USD28,90
EURO31,46
JPY19,79
RUB0,317200
GBP36,78
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
GR. ALTIN1.924,33
BTC39.575,67

Sosyal Medya Hesaplarınızda Fark Oluşturacak 4 Sosyal Medya Yönetim Aracı

sosyal medya yönetim aracı
En İyi 4 Sosyal Medya Yönetim Aracı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya yönetim aracı teknoloji çağının en merak edilen unsuru oluyor! Farklı işlevleri ile bilinen bu araçlardan hangisi size göre?

Değişen yaşam koşulları ve ihtiyaçlar insanlığın hangi yöne doğru ilerleyeceğini de belirlemektedir. Teknoloji çağında olduğumuz bu dönemde de duyulan gereksinimler genellikle bu kanallar üzerinden gelişmektedir.

Sosyal medya platformları da çağın getirisi olarak görülen alışkanlıklardan birisi olarak önemli bir yere sahiptir. Küresel çapta hakimiyete sahip olan bu platformlar sayıca da oldukça fazladır. Kişisel hesapların yanında işletme ve firmaların da sahip olduğu sosyal medya hesapları günümüzün olmazsa olmazları arasındadır.

Sosyal medya yönetim araçları da gelişen dünyanın gereklerinden birisi olarak görülmektedir. Sosyal medya yönetim platformu seçenekleri de buna bağlı olarak gelişmektedir.

Sosyal medya takibi fiyatları ve sunduğu özellikler ise tercihlere göre değişmektedir. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun bir programın olması ise bu araçların en önemli özelliğidir.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi fiyat ve performansı ile son yılların vazgeçilmez hizmeti oluyor! Ancak farklı sosyal medya profillerini bir arada ilerletmek nasıl mümkün olabilir?

Gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar sosyal medyanın kullanımını zorunlu bir hale getirmiştir. Farklı platformlar da değişen ihtiyaçlar üzerinde evrilmektedir.

Sosyal medya platformlarının etkin biçimde yönetilmesi ise birçok firma ve işletme için önemlidir. Bu sayede daha geniş bir kitleye ulaşmak amaçlanmaktadır.

Sosyal medya yönetim araçları da ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilmektedir. Farklı araçlar işletme, firma ya da firmalara bu doğrultuda hizmet vermektedir.

1.Hootsuite

Hootsuite

HootSuite sosyal medya platformları için geliştirilen programlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu programı bu denli öne çıkaran nitelikleri neler?

İyi bir sosyal medya yönetimi farklı unsurların bir araya getirilmesi ile mümkündür. Çeşitli sosyal medya platformların aynı anda geliştirilmesi de bir o kadar zordur.

HootSuite programı ise tüm sosyal medya platformlarını bir araya getirmeyi mümkün kılmaktadır. Değişen platformlar bu program içerisinde senkronize biçimde kontrol edilebilmektedir.

Organizasyonu ve yönetimi kolaylaştıran bu program geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır. Bu programda zamandan da tasarruf edilmesi büyük beğeni toplamaktadır.

Sosyal medya aracı seçeneklerinden olan HootSuite eş zamanlı paylaşımlar için de iyi bir seçenektir. Özellikle bir paylaşımın farklı platformlarda aynı anda yayınlanması oldukça pratiktir. Paylaşım yapılacak olan gönderi ilgili platformlar seçildikten sonra kolaylıkla paylaşılmaktadır.

Eş zamanlı paylaşım kadar gönderinin ne zaman yayınlanacağı da önem kazanmaktadır. HootSuite paylaşım yapılacak olan gönderileri tarih ve saat olarak zamanlamaktadır. Böylelikle sosyal medya üzerinde geçirilen zamanın azaltılması da hedeflenmektedir.

Bu program içerisinde 20’den fazla platform yer alabilmektedir. Genellikle Instagram, Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest ve LinkedIn platformları için HootSuite kullanılmaktadır.

Sosyal medya yönetim aracı olan bu programdan paylaşılan ileti cihazdan, herhangi bulut arşivinden alınabilmektedir. Bu niteliklerinin yanında kişiye özel bir kullanım sunmaktadır.

Kaç platformun yönetileceği, kaç kişinin platformları yöneteceği ise bu aşamada daha da önem kazanıyor. 30 günlük deneme süresi sunan program, programın kişiye uygunluğunu denetlemektedir. 30 günün sonunda istenilen paket üzerinde değişiklikler yapmak da mümkündür. Ödenecek olan tutarlar da bu paketler üzerinden değişmektedir.

2.Buffer Sosyal Medya Yönetim Aracı

Buffer

Sosyal medya aracı olarak kullanılan Buffer belki de sizin aradığınız program! Sahip olduğu özellikleri ile bu program geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih ediliyor!

Buffer’ın sahip olduğu arayüzü ve nitelikleri kullanıcılara farklı kolaylıklar sunmaktadır. Gönderi paylaşımı için publishing (yayınlama) ve ölçümler için analytics (analitik) panelleri program içerisinde yer almaktadır.

Sosyal medya yönetim araçları arasında sık tercih edilenlerden birisi olan Buffer, iki panel seçeneğini ayrıca da sunmaktadır. İhtiyaca göre ayrı ayrı satın alınabilen bu paneller yönetim açısından da kolaylıklar sunmaktadır.

Publishing panel, Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest, LinkedIn hesaplarının içerik takvimi için kullanışlıdır. Paylaşım için istenen zaman ve tarih aralığı ayarlanabilmektedir. Böylelikle önceden hazırlanan gönderiler istenen platformda paylaşılmaktadır.

Publishing paneli genellikle kurumsal hesapların yönetimi için kullanılmaktadır. Organizasyon ve planlama açısından da bu panel yardımcı olarak görülmektedir.

Sosyal medya yönetim aracı olarak profesyonel yaşama destek olan bu program zamanlayıcı olması ile de beğeni kazanmaktadır. Gönderinin paylaşım tarihi ve zamanının eklenmesi sayesinde otomatik yayın mümkündür.

Günümüzde en sık kullanılan Instagram üzerinden yapılan zamanlamalar da büyük beğeni görmektedir. Gönderilerde olduğu gibi hikayelerde de zaman ayarlaması yapılabilmektedir. Bu sayede program paylaşım zamanı geldiğini haber vermektedir.

Buffer tarafından sunulan analytics özelliği ise profesyonel sosyal medya yönetimi için oldukça fonksiyonel olarak görülmektedir. En iyi sosyal medya yönetim araçları arasında görülen bu program performans incelemesinde de yardımcı olarak görülmektedir.

Takipçilerin demografik bilgilerine ve paylaşımların oluşturduğu performansa erişim kolaylıkla sağlanmaktadır. 14 günlük deneme süreci sonrasında memnun kalan kullanıcılar tarafından bu program satın alınmaktadır.

3.Facebook Business

Facebook Business

Sosyal medya yönetim aracı olarak kullanılan Facebook Business ya da nam-ı değer Business Manager… Sahip olduğu özellikleri ve sunduğu imkanlar ile bu program size iyi gelecek!

Facebook sosyal medya platformları arasında en eskilerden birisidir. İhtiyaçlar değişse de Facebook kendisini güncellemektedir. Böylelikle işlevselliğini yitirmeden yoluna devam eden bir uygulamadır.

Bir firma veya iletmenin ihtiyaç duyduğu pazarlama bu program ile pratik bir hale gelmektedir. Gerçekleştirilen reklam stratejileri ve sonrasında elde edilen veriler bu program sayesinde gözlemlenebilmektedir.

Sosyal medya yönetim aracı olan bu program işletme ve firmaların etkin bir proje yürütmesinde yardımcıdır. Ücretsiz bir program olması ise Business Manager’ı cazip kılmaktadır.

Facebook veya Instagram hesaplarının pazarlama çalışmalarının takibi bu program ile oldukça pratiktir. Bu işlemi yürüten profesyonel ekip de bu yönetim organizmasına dahil olabilmektedir.

Etkili bir sosyal medya yönetimi için de tercih edilen Facebook Business geniş kitlelere ulaşımda yardımcı roldedir. Yürütülen stratejiler ile farklı kullanıcılara, pazarlara ve ajanslara erişim daha kolaydır.

Business Manager’ı özel kılan bir diğer özelliği ölçeklenebilir olmasıdır. Bu özelliği firma veya işletmeleri ulaşmak istedikleri hedefe doğru ilerletmektedir. Filtreleme özelliği ile ulaşılmak istenen kitlenin demografik nitelikleri öne çıkmaktadır.

4.Zoho Social

Zoho Social

En iyi sosyal medya yönetim araçları arasında yer alan Zoho Socialson dönemde de öne çıkıyor. Değişen kullanıcı profillerine uyum sağlayan yönetim aracı sahip olduğu özellikleri ile de beğeni topluyor!

Farklı sosyal medya platformlarını yönetme imkanı sunan Zoho, planlama konusunda da yardımcıdır. Birden fazla platformun eklendiği program gönderilerin planlanmasında da etkindir. Takvim özelliği paylaşımlar için yapılan planlamanın etkinliğini öne çıkarmaktadır.

Diğer programlardan farklı olarak Zoho Social yapılan planları duraklatmayı mümkün hale getirmektedir. Gönderi ve video paylaşımlarının hazırlanmasında ve planlanmasında kullanılan program olası bir aksilikte her planı durdurmaktadır. Böylelikle geleceğe dair hazırlanan tüm planlar ve ayarlamalar duraklatılmaktadır.

Sosyal medya yönetim aracı olarak da beğeni toplayan Zoho Social, tekli ve çoklu paylaşım yapma imkanı sunmaktadır. İşletme hesapları tekli görsel ve videoları Zoho üzerinden paylaşabilmektedir. Ancak çoklu paylaşımlar için Instagram ile programın mobil sürümünün bir arada kullanılması gerekmektedir.

Sosyal medya dinlemesi özelliği de Zoho Social’a nitelik kazandırmaktadır. Bu özellik ile kullanıcılar sosyal medya üzerinden ilgili konuları kolaylıkla takip edebilmektedir. CRM olarak adlandırılan diğer özelliği ise potansiyel bir kitleye ulaşmada yardımcıdır.

Sosyal medya yönetim araçları arasında hatırı sayılır bir kitleye ulaşan Zoho, yenilikleri ile beğenileri de toplamaktadır. İşletme ile bağlantı kuran takipçi ve müşterilerin hangi kanaldan ulaştığını dahi bu program ile öğrenmek mümkündür!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sosyal Medya Hesaplarınızda Fark Oluşturacak 4 Sosyal Medya Yönetim Aracı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!