USD32,22
EURO35,06
JPY0,207300
RUB0,357800
GBP41,19
EURO/USD1,09
BIST10.932,06
GR. ALTIN2.451,69
BTC70.008,31

Esra Ezmeci Hakkında Şok Olacağınız 15 Bilgi

esra-ezmeci
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Esra Ezmeci son dönemin en popüler isimlerinden biri olarak anılıyor. Gerek mesleği gerekse de sosyal medya paylaşımlarıyla gündemden hiç düşmüyor. Öyle ki yaptığı açıklamalar ve sosyal medya paylaşımları yüzünden çokça eleştiriye maruz kalıyor. Peki, herkesin merak ettiği Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci kimdir?

Ünlü Psikolog Esra Ezmeci Kimdir?

esra-ezmeci

Ünlü psikolog, 1986 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlerleyen dönemlerdeyse “İstanbul Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü” ni tamamlamıştır. Okumuş olduğu bölümü birincilik ile tamamlayan Ezmeci, yine aynı üniversitede klinik psikoloji alanında yüksek lisans eğitimi almıştır. Ardından adli bilimler doktorasına da geçiş yaparak eğitim sürecine devam etmektedir.

Şu an halen adli bilimler doktora eğitimine devam etmektedir. Ayrıca 2015 yılında boşanmış olan ünlü psikoloğun 1 oğlu vardır.

Esra Ezmeci Kaç Yaşındadır?

1 Ağustos 1986 yılında doğan ünlü psikolog 37 yaşındadır. Bunun yanında aslan burcu olan Ezmeci, sansasyonel sosyal medya konuları ve ritüelleriyle adından söz ettirmektedir. Peki, ünlü psikolog kariyer hayatına nasıl yön vermiştir?

Esra Ezmeci Kariyer Hayatı Nasıldır?

Ünlü psikolog, başarılı bir eğitim hayatının ardından kariyerine ilk olarak İstanbul’da başlamıştır. Çalıştığı ilk kurum İstanbul Çapa Devlet Hastanesi Psikiyatri bölümüdür. Burada stajyer olarak başlayan Ezmeci,  daha sonra “İstanbul Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi” nde uzman klinik psikolog olarak görev almıştır. Burada uzun bir süre çalışan Ezmeci, kariyerine daha sonra kendi tedavi merkezinde devam etmiştir.

Ezmeci, Terapi Evreni adlı kliniğinde bağımlılık, aile/ilişki ve bireysel alanlarda danışmanlıklar vermektedir. Aynı zamanda kendi geliştirmiş olduğu tedavi yöntemleriyle çalışmalar yapan Ezmeci çeşitli televizyon kanallarında da programlar hazırlamıştır. Ünlü psikolog 2022 yılından itibaren ” Esra Ezmeci ile Karşı Karşıya” adlı televizyon programını hazırlayıp sunmaktadır. Bunun yanında ünlü psikoloğun çeşitli kitapları da bulunmaktadır.

Esra Ezmeci Uzmanlık Alanları Nelerdir?

Ünlü psikolog hastalarına aşağıdaki alanlarda tedavi ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

  • Bağımlılık tedavisi,
  • Aile,
  • Evlilik danışmanlığı
  • İlişki,
  • Bireysel danışmanlık
  • Ergen psikolojisi,

Yukarıdaki danışmanlık hizmetleriyle hastalarını tedavi eden Ezmeci, hastalarına daha sağlıklı bir yaşam olanağı sunmaktadır. Bunun yanında birçok farklı alanda çalışmalar yapan Ezmeci kitapları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Ünlü Psikoloğun Kitapları Nelerdir?

esra-ezmeci
Esra Ezmeci

Psikoloji alanında yazdığı kitaplar ile büyük beğeni kazanan Uzman Klinik Psikolog Ezmeci, ilk kitabını 2018 yılında yayımlamıştır. Ayrıca yayınladığı ilk kitap 2018 yılından beri çok satanlar listesinde yer almaktadır.

Ezmeci, gündelik yaşam ve ikili ilişkilere dair önemli yaklaşımlarıyla takipçilerinin ve okurlarının hayatlarına dokunmaktadır. Özellikle özgün ve farklı teknikleriyle alanının dikkat çeken isimleri arasında yer alan Ezmeci, samimi dili sayesinde okurlarının da beğenisini her geçen gün kazanmaktadır.

Ünlü psikoloğun baş ucunuzdan hiç eksik olmayacağı kitapları ise şöyledir:

Kitap AdıYayımlandığı Yıl
Süt Lekesi2018
Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir2019
Kararı Ben Veririm2020
İz Bıraktığın Kadar Varsın2021
Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever2021
Vazgeçilmez Olmanın Sırrı2022
Beni Neden Sevmedin Anne2023

1 – Süt Lekesi

“Süt Lekesi, insanın içsesi olmaya aday bir roman. Kimseye söylemediklerimize, yalnızken kendimize bile fısıldayamadıklarımıza, aklımızdan bile geçiremediklerimize ışık tutuyor. Acı içinde kıvranırken gelen mutluluğu, karanlık içinde boğulurken yanan ışığı, çaresizlik içinde debelenirken yanı başınızdaki çareyi göreceksiniz. Sadece iyiyi ve güçlüyü değil, kötüyü ve zayıfı da anlayacak, önyargılarınızdan rahatsız olacaksınız”

2 – Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir

“Yaşanmamış bir hayattan daha üzücü ne olabilir? Yaşam size ne getirir bilemezsiniz ama sizden ne götüreceğini siz belirlersiniz. İnsanız. Yanlışlarımızla doğrularımızla, başarılarımızla başarısızlıklarımızla, sevdiklerimizle sevemediklerimizle, yaptığımız ve var olduğumuz her şeyde her an gelişiyor ve büyüyoruz.

Bazen canımız o kadar acıyor ki hayata küsüp büyümeyi ve gelişmeyi unutuyoruz. Oysa varlığımızın en anlamlı kısmı hatalarımızdan, tecrübelerimizden ders alarak gelişmek, ilerlemek ve en büyük besinimiz sevgiye her zaman yer açmaktır. Unutmayın, hiçbir zaman, bir daha sevemeyecek, yeni bir hedefin peşine düşemeyecek, yeni hayaller kuramayacak kadar yaşlanmayacaksınız. Hâlâ nefes alıyorken yaşamdan istediğinizi alın”

3 – Kararı Ben Veririm

esra-ezmeci

“Her yeni ilişki temiz bir defterdir. Yaşadıkça yepyeni bir hikâyenin yazılıyor olduğunu bile düşünürsünüz. Ancak sonra bir de bakarsınız ki defter aslında boş değil… Çocukluk anıları, travmalar, eski ilişkilerin yaraları, paternler, inançlar, kalıplar, alışkanlıklar, takıntılar, korkular, endişeler, beklentiler, kompleksler ve daha neler neler…

İşte tam da bu noktada karışır işler. Çünkü artık ilişki sizden emek ister. Üstelik de en çok kendinize emek veriyor olmanızı ister. Hiçbir ilişki, akıntıya kapılıp gitmek değildir, kürekleri güvenle elde tutmaya devam etmektir. Ne isteyip ne istemediğinizin kararını kendiniz veremediğiniz sürece yaşanan şey bir sürüncemeden fazlası sayılmaz.

Unutmayın ki kimse sizi mutsuz edemez, ancak siz buna izin verirsiniz. O halde mutsuzluktan yakınmayı bırakın. Hayatınızda neyin olmasına, neyin olmamasına sebep olduğunuz gerçeğine uyanın. İlişkisini yöneten, hayatını da yönetir kuşkusuz. Ancak bunun için kim olduğunuzla yüzleşmelisinizdir önce… Nasıl mı? Tabii ki bir karar vererek”

4 – Esra Ezmeci İz Bıraktığın Kadar Varsın

“Kusursuz bir bütün için harikulade parçalar gerekir. Tıkır tıkır işleyen bir sistem ancak böyle yürür, bir kovandaki arıları ya da devasa bir karınca yuvasını düşünün. İlişkiler de böyledir, hiçbir şey tek başına tüm ilişkiyi ayakta tutmaya yetmez. Fırtınaya yakalanmış bir tekneye yelkenler tek başına yardımcı olamaz, sağlam bir motor, belki devreye girmesi gereken kürekler ve güvertede teknenin seyrini sağlayan hünerli birkaç insan lazımdır.

Bu bir keşif yolculuğu olacak, yelkenlerinizi ayarlayın, birazdan rüzgâr onları şişirecek ve gitmeye korktuğunuz yabancı kıyılara sürükleneceksiniz. Korkmayın, bu yabancı topraklar aslında şimdiye dek ayak basmadığınız kendi kıyılarınız olacak…

Uzman Psikolog bu kez cinsellikten çapalamaya, eril ve dişil enerjilerden iletişime iz bırakmanın ve vazgeçilmez olmanın yollarını anlatıyor. İlişkilerde cesaretin ve özgür doğanızı hissettirebilmenin fark yaratan, devrimci yollarını incelikle tarif ediyor.

Tarih nice korkak insan hikâyesiyle doludur ama biz hiçbirinin adını duymamışızdır. Cesur olduğunuz kadar iz bırakırsınız ve iz bıraktığınız kadar yaşarsınız”

5 – Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever

esra-ezmeci

“İlişkilerin doğası karmaşıktır. İnişleri çıkışları vardır. Kadınla erkek arasında işler her zaman yolunda gitmeyebilir, tıpkı hayat gibi… İlişkiler bazen sıcaktır, içinizi ısıtır, bazen soğuktur ürpertir.

Her ilişkinin kendince bir ritmi vardır ve hep değişkendir. Kadınla erkeğin doğası birbirine hiç benzemez. Problem çözme becerileri, yalnızlıkla başa çıkma yolları, ilişkiden beklentileri, iletişim modelleri, cinselliğe bakışları ve motivasyonları çok farklıdır.

Bir kadını elde etmenin yolu ondan uzak durmak yerine ona ilgi göstermekken, bir erkeği elde etmek için dozu iyi ayarlanmış mesafelere ihtiyaç vardır.

Çok satan “Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir”, “Kararı Ben Veririm” ve “Süt Lekesi “ kitaplarının yazarı Uzman Psikolog Esra Ezmeci, bu kez kadın erkek ilişkilerinin doğasını ve dinamiklerini enine boyuna yatırıyor masaya. Sunduğu basit ve etkili önermelerle kadın erkek ilişkilerinde yaşanan kısırdöngüleri kırmak hiç de zor değil”

6 – Vazgeçilmez Olmanın Sırrı

“Fark yaratmak ve vazgeçilmezlik hayal değildir. Doğanızın gücünü ele almak, huzurlu ve uyumlu ilişkiler kurmak, hayatınıza anlam katmak, değerli ve özgüvenli hissetmek imkânsız değildir. Uzman Psikolog , bu kitapla bağlanmadan şemalara, zihin ve beden bütünleşmesinden aura yükseltmeye kadar vazgeçilmez olmanın ve fark yaratmanın sırlarını anlatıyor.

Afrodizyak yağlar, kristaller, bitkiler ve özel metotlarla hem bedeninizin hem de yaşam alanlarınızın enerjisini nasıl destekleyeceğinizi gösteriyor. Başarıdan berekete, cinsel çekimden dişil güce kadar yaşamınızda ihtiyacınız olan her alana uygulayabileceğiniz pratiklerle dolu bu kitap başucunuzda tutacağınız bir rehber olacak. Gerçek benliğinizle ilişki kurduğunuzda kendi içsel ışığınızı keşfedersiniz”

7 – Beni Neden Sevmedin Anne

esra-ezmeci

“Annesi tarafından sevilmeyen kız çocukları büyüyünce yanlış adamları sever. Hadi Zarife, bu senin her şeyi değiştirebileceğin son şansın. Anla artık, sevgi zayıflık değil, bilakis insanı her kötülükten koruyan bir zırhtır. Sen kızının bu zırhını çaldın ondan, onu savunmasız, çırılçıplak bıraktın bu savaş alanında. Şimdi git ve teslim et ona doğuştan her çocuğun hakkı olanı.

Yanında ol onun Zarife, yargılamadan, hırpalamadan… Karşılıksız sevginin ne olduğunu öğret ona, anne elinin şifasını göster. İlk defa yatır kızını dizine, okşa saçlarını. Ağlasın dizinde kızın, akıtsın içindeki irini, kiri, pası. Bu zamana kadar yapamadığın şeyi yap; okşa kolundaki süt lekesini, öp onu. “Benim güzel kızım…” de. “Geçti…” de. “Seninle gurur duyuyorum…” de. Hadi Zarife”

Esra Ezmeci Ritüelleri Nasıl Yapılır?

Esra Ezmeci tuzlu su nasıl yapılır? Mesleğinin dışında ritüelleriyle de gündemden düşmüyor. Bu sebeple eczacılar ile birlikte kurmuş olduğu şirket ile birlikte birçok özel yağ ve bakım ürünleri satmaktadır. Tüm bu ürünlerin nasıl kullanılacağı özellikle tuzlu su ritüelinin nasıl yapılacağını pek çok kez sosyal medya hesabından açıklamıştır. Peki, Ezmeci’nin sosyal medya hesapları hangileridir?

Esra Ezmeci Sosyal Medya Hesapları Hangileridir?

Ünlü psikolog, Instagramda oldukça popülerdir. Bu nedenle de 6,2 milyon takipçisi bulunan psikolog, hayatına dair tüm bilgileri sosyal medya hesabından paylaşmaktadır. Tıpkı Akın Atör uygulamasında olduğu gibi Ezmeci’de sıkça soru cevap paylaşımları yapmaktadır. Özellikle gelen sorular bazen öyle etkili oluyor ki günlerce konuşulabiliyor. Sizlerde ünlü psikoloğu merak ediyorsanız Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Ünlü psikolog hakkında merak edilen diğer konular ise şöyledir:

1 – Esra Ezmeci Eski Eşi Kimdir?

2005 yılında Tutku Dalmaz ile Evlenen Ezmeci, 2015 yılında eşinden boşanmıştır. Bir çocuğu bulunan eski eşlerin, halen birbirlerini saygıyla anması sevenlerinin takdirini kazanmıştır.

2 – Çapalama Nedir?

Eşiniz ya da partneriniz ile mutlu olduğunuz bir zamanda partnerinizin avucunun içine ve omzuna ya da ensesine küçük baskılar yapılmasına çapalama denmektedir. Böylece o mutlu an çapalanmış oluyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Esra Ezmeci Hakkında Şok Olacağınız 15 Bilgi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!