USD33,00
EURO35,99
JPY0,209900
RUB0,373900
GBP42,94
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.569,09
BTC63.454,32

Mobil Film İndirme Adına Kullanabileceğiniz 6 Yöntem

mobil-film-indirme
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mobil film indirme, cep telefonlarına filmlerin indirilmesini ve çevrimdışı olarak izlenmesini sağlayan bir yöntemdir. Böylece kullanıcılar, internetin olmadığı yerlerde de film keyfi yapabilmektedir. Yazımızın devamında cep telefonlarına film indirme ile ilgili merak ettiğiniz detaylar yer almaktadır.

Mobil Film İndirme Nedir?

Mobil film indirme, internet bağlantısı olmadan da izlemek için filmleri mobil cihazlara indirme işlemidir. Bu işlem sayesinde kullanıcılar, internetin olmadığı yerlerde veya internet kotalarının yetersiz olduğu zamanlarda film izleyebilmektedir. Bu işlemin sağlamış olduğu diğer avantajlar ise şu şekildedir:

  • Mobil veri üzerinden film izlemek, kotanın / paketin hızlı şekilde bitmesine neden olmaktadır. Ancak Wifi bağlantısı üzerinden indirilen filmleri izlemek, bu türden bir olumsuzluğa neden olmamaktadır.
  • İndirilen filmlerin görüntü kalitesi çok daha yüksektir. Üstelik bu işlem, takılma ve donma olmadan, kesintisiz bir şekilde film izlemeyi sağlamaktadır.
  • İndirilen yapımlar, istenen zamanda ve yerde izlenebilmektedir.
  • Filmin ön belleğe yüklenmesini beklememek zaman tasarrufuna imkan vermektedir.
  • Mobil cihazın depolama alanının büyüklüğüne göre belli sayıda film indirilebilmekte ve kullanıcılar moral ve duygu durumlarına göre bunlar arasından seçim yapabilmektedir.
mobil-film-indirme

Mobil Film İndirme Yöntemleri

İnternet üzerinden film indirmek için kullanılacak farklı yöntemler bulunmaktadır. Ancak beklentilerin karşılanması için bunlardan uygun olanların tercih edilmesi gerekmektedir. Yaygın olarak kullanılan yöntemler ve bunlara dair detaylar aşağıda yer almaktadır.

1 – Google Play Filmler

Mobil cihazlara film indirmek için kullanılacak en güvenli yöntemler arasında yer almaktadır. Google Play Filmler uygulaması üzerinden mobil cihazlara film ve TV programları indirilebilmektedir. Buradaki filmlerin fiyatları da uygundur. Ancak film indir ücretsiz şeklindeki beklentilere yanıt vermemektedir.

2 – Amazon Prime Video

Film izlemek için bir diğer alternatif olan Amazon Prime Video, aynı zamanda indirmeye de imkan vermektedir. Kullanıcılar, mobil cihazlarından bu uygulamaya girerek diledikleri yapımı indirebilmektedir. Üstelik Amazon Prime Video, film indir ücretsiz hızlı beklentisine de yanıt vermektedir. Amazon Prime üyesi olan herkes, ücretsiz olarak film izleme ve indirme hakkına sahip olmaktadır.

3 – Netflix

Film indirmek için bir diğer popüler seçenek olan Netflix ise kaliteli yapımları ve filmleri dikkat çekmektedir. Ücretli olan bu platform, televizyon, bilgisayar ve mobil cihazlardan kullanılabilmektedir. Ayrıca izlenen filmleri indirme imkanı da bulunmaktadır.

Netflix üzerinden film indirmek için yapımın yanındaki İndir butonuna basmak yeterlidir. Bu aşamadan sonra ilgili video mobil cihaza inmektedir.

4 – Telegram

Telegram, yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu uygulama ile kullanıcılar farklı kanallara abone olmaktadır. Söz konusu kanallar arasında film indirme kanalları da bulunmaktadır. Kullanıcılar, doğru kanallar üzerinden aksiyon filmleri, korku yapımları ya da istedikleri filmleri indirmektedir.

Telegram’ı kullanarak mobil film indirme yapmak son derece kolaydır. Bedava programsız film indir işlemi için en ideal seçenek olarak dikkat çekmektedir. Kullanıcılar, indirmek istedikleri yapımın sağ alt köşesindeki indirme sembolüne basarak indirme işlemini başlatmaktadır.

mobil-film-indirme
Mobil Film İndirme

Telegram, en kolay film indirme uygulamalarından biri olarak kabul edilmektedir. Ancak buradaki kanallardan bazılarının telif hakkı olan yapımları da paylaştığını unutmamak gerekmektedir. Yasal problem yaşamamak için telif hakkı olan yapımlardan uzak durulması tavsiye edilmektedir.

5 – Advanced Download Manager (ADM)

Film ve video indirmek için kullanılan ADM, bu alandaki beklentileri yüksek seviyede karşılamaktadır. Esasında bir web tarayıcısı olan uygulama, açılan ekrandaki videoları indirmektedir. Kullanıcılar, istedikleri videoların üzerine gelerek söz konusu uygulama ile mobil cihazlarına kısa sürede indirebilmektedir.

6 – UC Browser

Film ve video indirmek isteyenlere sunulan bir diğer seçenek ise UC Browser ismindeki internet tarayıcıdır. Söz konusu tarayıcı ile internet ortamında gezilebilmektedir. Bu esnada çıkan videoların tamamı, ilgili uygulama ile indirilebilmektedir.

Mobil Film İndirmede Dikkat Edilecekler

Mobil cihazlara film indirmenin çok önemli avantajları olduğu gibi bazı riskleri de bulunmaktadır. Bu risklere maruz kalmamak için kullanıcıların bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken hususlar, aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

KonuAçıklama
Telif HakkıHer ne kadar günümüzde telif hakkında dikkat edilmese de telifli filmlerin indirilmesi suç olarak kabul edilmektedir. Yasalarla sorun yaşamamak için sadece ücretsiz filmlerin indirilmesi gerekmektedir.
HafızaFilmler, yüksek boyutlu videolar olup, cep telefonlarının depolama alanında önemli yeri kaplamaktadır. İndirmeden önce depolama alanında yeterince boşluk olduğundan emin olunması gerekmektedir.
VirüslerGüvenilir olmayan kaynaklardan indirilen filmlerde virüs ve casus yazılım bulunabilmektedir. Bunlar ise cihazlar ciddi anlamda zarar vermekte ve kişisel bilgileri tehlikeye atmaktadır.
Uyumlulukİnternet ortamındaki filmlerin formatların farklı olmaktadır. Film indir MP4 veya farklı formatlar dikkate alınmalı ve mobil uyumlu formattaki filmler indirilmelidir.
Kaliteİndirme öncesinde yapımları izlemek ve video kalitesini görmek gerekmektedir. Aksi durumda kalite konusunda hayal kırıklığı yaşanabilmektedir.
İndirme HızıKalitesiz sitelerden yapılan indirmelerin hızı yavaş olmakta ve fazla zaman almaktadır. Bu türden olumsuzluklar yaşamamak için kaliteli ve hızlı sitelerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mobil film indirme ile ilgili merak edilen hususlar ve bunlara dair detaylar aşağıda yer almaktadır.

1 – Ücretsiz Mobil Film İndirme Nasıl Yapılır?

Ücretsiz olarak mobil film indirme yapmak isteyenler için en iyi alternatiflerin başında Telegram gelmektedir. Telegram film kanalları üzerinden ücretsiz şekilde istenen yapım mobil cihaza indirilebilmektedir.

2 – Mobilden Film İndirmek Ücretli Mi?

Farklı indirme yöntemleri ve uygulamaları bulunmaktadır. Bunların bir kısmı tamamen ücretsiz iken, diğer kısmı ise ücretlidir.

3 – Cep Telefonlarına Film İndirmek İçin En Güvenli Site Hangisi?

Netflix, Amazon Prime ve Google Filmler güvenilir sitelerdir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mobil Film İndirme Adına Kullanabileceğiniz 6 Yöntem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!