USD32,56
EURO34,71
JPY0,211100
RUB0,348700
GBP40,22
EURO/USD1,06
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.409,41
BTC66.351,12

Kredi kartı harcamalarına sınırlama geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartlarında taksitli harcamalara yönelik yeni kararlar aldı. Alınan karara göre; havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksit yapılmayacak.

Yurt dışı harcamalar sınırlandırıldı

BDDK, kredi kartlarında taksitli harcamalara yönelik yeni kararlar aldı. Havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksit yapılmayacak.

BDDK, bugün kredi kartlarında taksitli harcamalara yönelik yeni kararlar aldı. BDDK, yeni kararları yaptığı yazılı basın açıklamasıyla duyurdu. Yurt dışına ilişkin harcamalarda taksit uygulaması kaldırıldı.

BDDK’nın yazılı açıklaması şöyle:

“Finansal istikrarın güçlendirilmesine yönelik atılacak koordineli adımlar kapsamında 31 Temmuz 2023 tarihinde Kurumumuz internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulduğu üzere, sermaye yeterliliği standart oranları hesaplamasında dikkate alınan risk ağırlıklarının, ihtiyaç kredileri, bireysel kredi kartları, tüketicilere kullandırılacak binek araç edinimi amaçlı taşıt kredileri ile taşıt teminatlı krediler ve tüketiciler ile yapılacak finansal kiralama işlemleri açısından artırılmasına karar verilmiştir.

Taksit yapılamayacak

Ayrıca, kredi kartlarında uygulanan taksitlendirme süreleri kaldırıldı. Havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksit yok. Söz konusu harcamalarda taksitlendirme yapılmamasına karar verilmiştir.”

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kredi kartı harcamalarına sınırlama geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!