USD33,08
EURO36,14
JPY0,211800
RUB0,375600
GBP42,96
EURO/USD1,09
BIST11.139,46
GR. ALTIN2.597,76
BTC63.528,03

İnstagram Keşfete Düşme İçin 5 Özel İpucu!

featured
instagram-kesfet
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnstagram keşfete düşme kişisel hesap ve satıcı profllerin hedeflediği bir durumdur. Özellikle daha fazla görüntüleme almak adına İnstagram keşfete düşme araştırmaları yapılmaktadır. Şayet görüntüleme kadar takipçi arttırmak da istiyorsanız İnstagram keşfete düşme konusunda çaba harcamalısınız.

Günümüzde sosyal medya platformları birçok kişinin vazgeçilmez olan internet araçları arasında yer almaktadır. Sosyal medya olarak en çok kullanılan platformlar İnstagram , twitter , facebok , youtube ve bunun gibi birçok sosyal platformu aktif olarak kullanılmaktadır.

Bu platformlar arasından özellikle genç kesime hitap eden ve çok aktif bir kullanıcı kitlesi olan İnstagram ‘da sizlere İnstagram keşfete düşme için 5 ipucu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. İlk olarak instagram ‘da keşfete düşmek neden kişiler ve ticari markalar için bu kadar önemli sizlere bundan bahsedelim.

İnstagram’da Keşfete Çıkmak Neden Bu Kadar Önemli ?

Günümüzde sosyal medya platformlarının yoğun bir şekilde kullanılmasından sonra , insanların popüler olabilmesi ve ticari markaların daha çok kişiye hitap edebilmesi için büyük bir imkan oluştu diyebiliriz. Kişilerin veya ticari markaların keşfet bölümüne çıkarak daha fazla kişilere kendilerini tanıtabilirler.

instagram-kesfete-dusme
İnstagram Keşfete Düşme

Keşfet bölümünde çıkan hesaplar daha fazla beğeni , yorum , paylaşım alarak hesaplarının daha popüler olmasını sağlarlar. Bu sayede kişiler veya ticari markalar hesaplarının etkileşimini ve takipçi sayısını yükseltebilirler. Fakat bu konularda dikkat edilmesi gereken en önemli faktör hesapları organik bir şekilde yükseltmektir. Şimdi sizler için oluşturduğum İnstagram’da Keşfete Çıkmak İçin 5 Özel İpucunu sizlere anlatalım.

İnstagram Keşfete Düşme için İlk Adım !

İnstagram da keşfet bölümünde görünebilmek için yani keşfete düşebilmek için , öncelikle hesabınızın belli bir takipçi sayısına ve paylaşımlarınızın belli bir miktar beğeni sayısına ulaşması gereklidir. İnstagram da yeni açmış olduğunuz takipçi sayısı düşük olan hesapların veya organik olmayan hesapların keşfete düşme olasılığı oldukça düşüktür.

Takipçi sayısını organik bir şekilde arttırarak İnstagram keşfete giden ilk adımlardan biridir. Organik hesap kasımı için ilk başlarda hesabınızı takibe takip şeklinde belli bir takipçi sayısına ulaştırabilirsiniz. Takibe takip yaparken sakin bir şekilde hesabı kasmaya çalışın aksi takdirde hesabınız çok kişiye takip etmekten takip etme cezası yiyebilir. Bunu sürekli tekrarlarsanız hesabınız spama düşebilir.

1) Uyumlu İçerikler Hazırlayın !

İnstagram hesabınızda paylaşmak için hazırladığınız görseller ve videolar için uygun filtre seçimlerine ve düzenlemelere dikkat edin. Eğer görsellerinizde metin kullanıyorsanız seçmiş olduğunuz yazı fontuna , yazı boyutuna dikkat ediniz. Görseldeki yazının okunabilir , anlaşılabilir ve modern şekilde duracak bir şekilde hazırladığınıza emin olunuz. Bu sayede paylaşımlar takipçilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Takipçileriniz bu paylaşımları beğenirse ; beğeni ve yorum atarak sizleri destekleyebilir. Hesabınıza gelen yorum ve beğeni hesabınızın etkileşimini yükselterek hesabınızın İnstagram’da keşfete çıkmak için önemli bir ipucudur. Ne kadar fazla yorum ve beğeni alırsanız hesabınızın keşfete çıkma şansı o kadar fazla yükselecektir. Keşfete düşen hesapların birçoğu yüksek etkileşim alan hesaplardır diyebiliriz.

2) Paylaşım Yaparken Konum Bildirmeyi Unutmayın !

instagram-kesfete-dusme
İnstagram Keşfete Düşme

İnstagram hesabınızda yaptığınız paylaşımlarda konum bildirmek çok önemlidir. Çekmiş olduğunuz veya kullanmış olduğunuz fotoğrafın nerede çekildiği , nerede gerçekleştiği veya markanızın hangi bölgeye hitap ettiğini bildirin. İnstagram ‘da konum bildirerek paylaşımlarınızın konumlarda listelenen paylaşımların arasında da yer almasını sağlayabilirsiniz. Bu detay da İnstagram’da keşfete çıkmak için önemli yapılması gerekenlerden biridir.

3) İnstagram’da Paylaşım Yaparken Etiket Kullanımı Nasıl Olmalıdır ?

İnstagram hesabınızın keşfete çıkması için en önemli detaylardan biri burası diyebiliriz. İnstagram keşfet için etiketler çok önemlidir. İnstagram paylaşımlarınızda kullanacağınız etiketler ile birlikte daha fazla kitleye hitap etme şansınız artmaktadır. İnstagram ‘da keşfete düşmek için etiket kullanmalısınız fakat size en iyi etiket kullanımı için detaylardan bahsedelim.

  • Kullanacağınız etiketler paylaşımlarınız ile uyumlu olmalıdır. Örneğin bir manzara resmi paylaştınız bu resim altına #manzara #gokyuzu #gunes #bulut gibi etiketler ekleyebilirsiniz.
  • Etiket kullanırken spam etiket kullanmayınız. Hesabınızı spama düşürebilirsiniz.
  • Etiket kullanırken fazla uzun olmayan etiketler kullanınız. Kısa etiketleri tercih etmeye çalışınız.
  • Etiket kullanırken daha çok gündem konularına uygun etiketler kullanabilirsiniz.
  • İnstagram ‘da popüler olan etiketleri kullanabilirsiniz. Bu sayede paylaşımlarınızı daha fazla kişi tarafından görülebilir. Bu sayede daha fazla takipçi kazanabilirsiniz.

4) İnstagram Keşfete Düşme: Paylaşım Saatlerine Dikkat Edin !

İnstagram ‘ın algoritmasına göre keşfete düşmenin en önemli kuralı ; hızlı etkileşimdir. İnstagram ‘da keşfete çıkmak için yaptığımız paylaşımın ilk 1 saat içerisinde almış olduğu beğeni ve yorum sayısı çok önemlidir. Hesabınızda paylaşım yaparken İnstagram ‘ da insanların en aktif olduğu saatleri araştırınız ve yapacak olduğunuz paylaşımları İnstagram hesap üzerinden bu saate göre düzenleyiniz.

instagram-kesfete-dusme

Takipçilerinizin en aktif olduğu saatleri daha önceki paylaşımlarınızın paylaşım saatine ve gelen yorum , beğeni sayılarına bakarak bir analiz yapabilirsiniz. Paylaşımlarınızı sıklıkla yapmaya özen gösteriniz.

Hesabınızda takipçilerinizin aktif olduğu saati belirledikten sonra her gün günün belli aralıklarında paylaşım yapmaya özen gösteriniz. Bu sayede daha fazla paylaşım ile birlikte daha fazla yorum ve beğeni almış olursunuz.  Hesabınızı aktif bir şekilde kullanarak İnstagram ‘ da keşfete çıkma şansınızı yükseltebilirsiniz.

5 – İnstagram Reels Keşfete Düşme Şarkılarını Kullanın 

İnstagram keşfete düşme aşamalarında etkili olan unsurlardan birisi de popüler şarkıları kullanmaktır. Dönem dönem reelslarda tek tip şarkı kullanımı görürsünüz. Eğer algoritmayı etkileyip İnstagram keşfete düşme istiyorsanız siz de bu tarz şarkıları kullanmalısınız. Reelslarınıza popüler şarkıları eklemek İnstagram keşfete düşme içi etkili olacaktır. 

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İnstagram Keşfete Düşme İçin 5 Özel İpucu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!