USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.583,52

Melek Mosso Boyu Kaç? 9 Melek Mosso Şarkısı!

melek-mosso-boyu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanların güçlü seslerinden olan Melek Mosso boyu, kilosu, yaşantısı olarak oldukça merak edilmektedir. Müzik dünyasında bilinen sanatçılardan olan Melek Mosso gerek sahne adı gerek şarkılarıyla dikkat çeken bir müzisyendir.

Melek Mosso Boyu Dahil Kişisel Hayatında En Merak Edilenler Neler?

Diğer sanatçılarla yaptığı düetler, ünlü sanatçıların şarkılarını tekrardan seslendirmesi ve kendi şarkılarıyla kendinden sıkça söz ettirmektedir. Müzik kariyerinde bu denli başarılı olan şarkıcının özel yaşamı da bir hayli araştırılmaktadır. Melek Mosso boyu, Melek Mosso kimdir, okuduğu okul, nereli olduğu ve eski hali dahil birçok sorunun yanıtı sıklıkla araştırılmaktadır. 

melek-mosso-boyu

Melek Mosso Kaç Yaşında? Ne Zaman Doğmuştur?

İlk olarak Melek Mosso kaç yaşında ve doğum tarihi de en sık araştırılanlar arasındadır. Ünlü şarkıcı 11 Kasım 1988 yılında doğmuştur. Şu an 34 yaşında olan Mosso, ufak yaşlarından beri müzikle yakından ilgilenmektedir.

Melek Mosso’nun Doğum Yeri Neresi?

Şarkıcı Mosso, 11 Kasım 1988 yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. Ailesi Denizli’de yaşamaktadır. Ünlü şarkıcı da yaşamının belirli yıllarında Denizli’de yaşamıştır. Ancak Melek Mosso aslen Kayserilidir. 

Melek Mosso’nun Gerçek Adı Nedir?

Melek Mosso aslında şarkıcının sahne adıdır. Gerçek adı Melek Davarcı şeklindedir. Şarkıcı kendine İtalyanca müzik terimi olan ve gittikçe hızlanarak anlamına gelen Mosso’yu sahne adı olarak seçmiştir.

Melek Mosso Hangi Üniversiteden Mezun Olmuştur?

Şarkıcı dokuz yaşında Denizli Belediye Konservatuvarın’da bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başlayarak kariyerine ilk adımları atmıştır. Ortaokulu da Denizli Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz’de okumuştur.

melek-mosso-boyu

Lise eğitimine de Denizli’de devam etmiştir. Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesinde lise eğitimini tamamlamıştır. Şarkıcı aynı zamanda lise döneminde yan flüt çalmaya başlamıştır. Güzel Sanatlar Lisesi çıkışlı olan Mosso, üniversite de müzik üzerinden devam etmiştir. Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü bitiren sanatçı aynı zamanda bir öğretmendir.

Melek Mosso Boyu Kilo Ne Kadardır?

İnternette ya da magazinde Melek Mosso boyu ve özellikle kilosu konusunda da merak uyandırmaktadır. Bilindiği kadarıyla Melek Mosso boyu 1.63 cm’dir. Aynı zamanda Melek Mosso boyu dışında kaç kilo olarak da 50- 55 kilo arasındadır.

melek-mosso-boyu
Melek Mosso Boyu Kaç?

Melek Mosso Kaç Kilo Verdi?

Şarkıcı İnstagram hesabında paylaştığı çocukluk fotoğrafıyla kişileri şoka uğratmıştır. Şarkıcının estetik yaptırdığı iddia edilmiştir. Ancak şarkıcı sadece büyüdüğünü ifade etmiştir. Melek Mosso eski hali kişilere büyük bir şok yaratıp aynı zamanda motivasyon sağlamıştır.

Melek Mosso boyu, dış görünüşü olarak küçükken akranlarından zorbalık gördüğünü belirtmiştir. Sanatçı bu fotoğrafta ebeveynlere küçük çocukların birbirine yaptığı zorbalıkların üzücü boyutlarından da bahsetmiştir.

Melek Mosso Sevgilisi Kimdir?

Aynı zamanda Melek Mosso boyu, soyadı dışında en çok sevgilisi konusunda da merak uyandırmaktadır. Melek Mosso eşi kim, sevgilisi kim araştırmasında varılacak sonuç Serkan Sağdıç olmaktadır. Şarkıcının klibinde yer alan Serkan Sağdıç ile sevgili oldukları ortaya çıkmıştır.

Melek Mosso Gözüne Ne Oldu?

melek-mosso-boyu

Bu olay aslında şarkıcının kardeşinin yaşadığı üzücü bir olaydır. Şarkıcı verdiği bir röportajda beş yaşında Kayseri’den taşındıklarından bir süre sonra bakıcı ile birlikte yaşadıklarını dile getirmiştir. Bakıcının kardeşinin gözüne yanan bir şey döktüğünü dile getiren şarkıcı o günü hiç unutamadığını da eklemiştir.


Editör Önerisi: Hadise Kimdir? Hadise Hakkında Bilinmeyenler!


Müzik Kariyerinde Melek Mosso’nun En İyi Şarkıları Hangileri?

Melek Mosso boyu, kilosu, okuduğu okullar gibi kişisel hayatı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra kariyerinde nasıl bir süreç yaşamıştır o da incelenmektedir. Kariyerine 7 yaşında ilk bestesini yaparak başlayan Mosso o dönemden bu yana aktif şekilde müzikle ilgilenmiştir.

Melek Mosso öğrenim hayatı boyunca da korist ve solistlik yapmıştır. Eğitimini bitirdikten sonra İstanbul’a gelmiştir. İstanbul’da Kadıköy- Beşiktaş hattında müzik yapmaya devam etmiştir. Bunlarla beraber piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri de vermiştir.

 Çeşitli Müzik Yarışmalarına katılarak ödül sahibi de olmuştur. Müzisyen arkadaşları ile Zbam The Band isimli grup kurmuştur. Bu grup swing ve caz konseptli olup sahnelerde performans göstermiştir.

1 – Vursalar Ölemem

Youtube, Spotify hatta İnstagram’da bile en çok bilinen Melek Mosso şarkısıdır. Vursalar Ölemem 2019 yılında şarkıyla aynı isme sahip albümde yer almaktadır. Aslı Yıldız Tilbe’ye ait olan bu şarkıyı Melek Mosso tekrardan seslendirmiştir. Mosso, bu şarkıyla daha çok tanınmıştır. Müzik uygulamalarında oldukça yüksek dinleyici sayısına sahiptir.

2 – Yarım Kalan Sigara

Türk Rap camiasında bilinen bir rapçi olan No.1 (Can Bozok) ile yaptıkları düet şarkıdır. No.1’in Kron1k adlı 2021 çıkış tarihli albümünde yer almaktadır. Özellikle rap dinleyicileri tarafından oldukça sevilen bir düet olmuştur. İkilinin farklı tarzları bir araya gelince 67.229.609 dinleyici sayısı gibi oldukça yüksek dinleyici sayısına ulaşılmıştır. Spotify ve Youtube’da uzun süreler hitler arasında yer almıştır.

3 – Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun

2021 senesinde Youtube üzerinden gerçekleşen bir canlı yayın şarkısıdır. Melek Mosso bu şarkıyı Tan Taşçı ve Konukları albümünde seslendirmiştir. Canlı yayın şeklinde kaydedilen bu şarkı Melek Mosso’nun ses gücünü yansıtan bir şarkıdır. Aynı şekilde dinleyicileri de bu şarkıyı Melek Mosso yorumuyla dinlemekten oldukça keyif almaktadır.

4 – Doğum Günü

Doğum günü kutlamalarında kullanılan biricik şarkıdır. 2020 senesinde çıkan Melek Mosso albümünde yer alan bir şarkıdır. Çıktığı günden beri popülerliğini koruyan bu şarkı şarkıcının en çok sevilen şarkıları arasındadır. Spotify, Youtube gibi müzik uygulamalarında listelerde ilk sıralarda yer almaktadır.

5 – Tükettim

Yine 2020 senesinde çıkan Melek Mosso adlı albümde yer alan bir diğer parçadır. Bu şarkıda S4hir ile düet yapan Melek Mosso dinleyicilerine slow bir şarkı sunmuştur. Özellikle bu şarkının bir saat sürekli olarak çalmasına yönelik videolar da yapılmıştır. Şarkıcının müzik kariyerine bakıldığında bu şarkısı da en çok dinlenenler arasında bulunmaktadır.

6 – Hayatım Kaymış

Hayatım Kaymış albümüyle 2021 yılında piyasaya sunulan pop bir şarkıdır. Şarkıcı Hayatım Kaymış ile oldukça hareketli bir parçayı dinleyicileriyle buluşturmuştur. Melek Mosso’nun Spotify hesabına bakıldığında da popüler şarkı listesinde bu şarkısı da yer almaktadır. Hayatım Kaymış 43.650.230 dinleme sayısına sahiptir.

7 – Gel Desem De Gelme

Sonrası Kalır albümünde yer alan üç şarkıdan birisi Gel Desem De Gelme’dir. ARAS idol ile yapılan düet 2021 senesinde çıkmıştır. Slow- duygusal bir şarkı olan Gel Desem De Gelme, dinleyiciler tarafından sıkça dinlenmektedir.

8 – Bu İş Bitmiş

Şarkıcının en yeni şarkılarındandır. 2022 senesinde yayımlanan Bu İş Bitmiş albümü içinde bulunmaktadır. Şarkıcının müzik hesabında popülerler arasında bulunan bu şarkı 6.402.060 dinleme sayısına sahiptir. Melek Mosso şarkıları arasında en iyi olarak gösterebilecek hit bir şarkıdır.

9 – Hiç Işık Yok

No.1 (Can Bozok) ile Melek Mosso’nun en çok dinlenen düetlerindendir. No.1’in 2017 yapımlı Siyah Bayrak adlı albümünde yer alan bu parça iki şarkıcının da en çok dinlenen şarkılarındandır. Sadece Spotify uygulamasında 49.452.635 dinleyici sayısına sahiptir. Aynı şekilde diğer müzik uygulamaları ve araç radyolarında da oldukça sık dinlenmektedir. Bu düet çoğu televizyon dizisinde de kullanılmıştır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Melek Mosso Boyu Kaç? 9 Melek Mosso Şarkısı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!