USD32,56
EURO34,89
JPY0,211600
RUB0,349400
GBP40,57
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.432,63
BTC66.460,68

Akbank Mobil Şifresi Nasıl Alınır? Mobil Giriş Rehberi

Akbank mobil
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akbank mobil şifresi birçok farklı yolla alınabilmektedir. Bu işlemlerden bazıları Akbank mobil üzerinden yapılabilirken bazı işlemler banka şubelerinden de yapılabilmektedir. Mobil giriş rehberinde yapılması gereken ilk işlem banka müşteri olmaktır. Banka müşterisi olabilmek için birçok farklı yöntem vardır. Örneğin müşteriler banka şubeleri aracılığıyla veya mobil uygulama üzerinden müşteri olabilmektedir.

Akbank Mobil İndir?

Bu uygulama çeşitli internet sitesi aracılığıyla indirilebilmektedir. Android cihaza sahip kişiler bu uygulamaları Play Store üzerinden indirebilmektedir. Ayrıca İOS cihazlarda da cihaza mobil uygulama yükleme işlemi yapılabilmektedir. Mobil uygula indirilmekle birlikte ayrıca bankanın da müşterisi olunması gerekmektedir. Aksi halde uygulamaya giriş yapılamayacaktır.

Akbank mobil

Akbank Mobil Giriş Nasıl Yapılır?

İlk olarak uygulamaya giriş yapabilmek için banka müşterisi olunması gerekmektedir. Daha sonra banka müşterilerine geçici özellikte bir şifre verir. Müşteriler bu şifre ile mobil hesaplarına geçici olarak giriş sağlayabilmektedirler. Ancak bu şifrenin değiştirilmesi gerekir. Bunun nedeni güvenlik açığının ortaya çıkmasını engellemektir. Ayrıca değiştirilen şifre kimse ile paylaşılmamalıdır.

Akbank Mobil Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Bu işlemin birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. İlk olarak bankaya yeni müşteri olmuş kişiler yönünden geçici şifre ile giriş sağlanır. Daha sonra bu şifre değiştirilerek müşteriler kendi şifrelerini koyabilirler. Bir diğer yöntem ise kişinin kimlik ve kart bilgileri ile şifre alma yöntemidir. Bu şekilde şifre almak isteyen müşterilerin yanlarında kimlik ve banka kartlarını bulundurmaları gerekmektedir.

Şifre değiştirmek isteyen kişiler ya da şifresini unutan müşteriler mobil uygulama ana sayfasındaki şifremi unuttum sekmesini seçmelidir. Daha sonra bu sekme üzerinden kimlik ve banka kart bilgileri girilmeli ve onaylanmalıdır. Ayrıca bu işlemi yapacak olan müşterilerin bankada kayıtlı telefonlarını da ellerinde bulundurmaları gerekmektedir.

Akbank mobil

Akbank İnternet Bankacılığı Ne İşe Yarar?

Mobil bankacılıklar birçok kolaylığı beraberinde getirmiştir. Örneğin ilk olarak müşterilerin şubelere gitmeden birçok işlemi rahatça halletmelerini sağlar. Müşteriler hesaplarında bulunan miktar kadar işlemi dilediği gibi herhangi bir şubeye gitmeden kolaylıkla halledebilmektedir. Ayrıca müşteriler fatura ödeme, yol masrafı gibi ödemeleri de mobil uygulama üzerinden kolaylıkla halledebilmektedir.

Mobil uygulamanın en önemli işlevlerinden biri de sıra bekleme derdini ortadan kaldırmasıdır. Bu şekilde kağıt, yakıt, trafik gibi sorunlar da ortadan kalkmaktadır. Ayrıca mesai saatleri dışında da işlem yapılmasını sağlar. Bu şekilde 7/24 aktif işlem özelliği gösterir.

Akbank Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Musteri hizmetleri birçok işlemde müşterilere destek olmak amaçlı görev başında bulunurlar. Müşteriler yaşadıkları olumsuz durumlara çare bulmak amacıyla da banka müşteri hizmetleri numarasına ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca birçok banka müşteri hizmetleri 7/24 aktif görev özelliğindedir. Akbank müşteri hizmetleri numarası ise 444 25 25 ve 0850 222 25 25 numaralıdır.

Akbank mobil üzerinde yaşanan olumsuz durumları düzeltmek ve konu hakkında bilgi almak için de müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirilebilmektedir. Görüşme sonrası müşteri hizmetlerinden ne derece memnun kaldığınızı belirttiğiniz müşteri memnuniyet anketi de bulunmaktadır.

Akbank mobil

Akbank İndir Uygulama Adımları Nelerdir?

Akbank mobil uygulamasını indirmek ve kurmak için birden fazla adım bulunmaktadır. Bu adımlar sırası ile takip edilir ve kurulumlar gerçekleştirilir. Ayrıca mobil uygulama indirme adımları cihazlara göre de farklılık gösterebilmektedir. Android cihazlara mobil uygulama indirme adımları ise şu şekildedir;

  • İlk olarak Play Store arama motoruna uygulama ismi yazılmalıdır.
  • İndirme seçeneği tercih edilir ve uygulama telefona otomatik olarak indirilmelidir.
  • Daha sonra bankanın size vermiş olduğu giriş bilgileri ile uygulamaya giriş sağlanır.

Akbank Giriş Dikkat Edilmesi Gerek Unsurlar Nelerdir?

Uygulamaya giriş esnasında hatalı şifre giriş işlemleri arka arakaya yapılmamalıdır. Uygulama içerinde 3 defa hatalı şifre giriş işleminde uygulama bloke olmakta ve hesap geçici olarak erişime kapatılmaktadır. Ayrıca giriş esnasında bankaya kayıtlı telefonun da yanınızda bulunması gerekir. Bunun nedeni banka tarafından gönderilen onay kodunun süresi içinde girilmesi gerekmektedir.

Akbank mobil

Akbank Mobil Giremiyorum Hatası Nedir?

Mobil uygulama bazı durumlarda internet şebekesinden kaynaklı olarak müşterilerin uygulamaya girişlerinde sorunlara yol açabilmektedir. Bununla beraber bloke olmuş hesaplar için de aynı durum geçerlidir. Bu gibi sorunların alınması halinde en yakın şubeye veya müşteri hizmetlerine bildirimde bulunulması gerekir.

Mobil Bankacılık Kullanıcı Sayısı?

Bankacılık sisteminde önemli bir yere sahip olan mobil uygulamalar bir hayli kullanıcı sayısına sahiptir. Özellikle Pandemi dönemi ortaya çıkan ve yüz yüze görüşmelerin sıkıntılı olduğu dönemlerde kullanıcı sayısı bir hayli artış göstermiştir. Son 4 yıl kullanıcı sayısı ise şu şekildedir;

Kullanım Yılı Ortalama Kullanıcı Sayısı
20204 Milyon
20215.5 Milyon
20226 Milyon
20236.4 Milyon

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular bölümü konu hakkında en çok merak edilen soruların cevaplandığı yerdir. Bu şekilde okuyucular konu hakkında en çok merak edilen bilgilere en hızlı ve doğru şekilde ulaşabilmektedir. Akbank mobil hakkında sıkça sorulan sorulardan bazıları ise şu şekildedir.

Akbank mobil
Akbank mobil

1 – Akbank Mobil Kilitlendi Nasıl Açılabilir?

Bu gibi durumlarda müşterilerin uygulamaya daha fazla giriş yapmayı denemekten kaçınmaları söylenir. Çünkü arka arkaya yapılan hatalı girişler uygulamaya ulaşımı da daha zor hale getirebilmektedir. Bu gibi hallerde en yakın şube veya müşteri hizmetlerine ulaşılması gerekir.

2 – E-devlet Şifresi İle Giriş Yapmak Mümkün mü?

Akbank mobil uygulaması için henüz böyle bir işlem pek mümkün gözükmüyor. Bununla birlikte diğer banka mobil uygulamalarında böyle bir işleme olanak sağlanabilmektedir. Bu işlem bankadan bankaya değişim gösterebilmektedir.

3 – Şubeye Gitmeden İnternet Bankacılığı Açılabilir mı?

Online işlemler seçeneği ile bankaya gitmeden de bu sisteme erişmek mümkündür. Bunun için yapılması gerekenler ise uygulamayı indirmek ve uygulama içerisinde müşteri ol seçeneğini tercih etmektir. Bu şekilde internet bankacılığına erişim sağlanır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Akbank Mobil Şifresi Nasıl Alınır? Mobil Giriş Rehberi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!