USD32,22
EURO34,99
JPY0,207300
RUB0,356300
GBP41,09
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.509,95
BTC69.976,81

Iphone Uygulama Kilitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

iphone-uygulama-kilitleme
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Iphone uygulama kilitleme özelliği kişilerin özel hayatını kapsayan telefonların gizliliğine yönelik yapılan bir işlemdir. Özellikle çocuk sahibi olan bireylerin girilmesini istemediği mobil uygulamalara kendi onayı haricinde ulaşım engeli koymaktadır. Telefon veya tablet ile fazla iç içe olan çocukların izniniz olmadan güvensiz internet, oyun ve uygulamalardan uzak durması amaçlanır.

Android kadar özelliklere sahip olmasa da Iphone uygulama kilitleme yöntemi için bazı geçici çözümler sunulmuştur. IOS, uygulamaları tek tek kilitleyebilmek için yeterli desteğe sahip değildir. Benzer şekilde özellikle birkaç işlev gören seçenekler vardır.  Iphone geliştiricileri uygulama kilidini aktif hale getirmek için zaman sınırlayıcı koymuştur. Süreyi ayarlayabilir veya istediğinizde özelliğin aktifliği kalkabilmektedir.

Iphone Uygulama Kilitleme Ücretsiz Olarak Hangi Şekilde Aktif Hale Gelir?

iphone-uygulama-kilitleme
Iphone Uygulama Kilitleme

Özel elektronik eşyalar kullanıma her an açık ürünlerdir. Ortak kullanım alanına sahip olduğu kadar şahsi bilgilerin gizliliği de göz önünde bulundurulmaktadır. Her işletim sistemi ve markanın farklı şekilde kilitleme veya korunma yöntemi vardır. Dünyanın vazgeçilmez markalarından olan Iphone uygulama kilitleme yöntemi ile girilmesini istemediğiniz uygulamalara kısıtlama getirmektedir.

Birden fazla şekilde Iphone uygulama kilitleme işlemini anlatılan şekline uyarak açık hale getirebilirsiniz. Bu sayede istemediğiniz girişler yapıldığında şifre ekranıyla karşılanmakta ve uygulamaya giriş yapılamamaktadır. Şifre ya da belirlediğiniz giriş şekli olmaksızın sizden başka kimse giriş yapamayacaktır. Uygulama kilitlemek için istenilen seçenekler aynı sonucu verecektir.

1 – Iphone Uygulamaya Özgü Parola Nasıl Konulur?

En basit ve güvenilir Iphone uygulama şifreleme yöntemlerinden biri aygıtınıza parola oluşturmaktır. Kişiye ait olan parola sayesinde girişler kısıtlanmaktadır. Yapmanız gerekenler özellikle basit şekilde anlatılmıştır. Öncelikle telefondan ayarlara giriniz. Daha sonra karşınıza menüde ekran süresi seçeneği çıkacaktır. Ekran süresine tıklayarak ekran süresi parolasını kullana giriniz. Bu menü içerisinde uygulama sınırı seçeneği görüntülenecektir.

Uygulama sınırı seçeneğine giriş yapıldığında sınır ekle bölümünden parola girilmelidir. Sonra önünüze bir pencere çıkmaktadır. Bu pencereden Iphone uygulama kilitleme aktif hale getirmek istediğiniz uygulama ismini yazılmalıdır. Sürenin ayarlanacağı sayaç aktif olmaktadır. Sayacı uygulamayı ne kadar kullanacaksanız o sürede ayarlayın. Süre geçtiğinde uyarı verir veya tekrar parola ister.

Iphone X başta olmak üzere nerdeyse tüm modellerde bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

iphone-uygulama-kilitleme

2 – Iphone Uygulama Kilitleme Yöntemiyle Iphone Galeri Şifreleme Nasıl Yapılır?

Önceki paragraflarda belirtilen işlem sonrası galeri kilitlenmedi ise tekrar ayarlara giriniz. Yukarıda belirtildiği gibi Ekran süresine ardından Uygulama sınırı ve sınır ekle bölümünden istediğiniz uygulamayı seçerek süre ayarlayınız. Uygulama sınırı altında yer alan “Her zaman izin verilen” seçeneğine dokunun. Açılan menü içerisinde Iphone App kilitleme yapacağınız uygulamayı çıkarıp tekrar deneyiniz.

3 – Iphone Uygulamaya Face ID Koyma İşlemi Nasıl Yapılır?

Face ID güvenli bir şekilde Iphone kilidi açmak oyun veya uygulamalara girmek, ödemeler yapmak için kullanılan bir yöntemdir. Aktif hale gelmesi için şifre konulması gerekmektedir. Iphone uygulama kilitleme için ilk kez parola oluşturabilirsiniz. İlk önce ayarlara girilmelidir. Face ID veya parola seçeneği, “Face ID’yi ayarla” ile sıradaki işlemlere geçilmelidir.

Uygulamanın sizi tanıması için Face ID veya paroladan “Farklı bir görünüş ayarla” sekmesine giriniz. Fiziksel sınırlamalara yönelik “Erişilebilirlik” seçeneğine de tıklayabilirsiniz. Yüz tanımanın gerçekleştirileceğinde baş hareketlerini farklı şekilde yapmaya gerek yoktur. Sadece nasıl baktığınız ve kayıt altına aldığı önemlidir. Iphone 11 uygulamalara Face ID koyma işlemi de aynı şekilde yapılmaktadır.

iphone-uygulama-kilitleme

Face ID uygulaması görme engelli veya görüşü az olan kişiler için de farklı bir Iphone uygulama kilitleme kolaylığı sunmaktadır. Sadece gözleriniz açık olduğu takdirde yüz tanımasının yapılmasını istemiyorsanız tekrar ayarlar veya erişilebilirlik seçeneğine giriniz. Face ID’nin “Dikkat gereksin” adlı seçeneğini kapatınız. İlk ayarlarda VoiceOver açık olursa otomatik kapalı olacaktır.

4 – Iphone Uygulamaya Parmak İzi Koyma İşlemi Nasıl Yapılır?

Uygulamaya özgü parola oluşturmanın ilk adımı Touch ID’yi ayarlamaktır. Alınan parola ile uygulama içi şifreleme yapıp, alışveriş ve satın almalar güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. İlk kez ayar yapılırken parmak izi özelliğini aktif hale getirmediyseniz Ayarlar – Touch ID ve parola bölümüne giriniz. Burada istediğiniz birden fazla parmak izi örneği verebilirsiniz.

Touch ID’yi Iphone uygulama kilitleme için kullanacaksanız appleid.apple.com sayfasından giriş yapınız. Giriş yapma ve güvenlik kısmında “Uygulamalara özgü parolalar” seçeneğine dokunun. Parolayı oluşturup ekle düğmesine basınız. Uygulamaya ait parolayı uygulamanın parola alanına girip yapıştırınız.

Uzun süre kullandınız ve kaldırmayı düşünüyorsunuz. Touch ID şifresini Iphone uygulama kilitleme üzerinden devre dışı hale getirmek istiyorsunuz. Yapılan işlem gayet net ve kolaydır. Öncelikle aktif hale getirdiğiniz adrese giriniz. Kurulum sırasındaki ayni yönergeleri takip ediniz. Silmek istediğiniz parolanın yanında yer alan kaldır düğmesini tıklayınız. İsterseniz tümünü de iptal edebilirsiniz.

iphone-uygulama-kilitleme

Iphone Uygulama Şifreleme Programı ve Programları Nelerdir?

Iphone App kilitleme için parmak izi, yüz tanıma ve şifreleme gibi tedbirlerden farklı yöntemler de bulunmaktadır. Şifreleme ve güvenlik konusunda ekstra korunma içeren birçok programlar mobil uygulama üzerinde paylaşılmıştır. Bu uygulamalar şifreleme ve parmak iziyle güvence altında tutulmaktadır.

1 – Locker – Photo Vault

Iphone verilerinizi tamamen güvence altına alan güvenilir bir mobil uygulamadır. İstenilen uygulamanın kilitlenmesine ve sizin bilginiz olmadan girilmesine engel olmaktadır. Telefonunuzdaki her veri şifre ve parmak izi ile güvence altına alınmaktadır. Ücretsiz bir Iphone uygulama kilitleme uygulamasıdır. Kurulumu basittir. İstenildiği takdirde güvenle devre dışı bırakılmaktadır.

2 – Password Manager

iphone-uygulama-kilitleme

Dünya üzerinde 10 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip en iyi mobil uygulamalardan bir tanesidir. İleri teknolojiye dayanan özel bir ultra güvenli şifreleme sistemiyle verilerinizin sadece size özel olmasını sağlamaktadır. Veri yedekleme özelliği bulunan Password Manager bu özelliği sayesinde de kullanıcılarını etkilemiştir. Iphone uygulama kilitleme işlemini mobil App sayesinde güvenle yapabilirsiniz.

3 – AppLock

Güvenlik düzeyini farklı sınırlarda yaşamak isteyenlere hizmet sunan AppLock, mobil uygulamalar arasında adını duyurmaktadır. Genel olarak uygulama ücretsiz değildir. Fakat sadece Iphone uygulama kilitleme işlemi için kullanıldığı zaman ücret talep etmemektedir. Diğer özelliklerinden tamamen yararlanmak için yıllık cüzi bir miktar ödeme yapın.

Uygulamaya erişim için Google Play üzerinden uygulama indirilmelidir. Açıldığı sırada şifre belirlenmelidir. Daha sonra ana ekran üzerinden şifre koymak istediğiniz uygulamayı seçiniz ve kilit simgesine dokunun. Böylelikle Iphone App kilitleme işlemi gerçekleştirilmiştir. Gizlilik politikası nedeniyle şifreler sadece kişinin bilgisi altındadır, ikinci üçüncü taraf ile kesinlikle paylaşılmamaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Iphone Uygulama Kilitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!