USD32,87
EURO35,68
JPY0,213300
RUB0,378400
GBP42,47
EURO/USD1,08
BIST11.066,33
GR. ALTIN2.549,34
BTC66.486,63

12 Maddede Rüyada Ekmek Görmek

ruyada-ekmek-gormek
Rüyada ekmek görmek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada ekmek görmek iyiliğe ve güzelliğe işaret etmektedir. Yani büyük ve güzel yakınlığınız olan kocaman bir aile anlamını da taşır. Diğer bir deyişle birlik, beraberlik, toplu karar alırken aile içinde saygı gibi anlamlara da gelmektedir. Peki birbirinden farklı yorumuyla bu rüya ne demektir? 

Rüyada Ekmek Görmek Ne Anlama Gelir? 

Bu rüya iyi bir aile noktasında nasıl şanslı olduğunuzu gösterir. Ancak bir kadın iseniz rüyada ekmek görmek ne demek kapsamında hayal kırıklığı ve mücadele yaşayabilirsiniz. Ancak bu mücadelenin sonunda ise kazanan taraf siz olacaksınız. Ayrıca maddi kazanç yönünden de beklentilerinizin üstünde bir hayat yaşayabilirsiniz. Bunun yanında sağlık konusunda hep kendinizi iyi hissedeceksiniz. Diğer yandan bu rüya uzun ömürlü yaşama ihtimalinizin arttığı anlamına da gelmektedir.

1 – Rüyada Ekmek Görmek Diyanet 

ruyada-ekmek-gormek

Diyanet yorumuna göre bu rüya zenginlik ve ayrıca maddi sıkıntıların bitmesi demektir. Ardından; 

 • İlmin artması
 • İslami değerlerin artması 
 • Güzel kadın
 • Tatlı ve mutlu günler
 • Mal ve rızık bolluğu
 • Helal mal
 • Hayır ve bereket gibi anlamlar da taşımaktadır. Ayrıca rüya farklı şekillerde görülmesine bağlı olarak da Diyanet rüya tabirine göre değişik anlamlar ifade etmektedir. Yani; 

2 – Rüyada Ekmek Görmek İhya 

ruyada-ekmek-gormek

İhya rüya tabirleri noktasında, bu rüya birbirinden farklı anlamlara işaret etmektedir. Yani daha detaylı açıklanacak olursa rüyada ekmek görmek ne anlama gelir?

3 – Rüyada Ekmek Görmek Rüyatabirleri.com

ruyada-ekmek-gormek

Bu rüyayı gören kimse için hayırlı işler ve yaşam demektir. Yani az olanı çoğaltma, kederden sevince geçme olarak bilinir. Eğer rüyayı gören kimse alt ya da orta sınıf bir yaşam sürüyorsa, bu onun için yükselme demektir. Ayrıca fırından yeni çıkmış ekmeği görmek de bolluk ve bereket simgesidir. Bunun yanında kendi pişirdiği ekmeği görmesi ise menfaat ve çıkar demektir. Yani kötü niyetle kazanç elde etmeye de yorumlanır.

4 – Rüyada Ekmek Görmek Halveti 

ruyada-ekmek-gormek

Bu rüya iş hayatında atacağınız adımların başkalarının dikkatini çekmesine neden olur. Ayrıca mutluluk, güzel ve hayırlı günler anlamına da gelmektedir. Bunun yanında sağlık sorununun bitmesi ve kurtuluşa da delalet eder. Diğer yandan ise; 

 • Malda artma
 • Kar getirecek yatırım yapma
 • Maddi olarak sürekli rahatlama
 • Dertlerin bitmesi
 • İşlerin yoluna girmesi
 • Kötü olandan uzaklaşma 
 • İşten büyük kazanç elde etme anlamlarına da gelmektedir.

5 – Rüyada Ekmek Görmek Mehmet Emin Kırgil 

ruyada-ekmek-gormek

Bu rüya rüya yorumcusu Mehmet Emin Kırgil’e göre birbirinden rahatlatıcı ve güzel haberlerin işareti olarak karşınıza çıkacaktır. Yani bu rüyayı gören kimsenin; 

 • Rızkı fazlasıyla ve hızlı bir sürede artacaktır.
 • Kısmetleri her anlamda açılacaktır. 
 • Rüya sahibi eğer eline geçecek fırsatın kıymetini bilirse çok güzel ilerleyecek, ancak bilmezse ise bu fırsatların hepsini kaçıracaktır. 
 • Bunun yanında Mehmet Emin Kırgil bu rüyayı sıcak yuva olarak da yorumlar.

6 – Rüyada Somun Ekmek Görmek Diyanet 

ruyada-ekmek-gormek

Bu rüyanın anlamı helal lokmadır. Yani rüya sahibi en kısa ve hızlı yoldan isteklerine hayırlı bir şekilde kavuşacaktır. Ayrıca rüyada ekmek görmek neye işarettir sorusu bol rızık, iyilik ve güzellik ve aynı zamanda her lokmanın da değerli olması anlamını taşımaktadır. Bunun yanında gördüğünüz bu rüya sayesinde alimler ile tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Bu alimler eski ve gerçek kişilik sahibi kişiler olup, size doğru yol noktasında ipuçları verebilir.

7 – Rüyada Ekmek Yemek Diyanet 

Rüyada koparıp ekmek yemek rüyayı gören kimse için bol nimet ve kazanç demektir. Yani bu kişiler gerçek hayatta daha memnun ve mutlu günler yaşayacaktır. Ancak birden fazla ekmek yemek ise keder ve sıkıntı demektir. Yani rüya sahibinin karşısına çıkacak olan nimetlere karşı ne kadar açgözlü olduğunun simgesidir. Bunun yanında rüya sahibi kesinlikle kazancına dikkat etmeli ve ayrıca bu süreç içinde borç yapmamalıdır.

8 – Rüyada Taze Ekmek Yemek 

ruyada-ekmek-gormek

Her ne kadar olumlu gibi dursa da pek pozitif anlamlar içermez. Yani rüyasında taze ve sıcak ekmek yediğini gören kimse için bu rüya mutsuzluk, sağlık sorunları vb. konularda sıkıntı demektir. Ayrıca kişi için stresli günlerin geleceğine de işaret etmektedir.

9 – Rüyada Bayat Ekmek Görmek 

Bayat ekmeğin manası dostluk ve güzelliktir. Ancak bu rüya görme şeklinize bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Yani;

 • Bayat ekmek görmek azimli biri anlamına gelir.
 • Bayat ekmeği yemek, israf etmediğiniz ve bunun karşılığını da iyi şekilde göreceğiniz anlamını taşır.
 • Başkasına bayat ekmek vermek, gönülsüz iş yapmak demektir.
 • Bu ekmeği yemediğini görmek, nimetten yüz çevirme demektir.
 • Bayat ekmek almak, aldığınız kararın doğruluğu ve bilinçli olduğunuza işarettir.
 • Yerden bayat ekmek kaldırmak ise bol kazançtan sizin de nasipleneceğiniz anlamını taşır.

10 – Rüyada Ekmek Almak 

ruyada-ekmek-gormek

Bu rüya yani rüyada ekmek görmek ve almak, ani ve olumlu olacak haberlerin simgesidir. Yani sürpriz şekilde birinin nişanlanması, bir çocuğun doğması ya da terfi ile maaş zammı gibi konuların gündeme gelmesidir. Diğer yandan başarıya bağlı olumlu gelişmelerin olacağına da işaret etmektedir. Buna ek olarak toplantı konularında olumlu haberler almanız anlamını da taşır. Yani bu ortamlardan size yardımcı olacak kişilerin çıkması da ihtimaller arasındadır.

11 – Rüyada Yerde Ekmek Görmek 

Bu rüya tartışma ve sürtüşme gibi olumsuzluklara delalet eder. Yani rüya sahibi zor durumların içine girecektir. Aynı zamanda fikirleri gelecekte kendisine yol açacaktır. Bunun yanında rızık ve kazancında artma olacaktır.

Ayrıca çevresindeki kimseler için çaba göstermek ve hatalara karşı müsamaha göstermemek anlamına da gelir. Yine borçların kısa sürede son bulacağına da işaret eder. Aslında bu rüya bir nevi uyarıcı etkenler de gösterir. Yani olaylar karşısında mantıklı ve fikir değişikliği içinde davranmanız gerekecektir.

12 – Rüyada Ekmek Pişen Fırın Görmek 

ruyada-ekmek-gormek

Bu rüya genellikle bebek anlamını taşımaktadır. Yani rüyayı gören kimse en kısa sürede hayırlı şekilde bebek haberi alabilir. Ancak bu kimsenin bebek beklentisi yok ise de aile içinden bu haberi alabilir. Diğer yandan; 

 • Başarının artması 
 • Kazançta bolluk 
 • Helal rızık
 • Girilen her işte başarılı çıkma 
 • Ömür boyu rahat yaşama anlamlarına da gelmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Rüyada ekmeği farklı şekillerde görmeye bağlı olarak taşıdığı tüm anlamlar yukarıda verilmiştir. Ayrıca merak ettiğiniz diğer sorular da aşağıda yer almaktadır.

1 – Rüyada Pişmiş Ekmek Görmek Ne Anlama Gelir? 

Bu rüya kişinin hayırlı kazancının olması yönünde bir rüyadır. Bol rızık, helal kazanç noktasında rahatlatıcı ve olumlu etkileri vardır.

2 – Tandır Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tandır görmek hayırlıdır. Kolaylık ve başarı noktasında rahat süreç anlamını taşımaktadır. Ayrıca rüyada tandırda ekmek pişirmek düşmandan kurtulma, karlı işlerin artması ve bekar kişi için evlilik demektir.

3 – Rüyada Hamur Yoğurup Ekmek Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibi rüyasında hamuru kendi yoğurup, kendi ekmeğini yapıyorsa eğer bu onun için iyi bir işarettir. Yani rüya sahibi gerçek hayatta çocuklarına faydası dokunacak kimse olarak bilinecektir. Eğer bu kimseler çocuk değilse dahi, çok sevilen kişiler manasını da taşımaktadır.

4 – Rüyada Poşette Ekmek Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu rüyanın anlamı, hayırlı iş sahibi olmanız yönündedir. Dolayısıyla bir iş sayesinde hem kazanç kapılarınız açılacak hem de rahat bir döneme gireceksiniz. Bunun yanında rızkınız hızlı ve güzel şekilde artacaktır. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
12 Maddede Rüyada Ekmek Görmek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!