USD30,92
EURO33,45
JPY20,67
RUB0,334900
GBP39,06
EURO/USD1,08
BIST9.344,97
GR. ALTIN2.015,55
BTC51.458,12

Ohal İlan Edildi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Su kirliliğinden dolayı ortaya çıkan ani ve çok sayıda oluşan “Çocuk Felci” hastalığı ve bir nevi salgın nedeniyle New York’ta Olağanüstü hal ilan edildi. New York Valisi sulardaki bazı problemlerden dolayı çocukların felç geçirmesi nedeniyle ani bir kararla Olağanüstü Hal ilan etti. 

Çocuk Felci Virüsü Tespit Edildi

New York Valisi yaptığı açıklamalarda geçtiğimiz günlerde atık sularda fark ettikleri çocuk felci virüsü nedeniyle ani bir kararla Olağanüstü Hal ilan etti. Bu ani karar ile 9 Eylül’de başlayan olağanüstü hal durumu 9 Ekim tarihine kadar devam edecek. Bu süreç içerisinde sağlık ekipleri hummalı bir çalışmayla virüsü oluşturan nedeni tespit edecek akabinde bununla ilgili gerekli çözüm odaklı çalışmaları yapmaya başlayacak.

Virüs tespit çalışmalarını betimleyebilmesi için örnek görsel

 Son 10 Yıldaki İlk Vaka

New York’un  bilinen bir bölgesinde bir kişinin hastalanmasından sonra yapılan araştırmalarda son 10 yıldaki ilk vaka olsa da çocuk felci adı verilen bir virüsün ortaya çıktığı anlaşıldı. Bu sorunu çözmek ve çocuk felçlerinin önüne geçebilmek adına New York eyaleti ve Valisi hem sosyal yardımlar hem aşı çalışmaları hatta aynı zaman da sorunun tamamen önüne geçilebilmesi adına yapılması gereken tüm işlemleri başlattıklarını ifade etti. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ohal İlan Edildi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!