USD32,53
EURO34,63
JPY0,211000
RUB0,345300
GBP40,54
EURO/USD1,06
BIST9.598,57
GR. ALTIN2.493,78
BTC62.121,28

11 Soruda Rüyada Akrep Görmek Anlamları!

ruyada-akrep-gormek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada akrep görmek, sık görülen ve görüldüğünde anlamı en çok araştırılan sayılı rüyalardandır. İslami veya bilimsel açıdan birçok farklı şekilde yorumlanan rüyalar, hiç şüphesiz ki asırlardır ilgi çekiciliğini korumaktadır. İster bilinçaltı olarak adlandırın isterseniz haberci olarak, rüyalar ve özellikle de rüyada akrep görmek birden fazla anlama kapı aralamaktadır.

Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada-akrep-gormek
Rüyada Akrep Görmek

Rüyalar, bilinçaltının akıl almaz gücü ile ortaya çıkan, henüz tam olarak açıklanamayan gizemli bir hadisedir. Geçmiş uygarlıklar hatta Peygamberler bile rüyalar hakkında bilgilendirici açıklamalarda, rivayetlerde bulunmuşlardır. Bu doğrultuda İslami açıdan rüyalar üç ayrı noktada ele alınmaktadır. Rüyada akrep görmek de anlamına göre bu rüyalar içerisinden birinde kendine yer edinmektedir. İslam’a göre rüyalar:

İSLAM’DA RÜYA TABİRİ
RahmanîBu rüyalar için Allah tarafından doğrudan meleklerle gönderilen rüyalar şeklinde yorumlama yapılmaktadır.  
Şeytanîİnsanların kafasını karıştıran, onların zihninde kötü yer edinen rüyalar ise şeytanî rüya olarak adlandırılmıştır.
NefsanîDış dünya ile ilgili rüyaları içermektedir. Bilinçaltı olarak da ele alınan bu rüyalar bir hayli ilgi çekici olanı ve araştırılanıdır.

Elbette ki rüyalar hala daha gizemini koruyan ve açıklanması güç olaylar arasındadır. Farklı İslam alimleri veya rüya tabircileri tarafından detaylıca ele alınan rüyalar, yorum açısından da değişmektedir. Rüyada akrep görmek denildiğinde bu rüyada görülen akrep, akrebin durumu hatta görüldüğü yer bile tabiri değiştirmektedir. Bu doğrultuda rüyada akrep görmek denildiğinde ortaya çıkan anlamlar şu şekildedir:

1 – Rüyada Akrep Görmek

ruyada-akrep-gormek

Rüyada akrep görme, akrebin zararlı ve tehlikeli olmasından dolayı hayırsız olarak yorumlanmaktadır. Rüyada akrep görme de rüya sahibinin düşman edineceğine rivayet etmektedir. Rüya tabircilerine göre rüyada akrep görme;

  • Sinsi ve güçlü bir düşmana işarettir.
  • Rüyada akrebi evde görmek de düşmanın hane içerisinden biri olduğuna yorumlanmıştır.
  • Görülen akrebin evinde dışında olması da tanıdık birinden gelecek kötülüğe yorulmuştur.

Rüyada akrep görmek İHYA yorumunda rüya esnasında görülen akrebi, güçlü ve zeki bir düşmana ya da zayıf bir düşmana yormaktadır. Fakat çoğu tabirci rüyada akrep görmeyi düşman varlığına işaretçi kabul etmektedir.

2 – Rüyada Siyah Akrep Görmek

Rüyada akrep görmek her ne kadar farklı anlamlara sahip olsa da rüya içerisinde görülen akrebin rengi de rüyanın yorumunda önemlidir. Rüyada siyah akrep görme, bazı tabircilere göre kişinin çok çalışıp yüklü para kazanacağına işarettir. Bununla birlikte bu başarıda başkasının kem gözü olacağına da yorumlanmaktadır.

ruyada-akrep-gormek

Rüyada siyah akrep görmek Diyanet tarafından çok güçlü bir düşmana yorulmaktadır. Rüya sahibin düşmanı yüzünden başının belaya girebileceğine işaret etmektedir. Ancak bazı tabirciler de rüyada akrep görme gibi siyah akrep görmeyi de olumlu yorumlamaktadır.

3 – Rüyada Sarı Akrep Görmek

Rüya yorumcularına göre rüyada sarı akrep görme, rüya sahibine zarar vermek için tetikte bekleyen birine işarettir. Bu bahsedilen kişinin de yüzünüze gülüp, arkanızdan iş çeviren biri olduğuna delalet edilir.

ruyada-akrep-gormek

Rüyada sarı akrep ısırığı da rüya sahibine zarar geleceği şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada sarı akrep ısırması, sinsi kişilerin zarar vermek için fırsat kollamasına işarettir. Bu doğrultuda bu rüyanın uyarıcı bir rüya olduğu söylenmektedir. Bundan dolayı da rüyada sarı akrep görmek Diyanet tarafından kişilerin dikkatli olması yönünde ele alınmıştır.

4 – Rüyada Akrep Sokması Nedir?

Rüyada renkli akrep görme gibi rüyada akrep sokması da birden çok anlamı içermektedir. Bazı yorumcular rüyada akrep sokması için büyük kazançtan ve mal sahibi olmaktan bahsetmektedir. Diğer yorumcular ise rüyada akrep sokmasını, rüya sahibinin kendisinin ya da ailesinden birinin hastalığa yakalanacağı olarak yorumlamaktadır.

ruyada-akrep-gormek

Çoğu alimlere göre rüyada akrep sokması hayırsız kabul edilebilirken kimi zaman da hayra yorulabilmektedir. Bunun yanı sıra rüya tabircileri rüyada akrep görmek hayırsız olduğundan akrebin sokmasını da hayırsızlığa delalet şeklinde yorumlamaktadır.

5 – Rüyada Evde Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada-akrep-gormek

Rüyada evde akrep görme, iş yerinde gözünü üzerinize kitleyen kişiye işarettir. Eğer rüyanızda hane içerisinde bir akrep görüyorsanız, bu düşmanınızı tanıdığınıza yorulmaktadır. Bu rüyanın uyarıcı olduğu söylenir bundan dolayı da rüyada evin içerisinde akrep görüldükten sonra çevrenizi kontrol etmeniz gerekir.

6 – Rüyada Beyaz Akrep Görmek Nasıl Yorumlanır?

ruyada-akrep-gormek

Rüyada akrep görme, rüya içerisinde siyah akrepler görme gibi beyaz akrebi görme de kişileri meraklandırmaktadır. Beyaz renkli akrep alışılmış akrebin dışındadır. Yavru akrep şeklinde de tanımlanan beyaz akrep, rüyada birçok anlama kapı aralamaktadır.

  • İlk yorumda rüyada görülen beyaz akrep, erkek düşmanın varlığına işaret olarak kabul edilir. Aynı zamanda rüyadaki akrep erkekse rüya sahibinin zarar göreceğine yorumlanmaktadır. Şayet akrep dişiyse rüya sahibinin çevresinden birinin zarar göreceğine işarettir.
  • Bir diğer yorumda ise rüyada beyaz renkli akrep görme hayırlı yorumlanmaktadır. Rüyada beyaz akrep görme genellikle iyi niyete işarettir. Rüya sahibi her ne kadar iyi niyetli olsa da ayağını kaydırmak isteyen kişilerin varlığına delalet etmektedir.

7 – Rüyada Akrep Öldürmek

Akrep zehri olan ve tehlikeli kabul edilen bir hayvandır. Rüyalarda da akrep tehlikeye işarettir. Ancak rüyada akrep öldürmek bunun tam tersidir. Rüyada akrep öldürmek düşman mücadelesine yorulmaktadır.

ruyada-akrep-gormek

Eğer rüyada akrebi ezerek öldürdüyseniz güçlü rakiplerinize karşı büyük başarılar elde edeceğiniz şeklinde yorumlanır. Rüyada akrebi ayakkabı ile ezerek öldürdüyseniz bu da sorun ve dertlerden kurtulmaya rivayet edilir.

8 – Rüyada Yatağın İçinde Akrep Görmek

ruyada-akrep-gormek

Rüyada yatağın içinde akrep görme hayırsız bir anlama sahiptir. Rüya sahibine hayır getirmeyecek rüyalar içerisindedir. En başta bu rüya düşman varlığına işaret etmektedir. Ardından da kişinin hayatında bolluk ve bereketin azalacağına rivayet edilir.

9 – Rüyada Küçük Akrep Görme Ne Anlama Gelir?

ruyada-akrep-gormek

Rüyada akrep görmek kadar rüya içerisinde akrebin yavrusunu görme de hayra yorulmamaktadır. Bu rüyayı gören kişinin zamanla haram mala ve mülke bulaşacağına rivayet edilir. Bu haram malın da rüya sahibine zarar getireceği alimler tarafından açıklanmıştır. Bundan dolayı bu rüyayı gören kişinin hayırlı işler yapması gerektiği söylenmiştir.

10 – Rüyada Akrep Yuvası Görme Nedir?

ruyada-akrep-gormek

Rüyada içerisinde akrep yuvası görme, rüya sahibinin mal ve mülk kaybına delalet etmektedir. Bu rüyayı gören kişinin anne veya babasından hastalık haberi geleceği rivayet edilmektedir. Akraba vefatına da işaret eden bu rüya farklı alimler tarafından sıkıntıların kısa süre içerisinde çözüleceğine rivayet etmektedir.

11 – Rüyada Akrep Beslemek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada akrep beslemek de hayra yorulmamaktadır. Rüyada akrep beslemek, düşmanın hane içerisine girebileceğine işarettir. Rüyada akrebe bir şey vermek yani akrebi beslemek, rüya sahibinin umutsuzluğa düşeceğine delalet etmektedir.

ruyada-akrep-gormek

Ancak alimler rüya sahibinin bu istenmeyen durumdan maneviyatla kurtulabileceğini söylemektedir. Alimler rüyada akrep beslemenin şerrinden ve hayırsızlığından korunmak için rüya sahibinin sadaka vermesini önermektedir. Rüya sahibinin bu rüyanın ardından sadaka vermesi rüyanın hayırlı olacağına işaret etmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Rüyada akrep görme başta olmak üzere akrepler hakkında merak edilenler de bir hayli fazladır. Zehirli veya zehirsiz olabilen akrepler, rüyalarda da kişilerin bilinçaltında yer edinmektedir. Rüyada akrep görmeyle doğrudan bağlantı kuran akrepler ve bu rüya hakkında merak edilenler şu şekildedir:

Rüyada Akrep Görme Ne Anlama Gelir Diyanet?

Rüyadaki akrepler düşman varlığına yorulmaktadır. Bazı tabirciler ise akrebi mal ve mülk bolluğuna yorumlamaktadır.

Rüyada Akrebin Kaçtığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin rüyasında akrebin kaçtığını görmesi eğitim ve iş hayatındaki sıkıntıların sonlanacağına delalet etmektedir. Aynı zamanda bu kişinin rahat bir yaşama kavuşacağına ve korkak rakiplerini alt edeceğine işarettir.

Zehirli Akrep Ne Renk Olur?

Siyah ve koyu renkli akrepler zehirsiz olarak bilinirken sarı renkli akreplerin zehirli olduğu bilinmektedir.

Akrep Yatağa Çıkar Mı?

Akrepler tırmanabilen hayvanlar arasındadır. Bundan dolayı da akrebin yatağa çıkma potansiyeli yüksektir.

Tarçın Akrebi Kaçırır Mı?

Tarçın akrepler üzerinde kovucu etkiye sahip etkili bir baharattır. Bundan dolayı da akrebi kovmak için tarçından destek alabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
11 Soruda Rüyada Akrep Görmek Anlamları!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!