ilişkinizin sorunlu bir aşamaya geldiğine delalet etmektedir. Ailenizdeki insanların ve arkadaş çevrenizin istediklerini yapmaya Özen gösterin, şefkatli olmaya çalışın ve sorunların nedenlerini anlamaya çalışmanız gerektiğini anlatmaktadır.

ruyada-bıt-gormek

3 – Rüyada Bit Öldürmek Ne Anlama Gelmektedir?

Uykuda bit görmek ve öldürmek, bu rüya genelde olumsuz yorumlanmaktadır. Rüyasında saç biti öldürdüğünü gören kişinin yakınlarından birine ihanet etmesine delalet eder. Aynı zamanda akraba içinden birisiyle de tartışmaya girebilirsiniz. Bu rüyanın genel olarak anlamı, rüyanızda gördüğünüz bitin aslında duygularınız veya ilişkileriniz olduğu söylenebilmektedir. Rüyada öldürmüş olduğunuz herhangi bir canlı sembolik bir anlam taşımaktadır. Yani arkadaşlığın, ilişkinin, hislerin ölmesi olarak yorumlanmaktadır.

4 – Rüyada Canlı Bit Görmek Anlamı Nedir?

Rüyada canlı bit görmek, rüya sahibinin yanlış yapmak üzere olduğuna işaret etmektedir. Ayrıca rüya sahibinin yakın zamanda eğitim veya kariyeri ile ilgili bir yanlışa düşeceğine yorumlanmaktadır. Rüyada bitin öldürüldüğünü görmesi ise, yapacak olduğu yanlıştan döneceği anlamına gelmektedir. Rüyada görülen canlı veya cansız bit, genellikle rüya sahibinin sıkıntılardan kurtulacağına delalet etmektedir.

ruyada-bıt-gormek

5 – Rüyada Bit Görmek İhya Yorumu

Temiz ve yeni elbisede görülen bit mal ve dünyalığa işarettir. Ancak, kirli ve eski elbisede görülen bit borç ve zillete yorumlanmaktadır. Ayrıca yerde görülen bitler ise, aciz ve zayıf insanlara işaret etmektedir. Büyük bir bitin rüya sahibinin vücudundan çıkıp gitmesi vefata delalet etmektedir. Diğer anlamları ise şu şekildedir;

 • Rüyada görülen çok bit, kedere ve koğucu insanlara işaret etmektedir.
 •  Elbisede görülen bit ise, hastalığa ya da dünyalığı simgelemektedir.
 •  Canlı bir biti yere atmak aykırı bir iş işlediğine, öldürmesi ise kederin gitmesine yorumlanmaktadır.
 •  Rüyada bitleri Üzerinden tek tek ayıkladığını görmesi ise abartılı bir yalana işaret etmektedir.
 •  Rüya sahibinin biti yediğini görmesi ise birinin gıybetini yapmaya veya düşmanı kahretmeye yorumlanmaktadır.

6 – Rüyada Bit Görmek Mehmet Emin Kırgil

Mehmet Emin Kırgil, rüyasında bit görenlerin ne anlama geldiğini pek çok kez anlatmaktadır. Mehmet Emin Kırgil’e göre rüyada bit görmek şöyledir;

Rüya Esnasında Bit Görmek

Rüyada görülen bitin para olduğunu ifade etmektedir.

 

Rüyayı gören kişinin ömrünün uzadığını ifade etmektedir.

Ömrü hayatı boyunca parayı bulacağına ya da paranın onu bulacağına yorumlamaktadır.

Kendi hayatı içerisinde hiçbir zaman dara düşmeyeceğini dile getirmiştir

Elindekilerin kıymetini bildiği takdirde, kalıcı bir zenginliğin geleceğini ifade etmektedir.

Bekar olan kişinin evleneceğine işaret ettiğini dile getirmiştir

ruyada-bıt-gormek

7 – Rüyada Saçta Siyah Bit Görmenin Anlamı Nedir?

Rüya sahibinin saçta çok siyah bit görmesi, sosyal hayatı ve iş yaşamından uzaklaşacağına ve günlük yaşamını sürdürebilmesine engel olacak bir olayın yaşanmasına işaret etmektedir. Rüyada saçtan siyah bitleri temizlediğini görmesi, rüya sahibinin iş karşısında duymuş olduğu endişenin yersiz olmadığını göstermektedir. Ayrıca rüyada elbiseden bitleri temizlediğini görmesi, rüya sahibinin bir konu hakkında önüne geçecek fırsatı yakalayacağına ve en doğru zamanda müdahale etmesine yorumlanmaktadır.

8 – Rüyada Saçın Bitlendiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyasında saçının bitlendiğini görmesi, sorumlulukların ciddi anlamda ağartacağına işarettir. Rüya sahibinin hiç bilmediği sorumlulukları almasına yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı alimlere göre bu rüya, huzursuzluk verici sürece delalet etmektedir.Başkasının saçlarının bitlendiğini görmesi, dermansız hastalıklara ve sağlıksız bir yaşama işarettir. Aynı zamanda rüya sahibinin kendisine bakmadığı için hastalıklar yaşayacağına rivayet edilmektedir. Ayrıca bu rüyayı görenin etrafındaki insanlara çok dikkat etmesi gerektiğini vurgulamaktadırlar.

ruyada-bıt-gormek

Rüya Esnasında Bit Görmek İle İlgili Tabirler

 Rüyada görülen bit, görülme şekline göre değişik anlamlar ifade etmektedir. Bu rüya ile ilgili tabirler ise şöyledir;

 • Bitlenmek, rüya sahibinin çok paraya kavuşacağına ve dostlarının birden artacağına işarettir.
 • Üzerinizden bit döküldüğünü görmeniz ise, paranızın bol olduğu için birçok arkadaşınızın olacağına işarettir.
 •  Bitler tarafından sarıldığınızı gördüğünüzde, sermayenizin sürekli artacağına ve günden güne daha iyi duruma geleceğinize yorumlamaktadır.
 •  Rüyada görülen bit mal ve ev halkı ile tabir olunur.
 • Uykudan uyanırken bitin üzerinde gezdiğini zanneden rüya sahibinin kederden ve üzüntüden kurtulamayacağına yorumlanmaktadır.
 •  Rüyasında bitin ısırdığını görmesi ise, zayıf bir topluluk tarafından iftiraya uğrayacağına delalettir.
 •  Rüya sırasında bit görmek, hastalıktan sonra sağlığa kavuşmaya işarettir. Ancak bit öldürmek ise, yakınlarından birinin üzüleceğine delalettir.
 •  Rüya esnasında bit görmek, zenginliğe işarettir.

Sık Sorulan Sorular

ruyada-bıt-gormek

İnsanlar rüyalarında gördüğü şeylerin anlamlarını merak etmektedirler. Rüyada bit görmek ne anlama gelir? Bununla ilgili bazı sorular bulunmaktadır. Bu soruları ise şu şekildedir;

1 – Rüyada Canlı Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin yanlış bir karar alarak hata yapacağına işaret etmektedir. Fakat Rüya içerisinde rüya gören kişi canlı olan biti öldürür ise, hayatındaki bütün sıkıntı ve kederlerden kısa süre içerisinde kurtulacağına delalet etmektedir.

2 – Rüyada Saçtan Bit Temizlemek Ne Demek?

Rüya sahibinin maddi sıkıntılardan kurtulacağına rahat bir döneme gireceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda emeği ve zekası sayesinde maddi sıkıntılardan kurtulacağına delalet etmektedir. Bu sayede ailesinin takdirini kazanacağına yorumlanmaktadır.

3 – Rüyada Çocuğunun Kafasında Bit Görmek ne Anlama Gelir?

Bu rüya, rüya sahibi için sinirlenecek durumlar olduğunu ifade etmektedir. Aynı zamanda buraya kişinin en hassas olduğu konuda bazı olayların yaşanacağına ve çok öfkeleneceğini işaret etmektedir.

4 – Rüyada Başında Beyaz Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin bu zamana kadar hiç almadığı sorumlulukları almasına yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin saçında beyaz bit görmesi, hastalık ve sağlıksız yaşam ile mücadele etmek zorunda kalmasına işaret etmektedir. Kafada görülen beyaz bit ise, işle ilgili sıkıntıların ortaya çıkmasına yorumlanmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
8 Adımda Rüyada Bit Görmek Anlamları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!