USD32,22
EURO34,99
JPY0,207300
RUB0,356300
GBP41,09
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.509,95
BTC69.976,81

5 Adımda İnstagram Hikaye İndirici Kullanma Rehberi

instagram-hikaye-indirici
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnstagram hikaye indirici, 24 saatlik hikayeleri indirerek tekrar tekrar izlemenizi sağlıyor. Sizin de bildiğiniz üzere Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri kabul ediliyor. İnstagram hikaye indirici de son dönemin en dikkat çeken uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Biz de instagram story download uygulamaları hakkında bilinmesi gereken kullanma detaylarını sizlere sunmak istedik.

İnstagram Hikaye İndirici Nedir?

instagram-hikaye-indirici

İnstagram hikaye indirici, adından da gayet anlaşılır olacağı üzere story indirme özelliği sunmaktadır. Böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyulma nedeni de hikaye paylaşımının yalnızca 24 saatle sınırlı olmasıdır. Yani hikaye indirme uygulaması ile Instagram kullanıcılarının herkese açık olan hikayelerini indirebileceksiniz.

İnstagram hikaye indirici için yapılan uygulamalar yalnızca tek bir tane ile de sınırlı değildir. Bu bağlamda hem AppStore’da hem de Google Play’da çok sayıda uygulama yer almaktadır. Siz de örneğin ücretsiz olarak hizmet veren ve en güvenilir duran uygulamayı mobil cihazınıza yükleyebilirsiniz.

İnstagram Hikaye İndirici Nasıl Kullanılır?

İnstagram hikaye indirme uygulaması, kolay bir kullanım sunar ve herkesin yapabileceği adımları içermektedir. Biz de toplamda beş basit adımda uygulamanın nasıl kullanılacağını sizlerle paylaşmak isteriz. Bu sayede artık siz de story paylaşımlarını daimi olarak mobil cihazınızda tutabilirsiniz.

Fakat öncesinde İnstagram hikaye indirici için hangi işletim sistemlerine ihtiyacınız var bakalım:

İnstagram Hikaye İndirici Hangi Ortamda Kullanılır?
iOS İşletim Sistemine Sahip Mobil Cihazlar
Android İşletim Sistemine Sahip Mobil Cihazlar
Masaüstü / Laptop Cihazlar

Şimdi de isterseniz gelin uygulamaların nasıl kullanılacağını beş adımda öğrenelim. İnstagram video indir desteği sağlayan Story Saver ya da Story Reposter ile işlemin nasıl yapılacağına bakalım:

1- İnstagram Hikaye İndirici iOS’a Nasıl İndirilir?

instagram-hikaye-indirici
İnstagram Hikaye İndirici

İnstagram hikaye indirme iphone uygulaması için öncelikle AppStore’u ziyaret etmeniz gerekiyor. Daha sonra da uygulamayı aratarak ücretsiz olarak indirme işlemini yapın. Uygulama çok kısa bir sürede mobil cihazınıza inmiş olacaktır. Bu sayede telefonunuza Instagram hikayelerini indirmeniz mümkündür.

2- İnstagram Hikaye İndirme Eklentisi Android

Instagram hikayelerini ücretsiz olarak Android işlemcili mobil cihazlara da indirmeniz mümkündür. Tıpkı iOS işletim sisteminde olduğu gibi Android için de ilk öncelikle uygulamayı edinmeniz gerekecektir. Bunun için de Google Play’i kullanarak uygulamayı yine tamamen ücretsiz olarak mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

3- Uygulamalara Nasıl Erişim Sağlanır?

Eğer ki hikaye indirme uygulamasını mobil cihazınıza indirdiyseniz sıra geldi uygulamayı kullanmaya başlamaya. Bunun için de elbette ilk önce uygulamaya giriş olmanız gerekiyor. Bu işlem de aslında kısa süreli bir kayıt işlemi olarak aktarılıyor. Bazı uygulamalar, sizlerin Instagram hesapları aracılığı ile kayıt işlemi alıyor. Yani böyle bir durumda kendi Instagram hesabınızı uygulama üzerinden açmanız gerekiyor.

Elbette uygulamalara giriş yaparken paylaşacağınız kişisel veriler sizlerin izni ile alınmaktadır. Bu tür durumlarda kendi istediğiniz dışında kişisel bilgi paylaşmamanız önemlidir. Yani size tavsiyemiz, uygulamanın sizden talep ettiği bilgileri verirken temkinli davranmanızdır.

4- Instagram Hesabı Aratarak Hikaye İndirme

instagram-hikaye-indirici

İnstagram hikaye indirme sesli ya da sessiz olarak sizlere opsiyonlar sunmaktadır. Siz de bu opsiyonları değerlendirerek hikayeleri mobil cihazınıza indirebiliyorsunuz. Öncelikle de bunu yaparken story indireceğiniz hesabı aratmanız gerekiyor. Örneğin takip etmekte olduğunuz bir hesabın Instagram kullanıcı adını aratarak uygulama üzerinden o hesaba ulaşabiliyorsunuz.

5- Instagram Hikaye İndirici ile Download İşlemi

Son adımda artık istediğiniz hikayeyi indirip cihaza kaydetme aşamasına geldik. Yukarıdaki adımları uyguladıysanız artık dilediğiniz hikayeyi indirmek için “download” tuşuna basmalısınız. Siz bu işlemi yaptıktan sonra uygulama ilgili hikayeyi indirmeye başlayacaktır. Genellikle fotoğraf formatında olan hikayeler daha hızlı inerken video formatlarının inmesi daha uzun sürebilir.

Uygulama aracılığı ile hikaye indirdikten sonra “save” sekmesine tıklayarak görselleri cihazınıza kaydedebilirsiniz. Bazı uygulamalarda ekstra olarak “save” sekmesi olmadan otomatik kaydetme özelliği de bulunmaktadır.

İnstagram Hikaye İndirici Uygulamalarının Diğer Özellikleri

İnstagram hikaye indirme HD ya da daha kaliteli ortamlarda dahi görsel indirme imkanı sağlayabiliyor. Fakat bazı uygulamalar, ileri seviyedeki adımlar için kullanıcılardan ücret de talep edebiliyor. Yine de ilgili uygulamalar hikaye indirme özelliklerinin yanı sıra şunları da içerebiliyor:

  • Bazı uygulamalarda instagram hikaye indirme müzikli opsiyon özellikleri olabiliyor. Fakat bazı uygulamalar ise video indirme işlemlerinde sesi almadan indirme işlemi yapabiliyor.
  • Hikaye indirme uygulamaları içerisinde genellikle “story edit” modu da bulunuyor. Yani uygulamayı kullanarak kendi hikayelerinize filtre ekleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra uygulama içerisinde yer alan özellikleri kullanarak farklı türde hikayeler de yaratabiliyorsunuz.
  • Hikaye indirme özelliği olan uygulamaların bazıları premium hesaba geçiş yapıldığında bazı ayrıcalıklar da sunabiliyor. Örneğin başkalarına ait olan hikaye paylaşımlarını tamamen anonim olarak görebiliyorsunuz.
  • Her ne kadar pek çok hikaye indirme uygulaması gizli hesaplara ulaşılabildiğini iddia etse de bu pek mümkün değildir. Instagram’da gizli hesap niteliğinde olan hesaplara ulaşmaya çalışmak etik açısından da sıkıntılı durumlar yaratabilir.

Uygulamaları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

instagram-hikaye-indirici

İnstagram hikaye indirici gibi uygulamaları kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar da vardır. Bu tür uygulamalarda karşı tarafın gizliliğine çok fazla saygı gösterme durumları olmayabilir. Dolayısıyla sizler de uygulamaları kullanırken dikkatli davranmayı tercih edebilirsiniz. Örneğin kendinizi yasal durumlar içerisinde bulmamak için indirmiş olduğunuz fotoğrafları farklı platformlarda paylaşmamaya gayret etmelisiniz.

Özellikle de tanımadığınız kişilerin hikayelerini indirip paylaşmanız durumunda bunun bir yaptırımı olabilir. Bunun için de uygulamaları yalnızca eğlence amacıyla kullanmalı ve kendi takip ettikleriniz ile sınırlı tutmaya çalışmalısınız.

İnstagram Hikaye İndirici PC Formatında Var Mı?

İnstagram hikaye indirme sitesi gibi uygulamalar PC formatında hikaye indirme hizmeti vermektedir. Yani bu siteler sayesinde masaüstü ya da laptop gibi cihazlara da hikaye indirebilirsiniz. Bunun için de genellikle Story Saver gibi uygulamalar tavsiye edilmektedir.

Hikaye indirme sitelerini kullanırken de yine mobilde gösterdiğimiz yolları izlemeniz yeterlidir. Bunun için de yine ilk önce hikayesini indirmek istediğiniz kullanıcının adını aratarak başlayabilirsiniz. İstediğiniz hikayeyi fotoğraf ya da video indirme modunda kısa sürede bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Uygulama Kullanmadan İnstagram Hikaye İndirici Özelliği

instagram-hikaye-indirici

İnstagram hikaye indirici özelliğine sahip uygulamaları elde etmeden de story kaydetmeniz mümkündür. Örneğin hepimizin yaptığı “screen shot” yani ekran kaydı alma yöntemiyle görselleri kaydedebilirsiniz. Fakat bu uygulama elbette video formatında olan hikayeler için uygun değildir. Yine de fotoğraf formatında olan görseller için “ss alma” tekniğini tercih edebilirsiniz.

Her ne kadar dönem dönem ekran kaydı almanın karşı tarafa bildirim gönderdiği iddia edilse de bu gerçek değildir. Yani Instagram’ın şu an için bu şekilde bir bildirim gönderme uygulaması bulunmamaktadır. Yine de siz bir azizlik yaşamamak adına Instagram güncellemelerini takip edebilirsiniz.

Bir diğer teknik olarak da sizlere doğrudan mobil cihazınız ile ekran kaydını alma yöntemini önerebiliriz. Bu tekniği de özellikle video kaydı alırken uygulayabilirsiniz. Telefonunuzun ekran kaydetme özelliğini başlatarak indirmek istediğiniz hikayeye tıklayabilirsiniz. Daha sonrasında isterseniz video düzenleme uygulamaları ile videoyu istediğiniz yerden kesebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Soulchill Nedir Nasıl Kullanılır?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
5 Adımda İnstagram Hikaye İndirici Kullanma Rehberi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!