USD33,02
EURO35,98
JPY0,215500
RUB0,388500
GBP42,70
EURO/USD1,09
BIST10.871,48
GR. ALTIN2.503,09
BTC64.926,88

2023 İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

ingiltere-vize-ucreti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere vize ücreti, yurtdışına gezmeye gitmek ya da taşınmak isteyenlerin merak ettiği bir husustur. Ülke konsoloslukları tarafından açıklanan tutarlar her sene değişiklik göstermektedir. Herhangi bir ülkeye girişler ve çıkışlar için gerekli olan vizeler, seyahatte en önemli unsurlardan birisidir.

İngiltere’ye Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekir?

En çok ziyaretçi alan ülkelerden birisi İngiltere’dir. İngiltere’ye gidiş nedeninize göre para ihtiyacınız şekillenmektedir. İngiltere’ye gitmeden önce öncelikle pasaporta ve vizeye sahip olmanız gerekmektedir. Bu ilk giderinizi oluşturmaktadır. Bunlar dışında İngiltere’de yapacağınız konaklama, gezi ücretleri tamamen değişkendir.

ingiltere-vize-ucreti
İngiltere Vize Ücreti

Seyahat amaçlı yapılan ziyaretlerde İngiltere vize ücreti, kalınacak günlerin sayıları da giderin büyük oranını oluşturmaktadır. İngiltere’ye gitmek için ne kadar para gerekir sorusunun cevabı bu denli geniştir. Yani ne kadar paraya ihtiyacınız olacağı önceden hesaplanabilecek tutarlardan değildir. Burada tamamen tercihleriniz etkili olmaktadır.

İngiltere Vize Ücreti 2023 Yılında Ne Kadardır?                         

Her şeyin ilk adımını oluşturan 2023 İngiltere vize ücreti olmaktadır. İngiltere Konsolosluğu başvuru yapacak kişilere 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvurusunda bulunma imkanı sunmaktadır. Belirlenen sürelere göre İngiltere vize ücreti değişmektedir.

2023 yılı için İngiltere vize ücreti 135 dolar olarak belirlenmiştir. 6 aylık vizenin ücreti bu şekilde fiyatlandırılmıştır. 2 yıllık İngiltere vize ücreti 492 dolar, 10 yıllık İngiltere vize ücreti ise 1098 dolar şeklinde belirlenmiştir. Farklı İngiltere vizeleri için belirlenen tutarlar değişiklik göstermektedir.


Editör Önerisi: Green Card Çıktıktan Sonra Amerika’da Yaşamak Zorunda mıyım?


İngiltere Öğrenci Vizesi Ücreti Farklı Mı?

Güncel olarak İngiltere öğrenci vizesi, Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan öğrenciler için oluşturulmuş vize türüdür. İngiltere öğrenci vizeleri Student Visitor Visa ve Tier 4 General Student Visa şeklinde  iki tip olmaktadır. Bu vize türlerinde büyük değişiklikler vardır. Bu noktada hangi vizenin ne için gerekli olduğu iyi kavranmalıdır. Kullanılacak İngiltere vize ücretleri öğrencilik halinde şu şekildedir:

ingiltere-vize-ucreti

İngiltere Student Visitor Visa

İngiltere Student Visitor Visa, ağırlıklı olarak dil eğitimi almak için düzenlenmiştir. Bu öğrenci vizesi 6 aylık veya 11 aylık olarak verilmiştir. İngilizcede belirli bir düzey aranmamaktadır. Bu vizenin uzatılma şansı yoktur. Bu Birleşik Krallık vize başvuru ücreti 95 Euro olarak belirlenmiştir. Ücret ödenerek belirlenen süre için İngiltere vizesine sahip olunmaktadır.

İngiltere Tier 4 General Student Visa

Uzun dönem İngiltere vizesini ifade etmektedir. Orta düzey İngilizce şartı aranan, İngilizce seviyesinin uluslararası geçerli sınav sonuç belgesiyle kanıtlanması gerekmektedir. Uzun süreli bu vizede, vize bitimi tekrardan İngiltere vize ücretleri ödenerek süre uzatılmaktadır. Bu vizenin başvuru ücreti 348 Euro’dur. İngiltere’den uzatma veya bu vizeye geçişin başvuru ücreti ise 475 Euro olarak belirlenmiştir.

İngiltere’ye Turist Vizesi İle Gidip Kalmak Nasıl Olur?

ingiltere-vize-ucreti

Talep edilen İngiltere vizesinin geçerlilik süresine göre İngiltere vize fiyatları ve harçları değişmektedir. Turistik İngiltere Vizesi 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olarak talep edilmektedir. Kısa süreli bütün İngiltere genel ziyaretçi vize başvurularında kişinin konaklama hakkı en fazla 6 aydır. 10 yıllık İngiltere vize fiyatı ödeyip 10 yıllık vizeniz olsa bile bir yılda en fazla 180 gün İngiltere’de kalabilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Vize başvurularında kişilerden istenen belirli resmi belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerden birisi de imzalı banka hesap dökümüdür. Güncel tarih için hesapta en az 11.000 TL bakiye bulunması şartı vardır. En düşük 11.000 TL bulunan, geriye dönük son 6 ayı kapsayan hesap hareket belgesinin ıslak imzalı olması gerekmektedir.

Londra Vize Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

ingiltere-vize-ucreti

Londra, İngiltere ve Birleşik Krallık başkentidir. Dolayısıyla Londra vize başvuruları da İngiltere Konsolosluğuna yapılmaktadır. İngiltere Vize başvurusu online sistem üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapacak kişilerin profil oluşturarak online belgeleri doldurması gerekmektedir.

Onaylanan formun kopyasını alarak imzalamaları gerekmektedir. Yine aynı sistem üzerinden alınan randevu belgesiyle müracaatlarını gerçekleştirmektedirler. Daha sonrasında konsoloslukla irtibata geçerek gereken adımları tamamlamaları şarttır.

Londra İngiltere Vize Ücreti Aynı Mı?

Londra vize fiyatları da İngiltere vize ücreti ile aynıdır. Aynı ülkeye giriş ve çıkış için gerekli olan vizede Londra ve İngiltere olarak bir ayrım yoktur. Londra’ya gitmek isteyen kişilerin de İngiltere vize başvurusu yapması gerekmektedir. İngiltere vizesine başvuran kişilerin İngiltere vize fiyatları da vizelerine göre değişmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
2023 İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!