USD31,08
EURO33,69
JPY0,207300
RUB0,333500
GBP39,36
EURO/USD1,08
BIST9.347,17
GR. ALTIN2.025,05
BTC51.399,00

Kripto Paralar İçin Kullanılan En iyi Mobil Uygulamalar 2022

kripto-paralar
En İyi Kripto Para Uygulamaları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralar merkezi olmaması ve hemen hemen her yerde kullanılması için mobil uygulamalar yani DApp’ler geliştirilmiştir, bunları öğrenebilirsiniz.

Kripto paralar normal paralara kıyasla dijital varlık sınıfına dahil edilen finansal varlıklardır. Gelir elde etmek istediğinizde borsaların yanı sıra güvenilir DApp teknolojilerine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bazı hizmetler hem Android hem de İos için kullanılabilir olması sebebiyle çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bu uygulamaların ne olduğunu merak ediyorsanız, iste sizin hazırladığımız 2022 yılı içn kripto paralar için en iyi mobil uygulamaları…

1. Brave – Kripto Paralar için Geliştirilmiş DApp

Brave, internet gezintilerinde elde edilen çerez, veriler ve gizlilik ile ilgili bilgileri kaydetmeyen açık kaynaklı web tarayıcısıdır. Brave kullandığınızda tarayıcılarında özel olarak hazırlanmış reklam izleme ve engelleme mekanizması bulundurmaktadır. Bu özellikle reklamları engellemeyi ve aynı zamanda sitelerin davranışlarını izlemeyi sağlamaktadır.

Brave, web tarayıcısında çalışmanın yanı sıra Android, İos, Windows gibi çeşitli platformlarda çalışmaktadır. Bu tarayıcı kullandığınızda ayrıca ödüller kazanabilir, gelirinizi arttırabilirsiniz. Bu ödüller kendi cüzdanına Basic Attention Token (BAT) olarak gelmektedir.

2. Metamask – Kripto Paralar için Blockchain Cüzdanı

Metamask – Kripto Paralar için Blockchain Cüzdanı

MetaMask, kripto varlıklarınızı saklamak için kullanılan, alma ve gönderme yapabilmeniz için geliştirilen blockchain cüzdanıdır. Kripto varlık saklamanın yanında NFT, DeFI ve Web3 teknolojileri içinde kullanılabilmektedir. İstediğiniz ağları ekleyerek, Bitcoin, Ethereum, BNB gibi coinleri kolaylıkla saklayabilirsiniz.

Blockchain cüzdanını kullanmak istediğinizde kolayca Android veya ios cihazlar için yükleyebilirsiniz. Metamask mobil uygulamasını kullandığınızda ayrıca blockchain oyunları, token ticareti ve geliştiriciler için test ağı gibi özellikleri sağlamaktadır.

3. Peachfolio – Kripto paralar için DeFI Belirteç İzleme Aracı

 Peachfolio – Kripto paralar için DeFI Belirteç İzleme Aracı

Peachfolio, birden fazla cüzdan için DeFI belirteçlerini izleyerek tasarlanmış analitik bir araçtır. Dijital varlık yönetiminde portföy önemlidir ve önemli token değerlerini izlemenize olanak sağlamaktadır. Token değerlerinin yanı sıra günlük değişimler, piyasa trendleri, gerçek zaman çizelgeleri gibi DeFI platformlarında olmayan özellikleri incelemenize olanak sağlamaktadır.

Merkezi olmayan mobil uygulamalardan biri olan Peachfolio ile kullanıcıların fiyat uyarılarını, rapor ve analizlerini, sayı biçimlerini, para değişimi, ticaret noktası değişimi gibi özellikleri yakından takip etmenizi sağlar. Basit arayüzü sayesinde DApp teknolojilerini kullananlar tarafından özellikle tercih edilmektedir.

4. Rarible – Kripto Paralar İçin NFT Pazar Yeri

Rarible, oluşturulan NFT varlıklarınızı satmanızı, değiştirilmesini ve takas etmesini sağlayan dijital varlık platformlarından birisidir. Diğer bir NFT Pazar yeri olan Opensea’nin yaratıcıların sanat eserlerine teklif vermesinin yanında Rarible, gelecekteki satışları için telif ücretlerini belirleme özelliği vermektedir. Platformda sattığınız bir dijital varlık için yüzde 2,5’lık kesim ücreti alınmaktadır.

Rarible, NFT varlıklarınızı takas etmeniz için Ethereum ağını kullanmaktadır. Bu da bazı durumlar için yüksek gas ücretleri ödemeniz anlamına gelmektedir. NFT varlığı yüklediğinizde ve takas ettiğinizde ayrı olarak gas ücretleri ödersiniz. O yüzden herhangi bir satış için bütçenizi ona göre şekillendirmeniz gerekecektir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto Paralar İçin Kullanılan En iyi Mobil Uygulamalar 2022

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!