USD33,06
EURO36,03
JPY0,210500
RUB0,377800
GBP42,77
EURO/USD1,09
BIST11.175,06
GR. ALTIN2.546,57
BTC64.803,37

Nebati’den Kral’a Yatırım Önerisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü

Türkiye’ye yatırım yapan kazanır

Suudi Arabistan ile Türkiye arasındaki buzlar eriyor. İki ülke arasında işbirliği için sık sık ikili görüşmeler yapılıyor.

Cidde’de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Al-salam Sarayı’nda Veliaht Prens Selman ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın da katıldığı görüşmede iki ülke arasında yapılacak ekonomik işbirliği ile ilgili konular ele alındı.

Türkiye Ekonomi Modeli anlatıldı

Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkilerin ve ekonomik gelişmelerin görüşüldüğü toplantıda Türkiye Ekonomi Modeli, Salman’a tanıtıldı. Ayrıca Türkiye’de halihazırda mevcut yatırım fırsatları konusunda bilgiler verilsi.

Daha önce Haziran ayında yapılan görüşmelerde ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi konusunda anlaşmaya varılan Suudi Arabistan ile ticari faaliyetlerin hızlandırılması için mutabakata varıldı.

Suudi Arabistan Yatırım Bakan Yardımcısı Badr Al Badr da, gıda ve inşaat sektörlerinde Türkiye’nin çok güçlü ve tecrübeli olduğunu, karşılıklı yatırımın çok yakında en az 3 kat artacağını söyledi.

Turizm’de de işbirliği yapılacak

Bakan Yardımcısı Badr Al Badr, ayrıca başta turizm olmak üzere üretim, tarım alanlarında da Türkiye’ ile iş yapacaklarını ve ekonomik ilişkinin gelişeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nisan-2022’de Suudi Arabistan’a gitmiş, Veliaht Prens Selman da Haziran-2022 ayında Türkiye’ye iade-i ziyaret yapmıştı.

Her iki ziyarette de iki ülke arasındaki yatırım fırsatlarının araştırılması ve çeşitli alanlarda somut ortaklıklara dönüştürülmesi için iki ülkenin kamu ve özel sektöründeki iletişimin artırılması ele alınmıştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Nebati’den Kral’a Yatırım Önerisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!