USD31,20
EURO33,85
JPY0,207400
RUB0,342300
GBP39,50
EURO/USD1,08
BIST9.062,36
GR. ALTIN2.040,83
BTC60.196,42

Nasıl Güzel Olunur? İşte Güzelliğin 10 Sırrı!

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (1)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nasıl güzel olunur sorusu sıklıkla araştırılan sorulardandır. İşte güzelliğin ve hoş görünmenin 10 temel sırrı!

Güzel olmak kelimesini bir bütün olarak düşünmeliyiz. Bütün bir değişim veya özen ile güzel olmak ve istenilen bakımlı görünüme kavuşmak pek hala mümkün olan bir durumdur.

Aslında çok temel ve olması gereken maddeler ile istenilen görünüme kavuşulabilir. Güzel olmak yalnızca fiziksel görünüm olarak yorumlanmamalıdır.

Bu güzellik bütün bir güzellik olarak düşünülmeli ve içsel güzellik de hesaba alınmalıdır. Dışarıdaki güzellikleri görmek kolaydır fakat siz kendi güzelliğinizin farkında olmalısınız. Bu farkındalık ile beraber güzel görünmek çok kolay olacaktır.

Nasıl Güzel Olunur? Güzel Bir Kızın Yüzü Nasıl Olmalı?

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (3)

Nasıl güzel olunur kadın için sorulan sorularda verilecek cevapların bazıları bilip ama uygulayamadığınız unsurlar olabilir. Güzellik arkada derin ve güzel duygular ile ayakta duran bir kavramdır.

İç güzelliğinizi dışarıya vurduktan sonra dış güzelliğinizde de temel değişiklikler gerçekleşecektir. Kendinizin farkında olarak kendinizi güzel görmek, dışarıya daha hoş görünmek ve mutlu hissetmek mümkün olan bir durumdur. İşte güzel olmak için 10 temel sır!

1- Nasıl Güzel Olunur Yüz Bakımı

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (2)

Nasıl güzel olunur sorusuna öncelikle yüz bakımı ile başlangıç yamaktayız. Güzelliğin en temelinde yer alan dikkat edilmesi gerekilen yer yüzdür. Yüzünüzün temizliği ve bakımı o kadar önemlidir ki güzellik diye kavradığımız bütünün en önemli parçasıdır.

Dışarıdan kuracağınız iletişimlerde ilk dikkat çekecek ve temas kuracağınız yer yüzünüz olacaktır. Yüzünüzün bakımı ve temizliği güzelliğinize yüksek oranda etki edecek en temel sırdır.

Yüzün kuruması sonucu gergin bir görünüm ve çatlaklar oluşabilir. Bu oluşum elbette ki güzelliğinizi öteleyecektir. Bu sebeple yüzünüzü gün içerisinde yeterli kadar nemlendirmeyi özen gösterin.

Gün içerisinde iki kez yüz nemlendiricisi kullanmak yeterli olacaktır. Nemlendirici kullanmadan önce yüzünüzü yıkamalı, temizlemeli ve kurulamalısınız.

Daha sonrasında kullanacağınız nemlendirici doğru bir kullanım talimatı ile uygulanmış olacaktır. Yüzünüzü güne başlamadan önce sabah nemlendirebilirsiniz.

Bu nemlendirici seçimi daha hafif olmalıdır ve güne ilk atacağınız adım olmalıdır. Gün içerisinde süreceğiniz ikinci nemlendirici ise daha ağır ve yoğun olabilir. Çünkü bu krem günün yorgunluğunu atmak adına gece sürülmelidir.

Nasıl güzel olunur dendiğinde akla gelen yüz bakımı da yabana atılmamalıdır. Yüz nemlendirici düzeni haricinde yüz maskesi ve peeling uygulamalarına yer vermelisiniz. Böylece geniş çaplı bakım da uygulamış olursunuz.

2- Kişisel Bir Tarz Yaratmak

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (4)

Kişisel bir tarz oluşumu nasıl güzel olunur makyaj yapmadan gerçekleşebilir mi? Makyaj anlık oluşan bir durumdur fakat kişisel bir tarz oluşumu daha çok saç değişimi ile gerçekleşebilir.

Bu saç değişimi karakterinizi yansıtacak ve sizin siz olduğunuzu karşıdan bile belli edecek bir değişim olmalıdır. Yüzünüzü iyi tanımanız ve en doğru saç kesim şeklini tercih etmelisiniz.

Kâkül, perçem veya küt, uzun saç kesimlerinden hangi kesimlerin size daha uygun olacağına karar vermelisiniz. Yüz hatlarını öğrenmek daha doğru seçimler gerçekleştirmenize yarar sağlayacaktır.

Yuvarlak, uzun ve oval şekillerinden sizin şekliniz olan yüz biçimini seçin. Bu seçimin ardından saçınıza yeni bir tarz oluşumu için kuaföre ihtiyaç duyabilirsiniz.

Kişisel bir tarz oluşumu size uygun ve özle olan bir oluşum olmalıdır. Genel bir değişiklik yapmak istemiyorsanız saçlarınızın kırıklarını sürekli aldırmalısınız. Böylece saçınız sağlıklı uzayacak ve hoş görünecektir.

3- Vücudunun ve Proporsiyonun Kıyafetlerini Giymek

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (5)

Nasıl güzel olunur sorusunda öncelikle kendinizi tanımalısınız. Vücudunuzu tanımak, güzel olmanın bir diğer önemli unsurudur. Vücudunuzu tanıyarak doğru giyinmek belki de kendinizi iyi hissetmek için atılacak en önemli fiziksel adımlardandır.

Güzel giyinmek beğendiğiniz kıyafetleri almak değildir. Mankenin üzerinde beğendiğiniz kıyafetler ile istediğiniz görünüme ulaşamazsınız.

İstediğiniz ve ulaşımına erişmek istediğiniz görünüm siz yakışacak kıyafetler ile mümkün olacaktır. Vücudunuzun ve proporsiyonuzun dilinden anlamak boyunuza ve kilonuza uygun giyinmek sizin güzelliğinizi ortaya çıkarır.

Boy ve kilo haricinde vücut hatlarınızın ölçüsü de yine önem verilmesi, bilinmesi ve uygun kılık kıyafet edinilmesi gereken yerdir.

4- Küçük Makyaj Tekniklerine Başvurabilirsin

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (6)
Nasıl Güzel Olunur? İşte Güzelliğin 10 Sırrı!

Okulda nasıl güzel olunur sosyal hayatta nasıl güzel görünür soruları sıklıkla sorulan sorulardandır. Okul ve sosyal yaşamda güzel görünmenin en temel maddelerini ilk 3 maddede sıraladık.

Makyaj yapmak isteğe bağlı tercih edilen ve gelişen bir durumdur. Makyaj güzelliğinizin daha da belirginleşmesi ve r-ortaya çıkması için başvurulan bir yöntemdir.

Makyaj ile kendinizi iyi hissetmek ve mutlu olmak mümkünse makyaja önem verebilirsiniz. Küçük dokunuşlar ile makyaja fazla önem vermeden güzelliğinizi ortaya çıkarmak mümkündür.

Öncelikle yüzünüzde kapatmak istediğiniz noktaları belirleyerek hafif pudra bitişli bir kapatıcı uygulayabilirsiniz. Nasıl güzel olunur sorusunu cevaplandırmaktayız.

Kapattığınız yüzünüzün üzerinde allık kullanımı yüzünüzü canlandıracak bir uygulama olacaktır. Allığınızın benzer tonlarında dudağınız ve göz kapaklarınızı da renklendirerek hafif bir makyaj yapabilirsiniz.

Yüzünüzü ışıl ışıl göstermek istiyorsanız hoş bir baz kullanabilir ve aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Aydınlatıcıyı göz pınarlarınızda burnunuzda ve elmacık kemiklerinizin hizasında uygulayabilirsiniz.

Hafif makyajdan yana değilseniz ya dudağınızı ön plana çıkarın ya da gözlerinizi… Gözlerinize uygulayacağınız hoş fark ve eyeliener ile dramatik bir makyaj yapabilirsiniz. Veya gözlerinizi sade bırakarak hoş ve net bir rengi dudaklarda kullanabilirsiniz.

5- Kişisel Bakıma Özen Göstermek

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (8)

Kişisel kullanacağın bakım ve duş ürünleri kendinizi daha iyi hissettirecektir. Nasıl güzel olunur sorusuna en iyi cevabımız kişisel temizlik ve kişisel bakımınızı aksatmamaktan geçer.

Rutin haline getirdiğiniz kişisel bakım aşamaları ile daha temiz ve güzel bir görünüme ulaşırsınız. Düzenli banyo yapmak ve banyoda bakım ürünlerini kullanmak kişisel bakım bütününün başında yer alır.

Rutin haline getirdiğiniz temiz bir duş sonrasında yüzünüzü ve vücudunuzu nemlendirmeyi göz ardı etmemelisiniz.

Saçınızı her gün şampuan ile yıkamak saç derinizi hava aldırmayacak ve olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple duşta her gün vücudunuzu yıkamak ile saçınızı yıkamak aynı orantıda doğru sayılmaz.

Saçınızı haftada 2 veya 3 kere yıkamak daha sağlıklı olacaktır. Yıkama aşamasında saç uçlarına saç kremi kullanarak daha doğal ve yumuşak bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yüzde altın oran nedir sorusuna cevabı merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

6- Yeteri Kadar Su Tüketimi Gerçekleştir

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (9)

15 yaşında nasıl güzel olunur diyorsanız tüm saydıklarımızı uygulayabilirsiniz diyebiliriz. Fakat en önemlisi temiz bir yüz ve bakımlı saçlardır. Gerisinde makyaj elbette bakımlı yüzün üzerine istek dâhilinde uygulanabilir.

Güzel görünmenin sırları arasında mucizevi etkilere sahip su da yer alır. Yeteri kadar doğru bir su tüketimi hem sağlığınız hem de cildiniz açısından son derece etkili olacaktır.

Gün içerisinde 2.5 Lt su tüketimi çok mühim bir konudur. Bu miktara dikkat etmek ve rutin bir şekilde düzenli su tüketmek çok önemlidir.

Su tüketiminiz en az 2 en çok 10 bardak aralığında tutulabilir. Tükettiğiniz suyun pH derecesi ise 7.2 ile 8.5 aralığında olmalıdır.

7- El ve Ayaklara Bakım Yapmak

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (7)

Yüzünüzün görünümünün haricinde el ve ayaklarınızın, el ve ayak tırnaklarınızın bakımlı ve hoş görünmesi de bütün olan güzelliğin önemli parçalarındandır.

1 haftada nasıl güzelleşebilirim diyorsanız bakım önerilerimize hemen başlamanızı öneririz. Bu önerileri uyguladığınız takdirde uzun vadeli daha anlaşılır bir görünüm vadetsek de kısa vadede de değişen seni görmek mümkündür.

Nasıl güzel olunur sorusunun en temel cevabı arasında yer alan el ve ayaklarınızı nemlendirmelisiniz. Özellikle elleriniz soğuk havalarda çatlamaya çok müsait olacaktır.

Doğru bir nemlendirici ilerlemesi ile beraber bu çatlamaya dur demek mümkündür. Tırnaklarının bakımı için ise düzenli kesmek ve törpülemek iyi gelecektir.

Tırnaklarınızın boyunu istediğiniz gibi seçerek bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Manikür ve pedikür yaptırmanın dışında kendi yöntemlerinizi uygulayabilir iyi hissetmek adına boya sürebilirsiniz.

8- Egzersiz ve Spora Özen Göstermek

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (12)

13 yaşındayım nasıl güzel olunur diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu metotta ve bu hedefe ilerlerken fiziksel sağlığınızı korumak çok önemlidir.

Düzenli spor aktiviteleri gerçekleştirmek sizi daha dinç ve sağlıklı kılacaktır. Egzersiz yapmanın yanı sıra bir spor dalıyla ilgilenmelisiniz.

Hele ki 13 yaş gibi küçük bir yaşa sahipseniz bir spor ile ilgilenmek için daha elverişlisiniz demektir. Bu spor dalı hem size sosyal bir aktivite hem de sağlıklı bir hayat için yaşam koçu niteliğinde olacaktır.

Spor güzelliğinizi ortaya çıkarmak ve sizi vücut olarak da geliştirmek için başvurulan yöntemlerdendir. Hafta içerisinde 150 dakika egzersiz yapmak gerekli olan bir ihtiyaçtır.

Spor ve egzersizlerin haricinde ise öğünlerini düzenlemelisin. Sağlıklı beslenmek güzel görünmek için çok önemlidir. Yağsız ve taze ürünlerin tüketimini geçekleştirmelisin.

İşlenmiş ürünlerin tüketiminden kaçınmaya dikkat etmelisin. Kendinizi bu konuda fazla sıkmadan zararlı yiyeceklerden uzak durarak sağlıklı bir beslenim oluşturabilirsiniz.

9- Cömert Olmak ve İç Güzelliğini Dışa Vurmak

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (10)

Nasıl güzel olunur sorusunu cevaplandırmaktayız. Kim olduğunun fakrında ol ve bu kişiliğe sadık kak. Güzel olmak için daha havalı görünmek için sakın başka kişiliklere bürünüp taklit etme.

Sen, sen olduğun için güzelsin. Bunun farkında ol ve kişiliğine sadık kal. İnsanlar güzel görünmenin yalnızca dış görünüm ile alakalı olduğunu düşünürler ve hayatları boyunca yalnızca kişisel bakım ve güzellik sırlarına bağımlı yaşarlar.

Fakat güzellik sizin güzel hisleriniz düşünceleriniz ile bütün haline gelen bir durumdur. Cömert olmak paylaşımcı olmak ve yardımsever olmak kendinizi sevmenizi sağlayacak ve sizi güzelleştirecektir. İnsanları, hayvanları ve tüm canlılar sevmek güzelliklerin deryasıdır.

Hayat içerisinde hedeflerin neler, ilgi alanların hangi yönlerde ağırlık sunuyor? Bu soruların cevabını aramaya başla ve cevaplarının beraberinde hayatına yeni alışkanlıklar kazandır.

Nasıl güzel olunur sorusunun cevabına kendine sadık kalarak devam et. Arkadaş ortamlarında dürüstlüğün ve anlayışın ile bilin. İyi hissettiğin eylemleri, uygulamaları tespit ederek bunlara ağırlık ver.

Mutlu hissetmek güzel görünmenin en temelinde yer alır. Mükemmel ve sorunsuz olmak kimsenin harcı olan bir şey değildir. O yüzden sen kendin olmaktan kaçınma ve sonuna kadar kendin ol!

10- İçindeki Kötü Hislerden Kurtul!

hederaguncel-nasil-guzel-olunur (11)

Mutlu olmak her sevginin ve her güzelliğin kapısını açacaktır. Mutlu olmak karşındakini mutlu hissettirmeye yarayacaktır. Bu sebeple hayatta mutlu olmak ve mutlu kalmak için her şeyi yapmalısınız.

Nasıl güzel olunur sorusuna bir diğer son cevabımız kötülüklerden kurtulmak ile ilerlemektir. Öfke, nefret ve üzüntü hayatında sıklıkla yer alıyorsa derhal bu duygulardan kurtulmalısın. Bu duygular kötüyü temsil ettiğinden güzelliği bulmak ya zor olur ya da geçici…

Bu sebeple bu tarz kötü his ve duygularından kurtulmak için elinden geleni yapmalısın. Bu duyguların birini yaşadığında ya yalnız kalmakta ya da biriyle paylaşımda bulunmakta çözümü bulacaksındır. Bulacağın çözümü hayatının rutinine koymalısın.

Bu tarz duygulardan uzak durmakta zorluk çekiyorsan bir destek alabilirsin. Kendine bir gaye, amaç ve hobi bulabilir kafanı dağıtarak mutluluğun kapılarını kendine açmalısın.

Unutma mutlu olmayı öğrendiğinde güzellikle zaten peşini bırakmayacaklar. Sen mutlu ol ve güzellikleri peşi sıra yakala! Hayat kısa kuşlar uçuyor, kanatlarını kırma! Gökyüzünde görüşürüz…

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Nasıl Güzel Olunur? İşte Güzelliğin 10 Sırrı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!