USD30,92
EURO33,49
JPY20,67
RUB0,334900
GBP39,18
EURO/USD1,08
BIST9.344,97
GR. ALTIN2.014,82
BTC51.331,99

Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır? Gümüş Kar Ettirir Mi?

gümüş yatırımı
gumus-yatirimi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gümüş yatırımı nasıl yapılır, gümüş nereden alınır? Tüm bu soruların cevabını detaylı olarak merak ediyorsanız tüm bu cevaplar burada!

Gümüş yatırımı nasıl yapılır konusu son dönemlerde yatırım yapmak isteyenlerin ve farklı alanlara yönelenlerin araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Yatırım konularında her ne kadar altın kadar güven veren bir maden olmasa da son zamanlarda bir şans verilmeyi hak eden maden haline gelmiş durumdadır.

Gümüş yatırımı yapmak isteyenler için yatırıma yönelik birden çok seçenek olsa da aynı zamanda risk faktörlerinin oluşması da muhtemeldir. Bu nedenle de gümüşe yatırım yapacak olanların mutlaka doğru strateji uygulaması gereklidir. Doğru strateji ve tekniklerle gümüş yatırımı son derece karlı olabilmektedir.

Hangi Gümüşe Yatırım Yapılır?

Günümüzde geçmiş döneme göre altın takıların yerine gümüş takıların tercih edilmeye başlanması aynı zamanda gümüş yatırımı nasıl yapılır sorusunu da gün yüzüne çıkarmaya başladı. Gümüşe yatırım yönelimleri artarken ve siz de bu yönde yatırım planları yapıyorsanız hangi gümüşe nasıl yatırım yapmanız gerektiği konusunda doğru adımlar atmanız zarara uğramanızı da önleyecek hususlardan birisidir.

Gümüşe yatırım yapmanın en akıllıca yollarından birisi fiziki gümüş yatırımı olmaktadır. İşlenmemiş ham ya da diğer adıyla külçe gümüş satın alarak kar edebileceğiniz yatırım yapabilirsiniz. Bunun için bütçenize uygun olarak 250 gram, 500 gram ya da 1000 gram şeklinde satılan külçe gümüş satın alabilirsiniz.

Fiziki Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır?

Fiziki gümüş yatırımı, külçe gümüş yatırımıdır. Gümüş yatırımı yapmanın en çok tercih edilen yolu olan fiziki gümüş yatırımı yapmak istiyorsanız farklı gramlarda üretilen külçe gümüşlerden satın alarak tıpkı altın gibi muhafaza ederek kar edebilirsiniz.

Fiziki gümüş yatırımı yapmak isteyenler için külçeler şeklinde üretilmiş külçeleri kuyumculardan bulabilirsiniz. Gümüş fiyatları da tıpkı altın fiyatları gibi kur fiyatlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle de fiziki gümüş yatırımı nasıl yapılır konusunda detaylı bilgi sahibi olmak ve doğru strateji son derece büyük önem taşır.

Gümüş Al Sat Nereden Yapılır?

gümüş yatırımı nasıl yapılır

Gümüş al sat yapmanın birden çok yolu vardır. Gümüşe yatırım yapmak istiyorsanız; fiziki gümüş yatırımının yanı sıra bankalardan gümüş yatırım hesabı açtırabilir ya da forex piyasaları üzerinden gümüş alım-satım işlemleri yapabilirsiniz. Ancak bu seçenekler arasında en çok kullanılan yöntemler fiziki gümüş yatırımı ve bankalardır.

Garanti bir yatırım araçlarından birisi olan bankalar üzerinde gümüş hesabı açtırabilir ve böylece bütçenize göre uygun miktarlarda gümüş alım satımları yapabilirsiniz. Ayrıca piyasada işlem gören yatırım fonları üzerinden de gümüş al sat yapmanız mümkündür.

Gümüş Fiziki Olarak Nereden Alınır?

Gümüş yatırımı nasıl yapılır konusunun yanı sıra aynı zamanda gümüşün nereden nasıl alınabileceği, gümüşe yatırım yapılırken aynı yöntemlerin uygulanması gerektiği merak konusu olmaktadır. Fiziki gümüş yatırımı, tıpkı altın yatırımı gibidir. Farklı gramlarda bulunabileceğiniz işlenmemiş külçe gümüşler alarak güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Fiziki gümüş yatırımı yapmak ya da diğer bir deyişle gümüş satın almak için tercih edebileceğiniz yerler çeşitlidir. Külçe gümüşleri kuyumculardan bulabileceğiniz gibi aynı zamanda darphanelerden ya da bankalardan alabilirsiniz.

Gümüş Hesabı Olan Bankalar | Hangi Bankalardan Gümüş Alınır?

Gümüş yatırımı nasıl yapılır konusunun en önemli başlıklarından birisi de gümüş hesabı alınabilecek bankalardır. Günümüzde bankaların birçoğu gümüş yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara uygun imkanlar sunmaktadır. Dolayısıyla da yatırım adımlarını gümüşe yönlendiren yatırımcıların bilmesi gereken mutlak konulardan birisi de bankandan gümüş nasıl alınır konusudur.

Birçok banka müşterilerine gümüş hesabı teklifleri sunmaktadır. Gümüş hesabı olan bankaların başında;

  • Fibabanka
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Denizbank
  • TEB
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası gelmektedir.

Son zamanlarda altın ve dolar kurlarındaki artış yönündeki büyük hareketlilik gümüşe olan yatırım planlamalarını da arttırmış ve gümüş yatırımı nasıl yapılır sorusunun sıkça sorulmasına ortam hazırlamıştır.

Gümüş yatırımı yapmak birkaç yoldan yapılabilecek kolay yatırım türlerinden birisidir. Tıpkı altın gibi değeri artan ya da azalan bir maden olan gümüş yatırımı; bankaların sunduğu gümüş yatırım hesapları sayesinde de oldukça kolay yatırım işlemleri haline gelmektedir. Ayrıca gümüş yatırımının en güvenli yollarının başında bankaların geldiğini de söylememiş mümkündür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram‘da takip etmeyi unutmayın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır? Gümüş Kar Ettirir Mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!