USD32,22
EURO34,94
JPY0,205600
RUB0,355500
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.418,50
BTC68.733,17

Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır? 2023

hederaguncel-gmail-hesap-silme (4)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

mail hesap silme işlemi genellikle zor ve meşakkatli bilinen bir iştir. Fakat resimli adım adım anlatım ile en kolay şekilde hesabınızı silebileceksiniz. 

Gelişen teknoloji ve yaygınlaşan kullanım ile beraber günümüzde artık herkesin bir teknolojik cihazı bulunmaktadır. Bu kategoriye telefonu ekleyebileceğimiz aşina iken bu durum bilgisayar ve diğer cihazlar için de benzerdir. 

Telefon sahibi her bireyin ise Gmail hesabı bulunmaktadır. Gmail hesabı açma sırasında yaşanan zorlukların benzeri kapatma ve silme işlemi sırasında da cereyan etmektedir.  

Telefondan Google Hesabı Silme ! 

hederaguncel-gmail-hesap-silme (3)
Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır? 2023

Gmail hesabı silme telefondan kolay bir şekilde gerçekleşerek tamamlanabilmektedir. Gmail hesabının silme işleminin kararını iyi vermeniz ve iyi düşünmeniz gerekir. Çünkü silme işlemi tamamlandıktan sonra geri dönme ve kurtarma aşaması olmayacaktır. 

Gmail hesap silme işlemlerini kolaylıkla halledebilirsiniz. Fakat öncelikle silmenizin ardından gerçekleşecek eylemlerin bilincinde olmalısınız. Gmail hesabı silme kalıcı gerçekleşecek işlem sonrasında ciddi bir veri kaybı yaşayacaksınız. 

Gmail hesap içerisinde bulunan tüm veri, e-posta içeriği, fotoğraf, takvim ve dosyaları silme işleminin ardından kaybedersiniz. Bu sebeple kalmasını istediğiniz verileri depolamanız gerekebilir.  

Google hesabı birçok alt uygulamayı da kullanmanızı ve kolay giriş yapmanızı sağlamaktadır. Bu halde Drive, Google Play Store, ve Gmail uygulamalarına giriş yapamayacak, kullanım sağlayamayacaksınız. 

YouTube veya diğer uygulamalarda geçerli abonelik ve hesaplarınıza da Gmail hesabı ile ulaşabiliyorsunuz. Google Play Store bağlı diğer uygulamalarda dahil olmak üzere uygulamalar içerisinde erişiminizi kaybedersiniz. 

Gmail Hesap Silme Adım Adım Nasıl Yapılır? 

Google hesap silme linki ve hesap nasıl silinir tarzı aratmalar sıklıkla yapılmaktadır. Google hesabı silme resimli anlatım ile işlemleri kolaylıkla öğrenmek ve deneyimlemek çok rahat olacaktır. 

Herhangi bir korkunuz ve bilgi eksikliğiniz varsa endişe etmenize gerek yoktur. Çünkü hesap silme sırasında gerçekleştireceğiniz tüm işlemleri detaylı bir şekilde aktaracağız.  

Gmail hesap silme bilgisayardan işlemini gerçekleştirmeden önce kaybedeceğiniz bazı uygulamaların ve verilerin bilincinde olmalısınız. Daha sonrasında herhangi bir vazgeçme durumunda kaybedilen verilerin geri dönüşü sağlanamayabilir.  

1- Veriler ve Gizlilik Kısmına Erişim Sağlayın! 

hederaguncel-gmail-hesap-silme (5)

Gmail hizmetinden faydalanmak istemiyorsanız ve silme işleminden eminseniz, öyleyse veri ve dosyalarınızı indirmelisiniz. Daha sonra Gmail ayarlar kısmına ulaşım sağlayın. 

Ardından “Google Hesabınızı Yönetin” kısmına tıklayarak işlemi gerçekleştireceğimiz alana doğru ilerleyin. Üst tarafta yer alan “Veriler ve Gizlilik” bölümüne bu şekilde ulaşacaksınız.  

2- Bir Google Hizmetini Silin Kısmına Gelin! 

hederaguncel-gmail-hesap-silme (6)

Gmail hesap silme telefondan veya tabletten gerçekleştirirken bir sonraki adımda “Kullandığınız Uygulama ve Hizmetlerdeki Veriler” aşamasına ulaşım sağlamaktır. Karşınıza gelecek ekranda “Verilerinizi İndirin veya Silin” butonu ile karşılaşacaksınız. 

Bu kısım; verilerinizi ve hizmet detaylarınızı kolay bir şekilde depolamanız, indirmenizi sağlayacaktır. Silme işlemi öncesinde bu aşamayı doğru kullanmak ve değerlendirmek önem taşımaktadır.  

“Bir Google Hizmetini Silin” seçeneği bu ekranda yer alacaktır. Seçeneği tıklayarak son aşamaya doğru ilerleyin.  

Bu seçeneğe ilerlerken, hizmet sayfası sizden sileceğiniz oturum bilgilerinin girişini yaparak girişinizi isteyebilir. Gmail yazısının yanında yer alan Sil ve çöp kutusu seçeneğine tıklayın!  

3- Doğrulama e-posta Gönder Seçeneği ile Gmail Hesap Silme İşlemini Tamamla! 

hederaguncel-gmail-hesap-silme (1)

Gmail hesap silme İphone ve diğer uygulamalar ile aynı işlemleri bünyesinde barındırır. Oturum açma işlemini gerçekleştirmek istediğiniz hesabın bilgilerini bu aşamada girmenizi isteyebilirler. Doğrulama e*postası için girdiğiniz hesabınıza bir e-posta gelecektir.  

Bu şekilde doğrulama işlemini gerçekleştirmek olacaksınız. Doğrulama e-postası bir Gmail hesabı değil, e-posta adresi olmalıdır. Hesabınızın silinmesi, sizin doğrulama işleminizi gerçekleştirmenizin sonrasında gerçekleşecektir.  

Gmail Hesap Silme Linki !

Gmail hesabı silme linki arayışında mısınız? Size vereceğimiz linke tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz ekrana kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Hesap silme işlemini https://myaccount.google.com/delete-services-or-account  linki üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Link girişini istediğiniz hesap ile gerçekleştirebilirsiniz. 

Gmail Hesap Silme İşlemi Öncesinde Verilerinizi İndirin! 

hederaguncel-gmail-hesap-silme (2)

Mail hesabınızı silme, mail hesabı silme işlemleri sırasında verilerinizin kaybolacağı bilincinde olmanız kurtarım aşaması için önem taşır. Kaybolacak ve silinecek verilerinizi indirip depoladığınızda herhangi bir zafiyet ile karşılaşmazsınız. 

Hesap bilgileri inceledikten sonra karşınıza çıkacak ekran dolayısıyla direkt indirebilirsiniz. Gmail adresini kullandığınız; bankacılık, e-ticaret ve daha birçok yer için de bazı işlemler yapmanız gerekir. 

E-posta değişimini sağlamanız gerekir ki diğer uygulamalarda aksama ve hesap kaybı yaşamayın. Gmail adres silme işleminden sonra bir daha o adrese giriş sağlayamazsınız.  

Aynı zamanda, sildiğiniz adresinize gelen postaları ve bildirimleri de göremez ve karşılık veremezsiniz. Silme işlemi kalıcı olmaktadır ve kurtarılma ihtimali düşüktür. Bu sebeple sildiğiniz hesap sonrasında farklı bir hesaba seri ve kolay bir şekilde geçmek önemlidir.  

Trendyol indirim kodu tarzı girişler için hesap girişinde Gmail hesap kullanımı sağlayabiliyorsunuz. Bu sebeple de lütfen silme sonrasında başka bir hesap ile girişinizi sağlayın.

Gmail hesap silme kaç gün sürer? 

Gmail hesabınızı silme işlemlerini adım adım gerçekleştirin. İşlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmenizin ardından, Gmail posta kutunuzu pasif bir şekilde kapatılacaktır. 
Gmail içerisinde yer lan içerik ve verileriniz tümü silinecektir. Gmail erişiminizi sonlandırmak ve erişimi kaybetmek için ise 2 iş günü gerekmektedir. 2 iş günü sonrasında Gmail hesap silme işleminizi sonlandırmış olacaksınız. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır? 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!