USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC63.924,82

8 Adımda Engin Polat Kimdir? Engin Polat Davasında Son Gelişme Ne?

engin-polat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Engin Polat, son aylarda yaşanan gelişmelerle gündeme gelmiş özellikle herkese adından söz ettirmiştir. Söz konusu bu kişinin geçmiş dönemde sosyal medya üzerinden takip edildiği görülmekteydi. Özellikle eşi Dilan Polat ile paylaşımları, Dilan Polat’a sürprizleri ile birçok kişinin dikkatini çekmişti.

Ancak söz konusu bu sürprizler yerini ciddi iddialara ve ithamlara bıraktı. Savcılık tarafından dosyaların toparlanma ve araştırılma süreci devam ettiği günümüzde Engin Polat ve Dilan Polat çifti ciddi suçlamalarla karşı karşıya! Hal böyle olunca daha önce kendisi hakkında detaylı bilgiye sahip olmayan bireyler tarafından çeşitli sorular gelmektedir. Dilan Polat kimdir, Engin Polat kimdir ya da bu kişiler ne iş yapar gibi…

Eğer siz de Engin Polat ne iş yapıyor, aslında kim? Polatlar kaç yaşında ve neden bugün tutuklu merak ediyorsanız bu yazı tam size göre!

Dilan Polat’ın Eşi Engin Polat Kimdir?

Polat ailesi hakkında internette kişisel bilgilerden çok daha önce yaptıkları paylaşımları yer alıyor. Milyon takipçili Instagram hesapları üzerinden geçmişte her gün paylaşım yapılıyordu. Ancak günümüzde tutuklu olmaları onlar hakkındaki bilgileri de kısıtlamış durumdadır. Yine de var olan bilgiler ışığında Polat ailesi ve bu ailenin babası Engin P. hakkında bilgi edinmek mümkündür.

engin-polat

1 – Engin Polat Kaç Yaşında, Ne Zaman Doğdu?

İş insanı Polat, 3 Haziran 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kendisi yaşamının ilk yıllarını bu şehirde geçirmiş ileride eşiyle de bu şehir aracılığıyla tanışmıştır. Günümüzde (tutuklanana kadar) hala İstanbul’da yaşayan çift aynı zamanda iki çocuk sahibidir. 1988 doğumlu olan Polat, 36 yaşındadır.

2 – Aslen Nereli? Engin Polat’ın Annesi Nereli, Babası Nereli?

Söz konusu zenginlik, lüks hayat ve ciddi suç teşkil eden iddialarla gündeme geldikten sonra Polat ailesi hakkında aslen nereli oldukları da merak edildi. Engin Polat Erzurum’un neresinden, Muşlu mu gibi araştırmalar oldukça arttı. Kendisi İstanbul doğumlu olsa da aslen Ankaralı olduğu iddia edilmektedir. Ancak konu hakkında detaylı bir bilgi olmadığından iddia olduğunu belirtmek gerekir.

3 – Engin Polat’ın Babası Kimdir?

Tutuklama olaylarında adı geçen ve sık sık araştırmalara konu olan kişi Sezgin Polat’tır. Sezgin Polat, 1955 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Engin Polat’ın babası olup kendisi dışında iki çocuğa daha sahiptir. İstanbul’da olduğu dönemde İstanbul Üniversitesi kapsamında İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. İş hayatına atılan Sezgin Polat, oğlu Engin’in de çalıştığı Dipomed Medikal şirketin sahibidir.

4 – Engin Polat Ne İş Yapıyor?

engin-polat
Engin Polat

Engin Polat’ın iş hayatı başlangıçta istediği gibi gitmese de ilerleyen dönemlerde babasına ait olan Dipomed Medikal şirketinde aktif olarak yer aldı. Kurucuları arasında bulunan Polat, burada çeşitli faaliyetlerde yürüterek şirketin önde gelen isimlerinden birisi haline geldi. Ancak bununla kalmayan Polat çifti daha sonra farklı alanlara da yöneldi.

Çift daha sonra estetik, kuyumculuk, otomotiv, turizm, inşaat ve kozmetik gibi çeşitli alanlarda şirketler açarak servetine servet kattı! Öyle ki Dilan Polat güzellik merkezleri ile Türkiye’nin geneline yayıldı. Bunun dışında gerçekleştirdikleri ve henüz karar çıkmadığından iddia durumunda bulunan kazanç noktaları ile herkesin dikkatini çeken bir çift haline geldiler.

Kısaca var olan şirketlerinin alanları şu şekildedir:

  • Sağlık,
  • Estetik,
  • Turizm,
  • Güzellik,
  • Otomotiv,
  • Kuyumculuk,
  • İnşaat.

5 – Engin & Dilan Polat Çifti Nasıl Tanıştı, Kaç Senedir Evli?

Engin ve Dilan Polat çiftinin tanışma hikayeleri çok geçmiş zamana dayanmaktadır. Dilan Polat’ın annesi çok genç yaşında vefat etmiştir. Dilan Polat katıldığı bir magazin programında babasının hastalığından dolayı annesini gözleri önünde öldürdüğünü belirtmiştir. Çok erken yaşlardan itibaren teyzesiyle yaşayan Dilan Polat, okula kaydı yapılırken merdivenden inen Engin’i görerek aşık olmuştur. Henüz 15 yaşında olduğunu belirttiği bu dönemi ‘ilk görüşte aşk’ olarak yorumlamaktadır.

engin-polat

Erken yaştan itibaren sevgili olan Polat ailesi, daha sonra evlilik kararı alır. Evliliklerinin ilk yıllarında günümüzdeki zenginliklerinden eser yoktur. Bir semt mahallesinde apartmanda oturan çift daha sonra farklı işlere atılmıştır. Dilan Polat fotoğrafçılık yaparak ünlülerin yanına görünmeye başlamış daha sonra kardeşiyle güzellik salonunu açmıştır. Günümüzde hala evli olan çiftin bir erkek ve bir kız olmak üzere iki çocuğu bulunmaktadır.

6 – Engin Polat Aldattı İddiaları Doğru mu?

İnternette sık araştırılan olayların başında Engin P.’ın Dilan Polat’ı aldattığı yönündedir. Ancak bu durum iddiadan öte geçen bir durum değildir. Henüz tutuklanma kararı çıkmadan önce Engin ile Dilan Polat’ın arası açılmış, bir süre paylaşımlarda bir araya gelmemiştir. Yaptığı sürprizle kendini affettiren Engin P. hakkında bu tarz aldatma haberleri çıkmıştır.

7 – Engin Polat, Fenerbahçe İlişkisi Ne?

engin-polat

Engin ve Dilan çiftinin bir dönem Fenerbahçe ile olan anlaşmaları gereği aradaki işbirliği de merak konusu olmuştur. Fenerbahçe başta olmak üzere tüm spor kulüpleri belirli bir ödeme karşılığında sponsorluk almaktadır. O dönem henüz Polat ailesi hakkında günümüz iddiaları atılmamıştı. Polat çifti de Fenerbahçe’nin kadın voleybol takımına sponsor olarak spor camiasında ilk adımlarını atmıştı.

Ancak gün geçtikçe haklarında çıkan iddialar ve iddiaları geçerek ortaya atılan belgelerden dolayı Ali Koç ve yönetim kurulunun kararı ile Polat çiftinin anlaşması sonlandırılmıştır. Çiftin bahsi geçen futbol kulübü ile başka bir bağlantısı yoktur. Sadece koyu Fenerbahçeli oldukları ve takip ettikleri bilinmektedir.

8 – Engin & Dilan Polat Çifti Neden Tutuklu?

Güncel olaylar arasında en çok konuşulan durumlardan birisi çiftin neden tutuklandığı yönündedir. Haklarında ortaya atılmış olan birden fazla iddia vardır. Ve ilgili uzmanlar tarafından tüm bu iddialar hakkında çeşitli incelemeler ortaya atılmaktadır. Genel itibari ile çiftin en çok incelendiği ve duyulan suçları şu şekildedir:

Suç İddialarıSuçun Ayrıntısı
Suç örgütü kurma, örgüt başkanlığında bulunmaSuç örgütü kurmak ve bu örgütün başında işlemlerin sürdürülmesi için başkanlık yapmak adına Polat çifti yargılanmaktadır.
Vergi KaçırmaYapılan satışların özelinde ödenmesi gereken vergiler devlete ödenmemiş olup, vatandaşlık suçu işlenmiştir.
Naylon Fatura KesmeÜnlü e-ticaret sitelerinde ürün gösterip bu ürünleri gerçek kişi almasa bile fatura keserek gelir beyanında bulunulmuştur. Gerçekte ürünü alan birisi olmamakla birlikte fatura kesmek için bu yol denenmiştir.
Kara Para AklamaNaylon faturalar ve açılan güzellik salonları aracılığıyla bazı yasa dışı yollarla elde edilen kara paraların aklanması, ülkeye dahil edilerek yasallaşması konusunda çalıştıkları belirtilmektedir.

Polat Çifti Hakkında Sık Sorulan Sorular

engin-polat

Gündemden düşmeyen çift hakkında sık sorulan soruları ve cevapları sizler için derledik.

A – Engin Polat Serveti Nereden Gelir?

Servetin nereden geldiği oldukça tartışmalı bir konudur. Zira kendileri estetik, güzellik, otomotiv vs. şirketlerinden bu paraları kazandıklarını belirtseler de uyuşmazlık söz konusudur. 200-300 TL’lik ürünleri satmadıkları, güzellik salonları boş kaldığı halde milyonluk yaşam standartlarına ulaşmış olmaları iddiaları güçlendirmektedir. Servetlerinin kaynağı ve bu kaynağın yasal olup olmadığı dosyaların hazırlanmasıyla ortaya çıkacaktır.

B – Engin Polat’ın Aylık Geliri Ne Kadar?

Katıldığı canlı yayında günlük harcamasının 700 bin TL olduğunu dile getiren Dilan Polat, eşiyle birlikte mercek altına alındı. Bu denli bir harcama yapabilmek için günlük kazançlarının çok daha fazlası olması gerekiyordu. Sonradan yalanlamalar gelse de devlet özelinde belirttikleri günlük kazançları 150-200 bin TL şeklinde olmuştur.

C – Engin Polat’ın Kaç Tane Şubesi Var?

Engin P.’ın doğrudan açtığı ve kendi adını taşıyan bir şubesi bulunmamaktadır. Ancak eşi Dilan Polat adına kayıtlı olup kadınlar tarafından da takip edilen güzellik şubeleri mevcuttur. Güzellik & estetik şubeleri başta olmak üzere sahip oldukları işlere dair toplamda 115 tane olmak üzere 10 ayrı ülkede şubesi mevcuttur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
8 Adımda Engin Polat Kimdir? Engin Polat Davasında Son Gelişme Ne?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!