USD32,56
EURO34,86
JPY0,211200
RUB0,349900
GBP40,52
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.424,51
BTC66.747,03

İnternetten Hisse Öneri Almanın Yanlış Olduğunun 4 Sebebi

Hisse Öneri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hisse öneri listesi, özellikle internet ortamında çeşitli siteler aracılığıyla yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Özellikle hisse öneri iş yatırım yapacak olan kişiler için önemli olup, online ortamda çeşitli kaynaklardan konuyla ilgili araştırma yapılmaktadır. Peki, internetten hisse öneri listesi almak yanlış mı? İşte, detaylar!

Güçlü al veren hisseler 2023 yılında, uzun veya kısa vadede yatırım yapacak kişiler tarafından takip edilmiştir. Ancak konuyla ilgili detaylı bilgilere sahip olmak isteyenler veya bu alanda ilk defa yatırım yapacaklar, internetten öneriler alarak adım atmak istemektedir. Fakat internetten hisselere dair öneriler almanın, riskli sonuçları olabilmektedir. Dolayısıyla yatırım tavsiyesi alırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

İnternette Hisse Öneri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Hisse Öneri
Hisse Öneri

Yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Özellikle bir yatırım stratejisi belirlemek ve bu doğrultuda hareket etmek kazanım açısından önemlidir. Her yatırım ve girişimde, 100 kat gidecek hisseler araştırılır ve sağlıklı kazanç getirecek bir plan çizilk

Paranızı kısa vadede rahat bir karla büyütmek istiyorsanız, iyi bir araştırma yapmalısınız. Ayrıca bu amacınıza ulaşmak için hisse önerileri haftalık,günlükve aylık olarak takip edin! Eğer yatırım yaparken amacınızı doğru bir şekilde bilirseniz, bu alanda ilerlemeniz de daha sağlıklı olur. Peki  yatırımda dikkat edilmesi gereken faktörler arasında neler yer alır? Bu faktörler;

  • Yetkili olmayan kişilerin hisse tavsiyelerini dikkate almamak
  • Hisse tavsiyelerinde güvenilir kaynakları takip etmek
  • Yanlış hisse haberlerini dikkate almamak
  • Bilgi ve fikir sahibi olunmayan hisselere yatırım yapmamak

1 – İnternette Yetkili Olmayan Kişilerin Hisse Öneri Vermesi Suçtur

 Hisse Öneri

Her yatırımcı ve girişimci için hisse senetleri popüler bir gelir kaynağı olmaktadır. Ancak bu yatırımlarda getiri sağlanabilmesi için mutlaka piyasa hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Prim yapacak hisse senetleri neler, senetlerin getirileri ne kadar ve fiyatların değişme nedenleri; hisse tavsiyesi alırken dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelir.

İnternet ortamında birçok kişi hisse önerileri günlük ve haftalık olarak yayınlamaktadır. Ancak bu kişilerin önerilerinin dikkate alabilmeniz için yetkili olmalarına ve bu alanda uzman olmalarına dikkat etmelisiniz.

Böylelikle siz de hisse senedine yatırım yapmak istiyorsanız, sektörde yer alan firmaları ve şirketleri iyi bir şekilde tanıyan kişilerden bu önerileri almalısınız. Ayrıca yetkisi olmayan kişilerin hisselere dair öneriler sunması da, suç olmaktadır.

2 – Hisse Öneri Aldığınız İnternet Sitesi Güvenilir Bir Kaynak Olmayabilir

 Hisse Öneri

İnternette her öne çıkan yatırım haberi güvenilir değidir. Öne çıkanlar yerine uzmanların yorumlarını ve tavsiyelerini dikkate alarak yatırım yapmaya karar vermelisiniz. Örneğin; Ak Yatırım hisse önerileri yükselmiş ve iyi bir seçenek olarak tavsiye edilmiştir. Bu konudaki ehil olduğuna emin olan uzmanların görüşlerini alarak belirtilen hisselere yatırım yapmalısınız.

Özellikle yatırım tavsiyesi yapan kişilerin hisse öneri portföyü takip edilmeli, bu kişilerin SPK lisansına sahip olup olmadıklarına ve tecrübelerine bakılmalıdır. Ayrıca gelecek vadeden ucuz hisseler üzerinden getiri elde etmek istiyorsanız, yatırım stratejinizi ihtiyaç ve kararlarınız doğrultusunda değerlendirmelisiniz. Aynı zamanda bir uzmandan da yardım alabilirsiniz.

3 – İnternette Gördüğünüz Olumsuz Hisse Önerileri Haberleri Yüzünden Hisselerinizi Satmayın

Başarılı olmak için işlem yapacağınız firmanın özünü kavramanız gerekir. Bir borsada değişken faktörlerin bilinmesi, uzun vadede bu faktörleri kontrol altına alarak performans arttırmaya yardımcı olmaktadır. Böylelikle yatırımın süresi de uzun ve kazançlı olmaktadır.

İnternet ortamında güvenilir olmayan siteler hisseler üzerinde çeşitli analizler yapmaktadır. Patlayacak hisseler veya değer kaybedecek hisseler gibi gerçeği yansıtmayan haberler okuyabilirsiniz. Bu haberleri güvenmediğiniz veya takip etmediğiniz sitelerden okuduğunuzda, kendi hisselerinizi satma gibi bir işlemde bulunmamalısınız.

4 – Hakkında Bilgi ve Fikir Sahibi Olmadığınız Bir Yatırım Tavsiyesini Değerlendiremeyin

Güçlü al veren hisseler her zaman doğru yatırım fırsatı değildir. Özellikle yatırım yaparken tüm paranızı bir yatırım seçeneğini tercih ederek harcamamalısınız. Böyle bir durumda birikmişinizi kaybetme riski her zaman vardır. Bu durumu aklınızda bulundurarak yatırımlarınızı çeşitlendirmelisiniz.

Her zaman günlük kazandıran hisse önerileri takip ederek, paranızı iyi değerlendirme şansı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yatırım yaparken bazı yatırım araçlarınıza dikkate almanız gerekir. Onlar;

  • Vadeli türev
  • Hisse senedi
  • Kaldıraçlı işlemler
  • Opsiyon
  • Risksiz yatırım alanları

Hisse Öneri Yorumları

Çeşitli platformlarda hisse tavsiyeleri yapılmaktadır. Genellikle birçok girişimci ve yatırımcı bu platformları takip ederek, en iyi hissenin ne olduğunu merak etmektedir. Hisse öneri Twitter gibi alanlarda yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Aynı zamanda borsada deneyimli olan kişiler hisse öneri ekşi sözlük gibi platformlar üzerinden de girişimcilere ulaşmaktadır.

Yorumları ve analizleri takip etmek yatırımcılar açısından önemlidir. Özellikle yapılan yorumlarda hisse senedi alırken; bakılması gereken değerler ve hisse alımında yapılmaması gereken mantıksal kurallara da yer verilir. Bu konulara dikkat ederek iyi bir yatırım yapılmaktadır.  Dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekilde açıklanabilir;

Sık Sorulan Sorular

Hisse öneri programı ve platformları üzerinden kâr getirecek hisseler satın alınmaktadır. Bu doğrultuda hisse tavsiyeleri ile ilgili en sık sorulan sorular şu şekildedir;

1 – En Karlı Hisse Senedi Hangisi?

En çok kazandıran hisse senetleri birçok platformda değişiklik göstermektedir. Özellikle bu hisseler günlük, haftalık ve aylık bazda değerlendirilmektedir. Güvenilir kişiler ve platformlar üzerinden tavsiye ve yorumlar okunarak, en karlı hisseler öğrenebilmektedir.

2 – Şu An Nereden Hisse Alınır?

Hisse senedi alım satımı için aracı kurumlar vardır. Bu kurumlar sermaye piyasası kurulu tarafından onay almaktadır. Aracı kurumlar tercih edilebileceği gibi bankalarda yatırım hesabı açmakta, hisse senedi almanın bir yoludur. Bankadan daha önce bir yatırım hesabınız varsa, bu hesaba yatırım yapabilirsiniz. Aynı zamanda yeni bir hesap açarak da hisse senedi almanız mümkündür.

3 – Bir Hisse Senedinin Ucuz Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yatırımcılar ve girişimciler nezdinde bakıldığında F/K değeri hissenin ucuz veya pahalı olduğunu göstermektedir. Bir şirketin satışa sunduğu hisse değerinin F/K değerine bakarak, gelecek fiyatlanması hakkında öngörü yapmak hemen mümkün olabilir. F/K değeri yüksekse hisse pahalı, düşük ise hisse ucuz olmaktadır.

4 – Neye Göre Hisse Alınmalı?

Hisse senetlerinde fiyat konusuna önem verilmelidir. Hissi alınırken fiyatının belirlenmesinde arz ve talep öne çıkar. Alıcı ve satıcıların hisseye duyduğu talep, hisse senedinin fiyatlarının artması veya azalmasında etkilidir. Aynı zamanda ekonomik gelişmelerde hisseler üzerindeki değerlerin artış ve azalış göstermesi nedenleri arasındadır. Tüm bu noktalara dikkat ederek hisse alınmalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İnternetten Hisse Öneri Almanın Yanlış Olduğunun 4 Sebebi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!