USD32,79
EURO35,24
JPY0,207400
RUB0,375900
GBP41,74
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.487,09
BTC65.065,46

Iphone 14 Ailesini İnceledik! Iphone 14 Pro Özellikleri!

hederaguncel-iphone-14-ailesini-inceledik-iphone-14-pro-ozellikleri (6)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Iphone 14 özellikleri ve sağlamış olduğu yenilikleri ile dünya üzerine yayılmıştır. İşte Iphone ailesinin 14 modelinde kullanıcılarına sunmuş olduğu özellikler!

Iphone telefon markaları arasında en çok satış yapan markalardandır. Modelleri ile her serisinde farklılığı yakalamayı çalışan Iphone, yeni 14 modeli ile Dünya üzerinde büyük bir heyecan yarattı. Iphone kullanıcıları veya Iphone telefona geçecek kullanıcılar 14 Pro Max’ın özelliklerini araştırmaktadırlar.

Iphone telefon model incelmelerinde karşılaşılan bezer durumlar acaba 14 modelinde de var mı? Iphone ilk izlenimleri hala daha devam etmektedir. Türkiye üzerinden de Iphone ailesinin ürettiği model 14 Pro Max için ilgi sürmektedir.

Iphone 14 Pro Max

hederaguncel-iphone-14-ailesini-inceledik-iphone-14-pro-ozellikleri (3)

Apple 7 eylül tarihinde bilindiği üzere Far Out isimli bir etkinlik düzenlemiş ve gerçekleştirmişti. Bu etkinlik sırasında Iphone 14 ailesi tanıtılmıştı ve küçük bir ön izleme gerçekleştirilmişti. Pro kutu açılımına baktığımızda oldukça hoş ve estetik bir tasarım ile karşı karşıya kalmaktayız.

14 pro cihazının arkasında üçlü bir kamera sistemi kullanılmış ve oluşturulan kamera çerçevesi kare olarak tasarlanmıştır. Bakıldığında çok şık ve zarif hatlarının olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Yine arkasındaki Apple amblemi telefonun ortasına koyulacak şekilde hizalanmış ve tasarlama tamamlanmıştır.

Iphone kullanıcılarının çoğu diğer telefonlara göre Apple’ın daha estetik ve spesifik tasarım tarzını sevmektedir. Çoğu kullanıcısı sadece tasarımını baz alarak bile alışveriş yapıyor diyebiliriz. Fakat Apple çıkartmış olduğu Iphone telefonlar ile tasarımın arka planındaki özellikleri ve donanımıyla da farkını ortaya her zaman koymaktadır. Hayat kurtaran 7 mobil uygulama tarzı uygulamalara da bakabilirsiniz.

Iphone 14 Pro Max Özellikleri

hederaguncel-iphone-14-ailesini-inceledik-iphone-14-pro-ozellikleri (2)
Iphone 14 Ailesini İnceledik! Iphone 14 Pro Özellikleri!

Iphone 14 Pro Max teknik özellikleri ile neredeyse her kesime hitap edebilmektedir. Tasarımının yanı sıra sunmuş olduğu teknik özellikler de kullanıcıları çekmeyi başarmaktadır.

  • Iphone telefonun 14 ailesindeki mevcut bulunan renkler; gümüş, altın (gold), uzay siyahı ve derin mor şeklindedir. En çok dikkat çeken ve talep gören renklerden birisi uzay siyahıdır. Derin mor ve diğer renklerde epey bir ilgiyi görmektedir. Telefonun sağlamlığı ise çelik paslanmaz tasarımı ile kullanıcıları güvenilir bir kullanıma sürükler. Ceramic ön yüzeyi ve mat, dokulu camı ile de Iphone yine tasarımını konuşturmuştur.
  • 160,7 cm uzunluğu ve 240 gram ağırlığı ile 14 Pro Max, 7,85 mm derinlik ile 77,6 cm genişlik sunar.
  • Ekranının sunmuş olduğu özellikler arasında ise; 6.7 inç ekranı, tipik kontrast oranı, parmak izine karşı dayanaklı, HDR ekran, 460 ppi yoğunluk ile 2796*1290 piksel çözünürlüğe sahiptir.
  • Iphone 14 Pro Max yuvarlatılmış bir ekran tasarımı ile sizlerin kullanımına geçmektedir. Standart bir dikdörtgen kalıbın içinde yuvarlak köşlere ile tasarlanmış Pro, tasarımı ile bütün eksiklerini kapatmıştır.
  • 48 mp kamerası ile yedi bileşenli lens görünümünü sağlar. Açık ekran özelliği ile yine memnun kılan bu tasarım, 2000 nit parlaklığa açık ve güneşli havada ulaşabilmektedir. Böylece birçok telefonda yaşanan sorun burada en aza indirgenmiştir.
  • 14 Pro Max’ın depolama alanı ise 128 GB, 256 GB, 512 GB ile 1 TB şeklindedir.
  • Pro Max telefon kamera konusunda oldukça iddialı bir şekild eiyasaya giriş yaparken arkasında bulunan üç kamerası da çok iyi çözünürlük sunuyor. 48 mp ana kamerası, 1.8 diyafram açıklığındadır. Diğer kameralar ise 12 mp 2.8 diyafram ile 12 mp 2.2 diyafram açıklığına sahiptir.
  • Kablosuz hızlı şarj özelliğini de aile içerisinde bulunduran Iphone bu yönüyle de fazlaca dikkat çekmektedir.
  • Eşsiz tasarımı ve birçok sağlamış olduğu teknik özellik sağlayan 14 Pro Max şarjı ne kadar dayanıyor? Bu soruya cevaben, 2,5 gün boyunca telefonun şarjının dayanabildiğini söyleyebilmekteyiz.

Iphone 14 Max Detayları!

hederaguncel-iphone-14-ailesini-inceledik-iphone-14-pro-ozellikleri (7)

Iphone 14 Pro Max, kutu açılımında zarif ve tam ekran boyutu ile bizleri karşılıyor. Bir önceki seri ile tasarımın fazla değişmediğini söyelemke mümkün. Kutunun içinde telefon haricinde bir de belge zarfı bulunmaktadır.

Şarj adaptörü içinse ayrı bir ücret gerekiyor. Iphone’un tavsiye etmiş olduğu adaptörleri kullanmak elbette ki daha doğru ve uyumlu olacaktır. Apple’ın hızlı şarj özelliğinden yararlanmak için en önemli konu adaptör seçimidir.

Dynamic Island özelliği ise ikinci dikkat çeken bir detaydır. Bu özellik görsel açıdan bakıldığında oldukça hoş ve estetik bir görüntüyü bizlere sunuyor. Açık ekran özelliği ise yine dikkat çeken ve ilgi gören özelliklerindendir.

Açık ekran özelliğinde aklınıza ilk gelen endişe pil seviyesine gelebilecek zararlar olabilir. Fakat bu özelliğin pil ömrüne herhangi bir zararı söz konusu değildir. Kamera sistemi ise bir eski modele göre yenilenmiş ve gelişmiş şekliyle hizmete sunulmaktadır.

Iphone 13 ile 14 kameraları aynı görseli çektiklerinde aradaki fark detaylı incelendiğinde anlaşılabilir olmaktadır. Iphone 14 Pro Max kamerası ile çekilen görüntü daha canlı renklere sahip, daha parlak bir görünüme sahip olmaktadır. Sinematik kamera mdunda 4K çekim fırsatını da 14 Pro Max yine sunmaktadır.

Iphone 14 Pro Max Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

hederaguncel-iphone-14-ailesini-inceledik-iphone-14-pro-ozellikleri (4)

Iphone ailesinin yeni sunmuş olduğu 14 Pro Max modeli oldukça tutulan ve rağbet gören bir ürün olmuştur. Herkesin almak isteyeceği bu ürüne ulaşmak ise şu anda bazı zorlukları oluşturuyor.

Türkiye’de de aynı ilgi ve merakı gören bu telefona ulaşmak isteyenler Türkiye’ye geldi mi veya ne zaman gelecek sorularını araştırıyorlar.

Eşsiz tasarımı ile 14 Pro Max adeta tüm hayalleri bir telefona sığdırmış durumdadır. Fakat Iphone 13 ile 14 kıyaslandığında arada uçurum farkı da kesinlikle bulunmamaktadır. Çok büyük farkları oluşturmayan 14 modeli elbette 13 ile aynı değildir.

Fakat ortada fazla bir fark da özellikle tasarım için söz konusu değildir. Ama tabi ki Apple’ın her cihazında olduğu gibi bir üst seri daha farklı güncellemeler ve yenilikleri kullanıcılarına sunmaktadır.

Peki, Iphone en son modeli olan 14 Pro Max cihazını Türkiye’de ne zaman satışa sunacak? Çoğu kişinin aradığı hatta beklemiş olduğu haber kesinlikle bu yöndedir. Türkiye’ye geleceği ve satışa sunulacağı tarih ise 23 Eylül Cuma günü olarak duyurulmuştur. Türkiye üzerinden Iphone’un en son modeli 14 Pro Max cihazını almak isteyenler az bir süre sonra artık isteklerine kavuşabilecekler.

Iphone 14 Pro Max Fiyat?

hederaguncel-iphone-14-ailesini-inceledik-iphone-14-pro-ozellikleri (1)

Iphone telefon dünyasında büyük bir yere sahip olan bir markadır. Akıllı telefonların hayatımıza bu denli dahil olduğu dönemlerde herkesin favori haline gelmiş olduğu bir telefon markası ve mdoeli bulunmaktadır. Tüm telefon amrkaları devamlı yeni model ve sürümler çıkarmaktadır.

Iphone markası da aynı şekilde bu model sürümünü devam ettirmektedir. Iphone 13 piyasaya sürüldüğü dönemde çok büyük bir ilgi görmüştü. Aynı ilgi 14 ro Max içinde geçerli ve kullanıcılar dünyanın her yerinde satışa sunulması için heyecanlı bir bekleyiş içerisindeler.

Iphone’un yeni tasarlamış olduğu 14 Pro Max farklı özellikleri ile yine tanıtım gününden itibaren herkes üzerinde heyecan oluşturmuştu. 14 Pro Max kullanmak isteyen kişilerin aklında ise teknik özellikler ve tasarımından sonra fiyat yönündedir.

Iphone ürünlerini yüksek rakamlardan oluşturduğu fiyatlardan sunmaktadır. Fakat bu fiyatlandırma sunulan özellikler ve tasraımı göz önünde buludnurulduğunda doğru karşılanmakta ve talebi azaltmamkatadır.

Iphone’nun yeni çıkardığı 14 Pro Max fiyatı ise merak konusudur. İşte 14 Pro Max fiyatı Apple tarafından 43.99 TL olarak belirlendi ve satışa sunuldu. 14 Pro Max için hazırlanan bu fiyatlandırma ABD’de ise 1099$ şeklinde oluşturulmuş ve satışa bu şekilde sunulmuştur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Iphone 14 Ailesini İnceledik! Iphone 14 Pro Özellikleri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!