USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC64.074,17

EYT Meclise Ne Zaman Gelecek?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den EYT’deki gelişmeler hakkında açıklamalar geldi.

Ahilik Haftası programına katıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kırşehir Cacabey Meydanı’nda düzenlenen 35’inci Ahilik Haftası programına katıldı. Programda bir konuşma yapan Bakan Bilgin, “Ahilik teşkilatı yaklaşık bin yıldır Anadolu’da sosyal, ekonomik, dini, ahlaki ve kültürel ve politik hayatta önemli fonksiyonlar yerine getirmiştir” dedi.

Ahilik teşkilatı kurucusunun Ahi Evran olduğunu belirten Bilgin, “kuruluş amacı ticarette ahlaki ilkeler kazandırmak, esnaf dayanışmasını sağlamak, halkımız arasında ticaret kültürünü yaymak ve geliştirmektir” dedi.

EYT çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Konuşmasında EYT konusunda da açıklamalar yapan Bakan Bilgin, “Pandemi ve sonrasındaki savaşlar sürecinde ekonomisini güçlendiren ülkeler arasında zirvedeyiz. Türkiye her koşulda yoluna devam ediyor. Vatandaşın, esnafın sorunları var. Kredi borçları var. Bunları da çözüm üretiyoruz. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını da çözeceğiz. 2022’de asgari ücrette % 85 artış yaptık. Yılbaşında yine yapacağız, asgari ücretli enflasyon karşısında ezilmeyecek. Binlerce vatandaşın beklediği EYT sorunu da aralık ayına kadar meclise ulaşmış olacak. Bu konudaki çalışmalar da bütün hızıyla devam ediyor” şeklinde konuştu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
EYT Meclise Ne Zaman Gelecek?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!