USD32,19
EURO34,96
JPY0,206700
RUB0,357000
GBP41,03
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,03
BTC69.512,32

Profilime Kim Baktı? 4 Adımda Takipçilerim Kim?

profilime-kim-bakti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Profilime kim baktı acaba sorusu Instagram Facebook Twitter gibi sosyal medya kullanıcılarının merak konusu olmaktadır. Özellikle profil ziyaretçileri hakkında yapılan uygulamalar kişilerin farklı yöntemler denemesini sağlamaktadır. Günden güne artan uygulamalar ve insanlara sunduğu sınırsız seçenekler ilginç arayışları da beraberinde getirmektedir.

Sadece Instagram değil Whatsapp profilime kim baktı soruları da şu sıra oldukça gündemdedir. Ayrıca birçok kullanıcı bu konu hakkında araştırma yapmaktadır. Konu hakkında net bir bilgi olmamasına rağmen arayışlar devam etmekte ve çeşitli uygulamalar denenmektedir.

Profilime Kim Baktı? Gizli Takipçilerinizi Öğrenmenin Yolları!

Günümüzde birden fazla sosyal medya aktif şekilde kullanılmaktadır. En yaygın ve uzun süreli kullanılan ise Instagram’dır. Instagram anlık paylaşımların sıklıkla yapıldığı bir ortamdır. Ayrıca yeterli sayıda takipçiye ulaşıldığı takdirde kazanç sağlayan bir uygulama olarak tercih edilmektedir. Birçok kullanıcı profilini herkese açarken kimi kullanıcı gizli profil kullanmaktadır.

profilime-kim-bakti

Her uygulamada olduğu gibi Instagram üzerinde belirli zamanlarda güncelleme ve yenilikler yapılmaktadır. Instagram profilime kim baktı sorusuna ne yazık ki Instagram geçerli bir destek sunmamaktadır. Fakat App Store veya Google Play Store üzerinden çeşitli uygulamalar denenebilmektedir. Özellikle profil konusunda isteklerinize yanıt olacağı net olarak bilinmemektedir.

1 – Instagram Profilime Kim Baktı Nasıl Anlayabilirim?

profilime-kim-bakti
Profilime Kim Baktı

Instagram geliştiricilerinin üzerinde durduğu profilime kim baktı sorusu verdikleri cevapla netleşmiştir. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer profile bakmanın datasını açıklamadıklarını belirtmiştir. Ayrıca ne kadar merak ederlerse etsinler bu tarz uygulamaların telefon tablet veya bilgisayarlara indirilmemesi konusunda uyarmıştır. Uygulamalar indirildiği takdirde karşılaşılabilen sorunlar şunlardır;

  • Hesabınızın çalınmasına,
  • Hesap erişiminizin engellenmesine,
  • Belirli kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından erişimine neden olabilmektedir.

Ayrıca uygulama kullanmadan profilime kim baktı sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bunun için kullandığınız profilin herkese açık olması gereklidir. Profiliniz açık olduğu takdirde paylaştığınız hikayeleri izleyenleri görebilir ve profilinizi ziyaret edenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ekranın alt kısmında birbirinizi takip etmediğiniz kişileri de görebilirsiniz. Bu yöntem en basit ve güvenilir olanıdır.

2 – Instagram Profilime Gizlice Bakanlar Uygulamaları Gerçek mi?

profilime-kim-bakti

Instagram ve Facebook kullanıcılarının merakla araştırdığı profilime kim baktı sorusu açıkça belirtilmiştir. Bu tarz uygulamalarda kullanıcıya özel olduğunu belirten gizlilik kuralları maddeleri yer almaktadır. Bu maddeler gereğince hiçbir kullanıcı hesabını kimin izlediğini takip edememektedir. Öncesinde de bunun mümkün olmadığı gibi yakın zamanda ve ilerisinde de değişmeyeceği büyük bir gerçektir.

3 – Hikayelerinize Kimler Bakıyor?

Profilinizi kim ziyaret etmiş programsız Instagram profilime bakanlar sorusunun en kestirme yanıtıdır. Aslında aktif olduğunuz sosyal ağ bu imkanı size sunmaktadır. Yani hikayenizi izleyenlerin bir listesini sunarak 24 saatlik yayın boyunca ziyaretçileri inceleme hakkı tanımaktadır. Listeye erişmek için Instagram hesabınızdan giriş yapmanız yeterlidir.

Hesabınız üzerinden hikaye paylaşarak abone olan veya olmayan tüm ziyaretçileri görmeniz mümkündür. Adları ve profilleri açık şekilde belirtilmektedir. Ayrıca aktif şekilde hikaye paylaştığınızda profilime kim baktı merakınızı daha hızlı giderebilirsiniz.

4 – Son Beğeniler Yorumlar ve Takipçiler Nasıl İncelenir?

profilime-kim-bakti

Profilinizi kimlerin ziyaret ettiğini öğrenmenizi sağlayan bir detay ise gönderi etkinliğinizdir. Böylelikle bazı ipuçları yakalayabilirsiniz. Bunun için Instagram uygulaması olmadan ekranın alt kısmında yer alan kalp simgesine dokunun. Ardından aktivite sayfasını açın. Bu sayfada;

  • Kimlerin abone olduğunu,
  • Gönderilerinize kimlerin yorum yaptığını,
  • Gönderilerinizi kimlerin beğendiğini görebilirsiniz.

Instagram Profilime Kim Baktı Ücretsiz Uygulamaları Ne Kadar Güvenli?

Android ve IOS işletim sistemi kullanıcılarına sunulan birbirinden farklı ve çeşitli uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalardan biri de profilime kim baktı uygulaması olmaktadır. Bu uygulamalara benzer uygulamalar her hafta Google Play Store’a ve App Store’a eklenmektedir. Fakat işe yaradıklarına dair bir netlik bulunmamaktadır.

Instagram’da profilime bakanlar ücretsiz adı altındaki uygulamalar genellikle mobil mağazalarda yüksek yıldızlara sahiptir. Fakat yıldızların fazla olması gerçekten istenileni verdiği veya güvenli olduğu anlamına gelmemektedir. Özellikle uygulama altına birçok yorum yazılır ve insanların ilgisi daha fazla çekilir. Ne yazık ki yapılan yorumların çoğu sahtedir.

Ücretli veya Ücretsiz Uygulamaları İndirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

profilime-kim-bakti

İnternetin hayata girişinden bu yana pek çok kolaylık sunmakla birlikte dolandırıcılıklarda artmıştır. Özellikle indirilen uygulamaların güvenli olup olmayışı kullanıcıları tehlikeye sürüklemektedir. İndirilen çoğu uygulamalar bir işe yaramamakla birlikte ücretli uygulamalar nedeniyle paranızdan olmanız kaçınılmazdır.

Uygulama indirmeden önce şunlar göz ardı edilmemelidir;

Telefon kişisel bilgilere izin;Çoğu uygulamalar gerek olmaksızın telefonunuza ait birçok bilgiye erişim izni istemektedir. Bu izni verdiğiniz takdirde rehberiniz ile birlikte önemli pek çok bilgiyi elde etmektedir.
Kullanıcı adı ve şifre;Size özel olan kullanıcı adı ve şifreniz indirdiğiniz uygulama nedeniyle bilinmedik kişilerin eline geçmektedir. Böylelikle hesabınız ele geçirilebilir ve sizin girişiniz engellenebilir.
İstemediğiniz kişileri takip etme;Instagram’da takipçi kazanmak oldukça önemlidir. İndirilen uygulamalar sizi birer takipçi yapacak ve bilmediğiniz sayfaları veya kişileri takip ettiğinizi fark edeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Reels İndir

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Profilime Kim Baktı? 4 Adımda Takipçilerim Kim?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!