USD32,21
EURO34,92
JPY0,205900
RUB0,359900
GBP41,14
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.426,69
BTC68.557,37

En Ucuz İstanbul Ankara Otobüs Bileti Alma Rehberi

istanbul-ankara-otobus-bileti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Ankara otobüs bileti alırken çeşitli fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken belli başlı adımları uygulamak olmalıdır. Özellikle de otobüs biletini internetten alırken bazı platformların sunduğu fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Biz de bu rehberde sizlere en uygun fiyatlı İstanbul Ankara otobüs bileti nasıl alınır göstermek istedik.

İstanbul Ankara Otobüs Bileti Fiyatları

Sizin de bildiğiniz üzere İstanbul Ankara otobüs bileti alırken uygun fiyatlı yöntemlere başvurmak gerekiyor. Bunun nedeni de otobüslerin yüksek ücretli yollardan geçerek kente varması gösteriliyor. Elbette bu süreçte akaryakıt fiyatlarına gelen zamların etkisi de yadsınamıyor.

İstanbul Ankara otobüs bileti alırken aslında birden fazla bilet fiyatı ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni de İstanbul ya da Ankara’dan yapılan otobüs seferi sayısının bir hayli fazla olmasıdır. Dolayısıyla şu an için net bir fiyat bilgisi verebilmek mümkün değildir. Yine de bilet fiyatlarını etkileyen faktörlerden bahsederek genel bir kanıya varmak da mümkündür:

  • Otobüslerin geçiş yollarının ücretli olması
  • Akaryakıt zamları ya da indirimleri
  • Birden fazla firma arasındaki rekabet
  • Otobüs firmasının marka değeri
  • Verilen ikram ve sağlanan konfor vb gibi durumlar

Yukarıdaki bahsi geçen detayların her biri farklı fiyat politkalarının uygulanmasına neden olabiliyor. Bu yüzden de her firmanın kendi belirlemiş olduğu o seneki fiyat listesine göz atmak daha faydalı oluyor. Örneğin İstanbul Ankara otobüs bileti Kamil Koç fiyatları şeklinde bir arama yaparak güncel sonuçlara ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz firmanın internet sitesi üzerinden de güncel fiyat bilgisine kolayca ulaşabilirsiniz.

istanbul-ankara-otobus-bileti
İstanbul Ankara Otobüs Bileti

Uygun Fiyatlı Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

Başkent ile İstanbul arası için otobüs bileti alırken çoğu zaman uygun bilet kampanyalarına denk gelebilirsiniz. Bu tür bilet kampanyaları da genellikle şu platformlarda ve koşullarda piyasaya sürülmektedir:

Uygun Fiyatlı Otobüs Bileti Alma Rehberi
Biletall ya da Obilet Gibi Uygulamalar Aracılığıyla
Kasım İndirimleri Boyunca
Firmaların Sezon İndirimleriyle
Yeni Firmaların Fırsatlarıyla
Rekabet Gerektiren Durumlarda Yapılan İndirimlerle

Söz konusu İstanbul ve Ankara arası yolculuk olduğunda çok fazla sayıda seçenek sizleri bekliyor diyebiliriz. Dolayısıyla uygun fiyatlı otobüs bileti alabilmek için de tüm bu şansları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca belli başlı dönemlerde tren ve uçak biletlerine uygulanan indirim ve kampanyaları da takip edebilirsiniz.

1- Otobüs Bileti Satan Platformlar

İstanbul Ankara otobüs bileti Obilet gibi seçenekler sizlere her daim avantajlı bilet satın alma seçenekleri sunar. Ayrıca buna bir diğer örnek de İstanbul Ankara otobüs bileti Biletall uygulamasıdır. Bu iki platform da çoğu zaman indirimli bilet satışları ve çeşitli kampanyalar ile gündeme gelmektedir.

Platformlara üye girişi yaparak otobüs ya da uçak bileti satın alabiliyorsunuz. Hatta İstanbul Ankara hızlı tren bileti için de bu platformları tercih edebilirsiniz.

2- Kasım İndirimleri ile İstanbul Ankara Otobüs Bileti

İstanbul Ankara otobüs bileti Pamukkale ya da Kamil Koç gibi seçenekler Kasım ayı boyunca indirim imkanı sunabiliyor. Bu tür indirimlerde İstanbul Ankara otobüs bileti Efe Tur gibi diğer firmalar da yer alıyor. Bunun nedeni olarak da tüm dünyada uygulanan Kasım ayı indirimleri ve kampanyaları gösteriliyor. Örneğin otobüs firmalarının Kasım ayı indirim tarihine denk gelerek uygun fiyatlı bilet almanız oldukça mümkündür. Aynı durum İstanbul Ankara uçak bileti için de geçerlidir.

3- Firma Sezon İndirimleri

Uygun fiyatlı bilet alırken firmaların kendi websitelerini ya da uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Örneğin Pamukkale ya da Kamil Koç gibi firmaların sağladığı müşteri kartı imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bazı firmalar, kartlarda biriken puanlar sayesinde çoğu zaman bedava bilet imkanı da sunabilmektedir. Buna ek olarak yine yılın belli dönemlerinde firmaların websitelerinde de indirimli bilet satışları yapılmaktadır.

Özellikle de yaz sonu dönemlerde indirimli bilet bulabilme şansınız daha çoktur. Ayrıca bazı köklü otobüs firmaları, yeni yıl dönemine de kapsamlı bir indirim kampanyası uygulamayı tercih etmektedir.

4- Yeni Açılan Firmaların İndirimleri

Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi İstanbul ve Ankara hattı en yoğun otobüs seferi düzenlenen hatlardan biridir. Dolayısıyla pek çok firma, ilk önce bu hat üzerinden sefer sayısı artışına gitmektedir. Bu durumda yeni açılan otobüs firmaları da kendi rekabet anlayışları ile indirimli bilet satışı yapmayı tercih edebilir.

Yeni açılmış olan otobüs firmalarının reklamları aracılığı ile indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Buna ek olarak bilet satış platformlarına bakarak da firma seçeneklerinin tamamını görüntüleyebilirsiniz.

5- Rekabet İçin Uygulanan İndirim ve Kampanyalar

Yeni açılan otobüs firmalarının yanı sıra hali hazırda hizmet veren firmalar arası rekabet indirimleri de mevcuttur. Örneğin rakip olan iki firma, yılın birden fazla döneminde indirimli bilet satarak kar etmeyi hedefleyebilir. Bu durum hem tüm ülkede bilinen büyük firmalar hem de henüz küçük çaplı hizmet veren firmalar için geçerlidir.

istanbul-ankara-otobus-bileti

Firmaların rekabet amacıyla uyguladığı kampanyalardan haberdar olmak için de firmanın websitelerini ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yine bilet satış platformlarının uygulamaları aracılığı ile de indirimli biletlerden haberdar olabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

İstanbul Ankara otobüs bileti alırken uygulayabileceğiniz uygun fiyatlı çözümleri sizlere aktarmak istedik. Bu sayede İstanbul ve Ankara arası yolculuklarınızı normale kıyasla daha uygun fiyatlara getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra İstanbul ve Ankara arası otobüs seferleri ile ilgili merak ettiğiniz diğer sorulara da yanıt vermek isteriz:

Istanbul Ankara Otobüs Bileti Kaç Para?

İstanbul ile başkent arasındaki otobüs bileti, günümüz koşullarında 400 ila 500 TL arasında değişen bir fiyat aralığına sahiptir. Fakat vermiş olduğumuz bu rakamın gelecek ay için dahi bir garantisi yoktur. Akaryakıt ya da köprü zamları, bilet fiyatlarının artmasına neden olabilir. Koşulların daha iyi bir seviyeye gerilemesi de bilet fiyatlarına azalmasına olanak sağlayabilir. Dolayısıyla en net bilgiye ulaşmak için firmaların websitelerine göz atmanız daha faydalı olacaktır.

Esenler Ankara Otobüs Kaç Saat?

İstanbul ve Ankara arasında sefer yapan bir otobüs genellikle 6-7 saat gibi bir sürede yolda kalır. Fakat İstanbul trafiğinin de sefer süresine olan etkisini unutmamak gerekir. Bazı yoğun trafiğin olduğu durumlarda bu süre 8 saate kadar çıkabilmektedir. Söz konusu Anadolu Yakası üzerinden Ankara seferleri olduğunda ise 5-6 saatlik bir yolculuktan bahsetmek mümkündür.

Istanbul Ankara Uçuş Süresi Ne Kadar?

Şayet ki otobüs yerine farklı bir alternatif denemek istiyorsanız uçakla seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz. İstanbul ve Ankara arası uçuş süresi 45 dakika ila 1 saat arasında değişebilir. Eğer uçağın rötar durumu gelişmiş ise bu süre daha da uzayabilir. Yine de her şeyin yolunda gittiği düşünüldüğünde iki kent arası uçuş süresi ortalama 45 dakikadır.

Araba ile İstanbul Ankara Kaç Saat?

İstanbul ve Ankara arası kara yolculuğunu kendi şahsi aracınız ile de yapabilirsiniz. Bu iki kentin arası ortalama 450 km kadardır. Yani bu sürede yine genel şartlar göz önüne alındığında 5 saate tekabül edebilir. Elbette İstanbul trafiğini de ele alacak olursak bu süre 6 saate de çıkabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En Ucuz İstanbul Ankara Otobüs Bileti Alma Rehberi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!