USD32,19
EURO34,91
JPY0,206100
RUB0,357400
GBP41,02
EURO/USD1,08
BIST10.914,88
GR. ALTIN2.470,75
BTC69.832,75

En İyi 11 Yerli Netflix Dizileri Mutlaka İzlemelisiniz!

hederaguncel-netflix-dizileri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Netflix dizileri yerli ve yabancı olarak oldukça fazla izlenmekte ve ilgi görmektedir. İşte en iyi IMDb puanı almış olan yerli diziler!

Dijital platformun bu kadar popüler bir durum haline geldiği son günlerde görmekteyiz ki yerli dizi sektörü de dijital platformlara yöneliyor. İzleyicilerin de hoşuna gittiği bu durum, dizi sektörünü bir nevi yönlendiriyor.

Yabancı dizi sektörünün Netflix üzerindeki etkisi bilinmektedir. Fakat son zamanlarda yerli dizilerimizi de dijital platformda görmekte ve ilgi ile takip etmekteyiz. Oldukça başarılı işler çıkaran ve başarılı sonuçlar elde eden diziler Netflix’de bulunmaktadır.

Netflix yeni filmler ilgi görürken Netflix Türk dizleri de bu kategoride yer alır. Bu diziler ile yaşanan başarılar doğru orantıda ilerlemektedir. İşte en çok izlenen ve başarı sağlayan 10 yerli Netflix projesi!

Tüm Netflix Dizileri Listesi | Netflix Dizileri En Çok İzlenen İsimler!

Efsane Netflix dizileri ve projeleri arasından bazı isimler oldukça tutulmuş ve popüler olmuş durumdadır. Bu projelerin isimleri ve oyuncuları ise oldukça bilinen isimlerdir. Projelerin oyuncuları da gerek sosyal medyada gerekse farklı platformlarda tanınmış ve ününe ün katmıştır.

Özellikle pandemide yaşanan eve kapanma durumu hepimizi dijital platformlara daha da itti. Bu dijital platform alışkanlığı sebebi ile güzel projelerin ve hoş sistemin tadına varan izleyiciler farklı projeleri farklı platformlarda da takip etmektedirler. Beyaz perdeye damga vuran distopya fimleri de araştırılır.

Yerli dizi sektörünün de dijital platformlara taşındığı bu son zamanlarda başarı ile sonuçlanan durumlar gereği farklı platform açılışları gerçekleşti. Peki ya Netflix platformundaki en iyi yerli dizilerin sıralaması nasıl isimleri içeriğinde barındırır?

11- Fatma

hederaguncel-netflix-dizileri (1)
En İyi 11 Yerli Netflix Dizileri Mutlaka İzlemelisiniz!

Fatma dizisi yerli Netflix dizileri ücretsiz izle arasında 7.9 IMDb puanı alarak 11. Sırada yerini almaya hak kazandı. Fatma dizisinde bir seri katilin yaşadıkları ve işledikleri cinayetler konu almakta ve anlatılmaktadır.

Fatma aslında dizinin başında temizlikçi olmakta fakat kocasının hapisten çıktıktan sonra nereye gittiğini araştırmak adına bir yola koyulur. Fatma bu arayış içerisinde iken bir cinayete karışır ve kocasını bulacağı yoldaki işlediği cinayetler artış göstermeye başlar.

Dizinin gerilim ve heyecan oluşturduğu dakikalar ise seyirci tarafından ilgi ile izlenmektedir. Fatma dizisi gayet başarılı bir proje olarak seyirciler tarafından da sevilen diziler arasına girmeye hak kazanmıştır.

Oyuncu kadrosu arasında; Burcu Biricik, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Çağdaş Onur Öztürk, Uğur Yücel, Deniz Hamzaoğlu, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Şehsuvar Aktaş, Ferit Kaya, Umut Kurt, Sabahattin Yakut, Rocco Narva, Mustafa Konak ve Servet Pandur bulunmaktadır.

10-Kulüp

hederaguncel-netflix-dizileri (2)

Kulüp dizisi yerli Netflix dizileri Türk sıralaması arasında 7.9 IMDb puanı alarak 10. Sıraya yerleşti. Kulüp dizisi izleyiciler tarafından çok sevilerek ilgi ile tak edilmiştir. Hapiste yatan ve yeni çıkan karakter Matilda bir mekânda sahne alarak hayatta kalmaya çalışır.

Hayata tutunmaya çalışan Matilda yıllardır görmediği ve haber almadığı kızı ile de ilişkilerini düzeltmeye çalışmaktadır. Hayat mücadelesinin renkli bir şekilde ele alındığı bu dizi ilgi görmeyi başarmıştır.

Dizinin oyuncu kadrosu arasında; Barış Arduç, Salih Bademci, Gökçe Bahadır, Asude Kalebek, Metin Akdülger, Fırat Tanış, Merve Seyma Zengin, Onur Durmaz, Doğanay Ünal, Murat Garipağaoğlu ve İştar Gökseven yer almaktadır.

9- Pera Palas’ta Gece Yarısı

hederaguncel-netflix-dizileri (4)

Pera Palas’ta Gece Yarısı yerli Netflix dizileri en iyi isimler arasında yer arasında 7.1 IMDb puanı ile 8. Sırada yer almaktadır. Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinde; 1919 senesine bir yolculuk yapılmakta ve fantastik bir konu işlenmektedir.

Dizide gazeteci olan Esra Pera Palas oteli araştırması için ziyarete gittiğinde kendini 1919 senesine gitmiş bir şekilde görmektedir. Geçmişe yani 1919 senesine giden gazeteci Esra Mustafa Kemal Atatürk’e kurulacak olan bir komployu tesadüf seri öğrenmiştir.

Dizinin oyuncu kadrosu; Selahattin Paşalı, Hazal Kaya, Hakan Dinçkol, Nergis Öztürk, Yasemin Szawlowski, Tansu Biçer, James Chalmers, Clare Louise Frost, Engin Hepileri, Ahmet Varlı, Yasemin Sannino ve Osman Albayrak yer almaktadır.

8- Yakamoz S245

hederaguncel-netflix-dizileri (10)

Yakamoz S245 dizisi yerli Netflix dizileri arasında 6.2 IMDb puanı ile listenin 8. Sırasına yer alıyor. Bilimkurgu konulu dizide güneş ışınları ele alınıyor ve güneş ışınlarının tüm canlıların hayatını sonlandırıldığı kurgulanıyor.

Dizinin başkarakteri bir deniz biyoloğudur ve denizde çalışma yaparken yaşanan bir gün doğumunda dünya resmen felakete sürüklenir. Bilimkurgu hikâyesi tam gaz hızını almadan devam ederken seyircilerin de ilgi alanına girmeyi başarmıştı.

Dizinin oyuncu kadrosu arasında; Kıvanç Tatlıtuğ, Ertan Saban, Özge Özpirinçci, Ece Çeşmioğlu, Ecem Uzun, Ersin Arıcı, Meriç Aral, Jerry Hoffmann, Güven Murat Akpınar, Alper Saldıran, Onur Ünsal ve Hakan Salınmış yer almaktadır.

7- Mezarlık

hederaguncel-netflix-dizileri (3)

Mezarlık dizisi yerli Netflix dizileri arasında 7.8 IMDb puanı ile yer almaktadır. Dizide araştırılan ve peşine düşülen konu kadın cinayetleridir ve bu durum toplum tarafından oldukça fazla ilgi görmüştür. Önem komiser kadın cinayetleri konusunda çalışmaktadır ve önüne zorluklar çıkmaktadır.

Bahsedilen ve dizide yer verilen bu zorluk vakalar bağlı değildir. Vakalara bakılan bakış açıları özellikle erkekler tarafından bakıldığında bu can sıkıcı durum Önem komiserin en büyük sıkıntısı haline gelmiştir.

Dizinin oyuncu kadrosu arasında; Birce Akalay, Olgun Toker, Abdullah Oğuz, Şehsuvar Aktaş, Elif Sevinç, Sezgin Uzunbekiroğlu, Cem Sürgit, Berna Öztürk, Hakan Meriçliler ve Eylem Yıldız yer almaktadır.

6- Uysallar

hederaguncel-netflix-dizileri (9)

Uysallar dizisi yerli Netflix dizileri arasında 7.1 IMDb puanı ile listede yerini korur. Uysallar konusunda orta yaş bunalımını ele almıştır. Orta yaş bunalımının zorlukları ve kötü yanlarını gösteren dizi, ilgi görmüştür.

Dizide yer alan mimar orta yaş bunalımına girmiş ve punk yaşamına bürünmeye çalışır. Sorun yaşayan bu mimar durumu ailesinden gizlemeye çalışır ve her gün farklı bir hayat boyutu yaşar.

Dizinin oyuncu kadrosu arasında; Öner Erkan, Songül Öden, Umut Yeşildağ, Serkan Haldunorak, Haluk Bilginer, Nezaket Erden, İbrahim Selim, Uğur Yücel, Nilay Yeral, Durukan Ordu ve Gazanfer Ündüz yer almaktadır.

5- Masum

hederaguncel-netflix-dizileri (5)

Masum dizisi yerli Netflix dizileri arasında 8.3 IMDb puanı ile yer almaktadır. Masum dizisi sosyal medyada oldukça konuşulmuş ve gündem olmuştur. Özellikle Haluk Bilginer sahneleri sosyal medyada gündem haline gelmiş ve seyircilerin beğeni ile ilgisini toplamayı başarmıştır.

Polis ailesi emekli olduktan sonra huzurlu ve sakin bir kasaba arayışına girerler. Buldukları bu huzurlu kasabaya taşınan emekli aile yerleştikleri kasabada sırların kapılarını aralayarak cinayetleri ortaya çıkarmaya çalışırlar.

Dizinin oyuncu kadrosu arasında; Haluk Bilginer, Ali Atay, Nur Sürer, Tülin Özen, Okan Yalabık, İrem Altuğ, Serkan Keskin, Bartu Küçükçağlayan, Esra Kızıldoğan, Mehmet Özgür, Merve Ateş, Cem Zeynel Kılıç ve Defne Halman yer almaktadır.

4- Erşan Kuneri

hederaguncel-netflix-dizileri (6)

Erşan Kuneri dizisi Netflix dizileri arasında 6.7 IMDb puanı ile yerini almaktadır. Erotik filmlerin yönetmenliğini yapan Erşan Kuneri dizinin baş karakteridir. Erşan Kuneri, yönetmenlik kariyerinde erotik filmler sebebi ile namı karalanmış olduğu için farklı film türlerine yönelir.

Bu yolda başına gelenler ve yaşadıkları dizide konu alınmıştır. Erşan Kuneri sahneleri de sosyal medyada gündem olmuştur.

Dizinin oyuncu kadrosu arasında; Cem Yılmaz, Çağlar Çorumlu, Nilperi Şahinkaya, Uraz Kaygılaroğlu, Ezgi Mola, Merve Dizdar, Zafer Algöz, Can Yılmaz ve Bülent Şakrak yer almaktadır.

3- Fi

hederaguncel-netflix-dizileri (7)

Fi dizisi Netflix dizileri arasında oldukça başarılı bir konumda 7.8 IMDb puanı ile bulunmakta ve yer almaktadır. Fi öncelikle kitap hali ile gündeme çıkmış ve ilgi görmüştü. Kitabının ardından ise dizisinin çıkması ile birlikte daha fazla kesim tarafından ili görerek popüler oldu.

Çapkın bir role sahip olan psikiyatr bir dansçıya ilgi beslemeye başlar. Bu hastalıklı ve takıntılı ilgi psikiyatrın tüm kirli geçmişini ortaya çıkarır ve dizi bu sırada yaşananları konu edinir.

Dizinin oyuncu kadrosu arasında; Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Büşra Develi, Berrak Tüzünataç, Azra Kohen, Osman Konant, Özge Özpirinçci, Merve Çağıran, Hivda Zizan Alp, Tülay Günal, Yasemin Allen, Nehir Erdoğan, Armağan Oğuz, Songül Öden, Nur Fettahoğlu, Nesrin Cavadzade, Belçim Bilgin, Sezin Akbaşoğulları, Ferhan Şensoy, Hakan Atalay, Başak Köklükaya, Emir Benderlioğlu ve Şahin Ergüney yer almaktadır.

2-Zeytin Ağacı

hederaguncel-netflix-dizileri (11)

Zeytin Ağacı dizisi 6.3 IMDb puanı ile yerli Netflix dizileri listesinde yer almaktadır. Sevgi, Ada ve Leyla isminde üç kadın yaz tatili planları hakkında bazı kararlar alırlar. Fakat bu üç kadının da geçmişinde yaşamış olduğu belirli sorunlar can sıkarken bazı planları da bozar. Geçmiş ve geleceğin arasında kalan üç kadın sorunlarını çözmeye çalışırken dizi ise bu yaşananları konu alır.

Dizinin oyuncu kadrosu arasında; Murat Boz, Seda Bakan, Boncuk Yılmaz, Serkan Altunorak, Fırat Tanış, Rıza Kocaoğlu, Umut Kurt, Füsun Demirel ve Tuba Büyüküstün yer almaktadır.

1- Kuş Uçuşu

hederaguncel-netflix-dizileri (8)

Kuş Uçuşu dizisi yerli Netflix dizileri arasında 6.3 IMDb puanı ile yer almaktadır. Netflix’in iddialı dizilerinden olan Kuş Uçuşu sosyal medya platformlarında da ilgi görmüştür. Belirli sahnelerinin yayınlanması ile merakın yaygınlaştığı bu dizinin konusu ise oldukça derin ve ilginçtir.

İdealist ve geleneksel bir başarılı haberci ile genç günümüz habercisinin karşılaşması dizide konu alınır. Bu iki kadının hem yönetim hem de kuşak farkı bulunduğundan dolayı büyük bir kapışma sürer.

Dizinin oyuncu kadrosu arasında; Birce Akalay, Miray Daner, İbrahim Çelikkol, Burak Yamantürk, İrem Sak, Defne Kayalar, Muhammet Derbazlar, Tuana Gizem Uzunlar, Berkay Akdemir, Elif Kurtuaran ve Zeynep Parla yer almaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En İyi 11 Yerli Netflix Dizileri Mutlaka İzlemelisiniz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!