USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC63.985,79

CR Ne Demek, Bu Bir İnstagram Terimi mi?

instagram
instagram
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CR ne demek, Instagram terimi olarak mı kullanılıyor? Sosyal medyada hangi anlamlarda kullanılır? Sosyal medya dışında nerelerde kullanılır?

CR ne demek sorusu son zamanlarda özellikle aktif ve yoğun bir şekilde sosyal medya kullanan kişilerin merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Günümüzde günlük konuşma tarzının değişmesi, yazım hatalarının artması ve benzeri gibi durumlar kısaltmaların hatta anlam farklılığının da çok fazla olmasına neden olmuştur.

Bu kısaltma, “credit” kelimesinin kısaltması olmakla birlikte anlaşılabileceği gibi İngilizce kökenli bir kelimedir. Genellikle “vermek” yüklemi ile birlikte Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medyada sıklıkla kullanılmaktadır.

Sosyal Medya CR Ne Demek?

Sosyal medya kullanıcıların aslında mutlaka bilmesi gereken önemli detaylardan birisidir. Eğer geniş bir kitleye hitap ediyorsanız ya da geniş bir hedef kitleye ulaşmayı hedefliyorsanız sosyal medya kullanımına dair bazı püf noktaları da sonradan sıkıntı yaşamamanız adına bilmeniz faydanız olacaktır.

Çok fazla sosyal medya kullanıyorsanız hatta sosyal medya hesaplarınızda video ve benzeri gibi içerikler üretiyorsanız o halde CR yani credit vermek ne demek mutlaka bilmeniz gereken detaylardan birisidir. Credit vermek, bir nevi içeriklerin gerçek sahiplerini belirtmek anlamına gelen bir kısaltmadır.

Instagramda kullanılan CR ne demek?

cr ne demek
cr-ne-demek-instagram

Başlıkta gördüğünüz soru, instagram kullanıcılarının gün geçtikçe artması ile birlikte Instagram’da da sıkça sorulan sorular arasında yerini almıştır. Sadece İnstagram’da değil Tiktok ve Youtube gibi sosyal medya platformlarında da credit nasıl kullanılır ya da kullanıcılar için önemli midir? Soruları önem kazanmaya başlamıştır.

Bu kısaltmanın açılımı; credit vermek anlamına gelir. Şöyle ki; eğer Instagram, Tiktok ya da Youtube üzerinden hedef kitleniz ile sürekli içerik paylaşımı yapıyorsanız ve bu paylaşımlar sırasında başka kullanıcıların video ve benzeri paylaşımlarından faydalanıyorsanız mutlaka credit vermeniz gerekecektir.

Sosyal medyada paylaşılan birçok videonun altında zaman zaman “CR: (videonun asıl sahibinin adı)” şeklinde ifadeler görebilirsiniz. Başkalarının videolarını paylaştığınızda gönderilerinizin altına bu şekilde açıklama ekleyerek videonun asıl sahibini belirtmiş olursunuz. Bu sayede telif hakkından dolayı şikâyet edilme ihtimalinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

CR Ne Demek İlaç Sektöründe Ne Anlama Gelir?

Sosyal medyada çok sık kullanılan ve bilmeyenlerin de fazlasıyla merak ettiği bu kısaltma, sadece sosyal medyada değil kimya alanında da kullanılan, farklı anlam taşıyan ve dolayısıyla da ilaç sektöründe de yeri olan bir kısaltmadır.

Bu kısaltma, aynı zamanda kimya alanında Krom elementinin simgesi olarak kullanılır. Bu doğrultuda tıpta yapılan CR testi de kroma maruz kalan kişilere yapılan bir testtir. Bu gibi durumlarda da aynı kısaltmayla karşılaşmak mümkündür.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CR Ne Demek, Bu Bir İnstagram Terimi mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!