USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC64.732,03

Fito Krem Nedir? Fito Krem Ne İşe Yarar?

fito-krem-ne-ise-yarar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fito krem ne işe yarar içeriği nedeniyle kişilerin ilgisini çeken konulardan biridir. Söz konusu sağlık olduğunda şüphesiz ki kullanılan kremlerin, ilaçların ne işe yaradığı merak edilmektedir. Merakın yanında sıklıkla araştırma konusu da olmaktadır. Detaylarıyla bilinmesi gereken Fito krem nedir ve Fito krem ne işe yarar kısa deyişle aşağıda açıklanmaya çalışmıştır.

Fito Krem Nedir?

fito-krem-ne-ise-yarar
Fito Krem Ne İşe Yarar

En önce Fito krem nedir diye bakıldığında, epitel yenilenmesi gereken deri dokusu rahatsızlıkların topikal tedavisinde kullanılmaktadır. Fito krem bileşimindeki Triticum Vulgare sulu ekstresi doku onarım sürecini hızlandırmaktadır.

Cilt dokusunun yenilenmesi işleminin farklı nedenlerden dolayı yavaşladığı veya değiştiği durumlarda Fito krem endikedir. Antiseptik özelliklere sahip olması dolayısıyla da etkili bir krem olarak bilinmektedir.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

fito-krem-ne-ise-yarar

Fito krem ne işe yarar da kişilerin en çok ilgilendiği konulardandır. Günlük yaşamda karşılaşılan olumsuz durumların ardından Fito ile sıkça karşılaşılmaktadır. Hızlı etkisinden dolayı hem yaraları hem de yara izlerini ortadan kaldırmaktadır. Genel tabloda özetlemek gerekirse Fito krem ne işe yarar?

Fito krem, cilt üzerinde meydana gelen yanıklar, sivilceler, sivilce izleri ve ton eşitsizliklerinde etkilidir.
Lazer ve epilasyon sonrası kızarıkları gidermede yardımcıdır.
Doktor izninde su çiçeği gibi kızarıklıklarda etkilidir.
Yine doktor kontrolünde kesik, yara ve çiziklerde kullanılmaktadır.
Dudak kurumasını önlemektedir. Dudak çatlamasında iyileştirici etkiler göstermektedir. Emziren annelerdeki meme çatlaklarına da iyi gelmektedir.
Doktor kontrolünde sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının etkilerini hafifletmektedir.
Cilt, el ve ayak kuruluğunda nemlendirici etkisi bulunmaktadır.

Fito krem ne işe yarar diye ayrıntılı bakıldığında bu krem cildin her yerine sürülebilmektedir. Fito krem geniş ve yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bu denli yoğun kullanılması da birçok soru işaretini beraberinde getirmiştir. Fito krem ne işe yarar diye sorulduğunda merak edilen diğer sorular şu şekildedir:

1 – Fito Krem Yüze Kullananlar Neye Dikkat Etmeli?

fito-krem-ne-ise-yarar

Fito krem cilt üzerinde her yere uygulandığı gibi yüze de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Fito krem de Fucicort krem gibi problemin olduğu yere en az iki defa sürülmelidir. Ardından kremi temiz elle sürerek yedirmek gerekmektedir. Yüzde:

 • Ameliyat yarası,
 • Derin kesikler,
 • Derin çizgiler varsa gazlı bez ile kapatmaya kesinlikle dikkat edilmelidir.

2 – Fito Krem Antibiyotikli Mi?

fito-krem-ne-ise-yarar

Fito krem ne işe yarar sorularının dışında Fito kremin antibiyotikli olup olmadığı da merak edilmektedir. Bu denli hızlı ve yoğun etki sağlamasıyla Fito kremin antibiyotik içerdiği düşünülmektedir. Fito kremin içerik olarak antiseptik özelliklere sahiptir.

Bitkisel ağırlıklı olan bu krem bitkisel özler ve yağlarla desteklenmektedir. Bu sayede cilt kuruluğu, kaşıntı, egzama ya da sedef gibi sorunlarda doktor izni ve kontrolünde tedavi edici olabilmektedir.

3 – Fito Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

fito-krem-ne-ise-yarar

Fito kremin en ağırlıklı kullanıldığı alan kesinlikle sivilcelerdir. Doktorun uygun gördüğü durumlarda Fito krem sivilce izlerini gidermede ya da aktif sivilceleri kurutmada kullanılmaktadır. Fito krem sivilce için kullanılacaksa günde bir kere temiz cilde uygulanmalıdır. Ancak Fito krem ne işe yarar kapsamında sivilce için kullanılacaksa muhakkak bir uzmana danışılmalıdır.

4 – Fito Krem Açık Yaraya Sürülür Mü?

fito-krem-ne-ise-yarar

Fito krem açık yaralar üzerine de uygulanabilmektedir. Doktor izninde ve kontrolünde Fito krem, açık yaralar üzerine ovularak uygulanabilmektedir. Çok derin yaralarda veya kesiklerde doktor izni olmadan kullanmak ya da yanlış uygulamak sağlık açısından önerilmemektedir.

5 – Fito Krem Gözenek Sıkılaştırıcı Olarak Kullanılır Mı?

fito-krem-ne-ise-yarar

Fito krem ne işe yarar sorusuna göz atıldığında genel anlamda cilt üzerindeki iyileştirici etkileri görülmektedir. Sivilce, yara ve izlerde etkili olan Fito krem, gözenek sıkılaştırma noktasında da gözle görülür sonuçlar sağlamaktadır.

Cilt üzerine uygulanan Fito krem düzenli kullanımda cilt kırışıklıklarını ve gözenekleri büyük oranda gidermektedir. Gözenekler için Fito krem şu şekilde uygulanmalıdır:

 • İlk olarak eller güzelce temizlenmelidir,
 • Fito krem ihtiyaç duyulan yere bir miktar uygulanmalıdır,
 • Ardından el ile ovalanarak iyice yedirilmelidir.

6 – Fito Krem Yanık için Kullanılır Mı?

fito-krem-ne-ise-yarar

Yanık gündelik hayatta diğer kazalara karşın sıkça yaşanan sağlık problemlerinden biridir. Belirli düzeydeki yanık kremlerinden birisi de Fito kremdir. Fito krem ne işe yarar sorusunun bir diğer yanıtı da hiç kuşkusuz yanıklara iyi gelmesidir.

Doktor izninde ve gözetiminde Fito krem yanıklar üzerinde de büyük etkilere sahiptir. Yanık sonrası leke tedavisinde de Fito krem sıkça kullanılmaktadır. Yanıklar üzerinde çok amaçlı kullanıma sahip olan Fito krem, doktor isteği doğrultusunda başlı başına tedavi sağlayabilmektedir.

7 – Madecassol Fito Karışımı Ne İşe Yarar?

fito-krem-ne-ise-yarar

Cilt bakımı dendiğinde akıllara özelliklere gelen iki krem vardır. Bu iki krem Madecassol ve Fito kremdir. Sivilce, akne, egzama, sedef ya da kırışıklık gibi cilt deformelerinde yenilik sağlayan bu kremler beraber kullanılmaktadır. Bu karışımdaki maddeler ise şöyledir:

 • Birincisi bir çay kaşığı Madecassol krem,
 • İkincisi bir çay kaşığı Bepanten krem,
 • Üçüncüsü bir miktar Fito krem,
 • 1 ampul E vitamini.

Sayılan bu malzemeler genişçe bir cam kaseye konularak karıştırılmalıdır. Karışım hazırlanırken kremler mümkün olduğunca aynı miktarda konulmalıdır. Hazırlanan karışım yalnız göz ve dudak çevresine uygulanmamalıdır. Bu alanlar dışında tüm yüz ve boyun çevresine uygulanabilmektedir. Bu karışımı kullanmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Uygulama sonrasında istenmeyen durumlar gözlemlendiğinde derhal sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

8 – Fito Krem Ne İşe Yarar Yorumlar Yönünde Nasıldır?

fito-krem-ne-ise-yarar

Fito krem ne işe yarar sorusuna bu kremi kullanan birçok kişi yanıt vermiştir. Genel tabloda Fito krem kullanıcıları bu kremin içeriğinin güçlü olduğundan söz etmiştir. Bunun yanı sıra bu kremin nemlendirici özelliğine, sivilce üzerindeki etkilerine ve izleri giderici özelliğine sıkça değinilmiştir.

9 – Fito Kremin Yan Etkileri Neler?

fito-krem-ne-ise-yarar

Her ilaçta ve her kremde olduğu gibi Fito kremde de yan etkiler bazı durumlarda görülebilmektedir. Bu kremi kullanmadan önce kişilerin alerjilerini tetikleyici maddelerin var olup olmadığına dikkat edilmelidir. Doktor kontrolü ya da uzman izni de burada oldukça önemlidir.  Bunun dışında genellikle bu kremin yan etkileri şöyledir:

 • Vücutta kızarıklık,
 • Vücutta şişlik,
 • Ağız ve boğazda şişkinlik ya da yutmada zorluk,
 • Nefes alıp verirken zorluk yaşama,
 • Karın ağrısı oluşması. Bu durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması ya da doktora danışılması gerekir.

10 – Fito Krem Ciltte Ne Kadar Kalmalı?

fito-krem-ne-ise-yarar

Her kremin belirli sürelerde uygulanması ve belirli zaman dilimlerinde ciltte kalması gerekir. Fito krem için ciltte kalma süresi 2 saat olarak belirlenmiştir. Fakat bu uygulama amacına ve tedaviye göre değişiklik gösteren bir süredir. Ancak Fito kremin sürüldükten sonra hemen temizlenmemesi gerekir.

11 – Fito Krem Ne Zaman Sürülmeli?

Ciltte ne kadar kalmalı sorusuna bağlı olarak Fito kremin ne zaman sürüleceği de merak konusudur. Tıpkı ciltte bekleme süresinin değişiklik göstermesi gibi kremin sürüleceği zamanlarda değişkendir. Doktor kontrolü ve tedavi dışında Fito kremin sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sürülmesi gerekmektedir. Bu uygulamanın günde 1 ya da 2 kez yapılmasında sakınca bulunmamaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim
Fito Krem Nedir? Fito Krem Ne İşe Yarar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!