USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC64.733,12

İnstagramda Fenomen Olma Yolları Nelerdir?

instagramda-fenomen-olma
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnstagramda fenomen olma son zamanlarda ilginin yoğunlaştığı bir iş alanıdır. Henüz yeni yeni iş dalı olarak bulunan sosyal medyada fenomen olma ve para kazanma da merak edilmektedir. Basit gibi gözüken bu alan içinde bir sürü önemli adımları içerir. Başarılı adımlarla İnstagramda fenomen olma mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey süreklilik ve kalitedir.

İnstagramda Fenomen Olma Süreci Nasıldır?

Sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram, ,internet üzerinden fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır. Uzun yıllardır en sık kullanılan uygulamalardan olan İnstagramda fenomen olma ise henüz yeni bir kavramdır. Bundan dolayı da nasıl İnstagram fenomeni olunduğu, fenomen olmak için yapılması gerekenler de merak edilmektedir.

İnstagramda fenomen olma yani diğer tabirle influencer olmak çok sayıda etkileşime ve takipçiye eş değerdir. İnstagram fenomenleri takipçilerine ilgi çekici içerikler sunar. Bu içeriklerin yanında viral reklamlar yaparak ürün tanıtımını sağlarlar. Bu tanıtımlar ve içeriklerle ürün ya da hizmet pazarlamasına etki yaparlar. İnstagramda fenomen olma adımları ise şu şekildedir:

1 – İçerik Konusu Belirleme

instagramda-fenomen-olma
Instagramda Fenomen Olma

İnstagramda fenomen olma yolunda öncelikli adım içerik konusu belirlemedir. Sayısız konu üzerine içerik sunabileceğiniz İnstagramda tek bir özel konu seçilmesi gerekir. Bu sayede fark ortaya koyulacaktır. Dikkat çekici içerik planlaması aşamasına geçişte de konu belirleme önemlidir. İnstagramda neler paylaşılmak isteniyor, İnstagramda fenomen olma yolunda kolaylık sağlayacak içerikler nedir bunlar belirlenmelidir.

2 – Uygun Bir Hesap/ Marka Adı Oluşturma

İnstagram fenomenleri genellikle isimleriyle tanınır. Kullandığı isimlerle akılda kalıcı olurlar. Kullanıcı adı karışık olan kişiler İnstagramda kolayca fenomen olamıyor. Akılda kalıcılık açısından sıkıntı yaşayan bu kişiler ne kadar kaliteli içerik üretse de bir noktada unutulup gidiyor. Bu noktada da bir fenomenin en belirgin özelliğinin ismi olduğu anlaşılmaktadır.

İsim seçilirken oldukça özenli davranılmalıdır. Yıllar sonra bile tanınan, hatırlanan isimler oluşturulmalıdır. Sosyal medyanın her gün kendini yenilemesi ve birçok kişinin bu alana yönelmesiyle hesap adları oldukça belirleyici olmuştur. İnstagramda fenomen olma için isim oldukça önemlidir.

3 – İçerik Planlaması

İnstagram sosyal medya fenomeni olmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus içerik yönüdür. İnstagramda fenomen olma isteğiniz varsa mutlaka ilgi çeken, meraklandırıcı içerikler sunmanız şarttır. Fenomen olmak için fikirler üretip, bu fikirleri değerlendirmeniz gerekir.

instagramda-fenomen-olma

İçerik planlaması yapılmadığında takipçi artışı olmayacaktır. Hesaba uygun olmayan içerikler sunulduğu takdirde de takipçi artışı yaşanmayacaktır. Takipçi artışı, fenomenlikte en önemli unsurlardandır. Bundan dolayı dikkat çekici içerikler paylaşılmalı gerektiğinde etkileşim için metinler üretilmeli.

4 – Özgün ve Kaliteli İçerik Paylaşılması

Kurgu çalışmaları da içeriklerle bağlantılıdır. İyi fotoğraf çekimleri, video kurguları son derece dikkat çekici olacaktır. Bunları kaliteli ve planlı sunmak da İnstagramda fenomen olma yolunda büyük adımlardır. Fotoğraf ve video üzerine kurulan bu platformda, fotoğraf bilgisi ve kurgulama yöntemleri bilmek önemlidir. Gerekirse profesyonel yardım bile alınalabilecek bir adımdır. Profesyonellerle çalışmak rakipleriniz arasında ön plana çıkan İnstagram fenomeni olma şansını yaratmaktadır.

5 – Hedef Kitle Analizi

Hedef kitlenin analiz edilmesi de İnstagramda fenomen olma için önemlidir. Hitap edilen kitlenin yaş aralığına, cinsiyetlerine, ilgilendikleri alanlara dikkat edilmelidir. İçeriklerinizi yayımladığınızda istediğiniz şekilde hedef kitlenize ulaşabiliyor musunuz, bunun analizini yapmak ilerleme açısından belirleyicidir.

6 – Takipçi Analizi ve Etkileşimi

Belirli sayıda takipçiye ulaştınız. İçerikleriniz güzel dönütler alıyor ve hesabınız beğenildiyse sakin olun. Çünkü bilmelisiniz ki iş burada da bitmiyor. Hesabınıza çektiğiniz takipçilerinizin de analizi gereklidir. Takipçilerden alınacak yanıtlar, görüşler daha büyük kitlelere ulaşmak için gereklidir.

instagramda-fenomen-olma

Onlarla etkileşim halinde kalmanız da hem kalıcılığınızı hem de samimiyetinizi arttırır. Takipçilerinizin önerilerini, uyarılarını dikkate aldığınızda diğer kişilere ulaşma fırsatınız artar. Özellikle Instagram keşfete düşme ipuçlarına dikkat edilmelidir. Sonuçta takipçileriniz için içerik üretiyorsanız onların fikirlerini almak da İnstagramda fenomen olma yolunda önemlidir.

Fenomen Olmak İçin Kaç Takipçi Lazım?

Fenomen olmak için belirli bir takipçi sayısı gereklidir. Sosyal medya fenomenleri mikro influencer veya makro influencer olarak kategoriye ayrılmaktadır. Bu ayrım pazar alanında önemlidir. Ancak fenomen olmak için yüksek sayıda takipçiniz olmasına gerek yoktur. Hatta takipçi sayısı az olan fenomenler daha mütevazi bulunmaktadır.

İnstagramda Kaç Bin Takipçi Sonrası Reklam Alınır?

İnstagram fenomen olma içerisinde reklamları ve iş birliğini de içerir. Özellikle İnstagram fenomenleri gelen reklamlardan ve yapılan iş birliklerinden daha fazla gelir elde eder. Ancak İnstagram bu konuda fenomenleri sınırlandırmıştır.

Fenomen Nasıl Para Kazanır?

instagramda-fenomen-olma

Reklam almak için belirli bir takipçi sayısı yoktur. Bu durum reklam verenin kiminle çalışmak istediğine bağlıdır. Örnek olarak 50 takipçili bir fenomen de 100 bin takipçili bir fenomen de alabilmektedir. İş birliği veya koleksiyon linkleri için takipçi sayısının en az 10 bin olması gerekir. İnstagram storylerinde link paylaşımı için 10 bin takipçi sayısı şarttır.

İnstagramda Fenomen Olma İçin İnstagramda Takipçi Nasıl Kazanılır?

Özellikle gelir elde edilen iş birliği veya linkler için takipçi kazanma gerekir. Bunun için İnstagram fenomen olma hilesi gibi asla doğruluğu olmayan yöntemlerden uzak durulmalıdır. Hileyle veya satın alınarak elde edilen takipçiler İnstagramda fenomen olma yolunda başarı sağlamayacaktır.

İnstagramda takipçi kazanmak için öncelikle süreklilik ve yenilik şarttır. Profil tanıtımı, analizler ve içeriklerle oldukça fazla sayıda takipçiye ulaşılmaktadır. İnstagram algoritmasının değişikliğine göre hazırlanan içeriklerle takipçi sayısı sıçrayışı yaşanmaktadır. Takipçi kazanmada en önemli şey düzenli ve sürekli içerik sunulmasıdır. Bunlara dikkat edildiğinde doğal yoldan takipçi kazanılacaktır.

Diğer Platformlarda Sosyal Medya Fenomeni Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Daha fazla artan sosyal medya uygulamaları fenomen olma fırsatını büyük oranda arttırmıştır. İnstagram dışında fenomen olunabilecek birçok uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar tek bir türde hizmet verebilir. Bazılarıysa hem video hem fotoğraf türüne izin verebilir.

instagramda-fenomen-olma

Tiktok’ta Nasıl Fenomen Olunur?

Son zamanlarda daha sık gündeme gelen Tiktok’ta da fenomen olunabiliyor. Tiktok algoritması diğer uygulamalardan çok daha farklıdır. Bu uygulama doğru şekilde kullanıldığında büyük çapta işler yapılabilir.

Uygulamalar arasındaki yapılar farklıdır ancak İnstagram fenomen olma adımları Tiktok uygulamasına da uyarlanabilir. Tiktok’ta fenomen olmak için de öncelikle profil önemlidir. Profilin ardından, içerik sıklığı ve kaliteli içerik sunulması gelir. Kaliteli içerikler her uygulamada ön plandadır. Etkileşim sağlamak adına yapılacak faaliyetlerle aynı zamanda kolayca Tiktok’ta fenomen olunabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İnstagramda Fenomen Olma Yolları Nelerdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!