USD32,19
EURO34,91
JPY0,206100
RUB0,357400
GBP41,02
EURO/USD1,08
BIST10.914,88
GR. ALTIN2.470,75
BTC69.832,75

Garanti Bankacılık Hisse Senedi Nereden Alınır?

garanti-bankacilik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Garanti bankacılık, hisse senedi alım ve satım işlemleri için de tercih edebileceğiniz bir bankadır. Aslında uzun yıllardır bu alanda hizmet veren banka, Türkiye’nin en önemli yatırım araçlarından biridir. Garanti bankacılık aracılığı ile hisse alım satım işlemlerini de kısa sürede halledebilmeniz mümkündür. Biz de bu yazımızda sizlerle Garanti Bankası’nın hisse işlemlerini açıklamak istedik.

Garanti Bankacılık ve Garanti BBV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

garanti-bankacilik

Garanti bankacılık işlemleri hakkında detaylı bilgi vermeden önce bankanın geneline de bakmak isteriz. Türkiye’nin en önemli bankalarından biri olan Garanti BBVA, 1946 yılında kurulan özel sermayeli bankalardan biridir. Öyle ki banka, günümüz koşullarında ülkemizin en büyük özel bankaları arasında da ikinci sırada yer alır.

Osmanlı Bankası ile birleşen Garanti BBVA, Türkiye’de toplamda 828 şubeye sahiptir. Bu bilgilerin yanı sıra bankanın öne çıkan özellikleri arasında şunlar da yer alır:

 • Garanti BBVA, 21 Haziran 1946 yılında kurulmuş köklü bir özel bankadır. Bankanın ismi Garanti BBVA olmadan önce doğrudan Garanti Bankası şeklindedir.
 • Günümüz tarihinde bankanın genel müdürlüğünü Recep Baştuğ yapmaktadır.
 • Bankanın Malta’da da sekiz şubesi vardır. Buna ek olarak Garanti BBVA şubeleri Düsseldorf ve Şangay gibi kentlerde de yer almaktadır.
 • Bankanın yönetminde yer alan BBVA grubunun açılımı da “Banco Bilbao Vizcaya Argenteria” olarak belirtilmiştir.
 • Garanti BBVA’nın günümüz çalışan sayısı ise tam tamına 18.656 kişidir.

Garanti BBVA hakkında bilmeniz gereken detayların bir kısmı bu şekildedir. Tıpkı İş Bankası gibi Türkiye’nin köklü bankalarından olan Garanti, hisse senedi alım ve satım gibi işlemler için de tercih edilebilir.

Garanti Bankacılık ile Bağlı Ortaklıklar

Garanti bankacılık aracılığı ile hisse senedi alıp satmak isteyen kişilerin banka hakkında detaylı bilgi sahibi olması önemlidir. Zaten tüm yatırımlarda ilgili yatırıma ön ayak olan aracıların yii biliniyor olması gerekir. Söz konusu Garanti BBVA olduğunda da bankanın büyüklüğünü anlatabilmek adına bağlı ortaklıklara da göz atmak gerekebilir:

Garanti BBVA Bağlı Ortaklıkları
Garanti BBVA Mortgage
Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.
Garanti BBVA Filo
Garanti BBVA Leasing
Garanti BBVA Faktoring
Garanti Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.
Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.
Garanti Portföy Yönetimi A.Ş.
Garanti Bilişim ve İnternet A.Ş.

Garanti BBVA aracılığı ile yatırım işlemlerinde bulunurken bankanın büyüklüğünü de göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu sayede özel bir bankaya duyduğunuz güveni arttırmış da olursunuz. Elbette tüm yatırım işlemlerinizde herhangi bir adımda bulunmadan önce durum değerlendirmesi yaparak işlem yapmalısınız.

Garanti Bankacılık ile Hisse Senedi Alımı Nasıl Yapılır?

Garanti bankacılık hizmet sözleşmesi kapsamında da yer alan ve banka müşterileriniz ilgilendiren çok sayıda detay bulunuyor. Haliyle de sizler herhangi bir işlem hakkında bilgi almak isterken çok fazla bilgiye maruz kalmak zorunda olabiliyorsunuz. Bu yüzden biz de Garanti BBVA aracılığı ile yapacağınız hisse alım ve satım işlemlerinde size gereken bilgileri sunmak istedik.

Garanti Bankacılık ile Hisse Senedi Hesabı Nasıl Açılır?

garanti-bankacilik
Garanti Bankacılık

Hisse senedi almak isteyen Garanti müşterilerinin ilk önce bir hisse senedi hesabı açması gerekiyor. Bunun için de illa şubeye gitmenize gerek kalmıyor. Garanti internet bankacılığı aracılığı ile de hisse senedi hesabı açabilmeniz mümkün kılınıyor.

İşte, tam da şu adımları izleyerek hisse senedi hesabınızı kolayca açtırabilirsiniz:

 • İlk önce Garanti BBVA Mobil Bankacılık uygulamasını cihazınıza indirmelisiniz.
 • Garanti bankacılık giriş kısmına gelerek internet bankacılığıan giriş yapabilirsiniz. Eğer ki daha önce mobil bankacılık kullanmadıysanız bu durumda önce Garanti iletişim kısmından müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekecektir.
 • Garanti bankacılık mobil sayesinde yalnızca birkaç adımda hesabınız oluşturulur. Bunun için de şu adımları takip edebilirsiniz: Yatırımlar – Hisse İşlemleri – Hisse Senedi Hesap Açılışı
 • Hisse senedi alım satım için bankaya başvuran kişilere bir de Uygunluk Testi yapılmaktadır. Bunun için de önce Garanti BBVA İnternet Bankacılığı – Yatırım – Yatırımcı Testleri kısımlarını takio edebilirsiniz.

Garanti Bankacılık ile Hisse Senedi Alım İşlemleri

Garanti bankacılık vasıtası ile hisse alım satım işlemlerinizi hesap açtıktan sonra kolayca yapabilirsiniz. Hatta tüm hisse işlemleri için de mobil uygulamayı kullanarak işlemleri kısa sürede halledebilirsiniz. Günümüz koşullarında pek çok firma, halka arzda bulunarak hisse satışlarına başlamıştır. Siz de kendi bankanız aracılığı ile çok zorlanmadan hisse alım ve satımını yapabilirsiniz.

Zaten bir adım öncesinde ifade etmiş olduğumuz gibi mobil bankacılık ile hisse hesabı açmanız yolu yarıladınız anlamına gelir. Bu aşamadan sonra önemli olan sizin borsayı takip ederek yatırımlarınızı değerlendirmeniz olacaktır. Ayrıca finans haberlerini de takip ederek halka arz eden firmaları öğrenebilirsiniz. Bu sayede de yepyeni yatırımlara imza atabilirsiniz.

Garanti Bankacılık Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Garanti BBVA aracılığı ile hisse senedi alımı yaparken aklınızda kalan bazı soru işaretleri de olabilir. Her banka, müşterilerine 7/24 hizmet veren bir iletişim merkezine sahiptir. Dolayısıyla siz de Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri’ne ulaşarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hisseleriniz hakkında bilgi almak ya da yeni atılımlar yapmak için de 444 0 333 numaralı iletişim merkezini arayabilirsiniz.

Garanti Bankacılık ile Hisse Alış ve Satış İşlemleri

garanti-bankacilik

Söz konusu yatırımlarınız olduğunda adımlarınızı veriler ışığında atmanız önemlidir. Hisse senedi alım ve satım işlemleri için de doğru zamanı ve doğru işaretleri bekleyebilirsiniz. Ayrıca internet ortamında gördüğünüz her yatırım tavsiyesine de kulak vermemlisiniz.

Garanti BBVA ile hisse alım ve satım işlemleri için de kendi müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz. Şayet ki siz de bu alanda belli bir birikime ya da uzmanlığa sahipseniz işlemleri yine mobil bankacılık ile yapabilirsiniz.

Örneğin geçmişte satın aldığınız bir hisse senedini satmak istediniz, bunun için de internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Zaten satın almış olduğunuz tüm hisse senetleri size ait hisse hesabından görülecektir. Mobil ya da internet bankacılığı ile satış işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Hisse Senedi Satın Almak Neden Önemlidir?

Günümüz yatırım araçları arasında hisse alım ve satımı artık önemli bir yere sahiptir. Garanti bankacılık da tıpkı diğer bankalar gibi müşterilerine aktif olarak hisse alım ve satım hizmetleri sunmaktadır. Hisse senedi yatırımı yaparak siz de bu avantajları elde edebilirsiniz:

 • Garanti bankacılık ya da diğer bankalar aracılığı ile hisse yatırımı yapmak, sizi ilgili firmanın bir nevi ortağı yapar.
 • İlgili firmanın ortağı olarak da şirketin elde etmiş olduğu kardan siz de kazanç elde edersiniz. Satın almış olduğunuz hisse ne kadar fazlaysa haliyle karınız ya da zararınız da aynı ölçüde olacaktır.
 • Söz konusu hisse senetleri ile işlem yapmak olduğunda tek yapmanız gereken piyasaların açılmasını beklemek olacaktır. Yani siz istediğiniz sürece, piyasalar da açıksa her daim hisse işlemleri yapabilirsiniz.
 • “Garanti BBVA e-Trader Platformu” da banka müşterilerine haftanın 5 günü tam 24 saat boyunca sürekli olarak hizmet vermektedir.
 • Garanti bankacılık ile yapacağınız hisse alım ve satım işlemleri için her zaman temsilciniz ile iletişime geçebilirsiniz. Elbette bu durum yalnızca Garanti BBVA özelinde olmayıp diğer tüm bankalar tarafından da uygulanmaktadır.

Hisse Alım – Satım İşlemlerinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

garanti-bankacilik

Garanti bankacılık ya da diğer bankalar ile yatırımlarınızı tek bir tık ile birlikte değerlendirmeniz söz konusudur. Fakat tüm bu işlemler ne kadar kolay gözükse de yatırımlar yaparken dikkatli olmaya özen göstermeniz de gerekecektir.

Garanti bankacılık ve diğer bankalar ile hisse senedi alımı yaparken piyasaları değerlendirmeye çalışabilirsiniz. Hatta doğrudan tek bir firma üzerine yoğunlaşmak yerine birden fazla alanda yatırım yapabilirsiniz. Eğer ki yatırım yapmak istediğiniz meblağ yüksek ise bu durumda mutlaka bir uzman desteği almalısınız.

Günümüzde pek çok ortamda ne yazık ki çok fazla spekülatif yorumlar yapılmaktadır. Her ne kadar doğrudan yatırım tavsiyesi sunmak etik olmasa da özellikle de internet ortamında bunu yapan çok fazla kişi vardır. Dolayısıyla siz de kayıp yaşamamak adına her yoruma itimat göstermek durumunda değilsiniz.

Tüm bunlara ek olarak yatırımlarınız için mutlaka Garanti bankacılık ya da diğer bankaları tercih etmelisiniz. Güven vermeyen platformlar aracılığı ile hisse alım ve satımında bulunmamalısınız.

Garanti BBVA ile Hisse Senedi Kredisi Nasıl Alınır?

Pek çok banka müşterisi, hisse senedi portföyünü büyütmek adına farklı yollara başvurabiliyor. Bazı bankalar ise bu amaçla yatırım yapmak isteyen müşterilerine kredi imkanı sunuyor. İşte, Garanti BBVA da hisse hesabı olan müşterilerine hisse senedi kredisi gibi imkanlar tanıyor.

Garanti BBVA aracılığı ile hisse portföyünüzü büyütmek amacıyla kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için de öncelikle bankaya Garanti BBVA nezdinde bulunan varlıklarınızı ya da hisselerinizi teminat gösterebilirsiniz. Teminat gösterdikten sonra ihtiyaç durumunuza göre Garanti BBVA size, 200.000 TL’ye varan kredi imkanları sunacaktır.

Bir an evvel hisse kredisi başvurusu yapmak için de yine mobil uygulamayı ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Garanti BBVA ile Hisse Kredisi Şartları Nelerdir?

garanti-bankacilik

Garanti bankacılık ile birlikte hisse senedi kredisi alabilmeniz oldukça kolaydır. Hatta tüm bu işlemleri yapabilmek için banka şubesine gitmenize de gerek yoktur. Örneğin mobil bankacılık uygulamasını kullanarak da hisse senedi işlemlerini yapabilir ve kredi talebinde de bulunabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra Garanti BBVA tarafından sağlanan hisse kredisi işlemlerindeki şartları da bilmeniz önemlidir. İşte, Garanti BBVA’nın hisse kredisi başvurularında değerlendirme altına aldığı başlıca koşullar şu şekildedir:

 • Hisse senedi kredisi için minimum kredi başvuru tutarının 40.000 TL olması gerekir. Diğer bir yandan banka, kredi başvurusunda bulunan müşterilerine maksimum 200.000 TL kredi vermektedir.
 • Garanti BBVA müşterisi olmayan kişiler, hisse senedi kredisi için başvuruda bulunamazlar. Bunun nedeni de kredi başvurularında varlıklardan ya da hisse senetlerinden teminat gösterme zorunluluğudur.
 • Teminat gösterilen hisselerin toplam değerinden yola çıkılarak maksimum %100 oranına kadar bir kredi talep edebilmeniz mümkündür.
 • Elbette tüm hisse senedi kredi işlemlerinde SPK tarafından alınan kararlara uygun yolların izlenmesi gerekir. Garanti BBVA da kredi düzenlemelerine uygun olacak şekilde müşterilerine hisse kredisi hizmetleri sunar. Şayet ki kredi işlemlerinde herhangi bir güncelleme olursa bankanın müşterilerini bu konuda bilgilendirmeleri de önemlidir.

Tüm bu adımlara uyularak bankadan hisse kredisi temin edebilmeniz mümkündür. Bu sayede de hisse portföyünüzü geliştirebilirsiniz. Elbette tüm bu imkanlar, yalnızca Garanti BBVA tarafından sunulan imkanlar değildir. Diğer pek çok özel ve devlet bankası da buna benzer uygulamalara sahiptir. Fakat yine de Garanti BBVA, müşterileri için ideal bankalar arasında yer alarak hizmet vermeye devam etmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Garanti Bankacılık Hisse Senedi Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!