USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.769,63

Hedef Türkiye Yüzyılı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Artık önümüzdeki hedef Türkiye Yüzyılı ve bunu gerçekleştirme ufkumuzdur” dedi.

Önümüzdeki hedef Türkiye Yüzyılı

Numan Kurtulmuş, “Artık önümüzdeki hedef Türkiye Yüzyılıdır. Her alanda daha güçlü bir Türkiye’yi kurmak, Türkiye Yüzyılı’nın hedefidir. Bir cümle ile ifade etmek gerekirse sözü güçlü, gücü tesirli bir ülke, Türkiye haline gelmek, hepimizin görevi ve sorumluluğudur” dedi.

Her alanda daha güçlü bir Türkiye

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Her alanda daha güçlü bir Türkiye’yi kurmak, Türkiye Yüzyılı’nın hedefidir. Bir cümle ile ifade etmek gerekirse sözü güçlü, gücü tesirli bir ülke, Türkiye haline gelmek, hepimizin görevi ve sorumluluğudur” dedi.

17. Geleneksel İlim Yaymalılar Buluşması yapıldı

İstanbul’da Vefa İlim Yayma Mezunlar Derneği ve İlim Yayma Vakfı ev sahipliğinde 17. Geleneksel İlim Yaymalılar Buluşması yapıldı. Numan Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Vefa yurdu ve binasında benim de birçok hatıram var. Burası, bizim neslimizin ve sonrasında binlerce insanın, gencimizin yetiştiği bir merkez oldu. Bu anlamda üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmiş bir çatı altındayız. Bu medrese ve dernek çatısı altında yetişip yeni nesillere de öncülük eden büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu büyüklerimiz sayesinde, belirlenen, önümüze konan hedefler büyük oranda gerçekleşmiş ve başarı gelmiştir.

1 MİLYONU AŞAN İMAM HATİPLİ KARDEŞLERİMİZE ULAŞTIK

Aynı şekilde köhne, fiziki olarak yetersiz imkanlardan modern ve her tülü imkana sahip okullar ile sayısı 1 milyonu aşan imam hatipli kardeşlerimize ulaştık. Bu gelişme bununla sınırlı değil. Teknolojide, sanayide, hayatın her alanında kalkınmaya bu gençler ve ideallerle ulaşıldı. Ayasofya’nın esaretten kurtulması, Taksim’e cami meselesinin bir dönem nasıl rejim meselesi haline getirildiğini hatırlıyoruz. Hamdolsun artık Taksim’de cami de var, Ayasofya da ibadete açık. Huzur içinde ibadet edip ziyaret edilebiliyor.

HEDEF TÜRKİYE YÜZYILI VE BUNU GERÇEKLEŞTİRME UFKUMUZDUR

Artık önümüzdeki hedef Türkiye Yüzyılı ve bunu gerçekleştirme ufkumuzdur. Her alanda daha güçlü bir Türkiye’yi kurmak, Türkiye Yüzyılı’nın hedefidir. Bir cümle ile ifade etmek gerekirse sözü güçlü, gücü tesirli bir ülke, Türkiye haline gelmek, hepimizin görevi ve sorumluluğudur. Bu tarihi mekan, bizim için ‘kökü mazide olan ati’ sözünün somut hali gibidir. Buradaki yurt binasının yenilenip daha modern hale getirilecektir. Ve bu hedefler için daha güzel çalışmalar yapılacağına inanıyorum.”

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Hedef Türkiye Yüzyılı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!