USD32,18
EURO34,89
JPY0,206300
RUB0,356500
GBP40,99
EURO/USD1,08
BIST10.859,60
GR. ALTIN2.498,36
BTC69.762,78

Unutulmaz Hızlı ve Öfkeli Karakterleri

hizli-ve-ofkeli
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hızlı ve öfkeli aksiyon severlerin unutamadığı, tekrar tekrar izlediği filmler arasında yerini korumaktadır. Öyle ki her yeni seri büyük bir heyecan ile sinemaseverler tarafından izlenmiş ve büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Tüm dünyada büyük beğeni toplayan aksiyon filminin en beğenilen karakterleri kimlerdir?

Hızlı ve Öfkeli Karakterleri

Büyük macera ve aksiyon dolu sahneleriyle hafızalara kazanan film, önemli karakterleriyle de ön plana çıkıyor. Öyle ki bazı ünlü oyuncular rolleriyle öyle özdeşleşmişlerdir ki adeta o rol için biçilmiş kaftandırlar. Peki, Hızlı ve Öfkeli 10 ne zaman çıkacak Türkiye’de hangi tarihlerde yayınlanmıştır?

10 Önemli Hızlı ve Öfkeli Karakteri
Oyuncu AdıOynadığı Karakter
Vin DieselDominic Toretto
Paul WalkerBrian O’Conner
Michelle RodriguezLetty Ortiz
Jordana BrewsterMia Toretto
Tyrese GibsonRoman Pearce
Christopher Brian BridgesTej Parker
Dwayne “The Rock” JohnsonLuke Hobbs
Jason StathamDeckard Shaw
Charlize TheronCipher
Sung KangHan

Hızlı ve Öfkeli 1. bölüm Türkçe altyazılı izlemek istiyorsanız yasal platformlara üye olmak gerekecektir. Bu sebeple filmi izleyebileceğiniz kanallar şöyledir:

  • Netflix
  • Apple TV
  • Bein Connect

Başarılı filmin 10. Serisi ülkemizde 19 Mayıs 2023 tarihinde vizyona girmiş ve oldukça başarılı bir gişe hasılatı elde etmiştir. Böylece serinin en iyi açılışını yapan üçüncü film olarak kayıtlara geçmiştir. Peki, başarılı filmin unutulmaz karakterleri kimlerdir? Hızlı ve Öfkeli 11. çıkacak mı?

1 – Dominic Toretto

hizli-ve-ofkeli
Hızlı ve Öfkeli

Hızlı ve Öfkeli karakterlerinin en önemli isimlerinden olan Dominic Toretto, Vin Diesel tarafından hayat bulmuştur. Bununla birlikte Dominic, bir araba yarışçısıdır. Bu sebeple de kendisini hem yarışlarında hem de arkadaşlarının yanında çok güzel bir şekilde savunur. Ayrıca Dominic karakteri ailesine bağlı ve korumacıdır.

2 – Brian O’Conner

hizli-ve-ofkeli

Brian, bu filmin il serisinde bir polis memurudur ve Dominic Toretto’nun yarışlarını izleyip peşine düşer. Fakat zaman içerisinde, Brian ve Dominic arasında güzel bir dostluk oluşur. Daha sonra Brian, Dominic’in arkadaş grubuna girer. Paul Walker tarafından canlandırılan Brian, filmin birçok serisinde yer almıştır.

3 – Letty Ortiz

hizli-ve-ofkeli

Letty, karakterine hayat veren Michelle Rodriguez, Hızlı ve Öfkeli filminin ilk serisinden itibaren filmde yer almaktadır. Öyle ki Letty, Dominic Toretto’nun kız arkadaşıdır. Filmin önemli karakterlerinden biri olan Letty, aynı zamanda yarışçı bir araba kullanıcısıdır. Bu sebeple Dominic ile birlikte pek çok yarışa yer almıştır. Bunun yanında Letty, Dominic’in aile ve arkadaş grubuna da dahildir.

4 – Mia Toretto

hizli-ve-ofkeli

Jordana Brewster tarafından hayat bulan Mia, serinin ilk filminden itibaren yapıtın içerisinde yer almaktadır. Dominic Toretto’nun kız kardeşi olan Mia, aynı zamanda bir araba yarışçısıdır. Dominic ile birlikte pek çok yarışta yer alan Mia aynı zamanda abisinin aile ve arkadaş grubuna da dahildir. Brian O’Conner ile evli olan Mia serinin birçok bölümünde yer alarak sevenlerini mutlu etmiştir.

5 – Roman Pearce

hizli-ve-ofkeli

Serinin ikinci filminde ilk kez ortaya çıkan roman Pearce daha sonraki filmlerde tekrar yer almaya başlıyor. Roman, karakterine hayat veren Tyrese Gibson filmin diğer karakteri olan Dominic Toretto’nun eski bir arkadaşıdır. Aynı zamanda yarışçı olan Roman Pearce araba sürücüsüdür. Haliyle Dominic’in arkadaş ve aile grubunun da içerisinde yer almaktadır.

6 – Tej Parker

hizli-ve-ofkeli

Tej, Christopher Brian Bridges tarafından hayat bulmaktadır. Hızlı ve Öfkeli: Tokyo yarışı serinin üçüncü filminde ilk kez ortaya çıkan Parker, daha sonraki filmlerde rolüne devam etmiştir. Aynı zamanda bir araba yarışçısı olan Tej, araba modifikasyonlarını yapma konusunda oldukça başarılıdır. Tej Parker Dominic Toretto ve diğer arkadaşlarının destekçisi olan bir karakterdir.

7 – Luke Hobbs

hizli-ve-ofkeli

Dwayne Johnson tarafından hayat bulan Luke, serinin beşinci filminde ortaya çıkmış ve ahasonra yayınlanan diğer serilerde yer almaya devam etmiştir. Luke, ABD Gümrük ve Sınır Koruma Özel Harekat Birliği üyesidir. Filmde Luke, Dominic Toretto ve arkadaşlarıyla öncelikle bir mücadeleye girer. Fakat zaman içerisinde Luke ve Dominic arasında güzel bir dostluk oluşur.

8 – Deckard Shaw

hizli-ve-ofkeli

Hızlı ve öfkeli karakterleri arasında yer alan Deckard Shaw, serinin yedinci filminde ortaya çıkmıştır. Deckard Shaw, Jason Statham tarafından hayat bulmaktadır. Deckard’ın kardeşi olan Owen Shaw, serinin altıncı filminde Toretto ve arkadaşlarına karşı bir düşman olarak algılanır. Bu sebeple Deckard, kardeşine yapılan zararı telafi edebilmek için bir mücadeleye girer.

9 – Cipher

hizli-ve-ofkeli

Serinin sekizinci ortaya çıkan Cipher, Charlize Theron tarafından hayat bulmaktadır. Filmde Cipher, suç örgütü lideridir ve dünya genelinde pek çok görevde yer almıştır. Bunun yanında Cipher, Dominic Toretto ve arkadaşlarına karşı bir düşman konumundadır. Bu sebeple de onların yanına katılmayı istemez. Tüm bunların yanında Cipher, bir hackerdir ve dünya genelinde pek çok bilgiye kolaylıkla ulaşabilmektedir.

10 – Han

hizli-ve-ofkeli

Filmin olay örgüsünün en temel taşlarından biri olan Han karakterini Sung Kang canlandırmıştır. Han karakterini Hızlı ve Öfkeli 3 serisinde Sean Boswell’e akıl hocalığı yaparken görülüyor. Fakat Tokyo Drift filminde öldüğü düşünülse de aslında olayın çok başka olduğu anlaşılıyor. Bu sebeple serinin 9. Bölümünde bir sürpriz olacak ve Tokyo Drift’te yaşananlar sonrası karakterin yaşadığı görülecektir.

11 – Gisele

hizli-ve-ofkeli

İlk etapta Arturo Braga için çalışan Gisele, serinin 4. Filminde Toretto ve arkadaşlarının Meksika sınırından geçmeleri için yardımcı oluyor. Toretto’da onun ölmesine izin vermeyerek, Braga’nın gazabında koruyor. Ardından serinin 5. filminde Rio soygununa yardımcı olabilmek için ekine dahil ediliyor. Böylece Han ile aralarında yaşanan romantizm, Gisele’in 6. Seride ölmesiyle son buluyor.

12 – Sean Boswell

hizli-ve-ofkeli

Tokyo Drift’in başkarakteri Sean, ABD’de sokak yarışlarında yaşamış olduğu sorunlar nedeniyle Tokyo’ya babasının yanına gidiyor. Babasının yanında drift yapmayı öğrenen Sean, en sonunda Han arkadaş oluyor. Ardından Dom ile tanışıyor. Bunun yanında Twinkie ve Earl ile beraber çalışmayı sürdüren Sean, arabanın birini uzaya çıkarmak için Tej ile Roman’a yardım ediyor.

13 – Monica Fuentes

hizli-ve-ofkeli

Daha Hızlı ve Daha Öfkeli filminde izleyici karşısına çıkan Monica, Carter Verone’un yanında gizli görevde çalışan bir ajandır. Bu sebeple film boyunca Brian ile Roman’dan yardım desteği alıyor. İlk başlarda Brian ile arasında duygusal bir yakınlaşma yaşansa da Mia ile ilişkisi ilerlemiş olduğundan bu yakınlaşma uzun sürmüyor.

14 – Neela Ezar

hizli-ve-ofkeli

Tokyo Drift filminin ilk başlarında Takashi ile beraber olan Neela, daha sonraki sahnelerde Sean ile beraber oluyor. Han’ın ölümüş olması bu aşk üçgenini oldukça karmaşık bir hale getiriyor. Fakat son yarışta Sean’ın Takashi’yi yenince ikili istediği özgürlüğe kavuşuyor.

15 – Hızlı ve Öfkeli: Elena Neves

hizli-ve-ofkeli

Elena, Rio’lu bir askeri polis memurudur. Serinin 5. filminde Dom ve Brian’ı yakalamak için Luke Hobbs ile çalışmıştır. Fakat tıpkı Hobbs’un dönüştüğü gibi, Elena da Dom ile minik bir aşk yaşayarak Dom’un yanına geçiyor. Tabi ki bu macera Letty’nin yaşadığını öğrenince son buluyor.

Sık Sorulan Sorular

Film hakkında merak edilen diğer konu başlıkları ise şu şekildedir:

1 –  Hızlı ve Öfkeli 11 Ne Zaman Çıkacak?

10. filmde Dante karakteriyle filme dahil olan Diesel, filmin 4 Nisan 2025 tarihinde vizyona gireceğini sevenlerine duyurmuştur.

2 – Serinin 9. Filmi Ne Zaman Yayınlanmıştır?

Hızlı ve Öfkeli 9 ne zaman çıkacak Türkiye’de yayın tarihi ne zamandır? Serinin 9. Filmi ülkemizde 25 Haziran 2021 tarihinde yayınlanarak sevenleriyle buluşmuştur. Özellikle Netflix gibi platformlar izleyicilerine Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw izle gibi seçenekler sunduğundan seyirci artık kolaylıkla filmi izle keyfine ulaşabiliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Unutulmaz Hızlı ve Öfkeli Karakterleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!