USD32,23
EURO34,99
JPY0,207700
RUB0,356100
GBP41,18
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,60
BTC70.259,68

En İyi 15 Engin Akyürek Filmleri

Engin Akyürek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Engin Akyürek, başarılı bir kariyere sahip sevilen oyunculardan olmaktadır. Ayrıca rol aldığı filmler ve dizilerle de bu başarısını her geçen gün artırmaktadır. Peki, ünlü oyuncunun en iyi film ve dizileri nelerdir? İşte, detaylar!

En Sevilen Engin Akyürek Filmleri ve Engin Akyürek Dizileri!

Engin Akyürek
Engin Akyürek

Sevilen oyuncu Akyürek’in rol aldığı ve hafızalara kazınan pek çok yapımı bulunmaktadır. Bu sebepten oyuncu hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşmıştır. İşte, oyuncunun rol aldığı ve en sevilen dizi-film yapımları!

Yapım YılıYapımKarakteriPozisyonuKanal-Yönetmen
2006KaderCevat AyhanBaşrol oyuncusuZeki Demirkubuz
2014Bir Küçük Eylül MeselesiTekin BulutBaşrol oyuncusuKerem Deren
2018Çocuklar Sana EmanetKeremBaşrol oyuncusuÇağan Irmak
2019Bir Aşk İki HayatUmut AtayBaşrol oyuncusuAli Bilgin
2022Yolun Açık OlsunSalihBaşrol oyuncusuNetflix
2022KaçışMehmetBaşrol oyuncusuDisney+
2004-2007Yabancı DamatKadir SadıkoğluYardımcı oyuncuKanal D
2007-2008KarayılanNizipliBaşrol oyuncusuATV
2009Bir Bulut OlsamMustafa BulutBaşrol oyuncusuKanal D
2010-2012Fatmagül’ün Suçu Ne?Kerim IlgazBaşrol oyuncusu Kanal D
2014-2015Kara Para AşkÖmer DemirBaşrol oyuncusuATV
2017Ölene KadarDağhan SoysürBaşrol oyuncusuATV
2019-2021Sefirin KızıSancar EfeoğluBaşrol oyuncusuStar TV
2022MahkumMehmetKonuk oyuncuFOX
2023-günümüzAdım FarahTahir LekesizBaşrol oyuncusuFOX

1 – Kader

2006 yılı yapımı dram türündeki Kader filminde; Engin Akyürek, Ufuk Bayraktar ve Vildan Atasever oynamaktadır. Bu noktada filmin konusu ise şu şekildedir;

Filmde, bir aşk öyküsü işlenmektedir. Bu noktada dizide Bekir Uğur’a, Uğur Zagor’a ve Zagor ise kendine aşık olmaktadır. Bir gün Zagor hapse düşer. Daha sonra Uğur’da peşinden hapse düşmektedir. Ardından Bekir’de Uğur’un peşine düşmektedir. Bu aşk öyküsü, gitgide çirkinleşerek uzun seneler boyunca devam edecektir.

2 – Bir Küçük Eylül Meselesi

Engin Akyürek

2014 yılında yayınlanan film; dram, gizem ve romantik türünde olmaktadır. Ayrıca bu filmde başroller Farah Zeynep Abdullah ve Akyürek’tir. Peki, filmin konusu nedir?

Mutlu bir hayata sahip olan Eylül, bir kaza geçirir. Daha sonra hayatının bir ayını unutur. Eylül’ün çevresindeki kişiler her şey yolundaymış gibi bir tavır sergiler. Ancak Eylül bir şeylerden şüphelenir ve hisleriyle hareket ederek Bozcaada’ya gider. Sonrasında burada bir adamla tanışır. Bu adama hızla ısınır ve daha sonra adamın, hayatının en büyük aşk olduğunu anlar.

3 – Çocuklar Sana Emanet

2018 yapımı olan Çocuklar Sana Emanet; gerilim ve dram türünde olmaktadır. Bu filmde; Engin Akyürek, Hilal Altınbilek ve Şerif Sezer oynamaktadır. Bu noktada filmin konusu açıklanacak olursa;

Geçirdiği trafik kazası travmasını atlatmaya çalışan iç mimar Kerem’in hikâyesi anlatılmaktadır. Bu karakterin şifacı bir kadınla ve aynı zamanda köylülerle geçirdiği arınma döneminin anlatıldığı bir filmdir.

4 – Engin Akyürek Filmleri | Bir Aşk İki Hayat

Engin Akyürek

2019 yılı yapımı olan Bir Aşk İki Hayat filmi başrollerinde, Akyürek ve Bergüzar Korel vardır. Peki, dram ve romantik türündeki filmin konusu nedir?

Umut bağımsız bir yönetmendir ve en büyük hayali kendi filmini çekmektir. Bir gece köpeğini gezdirmek için dışarı çıktığında kaza olur. Sonrasında başarılı mimar Deniz ile tanışarak aşık olur. Ancak bu olayların olmadığı bir senaryo daha vardır.

Bu senaryo ise, Umut’un kaza gecesi dışarı çıkma kararı almamasıyla meydana gelmiştir. Romantik komedi olsa da film aslında paralel evren hikâyesini anlatmaktadır.

5 – Yolun Açık Olsun

2022 yılında vizyona giren Yolun Açık Olsun filminde başrolleri Akyürek ile birlikte Tolga Sarıtaş’ta canlandırmaktadır. Dram türündeki bu filmin konusu; aynı isimli romandan uyarlanmıştır.

Filmde Salih yüzbaşı, Keremse asteğmen olarak görev yapar. Bu noktada iki arkadaş Dalyan’a doğru yola çıkar. Çünkü Kerem’in bir amacı vardır. Tek isteği hayatının aşkı Elif’e kavuşabilmektir. Çıkılan bu yolculukta iki arkadaşın geçmişle yüzleşmesi yaşanmaktadır.

6 – Kaçış

Engin Akyürek

2022 yılı yapımı olan Kaçış, macera ve dram türünde olmaktadır. Disney Plus ilk Türk orijinal yapımı olan bu dizinin başrolünde, İrem Helvacıoğlu ve Akyürek yer almaktadır. Bu noktada internet dizisinin konusu şu şekildedir;

Dizide izleyenlere terörün görülmemiş yüzü anlatılmaktadır. Savaş fotoğrafçısı olan Mehmet, bir gün araştırma yapmak için gazeteci arkadaşlarıyla Ezidi köyüne gider. Sonrasında yapılan baskın sonucunda Mehmet terör örgütünün eline düşer. Ardından Mehmet hem hayatta kalma mücadelesi hem de bir kaçış mücadelesi verir.

7 – Yabancı Damat

2004-2007 yılları arasında yayınlanan Yabancı Damat; komedi, dram ve romantik türünde olmaktadır. Bu dizide Akyürek, yardımcı oyuncu olmaktadır. Dizinin konusu ise şu şekildedir;

Türk ve Yunan çatışmasının aşk dolu bir hikâyesi anlatılmaktadır. Gaziantep Nazlı Yunan Niko’ya aşık olur. Daha sonra babasına karşı çıkar ve arkadaşının oğlu (Akyürek) ile değil Niko ile evlenmek istediğini söyler. Ancak bu evliliğe hem Yunanlar hem de Türkler razı değildir.

8 – Karayılan

2007-2008 yılları arasında yayınlanan televizyon dizisi Karayılan, tarihî ve dram türünde olmaktadır. Bu dizinin başrollerinde Engin Akyürek  ile birlikte; Bülent İnal ve Begüm Birgoren’de vardır. Dizinin konusu ise şu şekildedir;

Bu dizi, Gaziantep’in Fransız işgalinden nasıl kurtulduğunu konu alan bir dizidir. Mehmet, dağlarda silah tutmak istemeyen ve okumak isteyen bir çocuktur. Ancak babası zorla onu dağlara götürerek, sürünün yanında yalnız bırakır. Sonrasında Mehmet korktuğu şeylerle yüzleşerek bir savaşçı gibi yetişmeye gayret eder. Daha sonra olaylar gelişir.

9 – Bir Bulut Olsam

2009 yapımlı bir dizi olan Bir Bulut Olsam; drama türündedir. Başrollerinde;Akyürek, Melisa Sözen ve Engin Altan Düzyatan oynamaktadır. Peki, dizinin konusu nedir?

Doktor Serdar Bulut, görevi gereği Güzelyurt adlı mayınlı bölgede yer alan sınır kapısına gelmektedir. Bu bölgede belediye başkanı olan Aslan Bulut ve ailesi, kendilerine göre bir düzen oluşturmuşlardır. Ancak kasabaya gelen doktor ile kurdukları bu düzende değişmeler gerçekleşir.

10 – Fatmagül’ün Suçu Ne?

2010-2012 yıllarında yayına giren Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde Akyürek, Beren Saat ile başrol oynamıştır. Dram ve romantik türünde olan bu dizinin konusu şu şekildedir;

Sahil kasabasında kendi halinde yaşayan bir genç kadının hikâyesi anlatılmaktadır. Nişanlı olan ve evlilik hazırlığı yapan Fatmagül; kasabanın varlıklı ailelerinin oğulları tarafından tecavüze uğradıktan sonra hayatı altüst olur.

11 – Kara Para Aşk

2014-2015 yılları arasında yayınlanan Kara Para Aşk dizisi; suç, dram ve aksiyon türündedir. Bu dizide Akyürek’in partneri Tuğba Büyüküstün’dür. Dizinin konusu ise şöyledir;

Elif ve Ömer’in hayatı bambaşka olmaktadır. Dizide Ömer’in nişanlısı bir cinayete kurban gitmektedir. Ayrıca Elif ise kahraman gibi gördüğü babasının aslında mafya olduğunu öğrenmektedir. Dizide yaşanan karanlık olayların ardından Elif ve Ömer’in yolu kesişir. Sonrasında ikisinin hayatı bambaşka bir yola evrilir.

12 – Ölene Kadar

2017 yılında yayınlanan Ölene Kadar, dram türünde olmaktadır. Bu dizinin başrollerini Akyürek ve Fahriye Evcen canlandırmaktadır. Peki, dizinin konusu nedir?

İzleyenlerine farklı duyguları aynı anda anlatmayı sağlayan Ölene Kadar dizisinde; sevdiği kadının masum olmasına rağmen müebbet hapse mahkum eden Dağhan’ın hikayesi anlatılmaktadır.

13 – Sefirin Kızı

2019-2021 yıllarında yayınlanan Sefirin Kızı, dram türünde olmaktadır. Ayrıca bu dizide Akyürek ile başrol oynayan, Neslihan Atagül’dür. Dönemin popüler dizisi olan Sefirin Kızı’nın konusu ise şu şekildedir;

Fakir bir yarıcının oğlu Sancar, çocuk yaştayken Bodrum’a gelen büyükelçinin kızı Nare’ye aşık olur. Bu iki çocuk birbirlerini çok severler ve sevdaları için senelerce mücadele ederler. Sonrasında kız oğlana kaçar. Ancak kavuştukları gece Nare birden ortadan kaybolur. Daha sonra bir daha kimse onu görmez.

14 – Mahkum

2022 yapımı olan Mahkum; aksiyon ve dram türünde olmaktadır. Bu dizide Akyürek konuk oyuncu olmuştur. Dizinin konusu ise şu şekildedir;

Başarılı bir Cumhuriyet savcısı olan Fırat Bulut bir sabah uyanır. Ancak uyandığında kendini çocuğunun ve eşinin katili olarak cezaevinde bulur. Ayrıca hafıza kaybı da geçirmiştir ve hiçbir şey hatırlayamamaktadır. Bütün ülke Fırat Bulut’un kadın ve çocuk katili olarak bilmektedir. Ayrıca Fırat Bulut’sa adını temize çıkarmak için mücadele vermektedir.

15 – Adım Farah

2023 yılında yayınlanmaya başlayan Adım Farah dizisi hâlen devam etmektedir. Bu dizinin başrolünde Akyürek ve Demet Özdemir yer almaktadır. Suç, dram ve gerilim türündeki dizinin konusu nedir?

İran’da doğup büyüyen bir kadın olan Farah, bazı sıkıntılar yaşar ve Türkiye’ye gelir. Türkiye’de çocuğu ile birlikte hayatta kalma mücadelesi verir. Ayrıca çocuğunun hastalığına bir tedavi bulmaya çalışır. Fakat bir gün Farah cinayete tanık olur ve yolu Tahir ile kesişir. Karanlık bir tarafı olan Tahir, Farah ile tanıştıktan sonra hikâyesi bambaşka bir yöne evrilir.

Sık Sorulan Sorular

Günümüzde popüler oyunculardan  bir tanesi olan Akyürek ile ilgili merak edilenler bulunmaktadır. Bu noktada ünlü oyuncuyla ilgili merak edilen sorular ve cevapları açıklanacak olursa;

1 – Engin Akyürek Hangi Diziye Girdi?

Ünlü oyuncu, Türkiye’nin Yıldızları adlı programda birinci olmuştur. Böylelikle oyunculuğa adım atmıştır. Akyürek’in ilk dizi projesi, Yabancı Damat’tır. Bu diziye Akyürek, yardımcı oyuncu olarak dahil olmuştur.

2 – Engin Akyürek Nasıl Ünlü Oldu?

Engin Ak hayatı araştırıldığında; oyunculuk hayatına Türkiye’nin Yıldızları adlı oyunculuk programında birinci olmasıyla başlamıştır. Daha sonra yarışma bittiğinde Yabancı Damat dizi kadrosuna katılmıştır.

3 – Engin Akyürek Hangi Filmlerde Oynadı?

Başarılı kariyere sahip olan sevilen oyuncu, pek çok filmde rol almıştır. Açıklanacak olursa;

  • Kader/Başrol oyuncusu
  • Bir Küçük Eylül Meselesi/Başrol oyuncusu
  • Çocuklar Sana Emanet/Başrol oyuncusu
  • Bir Aşk İki Hayat/Başrol oyuncusu

4 – Engin Akyürek Nereli?

Ünlü oyuncunun doğum yeri Ankara’dır. Ancak aslen Erzincan’lı olmaktadır. Peki, Engin Akyürek Tercan’ın hangi köyünden? Kurukol köyünden olmaktadır.

5 – Engin Akyürek Alevi mi?

Akyürek’in hayranları tarafından merak edilen konulardan biri de, oyuncunun alevi olup olmadığıdır. Ancak bu soruyla ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır.

6 – Engin Akyürek Kürt mü?

Sevilen oyuncunun kökeninin Erzincan olması akıllara Kürt kökenli olup olmadığı sorusunu getirmektedir. Fakat yapılan araştırmalar sonucunda ünlü oyuncunun Kürt olup olmadığı ile ilgili net bir bilgi yoktur.

7 – Engin Akyürek Eşi Kim?

Özel hayatına önem veren Engin Akyürek evli mi? Evli değildir. Dolayısıyla Engin Akyürek eski eşi de yoktur. Ancak Sefirin Kızı dizisinde rol arkadaşı olan Tülin Yazkan ile bir süre aşk yaşamıştır.

8 – Engin Akyürek Sevgilisi Kim?

Sık sık dizi partnerleri ile arasında ilişki olduğu haberleriyle gündeme gelen Akyürek’in, şu an bir sevgilisi yoktur. Ancak bir dönem oyuncu, kendisi gibi oyuncu olan Tülin Yazkan ile sevgili olduğu iddialarıyla gündeme gelmiştir.

9 – Engin Akyürek Boyu Kaç?

Sevilen oyuncu Akyürek’in boyu, 1, 87 cm’dir.

10 – Engin Akyürek Kaç Yaşında?

Ünlü oyuncu, 12 Ekim 1981 yılında doğmuştur. Bu noktada 41 yaşında olmaktadır.

11 – Engin Akyürek Hangi Ödülleri Almıştır?

Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih bölümü mezunu olan Akyürek, oyunculuk hayatında çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

  • 2014: 4. Kristal Fare Ödülleri
  • 2017: Pantene Altın Kelebek Ödülleri – Peru Latina Turkish Awards
  • 2020- Uluslararası İzmir Film Festivali

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En İyi 15 Engin Akyürek Filmleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!