USD32,79
EURO35,24
JPY0,207400
RUB0,375900
GBP41,74
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.487,09
BTC65.065,46

Iphone’ dan Facebook com Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

facebook-com-giris
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook com giriş, aktif olarak Facebook kullanan kişilere yöneliktir. Sosyal medya uygulamalarına her geçen gün yenisi eklense bile Facebook’un yeri ayrıdır. 7’den 70’e herkesin kullandığı bu marka uygulaması, bir zamanlara damga vurmuş niteliktedir.

Hâlâ daha milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, yakın bir geçmiş zamanda İnstagram ile birleştirilmiştir. Bu birleşme sonucu kullanıcı sayısı daha da artan Facebook için farklı cihaz girişleri de araştırılmaya başlanmıştır.

Adım Adım Iphone Cihazdan Facebook com Giriş!

Iphone cihazlar, Android cihazlara nazaran daha farklı bir işletim sistemine sahiptir. İOS işletim sistemini kullanan Iphone, sadece Iphone cihazlarda çalışmaktadır. Durum böyle olduğundan bu denli yoğun kullanılan Facebook’ a giriş işlemi nasıl yapılır da merak edilmektedir.

facebook-com-giris
Facebook com Giriş

Fotoğraf paylaşımına, mesajlaşma ve çeşitli etkinliklere izin verilen Facebook her yaştan kişinin ilgisini oluşturmaktadır. Gün geçtikçe daha da geliştirilen, özelleştirilen Facebook uygulamasına Iphone üzerinden Facebook girişi ve Facebook giriş yapamıyorum sorunu için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

1 – Cihaz Kilidini Açmak

Sosyal medyaya erişimin ilk adımı cihaz kilidini açmaktır. Kişilerin koruma amaçlı ekrana koyduğu kilidin açılması, Facebook’ a giriş için öncelikli adımdır. Cihaz kilidi aksine bazı bireyler uygulamalara da koruyucu kilit koyabilmektedir.

Böyle bir durum söz konusuysa, Facebook com giriş için uygulama kilidinin de açılması gerekmektedir. Uygulama ve cihaz kilidini açtıktan sonra diğer adımlar sırasıyla izlendiğinde başarılı şekilde İnstagram Facebook giriş sağlanacaktır.

2 – Iphone Arama Motoruna Giriş

facebook-com-giris

Iphone cihazların farklı bir işletim sistemine sahip olduğu artık bilinmektedir. Android cihazlarda Google, Yandex, Opera gibi arama motorları bulunmaktadır. Iphone cihazlarda ise Safari adı verilen arama motoru kullanılmaktadır.

Safari üzerinden Facebook indir gibi çeşitli işlemler de yapılabilmektedir. Kendinize göre oluşturduğunuz ve konumlandırdığınız uygulamalar içerisinde Safariyi bulma ikinci adımı oluşturmaktadır.

3 – Arama Motoruna Facebook com Giriş Yazma

Safari aramasına Facebook com giriş yazarak asıl hedefi gerçekleştirmiş olacaksınız. Facebook hesapları çeşit çeşittir. Facebook Lite, Facebook Business şeklinde kategorize edilmiştir. Bu sayede ihtiyacınıza göre Facebook hesabı oluşturabilirsiniz.

facebook-com-giris

Arama motoruna Facebook com giriş yazmak, var olan  “Facebook hesabımı bul“ noktasında sizlere büyük bir destektir. Uygulamanın site girişi için birkaç saniye bekledikten sonra asıl kısma geçiş yapmış olacaksınız.

4 – Facebook com Giriş için Gereken Bilgileri Girme

Sosyal medya uygulamalarında herkesin bir profili bulunmaktadır. Bu profil sadece size özel olup, sizin bilgilerinizle oluşturulmaktadır. Kullanıcı adı ve şifre oluşturularak uygulamalara giriş sağlanmaktadır.

Iphone cihazdan Facebook com giriş işleminde son adım bilgi girişidir. Hesabınızı kurarken oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adını, telefon numarasını veya e- posta adresini kullanıcı adı kısmına girmeniz gerekmektedir. Ardından belirlemiş olduğunuz şifreyi girerek başarılı şekilde Facebook hesabınıza giriş işlemini gerçekleştireceksiniz.

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Artık bu uygulamayı kullanmak istemediğinizde hesabınızı kalıcı olarak silme imkanı bulunmaktadır. Bu işlem sonrasında hesabınız, hesabınızda yaptığınız özel veya genel (fotoğraf, durum, gönderi vb.) tüm paylaşımlar silinmektedir. Kısacası var olan profiliniz tamamen geri getirilemeyecek şekilde silinmektedir. Facebook com giriş gibi Facebook hesap silme adımları da şu şekildedir:

 • Facebook com giriş işlemi gerçekleştirilmelidir.
 • İstenen kullanıcı bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girilmelidir.
 • Ardından ana profilinizde yani Facebook’un sağ alt tarafında yer alan üç çizgi simgesine dokunulmalıdır.
 • Bu simgeye basıldıktan sonra aşağıya yani ‘Ayarlar ve Gizlilik’ alanına inilmelidir. Burada ‘Ayarlar’ a dokunulmalıdır.
facebook-com-giris
 • Ayarlar alanından ‘Profil Erişimi ve Kontrolü’ ne gidilmelidir.
 • Burada asıl hedefinizi içeren ‘Dondurma ve Silme’ butonuna tıklanmalıdır.
 • ‘Hesabı Sil’ seçilerek ‘Hesabı Silme İşlemine Devam Et’ butonuna dokunulmalıdır.
 • Hesabınızı silme işlemine devam etmek adına ekrana gelen talimatlar izlenmelidir.

Talimatların ardından onayı verdiğinizde hesabınızı silinecektir. Artık Facebook com giriş işlemi yapmak istediğinizde böyle bir profil bulunmayacaktır. Silmenin aksine dondurma işlemi gerçekleştirseydiniz belirli günler içerisinde hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Hesap silmenin aksine hesap dondurma çoğu durumda daha kârlıdır. Facebook’un uygulama destekleme açısından yaptığı güncellemelerinden ötürü Facebook com giriş işleminin aksine dondurma işlemi kişilerde farklılık gösterebilmektedir. Facebook hesap silme işlemi şu şekillerde gerçekleştirilmektedir:

Hesap Merkezleri ile Facebook Dondurma

Facebook com giriş sağlanmasının ardından profil resminize tıklayarak ‘Ayarlar ve Gizlilik’ alanına gidilmelidir. Ardından yapılması gerekenler ise şöyledir:

 • ‘Ayarlar’ alanına basılmalıdır.
 • Ekranınızın sol üstünde yer alan ‘Hesaplar Merkezi’ne tıklanmalıdır.
 • ‘Hesap Ayarları’ kısmında bulunan ‘Kişisel Detaylar’ bölümüne gidilmelidir.
 • ‘Hesap Sahipliği ve Kontrolü’ ne tıklandıktan sonra ‘Dondurma ve Silme’ ye basılmalıdır.
 • Dondurulması istenen hesap ya da profil seçilmelidir.
 • Hesap seçildikten sonra ‘Hesabı Dondur’ a tıklanmalıdır.
 • ‘Devam’ butonuna tıklanıp, işlem onayı sağlanmalıdır.

Talimatların takibi ardından hesabınız dondurulacaktır. Hesap dondurulduğunda hesabınızı sizin haricinizde başka birisi göremez. Arkadaş mesajlarından bazıları görmektedir. Dahil olduğunuz gruplar varsa grup yöneticileri yorumlarınızı ve gönderilerinizi görünecektir.

facebook-com-giris

Facebook Ayarlarıyla Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Bu seçenekte Facebook ayarları içerisinden hesabınızı dondurabilirsiniz. Facebook’ a giriş işleminin ardından hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Ayarlar üzerinden hesap dondurmak için izlenecek adımlar:

 • Profil fotoğrafınıza tıklamalısınız.
 • ‘Ayarlar ve Gizlilik’ seçilmelidir.
 • Burada ‘Ayarlar’ a tıklanmalıdır.
 • ‘Gizlilik’ alanına basıldıktan sonra ‘Facebook Bilgileri’ seçilmelidir.
 • Burada hesapla alakalı olarak ‘Dondurma ve Silme’ ye tıklanmalıdır.
 • Konuyla ilgili olan ‘Hesabı Dondur’ seçilmelidir. Burada karşılaşılan ‘Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et’ butonuna tıklanmalıdır.

İşlemi onaylamak adına size verilen talimatları izlemelisiniz. Bu işlemle hesabınızı geçici şekilde dondurmuş olursunuz. Dondurmayla birlikte istediğiniz zaman hesabınıza geri dönüş sağlayabilirsiniz. Hesabınızda yer alan gönderileriniz, bilgileriniz, paylaşımlarınız kaybolmaz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Iphone’ dan Facebook com Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!