USD32,85
EURO35,33
JPY0,208200
RUB0,376700
GBP41,76
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.495,85
BTC64.895,50

Hadise Kimdir? Hadise Hakkında Bilinmeyenler!

hederaguncel-hadise-kimdir (4)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hadise kimdir sorusuna hayatı, eğitimi, ilişkileri ve kişisel bilgileri ile cevap vereceğiz. İşte ünlüler dünyasında yer alan Hadise detayları!

Hadise, televizyonda görmeye alıştığımız isimlerin başında gelmektedir. Aynı şekilde oldukça çok ilgi gören konserleri ile de bilinene sanatçı son zamanlarda ilişkileri ile gündeme gelmektedir. Son zamanlarda gündemden inmeyen Hadise konserlerindeki sahne şovları ile de bilinmektedir.

Sahnede yaptığı şovlar ile izleyicilerinden hem takdir almış hem de kötü tepkilere maruz kalmıştır zaman zaman… Kadının gücünü göstermek adına yapmış olduğu birçok şarkısı ve projesi ile de bilinen Hadise’nin yaşam hikayesi çok şaşırtıcı detayları içinde bulundurmaktadır.

Hadise Kimdir? Hadise Gerçek Adı Soyadı?

hederaguncel-hadise-kimdir (7)
Hadise Kimdir? Hadise Hakkında Bilinmeyenler!

Hadise Belçika’dan gelmiş bir Türk’tür. Belçika’da doğmuş olan Hadise’nin asılları Türk’e dayanmaktadır. Gündemden inmeyen başarılı şarkıcının tam adı ise; Hadise Açıkgöz’dür. Sivas’lı bir ailenin kızı olan ve büyüen Hadise Belçika, Mol’de dünyaya geldi

2003 senesinde izlenen ve beğenilen bir yarışma olan Idool yarışmasına katılan Hadise çok başarılı bir performans gösterdi. Idool yarışmasına katılan Hadise, birinci olamadı fakat birçok kapıyı aralayarak başarıya doğru giden yolu tırmanmaya başladı.

Hadise kimdir ve soyadı nedir sorusuna Hadise Açıkgöz şeklinde cevap verebiliriz. Çoğu kişi Hadise’nin soyadını bilmemektedir, çünkü başarılı şarkıcı Hadise ismi ile sahne almaktadır. Herkesin Hadise şeklinde tanıdığı ve soyadının kullanılmadığı için soyadı merak edilen bir konu olmuştur.

Hadise Eğitim Hayatı!

Hadise ile ilgili bilinmeyen detaylardan birisi de eğitimini hangi bölümde tamamladığıdır. Okumuş olduğu bölümü duyunca hayranları olarak şaşkınlığa uğrayabilirsiniz. Hadise doğduğu yerde Belçika Provinciale Hogeschool Limburg Yüksekokulundan mezun olmuştur.

Belçika’da Ekonomi ve Çağdaş Dilleri bölümünü bitirerek mezun olan Hadise güzel ve akıcı yabancı dili ile de bilinmektedir. Hadise kariyerine 18 yaşında başladı ama ekonomi ile alakalı olmayan müzik sektöründe ismini duyurdu.

Sanatçılar dünyasında eğitim gördükleri bölüm ile yaptıkları işlerin arasındaki elzem farkı görmekteyiz. Bu fark her meslek grubundaki insanlar için söz konusu olabilmektedir Günümüzde görmüş olduğumuz bu örneklere baktığımızda okunulan bölümden bir kariyer yapıp yapılamama hakkında uzunca düşünülmelidir.

Hadise Kimdir? Hadise Kaç Yaşında?

hederaguncel-hadise-kimdir (5)

Hadise Belçika’da doğmuş ve Sivas’lı bir ailenin kızı olarak büyümüştür. Başarılı sanatçı 22 Ekim 1985 senesinde dünyaya gözlerini açtı. Şu anda 37 yaşına girmiş olan Hadise Instagram hesabından daha yeni doğum günü karelerini paylaştı.

Yaş almasına rağmen güzelleşen başarılı sanatçının yaşının 37 olduğuna inanmak ise pek mümkün değil. Hadise yalnız ses sanatçısı olarak değil sahnelerinde göstermiş olduğu dans gösterileri ile de bilinir.

Sahnede yapmış olduğu dans gösterileri ve dans şovları ile güzelliğini de göstermektedir. Türkiye’nin her yerinde konser veren ve hayranlarına müzik ziyafeti sunan Hadise Televizyon kuşağında da hayranları ile buluşmaktadır.

Hadise Kaç Kilo Boyu Kaç | Hadise Kimdir Biyografisi

hederaguncel-hadise-kimdir (6)

 

Hadise’nin tarzı ve stili de özellikle konserlerindeki kombinleri ile fazlaca gündeme gelerek konuşulmaktadır. Çoğu kesimin beğendiği stilini belirli bir kısım ise beğenmemektedir. Hadise fiziği ile de üzerine yakıştırdığı elbiseleri ile dans şovlarını adeta bezemektedir.

Hadise’nin boyu 1.65 cm ve kilosu 59 şeklindedir. Sahnede giymiş olduğu yüksek topuklu ayakkabılar ile dans gösterilerini gerçekleştiren Hadise’nin saç rengi ve saç stili hayranları tarafından çok beğenilmektedir.

Hadise kimdir boyu kilosu nedir sorularını cevapladık. Hadise’nin ailesi ise yine bir aralar gündeme gelmiş ve aile meseleleri hakkında birçok dedikodu yapılmıştı. Hadise’nin babasının ismi Hasan Açıkgöz, annesinin ise Gülnihal Açıkgöz’dür.

Hadise’nin 3 tane de kardeşi bulunmaktadır. Hadise ekibinde de yer alan kardeşleri aile şirketi şeklinde çalışmaktadır. Murat, Derya ve Hülya adlarına sahip üç kardeşi bulunan Hadise, ailesi ile vakit geçirmeyi seven birisidir. Hande Erçel kimdir yazımıza da bakabilirsiniz.

Hadise Şöhret Olma Hikâyesi Nedir?

hederaguncel-hadise-kimdir (1)

Hadise kimdir hayatı nedir sorusuna cevabı vereceğiz. Hadise Belçika’da doğmuş ve Sivaslı bir ailenin kızı olarak büyümüştür. Yine yüksekokul öğrenimini Belçika’da Provinciale Hogeschool Limburg’da tamamlamıştır.

Üniversitede Ekonomi ve Çağdaş Dilleri bölümünü bitiren Hadise Açıkgöz, ilk şöhret basamağına 18 yaşında tırmanmaya başlamıştır. Hadise’ni internette de dolaşan küçüklük hali ile katılmış olduğu bir yarışma hikâyesi vardır.

18 yaşında 2003 senesinde katılmış olduğu Idool yarışmasında başarılı bir performans gösteren Hadise jüriden ilgi ve alaka görmeyi başarmıştı. Fakat birinciliği alamamakla beraber yarışmada patlayamadı. Ancak yarışmada birinci olmamasına rağmen Hadise için ne olursa olsun şarkıcılık kariyeri başlamak üzereydi.

Yarışmadan sonra ilk albümü çıkaran Hadise, aslında birinci olamamakla beraber yarışma başarısının meyvelerini yemeye başlamıştı. Herkes tarafından ilgi gören Hadise ilk albümünü çıkarmanın sevincini yaşıyordu.

Hadise kimdir kaç yaşında sorusuna cevaben şu an 37 yaşına girmiştir diyebiliriz. Tam 19 yıl önce kariyerini yapmaya başlayan Hadise şu an çok iyi bir konumda ve pozisyonda kariyerine tam gaz devam etmektedir.

2003 senesinde aldığı teklifler üzerinde yapmaya başladığı albümü 2005 senesinde yayımlandı. Hadise’nin ilk albümünün ismi ise Sweat idi. Sweat albümünden tam 5 single çıkaran şarkıcı içlerindne bir şarkısı ile patlamıştı. İşte Sweat albümü içerisinde bulunan şarkılar;

 • Stir me Up
 • Bad Boy
 • Milk Chocolate Girl
 • Sweat
 • Ain’t No Love Lost

Albüm içerisindeki Stir Me Up şarkısı ile hem Belçika hem de Türiye’de tanınan başarılı şarkıcı kariyerinin en güzel dönemlerini yaşamaya başladı. Stir Me Up şarkısından sonra Türk basınında yer alan topluluklar Hadise ile yoğun bir ilgi içerisinde ilgilenmeye başladılar.

hederaguncel-hadise-kimdir (2)

İlgilerin arttığı Türkiye’ye gelmeye karar veren Hadise, kariyerini bir nevi Türkiye toraklarına taşıdı. 2005 senesinde yayımlamış olduğu Sweat albümünün ardından ise 2008 senesinde Türkiye’de ikinci bir albüm yayımladı.

Hadise kimdir ne iş yapar sorusuna şarkıcı kimliği ile cevap verilebilen Hadise’nin ikinci albümünde yabancı şarkılar haricinde Türkçe seslendirdiği şarkılar da bulunuyordu. Türkiye’de yoğun bir ilgi gören bu şarkıları Hadise’yi şöhret yaptı.

Türkiye’de hit olan albümde yer alan şarkısı ise hala daha ismini duyduğumuzda herkesin kulağında çınlayan “Deli Oğlan“ şarkısıydı. Hadise bu şarkısının ardından Türkiye’yi temsil edeceği daha büyük bir işin peşinden kesin adımlar ile yürüyordu.

2009 senesinde Eurovision şarkı yarışması içerisinde Türkiye’yi temsil ederek gireceği şarkısı; Düm Tek Tek idi. Düm Tek Tek Eurovision yarışmasındaki hem ses hem de dans performansı ile yüreklere taht kuran Hadise yaşamış olduğu birtakım sorunların gazabına uğradı.

Çoğu kişi ve yorumlayıcı tarafından aslında birinci olmalık bir performans sergilediği düşünülen gecede hasta olduğu için performans kaybı yaşayan Hadise yarışmada dördüncü oldu. Hadise yarışmada gösterdiği mükemmel performansı ile popülaritesini arttırdı.

Hadise kimdir nerelidir, nasıl şöhret oldu hakkındaki araştırmalar Eurovision’u izleyen birçok hayranı tarafından aratılır. Aynı sene içerisinde Kahraman ve Fat Life albümlerini de satışa sunan şarkıcı, Evlenmeliyiz şarkısı ile yine büyük sükse yakaladı.

2011 senesinde ise yeni bir albüm yapan “Aşk Kaç Beden Giyer“ şarkısını yayımladı. Albümde yer alan şarkılardan Aşk Kaç Beden Giyer, Superman ve Mesajımı Almıştır O şarkılarına ise klip çekmişti. Klipleri ile de gündemde kalan sanatçının bu albümü çok sevildi.

Hadise’nin ilk albümünün ivmesi de oldukça büyüktü. İmzalamış olduğu albüm özleşmesi sonrasında Belçika’da da büyük bir başarıyı güzel şarkıcı elde etmişti. Belçika’da Ultrapot içerisinde şarkı 19. Sıraya kadar gelen bir başarıyı yakalamıştı.

Ultrapot bünyesinde 13. Sıraya yükselen bir diğer şarkısı ise “Milk Chocolate Girl“ şarkısıdır. Başarılı şarkıcı 2007 senesinde de çok sevilen “A Good Kiss“ şarkısını yayımlamıştı. Hatta bu şarkının klip çekimleri Türkiye, İstanbul’da gerçekleşmişti.

2007 senesine kadar büyük işler başarmış olan Hadise Eurovision Türkiye temsil etme görevine seçilmeye adım adım bu şekilde yaklaştı. Hadise “Düm Tek Tek“ şarkısının tanıtımını yapma amacı ile birçok ülkeyi gezdi ve dolaştı. Bu ülkeler arasında Malta, Yunanistan, Bulgaristan ve Bosna-Hersek bulunmaktadır.

Hadise’nin bu zorlu hikâyesi büyük başarıları devamında getirdi fakat meşakkatli geçen bu yolun yorgunlukları ise yanına zarar kaldı. İşte Hadise’nin bu zamana kadar yapmış olduğu albümleri:

 • Sweat isimli albümü 2005 senesinde ilk albümü olarak yayımlandı
 • Hadise albümü 2008 senesinde yayımlandı
 • Fast Life albümü 2009 senesinde yayımlandı
 • Kahraman albümü yine aynı yılda 2009 senesinde yayımlandı
 • Aş Kaç Beden Giyer? Albümü de 2011 senesinde yayımlandı
 • Tavsiye albümü 2014 senesinde yayımlandı
 • Şampiyon albümü 2017 senesinde yayımlandı

Hadise Eşi Kaç Yaşında? Hadise’nin Özel Hayatı!

hederaguncel-hadise-kimdir (3)

Hadise kimdir ve ilişkileri hakkında detaylar nelerdir tarzı magazin araştırmaları çok yapılmaktadır. Hadise geçtiğimiz günlerde boşanmış olduğu eski eşi ile fazlaca anılıyor. Mehmet Dinçerler ile kısa bir sür evlilik hayatı yaşayan Hadise boşanma davası açarak Mehmet Dinçerler’ den boşandı.

Mehmet Dinçerler 1988 senesinde dünyaya gelmiş ve şu an 34 yaşındadır. Mehmet Dinçerler ünlü bir kahve markasının CEO’su olarak iş yapmaktadır. Hadise’nin Mehmet Dinçerler ile evliliği kısa sürmüş ve sosyal medyada da gündem olmuştu.

Ayrılık sebepleri arasında dedikodu yapılan Hadise ve Mehmet Dinçerler evliliği hakkındaki açıklamalara karşılık olarak Hadise kısa bir açıklama yapmıştı. Hadise ve Mehmet Dinçerler ayrılık sebepleri konuşmaları arasında Hadise’nin kariyerine Mehmet’in engel çıkardığı konuşuldu.

Hadise’nin zorluklar ile ilgili başardığı başarıları sonucundaki kariyerine Mehmet Dinçerler’in karıştığı günlerce konuşuldu. Hadise kimdir Hadise’nin ilişki yaşadığı ünlü isimler nelerdir? Hadise Mehmet Dinçerler’den önce Kaan Yıldırım ile ilişkisini duyurmuştu.

Kısa süren ilişki sonrasında Mehmet Dinçerler ile ilgili olaylar duyuldu. Mehmet Dinçerler’in yüzüğünü sahnede dans gösterisi içerisinde atan Hadise’nin görüntüleri sosyal medyada canlandı.

Hadise Mehmet Diçerler’den ayrıldıktan ve sahnelerinde de hareketleri ve ayrılığı ile ilgili şovlar yaptıktan sonra sevilen bir şarkısı tekrar patladı. Sıfır Tolerans şarkısı yeniden en çok dinlenenler listesine girerek zirveye tekrardan ulaştı.

Hadise Kimdir? Hadise’nin Bulunduğu Televizyon Programları!

Hadise şarkıcılık kariyerinin yanı sıra dolaylı bir şekilde Televizyon kuşağında da belirli dönemlerde yer almaktadır. TV8 kanalında yarışmalarda jürilik yapan Hadise, O Ses Türkiye’nin değişmeyen jürileri arasında yer almaktadır.

O Ses Türkiye’de Yıldız Tilbe, Ebru Gündeş, Beyaz, Murat Boz, Mustafa Sandal ve Mazhar Fuat Özkan gibi birçok ünlü isim ile beraber jürilik yaptı. Hadise aynı zamanda Acun’un kanalı olan TV8’de O ses Çocuklar ve O ses Rap’te de yer aldı.

Popstar Alaturka’da da sunucu olarak yer almış olan Hadise Acun ile hem iş hem de dostluk ilişkisine istinaden TV8 O Ses Türkiye’de her sene yer aldı. Hadise kimdir nerelidir sorusuna Belçika cevabını programlarda da bizzat cevap vermiş olan Hadise farklı bir tarza da yöneldi.

Rap müziğe olan ilgisini O Ses Türkiye’de belirten Hadise Açıkgöz, yeni yapmış odluğu şarkısı ile çok beğenildi. Murda ile düet yapan Hadise, Imdat şarkısı ile 29 Milyon izlenme aldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Hadise Kimdir? Hadise Hakkında Bilinmeyenler!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!